شیمون پرز: افزایش فشار بر ایران بر حمله نظامی ترجیح دارد

شیمون پرز، رئیس جمهوری اسرائیل می‌گوید که کشورش افزایش فشارهای اقتصادی و سیاسی برای مهار برنامه اتمی ایران را بر حمله نظامی فوری ترجیح می‌دهد.
شیمون پرز: افزایش فشار بر ایران بر حمله نظامی ترجیح دارد
آقای پرز در گفت و گو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت که جای مبارزه "اخلاقی" با ایران را برای افزایش فشار بر این کشور خیلی خالی می‌بیند.

او گفت: "ایران کشوری است که از نظر اخلاقی فاسد و منحط است. تنها کشوری است که آشکارا برای نابودی کشوری دیگر تلاش می کند، مردم خود را دار می زند، مخالفان را بازداشت می کند و اسلحه در اختیار دیگران می گذارد".

رئیس جمهوری اسرائیل تأکید کرد که تروریسم تهدیدی سیال و خطرناک است که می تواند هر جای جهان اتفاق بیفتد، "روز ۱۱ سپتامبر در نیویورک، در چچن یا در مسکو".

مصاحبه گر سی‌ان‌ان از آقای پرز پرسید: "آیا می توانید وضعیتی را پیش بینی کنید که اسرائیل بدون حمایت کامل سازمان ملل یا آمریکا به ایران حمله نظامی کند"؟

آقای پرز گفت: "ترجیح می دهیم ابتدا ببینیم که دنیا چه می کند. نمی خواهیم به تنهایی وارد میدان شویم. ما بخشی از تمدن و عضوی از خانواده بین المللی کشورهای مسئول هستیم و انتظار داریم که وقتی به ما قولی داده اند، به آن عمل کنند".

مطبوعات اسرائیل در هفته های اخیر از افزایش احتمال حمله قریب الوقوع این کشور علیه تأسیسات اتمی ایران خبر داده بودند که توسط مقامات اسرائیلی رد شد.

ایران بارها نسبت به پیامدهای هرگونه تهاجم نظامی علیه خود هشدار داده است.

رهبر ایران اخیرا به آمریکا و اسرائیل اخطار کرد که واکنش کشورش به هر گونه تهاجم نظامی به گونه ای خواهد بود که کشور مهاجم از درون متلاشی شود.

مقامات اروپایی و آمریکایی هم با تأکید بر عواقب غیر قابل پیش بینی درگیری نظامی با ایران، گفته اند که فعلا بر افزایش تحریم ها علیه این کشور تمرکز دارند.

+70
رأی دهید
-21

keyvan_aria - لوزان - سوئیس
این یک اشتباه تاریخی خواهد بود.....باید ایران رو بزنه قبل از اینکه موجودیتش به خطر بیافته......دوستان 33 سال فرصت داشتید هیچ کاری نتونستید بکنید! دیگه کار شما نیست
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 15:42
ariana11 - تورنتو - کانادا
این مردم در حال مرگن چه فرقی‌ داره با بمب بمیرن یا توسط این رژیم! تحریم‌ها ملّتو داغون کرده، از اسید پاشی، چاقو کشی‌، دزدی، فساد، اختلاس، و غیر. باید به یه نحوی این رژیمو از صحنه ورداشت. این کسأی هم که میگن وای با ایران در افتادن اشتباه، خند داره چون مطمئن باشین ایران در مقابل فقط اسرائیل نیست. پس مطمئناً شکست میخوره. ایران چه اوجوبهٔ ما خبر نداریم؟ این حرفا همش کشکه. کارشون به امید خدا دیگه تموم.
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 16:21
bros.. - لندن - انگلیس
تو .... میخوری با اون که بخواهد ایران رو بزنه ،دیگه هم اراجیف ردیف نکن ...
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 16:48
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
ariana11 - تورنتو - کانادا. Bravo
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 18:56
mo1365n - کاشان - ایران
به نظرم ایران داره توی دوران گذار به دموکراسی به سر می بره این دوره می تونه به یک دموکراسی ناب یا به یک دیکتاتوری بدتر از این که هست منجر بشه.لازمه موفقیت در این شرایط اپوزیسیون فعال درونی و فشار بین المللی هستش. اما جنگ می تونه مانعی بر سر راه دموکراسی باشه.لطفاً احساساتی صحبت نکنیم.همتونو
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 22:38
greentree - تهران - ایران
مموتی و رهبر خودشون دارند هر روز تو ایران مردم و جوانان رو شکنجه میکنن دیگه حمله به ایران چه معنی‌ داره
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 13:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.