مراسم تشییع کشته‌شدگان انفجار در پادگان سپاه با حضور رهبر ایران برگزار شد

 

مراسم تشییع کشته‌شدگان انفجار در پادگان سپاه با حضور رهبر ایران برگزار شد

 

مراسم تشییع جنازه کشته شدگان پادگان سپاه پاسداران در اطراف کرج با حضور آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و یک فرمانده سپاه گفته است، سرلشکر حسن تهرانی مقدم که در این حادثه جان باخت، در حال انجام کارهای علمی و تحقیقاتی بوده است.
 
گزارش ها از ایران حاکی است که در انفجار روز شنبه در پادگان سپاه در بیدگنه شهر ملارد در ۴۵ کیلومتری تهران، ۱۷ نفر از نیروهای سپاه پاسداران از جمله سرلشکر حسن تهرانی مقدم، فرمانده سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران و بنیانگذار برنامه موشکی این نیروی نظامی کشته شدند.
 
شدت این انفجار به حدی بود که نه تنها مناطق اطراف را به شدت لرزاند بلکه در تهران نیز احساس شد.
 
موقعیت نظامی سرلشکر تهرانی مقدم به گونه ای مهم بود که در مراسم تشییع جنازه وی و سایر کشته شدگان این انفجار، آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران حضور یافت و با خانواده های کشته شدگان این حادثه گفت و گو کرد.
 
همچنین احمد وحیدی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی، به نمایندگی از رییس جمهور ایران در خانه تهرانی مقدم حضور یافت و با خانواده وی ابراز همدردی کرد.
 
در مراسم روز دوشنبه، بسیاری از فرماندهان و مقام های کشوری و لشکری جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.
 
رمضان شریف، مسوول روابط عمومی سپاه پاسداران، اعلام کرده است که علت بروز این حادثه، جابجایی زاغه مهمات بوده است. با این حال ابهام های زیادی در مورد این انفجار مطرح شده است که مسوولان جمهوری اسلامی هنوز به آن پاسخ نداده اند.
 
در حالی که علت این حادثه، جابجایی مهمات اعلام شده است ولی هنوز مشخص نیست که سرلشکر حسن تهرانی مقدم چرا به این پادگان رفته بود.
 
سردار موسوی، جانشین فرمانده سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران گفته است که «شهید تهرانی مقدم در مسیر کارهای علمی و تحقیقاتی که انجام می دادند به شهادت رسید.»
 
این فرمانده سپاه به جزئیات بیشتری درباره علت حضور تهرانی مقدم در پادگان یاد شده اشاره ای نکرده و تنها گفته است که فرمانده سازمان جهاد خودکفایی، ۲۵ سال از عمر خود را ایجاد و توسعه برنامه موشکی سپاه صرف کرده بود.
 
در جریان انفجار روز شنبه، دود سفیدی به هوا برخاست و آسمان منطقه را پوشاند.
 
درباره اینکه، دود سفید ناشی از انفجار چه نوع مهماتی است، حسین آرین، کارشناس نظامی رادیو فردا می گوید: «ممکن است که این دود، ناشی از سوخت‌های مربوط به موشک‌ها مثل شعله ‌ور شدن سوخت موشک شهاب سه باشد. برای اینکه در حالت معمولی اگر انفجاری رخ بدهد، دودی حاصل نخواهد شد بلکه گرد و خاک و از این قبیل زائده‌ها را مشاهده خواهیم کرد به احتمال قوی این دود ناشی از سوخت فسفر بوده ‌است.»
 
مهرماه سال گذشته نیز انفجار مشابهی در زاغه مهمات سپاه پاسداران در خرم آباد، مرکز لرستان، بوقوع پیوست که در جریان آن چندین نیروی سپاه کشته شدند. مقام های مسوول در آن زمان اعلام کردند که این انفجار یک حادثه بوده است.

+34
رأی دهید
-176

greentree - تهران - ایران
تمام سرویسهای امنیتی کشورهای پیشرفته با هم یکی‌ شدند که ایران رو له‌ کنند این هست سرنوشته رهبری که در برابر مردم ایران بگه باید احمدی نژاد دوباره بیاد بر سر قدرت ،،حالا دیگه آمریکا فهمیده که مردم ایران از رژیم متنفرند آن‌ دیگه با ان رهبر همکاری نمیکنند،،از همین الان در تمام بدنه سپاه نفوذ کردند و خراب کاری‌ها رو آغاز کردند
دوشنبه 23 آبان 1390 - 15:21
greentree - تهران - ایران
بعد از انتخابات دیگه میدونند که این رژیم ضعیف شده و از چشم مردم افتاده حالا اومدند که این پیکره بیمار رو از بین ببرند،در تمامی‌ بدنه اطلاعات و سپاه هم نفوذ کردند این سرنوشت خامنه‌ای بی‌ عقل و اوباش‌های بیسواد اطرافش هست که در برابر مردم ایران ایستادند
دوشنبه 23 آبان 1390 - 15:41
مملی فشفشه - قم - ایران
طبق قانون وظیفه نیروهای نظامی حفاظت از کشور در برابر تحدیدات است .وبا وجود آنان مردم احساس آرامش کنند .اما مثل اینکه یکی با ید مراقب آقایان باشه. وچه خوبه که ما سلاح هسته ای نداریم .(مراقب باشید شست پاتون تو چشتون نره)
دوشنبه 23 آبان 1390 - 15:43
marius111 - بو خارست - روماني
راستی‌ بهشت مال آقایون و پاسداران و بسیجی هاست اگه اینطور جهنم مال ما وسط وسط وسط مال شخص بنده
دوشنبه 23 آبان 1390 - 16:14
amir-amir - تورنتو - كانادا
با توجه به ضد و نقیض بودن تمامى گزارش هاى منتشر شده در ایران و خارج به طور حتم این اتفاق تصادفى نبوده است افراد یا سازمانى به طور عمد دست داشته اند
دوشنبه 23 آبان 1390 - 16:47
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
به نظر من فقط ۱ک مشت گوسفند حلقه به گوشه رهبر به درک واصل شدند.همینطور که پدر و مادر و خواهر و برادران ما را در زندانهای مخوف این رهبر پست فطرت جان میدهند حقشان همین است
دوشنبه 23 آبان 1390 - 16:58
Dionysos - پارسی - فرانسه
به امید اینکه خامنه ای و مزدوران و ساندیس خورانش هم از همین شربت شهادت اسلامی میل کرده و به دیدار حوریها و غلمان های بهشتی که وعده اش در قرآن داده شده نائل شوند. هنوز که حمله شروع نشده چرا یکی یکی شون خودکشی می کنند؟!!! خامنه ای هم خوب حساب کار دستش اومده و فهمیده که با یه مشت آدم مفنگی و بنگی مثل خودش نمی تونه بر تخت قدرت سوار بمونه و ارتش و سپاه رو اداره کنه. دوباره قراره از سپر انسانی استفاده کنند! این انفجار کار خودشونه فقط برای تحریک احساسات مردمی و آماده کردن مردم برای جنگ دوباره و محکم تر کردن پایه سلطنت آخوندی. آخوند بنگی تا همه رو دم تیر نفرسته از سوراخش بیرون نمی یاد. مرگ بر جمهوری اسلامی
دوشنبه 23 آبان 1390 - 17:33
hashamdar - تهران - ایران
چه زیباست این لحظه که خودشون به دست خودشون نابود میشندو به درک واصل می‌شند...
دوشنبه 23 آبان 1390 - 18:12
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
کاشکی‌ رهبره الدنگ بی‌ سواد ۱ دست هم خودش در میانه این به درک واصل شدگان بود.به هر حال از شنیدنه این خبر‌ها خوشحالیه فوق خارق‌العاده بهم دست میده. بمیرید آی‌ ... چند تا شپش کمتر
دوشنبه 23 آبان 1390 - 19:32
asal.bano - نیوکاسل - انگلستان
حلوای رهبر رو من بپزم الهی
دوشنبه 23 آبان 1390 - 22:17
baas - روتردام - هلند
به امید مرگ تمامی تازی پرستان مسلمان.
دوشنبه 23 آبان 1390 - 23:28
mahdi_tala - لندن - انگليس
انشالله یه روز تابوت آقا رورو دست بگیریم ..
‌سه شنبه 24 آبان 1390 - 00:51
alexxx - وين - اتريش
هر کس برای این رژیم لباس نوکری بر تن‌ کرد از آن مردم نیست، و آنکس که از آن مردم نیست او را در کنار مردم جای نیست. چه بسا بهتر آنکه خود ترتیب این جدایی رو بدهد. گروه بعدی لطفا دست رهبر عزیزتون هم بگیرید،!!!
‌چهارشنبه 25 آبان 1390 - 14:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.