لحن تند باراک اوباما علیه ایران


باراک اوباما گفت: «هیچکس خواهان یک نیروی اتمی جدید در منطقه خاورمیانه نیست». وی احتمال عملیات نظامی علیه ایران را منتفی ندانست و هم‌زمان از دولت‌های روسیه و چین خواست تا علیه برنامه اتمی ایران با جامعه جهانی همکاری کنند.

لحن تند باراک اوباما علیه ایران 
 

باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا یک بار دیگر بر سازش‌ناپذیری ایالات متحده بر سر برنامه اتمی ایران تاکید کرد و گفت هیچ گزینه‌ای برای توقف برنامه اتمی ایران از روی میز حذف نشده است.  وی گفت: «ما هیچ گزینه‌ای را حذف نکرده‌ایم. نه تنها دنیا بلکه رژیم ایران متوجه خواهند شد که ما چقدر مصمم هستیم».
 
نشریه اشپیگل آن‌لاین در گزارش خود از «تند شدن لحن اوباما» درباره پرونده اتمی ایران سخن گفته است. وی که در اجلاس سران کشورهای آسیا و اقیانوسیه در هونولولو پایتخت هاوایی سخن می‌گفت، اظهار داشت که تمامی راه‌ها برای حل دیپلماتیک مسئله اتمی ایران بررسی شده است. اوباما در حاشیه این جلاس با دیمیتری مدودیف، رئیس جمهوری روسیه و هو جین تائو رئیس جمهور چین ملاقات کرد و خواهان همکاری بیشتر روسیه و چین در مقابله با برنامه اتمی ایران شد. باراک اوباما تاکید کرد که مسکو و چین بر سر این موضوع توافق دارند که ایران نباید به سلاح اتمی مجهز شود و نیز مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه نباید دربگیرد.
 
واشنگتن در هفته جاری با چین و روسیه مشورت خواهد کرد تا ببینند چه گزینه‌هایی پیش رو دارند. اوباما خواهان فشار اقتصادی بیشتر بر ایران است و اظهار داشته که تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور تشدید خواهند شد. اما روسیه و چین با تشدید تحریم‌ها علیه ایران موافق نیستند و هفته گذشته رسما تشدید فشار بر ایران را رد کردند.
 
رقابت اوباما و جمهوری‌خواهان بر سر ایران
 
این سخنان باراک اوباما پس از آن اظهار می‌شود که روز شنبه (۱۲ نوامبر/ ۲۱ آبان) هشت نامزد حزب جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا در مناظره‌ای پیرامون سیاست خارجی آمریکا، برنامه‌های خود را درباره برنامه‌های هسته‌ای ایران اعلام کردند.
 
تمامی هشت نامزد جمهوری‌‌خواه بر توقف برنامه اتمی ایران متفق‌القول بودند. «میت‌ رامنی»، یکی از این نامزدها که به نظر می‌رسد از موفقیت بیشتری برای جلب نظر رأی‌دهندگان این حزب برخوردار است، در سخنان خود خاطر نشان ساخت، چنانچه وی در انتخابات آینده برگزیده شود، مانع از دستیابی ایران به سلاح‌های اتمی خواهد شد.
 
او گفت: «اگر ما مجددا باراک اوباما را انتخاب کنیم، ایران سلاح اتمی خواهد داشت، اما اگر من را به عنوان رئیس‌جمهور آینده انتخاب کنید، این امر تحقق نخواهد پذیرفت».
 
«نیوت گینگریچ» رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا و دیگر نامزد جمهوری‌خواهان نیز خواهان اجرای "عملیات مخفیانه" علیه ایران و ایجاد اختلال در فعالیت‌های هسته‌ای شد که ایران بر صلح‌آمیز بودن آنها و غرب بر نظامی بودنشان تأکید می‌کند.
 

وزیر دفاع امریکا؛ مخالف حمله نظامی به ایران
 
لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا، روز پنجشنبه (۱۰ نوامبر/۱۹ آبان) در نشست خبری پنتاگون گفت که حمله‌ی نظامی به ایران می‌تواند پیامدهای جدی برای منطقه و اثرات ناگوار برای سربازان آمریکایی مستقر در منطقه داشته باشد. وی معتقد است که «ابتدا باید تحریم‌های شدیدتر اقتصادی و سیاسی علیه ایران اعمال کرد، تا این کشور در رفتارش تجدید نظر کند.»
 
وزیر دفاع آمریکا در این نشست هم‌چنین تاکید کرد که آمریکا، گزینه‌ی حمله‌ی نظامی به مراکز اتمی ایران را به‌طور کلی منتفی نمی‌داند، ولی در حال حاضر بر گزینه‌ی تحریم علیه این کشور متمرکز است. او هم‌چنین یادآور شد که «حمله‌ی نظامی به مراکز اتمی ایران حداکثر می‌تواند برنامه‌ی اتمی این کشور را دو تا سه سال به تاخیر اندازد.»
 
هفته گذشته نشریه  "وال استریت ژورنال"‌، طی گزارشی مدعی شد که آمریکا با فروش بمب‌های ویژه، کشورهای پیرامون خلیج فارس را آماده‌ی مقابله با ایران می‌کند. امارات متحده‌ی عربی، از جمله‌ی این کشورهاست که قرار است به‌زودی قرارداد خرید ۴۹۰۰ بمب ویژه‌ی ساخت بوئینگ را امضا کند.
 
نویسنده این گزارش اظهار داشته که آمریکا به کشورهایی که ایران را به حمله‌ی نظامی تهدید می‌کنند، هشدار می‌دهد و آن را "آخرین گزینه" می‌خواند اما  همزمان کشورهای همسایه‌ی ایران را با فروش کاراترین ابزارهای جنگی مسلح می‌سازد.

+90
رأی دهید
-19

sam_afshar - مالزي - لنكاوي
اقرار کنید قدرت حمله نظامی به ایران را نداریم و خفه شین و برین برسید به کارهای عقب افتاده خودتون کاو جرانهای کثیف
دوشنبه 23 آبان 1390 - 14:27
ari jojeh - تهران - ایران
اوباما بهتره تو هم دیگه کمتر عّر عّر کنی‌، بی‌ وجود، دیگه تا آخوند بی‌ سواد هم فهمیده از تو چیزی در نمیاد.
دوشنبه 23 آبان 1390 - 14:59
greentree - تهران - ایران
فقط لحن تند نیست در تمامی‌ بدنه سپاه نفوذ کردند ،احمدی‌نژاد کمک خوبی‌ کرد به اسرائیل و آمریکا ،چرا که باعث شد تمامی‌ کسانی‌ که از مردم بودند خود را از حکومت کنار بکشند و حتا بعضی‌‌ها هم درصدد انتقام هستند،خامنه‌ای یک احمق به تمام معناست که در برابر موسوی ایستاد و مردم رو فریب داد
دوشنبه 23 آبان 1390 - 15:27
golly47 - فوكشتاد - المان
باراک اوباما آلت دست اسرائیل و سرگوزی شده
دوشنبه 23 آبان 1390 - 14:57
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
اون جرجی بوی با اون همه اولدرم -‌بلدرم و کله خریش اگه تونست غلطی بکنه تو حسین بنگی هم میتونی‌
دوشنبه 23 آبان 1390 - 15:27
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
فکر می‌کنم دیگه خیلی‌ دیره، ایران سلاح هسته‌ای میسازه و غرب هم نمیتونه کاری بکنه. برای همین هم دارن به کشور‌های همسایه ایران سلاح میدن تا ایران رو مهار کنن.
دوشنبه 23 آبان 1390 - 15:45
kamran63 - ليون - فرانسه
اولین آزمایش بمب اتمی‌ ایران برابر با حمله به کشورمان خواهد بود، ولی‌ فکر نمیکنم که این نظام منحوس اینقدر احمق باشند که دست به چنین کاری بزنند. همین سیاست "هارت و هورت" تا حالا کار آمد بوده، و همینجوری ادامه بدن بهتره !
دوشنبه 23 آبان 1390 - 17:11
oghab - هلسينكي - فنلاند
دست شما را همه خوندن کم ز‌ر ز‌ر کنید
دوشنبه 23 آبان 1390 - 17:22
roya25 - لندن - اتگليس
اینها همش برای فروش اسلحه در منطقه است
دوشنبه 23 آبان 1390 - 17:47
ali1111 - تهران - ایران
وقتی‌ لحن آمریکایها عوض میشود، تبلیغات گسترده‌ای علیه فعالیت اتمی‌ ایران میشود برای آماده کردن افکار عمومی‌...این چیزها بوی خوشی‌ نداره. چقدر بعضی‌‌ها ساده هستند که فکر می‌کنند آمریکا و متحدانش از پس ایران حتی اتمی‌ بر نمی‌آیند؟!!
دوشنبه 23 آبان 1390 - 18:36
marka - گرگان - ایران
امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 00:38
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
اتحاده ۳ ارتش قدرتمند آمریکا،اسرائیل،ناتو میتواند میکسه جالبی‌ باشه برای ریشه کن کردنه علی‌ گدا و مزدورانش، اگر چه تنها بخشی از ارتش با افتخاره اسرائیل هم برا نابود کردنه ۴ تا آفتابه لگن که ماله ۴۰ سال پیش هست کافی‌ میتواند باشد´،اما ۳ تا ارتش حمله کنند حالش بیشتره...
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 01:16
toopchiyan1986 - london - uk
رویا۲۵-لندن‌انگلیس کاملا درسته سیاست آمریکا این بوده که بگذار ایران و عراق با هم بجنگنگند برا ۸ سال پول سرازیر آمریکا می‌شه . بگذار جمهوری اسلامی بمونه و آمریکا صلاح را به کشورهای نفتخیز منطقه بفروشه
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 01:39
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
ایران+ ......ارتش پر افتخار اسرائیل(?!) حریف حسن نصرالله نشد.فقط تونست دق دلیش رو سر مردم بیگناه و زن و بچه‌های بی‌ دفاع در بیاره.نه‌ تونست سرباز‌های اسیر رو آزاد کنه نه‌ حزب الله رو خلع سلاح نه حسن نصرالله رو دستگیر.حزب الله هم نه‌ فقط تضعیف نشد بلکه قویترین حزب پارلمان لبنان شد.الان هم مثل شمشیر دامکلس رو سر ارتش با افتخار اسرائیل(?!) تا دست از پا خطا نکنه !
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 03:26
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
آمریکا هم تو باتلاق عراق و افغانستان گیر کرده.البته ما ازش ممنونیم که شر صدام و طالبان رو از سر ما کم کرد و عراق رو دو دستی‌ داد تحویل ما و تو افغانستان دولتی آورد سر کار که همسو با منافع ماست.ناتو و نیروهایی اروپا ایش هم ورشکست تر از این حرف که بخوان عرض اندامی کنن.قضیه لیبی‌ هم کشتن پرنده مرده بود.امر برت مشتبه نشه.
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 03:32
اميراردلان - تهران - ايران
درود دوستان فراموش نکنید در صورت ادامه دادن برنامه ایران به این شکل بدون شک آمریکا حمله میکند بادوست ali1111 - تهران - ایران. موافقم (اگر ایران امتیاز تازه نده ) بعد از زمستان و در فصل بهار
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 07:18
دستان - تهران - ایران
مونیخ -آلمان . گفتی ارتش قدرتمند و بعد هم از بخشی از ارتش با افتخار اسرائیل گفتی .اگر برای تمسخر هم نگفته باشی که در خلوت با خودت مطمئنن میدانی جز لفظ تمسخر چیزی دیگر را نمیتوان پیدا کرد .همان ارتشی که بیش 33 روز نتوانست جلوی یک گروه دوام بیاورد و ذلیلانه ورذلانه عقب نشینی کرد و همه هنرش بمباران مناطق مسکونی و قتل عام زنان و کودکان بیگناه لبنانی و فلسطینیست .با این نیروی نظامی حتی خودشان اینقدر هم احمق نیستند که جرات فکر کردن در مورد حمله بیفتند.البته امثال تو که پشت میز کامپیوتر نشسته و تز مفت میده بابت اراجیفش چیزی مایه نمیزاره جز ..
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 11:19
با احترام - منچستر - انگلستان
با سلام
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 11:43
ariana11 - تورنتو - کانادا
واقعا چرا یه عده فک می‌کنن که ایران از پس تمام این کشورای هم دست و پیشرفت بر میاد؟ انگار کسی‌ خبر نداره که ایران ۳۲ سال تحریم بوده ناوگان فرسودست. اینا فقط مشکله نفت دارن. اما مطمئنم که جنگ می‌شه. و هیچ قدرتی جز قدرت دولتهای دیگه این آخوندای کثیفو نمیتونه ور داره. ملت که بی‌ بخار شدن پس بهتره به جای مرگ تدریجی‌ تو این همه تورم و دیکتاتوری یه دفعه تکلیف روشن شه.
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 12:03
hassanzare - قم - ایران
همه اونهایی که خواب حمله به ایران را میبینند؛ باید بدانند خوابی است تعبیر نشدنی. این گاوچرانها اگه می توانستند؛ حمله میکردند. آمریکا از نظر اقتصادی که ورشکسته است؛ از نظر داخلی دچار بحران وال استریته؛ از نظر سیاسی هم اغلب متحدانش رو از دست داده. فقط فیگور نظامیش باقی مانده که اون رو هم در جایی مثل ایران؛ خراب نمیکنه. دوستان بدانند محافظ این مملکت نه آخونده و نه دولت؛ خود مردم ایران از خاک و ناموس و شرفشون دفاع میکند.
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 00:38
alexxx - وين - اتريش
متاسفانه ما ایرانیا همیشه و در هر موردی با تعصب و خود بزرگبینی هارت و پورت می‌کنیم ، بیش از ۸ سال در برابر عرق(صدام) زپرتی به جز تلفات هیچ چیز دیگه نداشتیم ولی‌ حالا که ۳۳ سال از تمام دنیا عقب موندیم میخوایم جلو آمریکا و ناتو و اسرائیل و تمام کشوری خلیج یه باره بأیستیم، البته به دلیل انعکاس بعدی که داره به این سادگی‌ها حملهٔ نظامی نمیشه به ایران، ولی‌ اگه روزی حمله بشه ظرف یک هفته تمام تاسیسات و مراکز نظامی ایران نابود می‌شه،
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 12:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.