پیام چاوز به احمدی نژاد: برادرم! تو را درک می کنم

پیام چاوز به احمدی نژاد: برادرم! تو را درک می کنم

هوگو چاوز در پیامی به رییس جمهور اسلامی ایران با اشاره به اتحاد نمونه و بی نظیر ایران و ونزوئلا اظهار داشت: ایران و ونزوئلا نشان می‌دهند هنگامی که دوستی میان ملت‌ها واقعی بوده و اراده‌ها براساس واقعیات و اصول، به جنب و جوش در می‌آیند هیچ فاصله‌ای میان آنها وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری متن پیام هوگو چاوز به دکتر محمود احمدی‌نژاد به شرح ذیل است.

برادرم

محمود احمدی‌نژاد

رییس‌جمهوری اسلامی ایران

به نمایندگی از مردم ونزوئلا، سلام و درود گرم و برادرانه مرا پذیرا باش. همچنین احترامات فائقه، تحسین برانگیز و مملو از محبت ما را به ملت قهرمان و استوار ایران نثار کن و به آنها بگو که دلاوری و شجاعت تاریخی، عزت و شرافت درخشان شما را ارج نهاده و گرامی می‌داریم.

بنده نخستین فردی بودم که از تعویق دیدارت از ونزوئلا که قرار بود در تاریخ 24 سپتامبر گذشته انجام گیرد، ابراز تاسف کردم. هم‌اکنون می‌خواهم از اینکه وضعیت بغرنج مربوط به روند بهبودی سلامتی‌ام را در نهایت عطوفت درک نمودی، از تو تشکر کنم و صمیمانه بگویمت که: تو را ای برادر برای همیشه می‌فهمم و درک می‌کنم.

سیمون رودریگز، متفکر بزرگ و آموزگار سیمون بولیوار ازادیخواه سرشناس در نامه‌ای معروف به تاریخ 1827 به وی می‌گفت: ای دوست، به عقیده من کسی که از لحاظ فیزیکی، ذهنی و اخلاقی با من همدل و همزبان باشد، محبت خود را به من اظهار می‌نماید.

رودریگز در بخش دیگری از این نامه چنین ادامه می‌داد: از آنجایی که هر دو پرجنب و جوش، فعال و خستگی‌ناپذیر هستیم نشان می‌دهد که از لحاظ بدنی قرابتی میان ما وجود دارد. از لحاظ ذهنی نیز چنین است چون عقایدی مشابه بر ما حاکم است و از ل حاظ اخلاقی نیز به شکلی مشابه، چون روحیات، احساسات و ایده‌های ما رفتارهایمان را به مقصدی مشابه هدایت می‌‌کند.

این سخنان آگاهانه را برای خود تعمیم می‌دهم تا بدین شکل برجستگی‌ رفاقت و دوستی‌ام را با تو ابراز نمایم. به طور مشابه ضروری است تا عینیت یافتن این عبارات را در کلام پیامبر بزرگوار حضرت محمد(ص) یادآور شوم که می‌فرمود: هر فردی شخصیتی مشابه دوستی خود دارد، لذا باید دوستان خود را به نحو احسن انتخاب نماییم. به همین دلیل همواره خداوند لایزال را از اینکه از محبت و دوستی‌ات برخوردارم، شکر می‌گویم؛ خداوند رحمان و بلند مرتبه‌ای که ما را هدایت می‌کند؛ که ما را از لحاظ فیزیکی، ذهنی و اخلاقی در خط مقدم مبارزه برای حیات و بر ضد فنا و نابودی، با یکدیگر متحد ساخته است.

به تو اطمینان خاطر می‌دهم که در کمتر از چند هفته حضورت را در وطن سیمون بولیوار خوش‌آمد می‌گویم. این دیدار ائتلاف استراتژیکمان را تحکیم خواهد بخشید. اتحاد نمونه و بی‌نظیر که در دنیای کنونی ایجاد نموده‌ایم. ایران و ونزوئلا در مسیر پهناور و پربار همکاری و تعاون حرکت می‌کنند و نشان می‌دهند که هنگامی که دوستی میان ملت‌ها واقعی باشد هیچ فاصله‌ای میان آنها وجود ندارد؛ هنگامی که اراده‌ها براساس واقعیات و اصول، به جنب و جوش در می‌آیند.

قصد دارم از فرصت استفاده کرده و از سخنانت در سازمان ملل متحد تقدیر نمایم. بار دیگر با همراهیت صدای دلیرانه ایران را همچون چالشی بزرگ در برابر امپریالیسم به گوش شنیدیم، فریادی که با انعکاس آن، صدای تمامی ملت‌هایی که خود خواهان تعیین سرنوشت کشورشان هستند، از آن قوت گرفت. تمامی ملت‌هایی که برای سرانجامی به مراتب انسانی‌تر مبارزه می‌کنند. صدای تو با تمام نیرو و توان برای آنکه از جانب تمامی ما سخن بگویی و حقایق ما را به زبان برانی، برفراز (سازمان ملل متحد) طنین‌انداز شد.

دوست من، برادر عزیزم

پس از آنکه از آزادی دو جوان آمریکایی ""Joshua Fattal و "Shane Bauer" که به اقدام برای جاسوسی مظنون شناخته شده بودند، مطلع گشتم، دستم را بر روی قلبم گذاشتم و به خودم گفتم که هنوز هم مسئولانی هستند که سنت سخاوت و مردانگی را فراموش نکرده و شرافت انسانی را ارج نهاده و محفوظ نگاه می‌دارند.

چقدر خوشحال شدم که توانستم به لطف میانجی‌گری به موقع دوست خود شین‌پن (Sean Penn) سهم هر چند مختصری در این رویداد داشته باشم.

این اقدام شریف کمک کرد که بزرگی دل و جانت به همگان نشان داده شود و عظمت بی‌پایان آرمان و طنت برای همگان مشخص گردد. تشکر و سپاس از تو، ای محمود، به حد تحسین و ستایش ضروری می‌نماید.

برعکس، امپریالیسم به نحوی خصمانه و اهانت‌آمیز، پنج قهرمان کوبایی را تنها به جرم دفاع از وطنشان در برابر تروریسم، در زندان نگاه داشته است. چه تناقض زیادی وجود دارد؛ تناقضی که به خوبی نشانگر تفاوت فاحشی است که میان افرادی وجود دارد که رفتارشان برگرفته از گفتارشان است و افرادی که با تظاهر به گستراندن عدالت، در جهان قدم می‌زنند اما به غیر از پایمال کردن عدالت و استفاده ابزاری از ان در راستای اهداف فاسد خود، کار دیگری انجام نمی‌دهند.

خداوند متعال، رحمان و رحیم، تو را در رحمت و پناه خویش محفوظ نگاه داشته و رحمت و برکتش را شامل حال ملت قهرمان و شریف ایران نماید. با ابراز احترامات صمیمانه و برادرانه خویش.


تا پیروزی همیشگی

برای ایران و ونزوئلا

زندگی خواهیم کرد و پیروز خواهیم شد

هوگوچاوز فرییاس

+164
رأی دهید
-34

panjere - گوتنبرگ - سوئد
دیوانه جوو دیوانه ببیند خوشش آید !!!!!
دوشنبه 23 آبان 1390 - 02:48
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
این بابا واسه نون گدائی کردن کم مونده مسلمان بشه!!! سید هوگو چاوز! بسیجی‌ قهرمان امشبو منزل بمان!
دوشنبه 23 آبان 1390 - 02:59
1k adame sadegh - تورنتو - كانادا
۲تا دیکتاتور به تمام معنا. میگن سگ زرد برادر شغاله
دوشنبه 23 آبان 1390 - 03:35
dkdk - اسلیس - دانمارک
این یارو عجب نامرد و پدرسوخته است.حسابی این دو تا با هم نون غرض میدن.
دوشنبه 23 آبان 1390 - 04:38
Alecain - منجستر - انکلستان
با سلام به همه . عضو جدید هستم
دوشنبه 23 آبان 1390 - 04:47
marde.irani - مشهد - ایران
درود دوستان .. این ها رو بخونید اگر خواستید چند تا دیگه هم با اندیشه خودتون بهش اضافه کنید .. امیدوارم خوشتون بیاد :. یارو با کامیون اومده تو محوطه بیمارستان بوق میزنه، حراست با بلندگو داد میزنه آقا اینجا بوق نزن ! یارو دوتا بوق دیگه میزنه یعنی باشه !! بعد نیم ساعت برمیگرده میخواد بره بیرون، دوتا بوق واسه حراستیه میزنه!! حراستیه با بلندگو میگه نوکرم!!! مملکته داریم؟. یک دهم پولی رو که پس از انقلاب واسه جشن‌های آزادی خرمشهر خرج میکنن، واسه آبادی خود خرمشهر خرج کرده بودن، الان خرمشهر لاس وگاس شده بود! مملکته داریم؟
دوشنبه 23 آبان 1390 - 05:07
marde.irani - مشهد - ایران
توی تلویزیون دارن ۲ ساعت در مورد سرویس جاسوسی گوگل صحبت می‌کنند! آخر برنامه که میخواد پست الکترونیک بده آدرس جیمیل رو میده!!!. رفتم داروخونه میگم پماد ضد خارش میخوام, یارو زیر لب میگه نیگا جوونای این مملکت حال ندارن خودشونو بخارونن!. میریم تو مغازه می پرسیم اقا شارژ دو تومنی چند؟مملکته داریم؟. .امشب به خانمم میگم از پای سیستم پاشو میخوام ایمیلامو چک کنم . میگه صداتو بیار پایین دیگه از روح الله داداشی که گنده تر نیستی !!!!. پارسال همت مضاعف رو فقط عزرائیل فهمید، امسال هم جهاد اقتصادی رو فقط ربع سکه! اینم مملکته داریم؟. تو اتوبوس کتاب گذاشتن مجری از طرف می‌پرسه نظرتون راجع به این کار چیه؟ میگه خوبه، هوا گرمه تو اتوبوس باهاش خودمو باد میزنم!.
دوشنبه 23 آبان 1390 - 05:08
marde.irani - مشهد - ایران
/// نتیجه انتخابات ۴۰ میلیونی همون شب معلوم میشه، ولی نتیجه کنکور چند صد هزار نفری چند ماه طول میکشه! اینم مملکته داریم؟. /// بچه‌ها دور هم جمع شدن مثلا دارن می‌جنگن، بهشون می‌گم اسم چند تا پهلوان ایرانی رو بگین، می‌گن: اسپایدرمن، جومونگ، مختار! مملکته داریم؟. ///اس‌ام‌اس خالی ارسال می‌کنی انگلیسی حساب می‌کنن، مملکته داریم؟///دانشجوی موسیقی‌ام؛ شش ترم باید معارف بخونم که توش نوشته موسیقی حرامه.. مملکته داریم؟
دوشنبه 23 آبان 1390 - 05:11
marde.irani - مشهد - ایران
قبلا برق میرفت بابامون سر فحش رو میکشید به اداره برق، الان برق میره خوشحال هم میشه!! مملکته داریم؟///خبرنگار رفته تو یه روستا سوال میکنه با یارانتون چیکار کردین؟ مرده میگه: قبض هامونو پرداخت کردیم، چندتا قسط دادیم، شهریه دانشگاهه دخترمو دادیم، یه تراکتور هم خریدیم! تازه یه مقداری هم پس انداز کردیم!! مملکته داریم؟///اون‌ طرف هواپیماهای ما رو راه نمیدن، این‌طرف هواپیماها به مقصد نمیرسن. مملکته داریم؟///به راننده تاکسی میگم سیگارتو خاموش کن به دودش حساسیت دارم، برمیگرده میگه جوونای سن تو کراک میکشن تو به دود سیگار حساسی! مملکته داریم؟///اینم از مجلس ختم، با کفش رفتیم با دمپایی برگشتیم! مملکته داریم؟///نمایندگی ایرانسل یه تابلو زده: شارژ ۲۰۰۰ تومانی فقط ۲۰۰۰ تومان! مملکته داریم؟///قدیما بچه رو تو خونه تنها میذاشتی میگفتی: در رو روی کسی باز نکنیا یه وقت دزد میاد، الان میگی: کسی در زد، باز نکنیا یه وقت پلیس میاد.. مملکته داریم؟
دوشنبه 23 آبان 1390 - 05:12
marde.irani - مشهد - ایران
این دو تا رو هم من به نکته های پیشین اضافه کردم : پیش از انقلاب این ملاها به جشن های پر شکوه 2500 ساله ایرانی ها گیر می دادن که چرا آنچنان ریخت و پاش میشه !! حالا خود همین ملا ها پول ملت رو واسه جشن های مسخره : جشن هفته دفاع مقدس ، جشن بزرگداشت هفته بسیج ، جشن دهه فجر ، جشن .. هزینه میکنن ! مملکته داریم !؟ /// پیش از انقلاب به محمدرضا شاه میگفتند همایونی و .. به ملاها بر می خورد که چرا چاپلوسی می کنین این کار فلانه ! حالا خود همین ملاها برای خودشون جهانی از پیشوند و پسوند و لقب دارند .. آیه الله ، مقام معظم ، علامه ، مد ظله العالی ، ره و .. بعضی اوقات هم نتیجه اش میشه این - حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی)(سایت رسمی خود خامنه ای ) .. اینم مملکته ما داریم ؟
دوشنبه 23 آبان 1390 - 05:14
marde.irani - مشهد - ایران
راستی دوستان نمای بسیار بدیه از احمدی نژاد و چاوز .. این گونه نیست ؟ می دونید بدبختی چیه .. اگر با اگاهی مستندی رو که تو تلویزیون گذاشت رو می دیدید بسیار شگفت زده می شدید توی اون مستند چاوز دوچرخه یک بچه رو برداشته بود و به یاد دوران کودکیش چرخ سواری می کرد .. دوچرخه شکست .. چاوز گفت این دوچرخه مال کیه که بهش پولشو بدم (آخه من پولی از کسی نخوردم ) شگفت اینه که ادای مردی مانند سیمون بولیوار رو هم در میاورد این آدمه !!؟ اکنون هم همینه دقت کنید ! احمدی نژاد هم کاراته میره فوتبال می زنه و .. که بگه مانند مردم و از دل مردمه ! اوباما هم همین گونه توی مراسم می رقصه که انگار آره اونم از دل همین مردمه ووو .. همه کارگزاران کشورها ( وزرا ، رئیس جمهور ها ، رهبران و .. ) هم اون یکی دیگه رو گناهکار می دونند ( به ظاهر ) و به هم جهانخوار میگن ( تا سلطه خودشان رو استوار کنن و گرنه همه با همند ) ..
دوشنبه 23 آبان 1390 - 05:30
marde.irani - مشهد - ایران
اینا همش بازیه .. پایان داستان تنها کسایی که کشته میشند ایرانیان و آمریکاییان ونزوئلایی ها و دیگرانند .. چه اندازه ما آدم ها باید نادون باشیم که بخاطر سخن یه مشت نادان هم رو بکشیم ( از تحریک نژادی گرفته تا تاریخی و پولی و .. ) و این انسان های بد سرشت رو باور کنیم !!!!!؟؟؟
دوشنبه 23 آبان 1390 - 05:30
Neda02 - اتاوا - کانادا
از مسئولین سایت به خاطر گذاشتن این عکس که انصافا تا الان چندش‌آورترین عکس این ماه بوده تشکر می‌کنم. حالم بد شد کلا.
دوشنبه 23 آبان 1390 - 06:10
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
چه نامه عشقو لانه ی برای مموتی نوشته، چقدر هم به هم دیگه میان توی عکس، انشاالله که به پای هم دیگه پیر بشن.
دوشنبه 23 آبان 1390 - 06:17
bita tehrani - ويكتوريا - كانادا
مرسی‌ ایرانیان یوکی خیلی‌ خندیدم،باز هم از این مطالب طنز بگذارید خواهش میکنم!
دوشنبه 23 آبان 1390 - 06:30
Arash_Barcelona - بارسلونا - اسپانيا
مردانگی؟آره آقا در جمهوری اسلامی مردانگی با دلار برابر هست.
دوشنبه 23 آبان 1390 - 07:24
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
اگر احمدی نژاد این دعوت را قبول کند، اندک شخصیت و اعتباری هم که در جهان دارد را به باد می دهد. همین یکی دو ماه پیش بود که احمدی نژاد در بوق و کرنا کرده بود که بعد از سازمان ملل می خواهد برود ونزوئلا. اما هوگوچابز به ونزوئلا راهش نداد. چرا؟ چون انتظار داشت احمدی نژاد از قذافی بیمار روانی حمایت کند و انقلابیون لیبی را به رسمیت نشناسد. حالا دارد می گوید اون دفعه حال نکردم راهت بدهم اما حالا حال می کنم. بدو بیا.
دوشنبه 23 آبان 1390 - 08:09
greentree - تهران - ایران
چه قدر زشته برای ایران که چاوز براش پیام پیروزی بفرسته،این مردک رو حتی اسپانیای زبانها ازش متنفرند
دوشنبه 23 آبان 1390 - 08:12
اريانا_ادلايد_استراليا - ادلاید - استرالیا
چه نوشابه ای هم واسه احمدی نژاد باز میکنه
دوشنبه 23 آبان 1390 - 10:00
Dionysos - پارسی - فرانسه
احمدی نژاد به 72 حوری و غلمان های بهشتی و رهبر .... خیانت کرد! حالا احمدی نژاد شاه دوماده یا چاوز؟!!!
دوشنبه 23 آبان 1390 - 14:14
پریستوک - تهران - ایران
این دو تا گی ان.
دوشنبه 23 آبان 1390 - 16:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.