پلیس نیویورک محل تجمع معترضان به وال استریت را پاکسازی کرد

پلیس نیویورک اوایل روز سه شنبه با هجوم به محل استقرار چادرهای معترضان جنبش «وال استریت را اشغال کنید» در نزدیکی این مرکز مالی، اقدام به بیرون کردن آنها از این محل کرد و چادرهای این افراد را جمع آوری کرد.

                  پلیس نیویورک محل تجمع معترضان به وال استریت را پاکسازی کرد

بر اساس گزارش خبرگزاری ها، نیروهای پلیس که مجهز به سپر و کلاهخود بودند در جریان این حمله، چادرهای معترضان را درهم شکسته و اجتماع مخالفان را برهم زدند.

عملیات یاد شده ساعت یک بامداد آغاز شد و تا ساعت چهار و ۱۵ دقیقه که آخرین معترض از پارک بیرون برده شد، ادامه داشت. پلیس با بلندگوهای دستی به معترضان هشدار داد در صورتی که پارک را ترک نکنند، بازداشت خواهند شد.

پل براون، سخنگوی پلیس نیویورک گفت که در جریان این عملیات شبانه، حدود ۷۰ نفر که از دستوران سرپیچی کرده و حاضر به ترک محل نبودند دستگیر شدند.

وی اظهار داشت که برخی از معترضان خود را به دیگران زنجیر کرده بودند و تعدادی نیز قبل از اینکه از محل بیرون برده شوند خود را به درخت بسته بودند.

مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک، از اخراج معترضان و برچیدن چادرهای آنها در این پارک دفاع کرد.

وی در بیانیه ای گفت: «متاسفانه، پارک به محلی تبدیل شده بود که مردم برای اعتراض به آنجا نیامده بودند بلکه به جایی برای نقض قانون بدل شده بود، و در پاره ای اوقات، برای اینکه به دیگران آسیب بزنند.»

شهردار نیویورک می گوید: شکایت هایی از ایجاد سر و صدا و شرایط غیر بهداشتی محل دریافت شده بود که بر روی کیفیت زندگی ساکنین محل و فعالیت های تجاری منطقه تاثیر گذاشته بود.

معترضان جنبش «وال استریت را اشغال کنید» روز هفتم سپتامبر چادرهای خود را در پارک «زوکوتی» برپا کرده بودند تا اعتراض خود را به نظام مالی آمریکا اعلام کنند. به گفته معترضان، نظام مالی آمریکا درآمدهای کشور را بیشتر به جیب شرکت ها سرازیر کرده و منجر به افزایش ثروت سرمایه داران شده است.

این جنبش با استقبال معترضان به نابرابری های اقتصادی و اجتماعی در سایر شهرهای آمریکا و حتی در جهان روبرو شده و در برخی مواقع به زد و خورد با پلیس انجامیده است.

شهردار نیویورک می گوید، معترضان زمانی که پارک تمیز شد می توانند بار دیگر به آنجا باز گردند ولی باید مقررات منع برپایی چادر و استفاده از کیسه خواب را رعایت کنند.

معترضان می گویند که اقدام پلیس مانع از آن نخواهد شد تا دست به تجمع نزنند و تلاش می کنند در منطقه دیگری در جنوب منهتن مستقر شوند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ها، نیروهای پلیس اطراف پارک را نرده کشیده اند.

+36
رأی دهید
-124

bavar88 - آمستردام - هلند
زرشک! این هم آزادی امریکایی نمردیم و دیدیم که مدعیان تظاهرات در کشورهای خاورمیانه به شهروندانشان اجازه نمیدهند. ههههه کجاست حقوق بشر. زکی!!
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 18:16
love-iran - چابهار - ایران
حالا اگه تو ایران این اتفاق می افتاد اون پیر زنه و رئیس جمهور امریکا بیانیه بده و تحریم کنن و جلسه بزار حمایت کن اوووووووووووو
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 22:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.