یونان ورشکسته:‌ هیچ کس به ما نفت نمی دهد ؛‌ از ایران نسیه می خریم

یونان ورشکسته:‌ هیچ کس به ما نفت نمی دهد ؛‌ از ایران نسیه می خریم

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که دولت یونان که با بحران بی سابقه اقتصادی و ورشکستگی روبرو است به خرید نفت از ایران تمایل پیدا کرده است .

به گزارش عصر ایران بنا بر این گزارش به دلیل اینکه بسیاری از بانک ها و موسسات مالی اروپا و آسیا از بیم ورشکستگی یونان از ارایه اعتبارات مالی به این کشور خودداری می کنند دولت آتن برای جبران نیاز های نفتی خود به خرید نفت از ایران روی آورده است.

بنا بر این گزارش دولت یونان در ماه های گذشته و همزمان با تشدید بحران اقتصادی خود خرید نفت از کشورهایی چون روسیه ، آذربایجان و قزاقستان را متوقف کرده و در عوض به وارد کردن نفت از ایران روی آورده است. بیش از ۱۲ تاجری که با بنگاههای مهم نفتی قرار داد دارند به این خبرگزاری گفته اند که نبود بانکهای تامین کننده مالی باعث شده است که یونان خرید نفت خام از روسیه ، آذربایجان و قزاقستان را متوقف کند .

 بنا بر این گزارش روی آوردن یونان به نفت ایران سبب شده ، برخی از بنگاهها برای معامله با یونان دچار مشکل شوند . یک معامله گر بنگاه بین المللی نفتی در این خصوص به رویترز می گوید : " بنگاههایی مثل بنگاههای ما نمی توانند با یونانی ها کار کنند . خطر بسیار زیادی در این راه است .شاید تاجران مستقل برای این کار مناسب باشند."

همچنین یک معامله گر دیگر می گوید :" دپارتمان مالی اتاق بازرگانی ما معامله با یونان را ممنوع کرده است . نه به این خاطر که آنها پول نمی پرداختند بلکه فقط جانب احتیاط را در پیش گرفته اند ."

معامله گر سوم هم در این باره می گوید :" ما نتوانستیم بانکی را پیدا کنیم که ما را تامین مالی کند . هیچ بانکی نمی خواهد که حتی یک معامله با آنها را تامین مالی کند . ما فرصت های خوبی را در آنجا از دست خواهیم داد."

بنابر آمارهای اتحادیه اروپا ، یونان که تمامی نفت مصرفی خود را از خارج وارد می کند در سال 2010 بیش از 45 درصد از نفت خود را از روسیه و 16 درصد از کل نفت مصرفی اش را از ایران وارد کرده است.

عربستان سعودی و قزاقستان هر کدام 10 درصد از نفت مصرفی یونان را تامین می کنند و لیبی و عراق نیز هر یک 9 و 7 درصد از نفت وارداتی به یونان را به این کشور صادر می کنند.

رویترز در ادامه به نقل از یک بازرگان نفت در حوزه مدیترانه می گوید :‌ " یونانی ها هیچ چیز را پنهان  نمی کنند و به صراحت می گویند به خرید نفت از ایران زنده اند چون دیگر کشورها با این شرایط به آنها نفت نمی دهند . "

بنا بر این گزارش در ماههای سپتامبر و اکتبر به ترتیب 4 و 3 محموله نفت سنگین از ایران به یونان صادر شده و پیش بینی می شود در ماه نوامبر این رقم افزایش یابد .

یک فعال بازار نفت به رویترز می گوید ایران تنها فروشنده نفت در جهان است که حاضر است با شرایط کنونی با "اعتبار باز " نفت در اختیار یونان قرار دهد .
 
رویترز گزارش می دهد که مسئولان دو شرکت پالایشی " هلنیک پترولیوم " ( یکی از 4 شرکت عمده پالایشی یونان) هر گونه مشکل در خرید نفت خام را تکذیب کردند و حاضر نشدند در این باره اظهار نظری کنند . همچنین مدیران شرکت پالایشی " موتور اویل هلاس " یکی دیگر از شرکت های عمده پالایشی این کشور هم از دادن هر گونه اظهار نظر خودداری کردند .
 
 پس از گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی زمزمه هایی در برخی کشورهای اتحادیه اروپا درباره احتمال اعمال تحریم های نفتی در این اتحادیه علیه ایران طی هفته های آینده آغاز شده است و در صورت تصویب چنین تحریمی یونان دیگر قادر نخواهد بود به خرید نفت از ایران ادامه دهد.

نظر کاربران سایت عصر ایران در مورد این مطلب :

از کیسه خلیفه می بخشیم!


ایران مجانی هم بهتون میده زیاد نگران نباشید


حالا بجای پول قراره از اینا چی بگیریم؟!پشم گوسفند؟!چون تو کتابای دوران راهنمایی نوشته بود یونانی ها در مبادله کالا به کالا از گوسفندومتعلقاتش استفاده می کردند!!!دست گلتون وگلشون دردنکنه!!!


 شایدم بند کفش یا باقالی خشک بگیریم ازشون ! چون بقیه چیزها که تحریمیم !

 


((یه سفره ای به نام ایران پهن شده، اشکالی نداره که یه گوشه اش هم یونانیهای دوست داشتنی بشینند و بخورند.))
 آآآه خدای من


دیگه کسی نیست که ایران کمک کند البته بجز ملت ایران


گردشگران ایرانی به جای این که برن ترکیه، برن یونان
 هم به این ها کمک بشه، هم پولمونو توی جیب دشمنامون نریزیم


  ترکیه دشمن؟ یونان دوست؟جالبه فکر کردی رو جملت؟


سفره ای پهن است ، یونانیها هم تشریف بیارند


یه طرف معامله که ورشکستگی باشه اون ورش هم باید تحریم باشه دیگه. هر چی مفلس ورشکسته از دنیا روندس اومده با ایران معامله کنه!!


 اگر یک ایرانی 2 ماه پول قبوض خود را ندهد از آن خدمات محروم می شود از قدیم گفتند مرغ همسایه غاز است !!!!!!!!!


بیچاره ملت ایران !!!!


چطوره انتقام کاری که اسکندر مقدونی کرد رو از یونانی ها بگیریم؟


بلاخره ملت شریف ایران به تمام کشورهای دنیا که مشکل دارند کمک میکنه آخه همه مردم سیر گشنه نداریم بیکار نداریم همه چی آرومه به یونان بولکینافاسو سنگولستان جانگولستان و.......... کمک میکنیم راستی ماهیانه 40500 تومان یارانه به هر ایرانی میدیم آمادگی داریم به کشورهای دیگه یارانه بدیم بازهم میگم همه چی آروم پول نفت تو جیب مونه(ببخشید جیبشونه)


تازه یارانه هم کمکم قطع میشه برادر !


بابا فدای سرتون ایران بذل بخشش زیاد داره یونانم یکی مثل فلسطین یا کومور ویا ....


از ایران هم کسی نفت نمیخرد. به نسیه یونان زنده ایم


به یاد بلوتوس در سریال با مسمای قهوه تلخ


برادران یونانی نگران نباشند اصلا پولشا ندید فدای سرتون فوقش احمدی نژاد یه مقدار پول گاز برق مردم گرون میکنه تا کسری جبران بشه آخه قراره دست تو دست هم جهان را مدیریت کنیم


اشکالش چیه ؟دارند مدیریت جهانی رو عملا نشون میدن !!!


قطر امارات دارن کل نفت میادین مشترک خلیج فارسا خالی میکنند و کلی سود نصیب ملتشون میکنند ولی بدبختانه ایران همین یه ذره نفت تولیدی را به کشورهای ورشکسته وعقب افتاده جهان بذل بخشش میکنه...تا چ
 ند ساله دیگه مطمئن باشید نفتی برای ایران باقی نمیمونه با یه سرچ ساده تو اینترنت میتونید میزان تولید نفت ایران را با کشور های حوزه خلیج فارس مقایسه کنید


پول نفت و خود نفت سر سفره همه رفت غیر ایرانی ها!!!


باز دم ایرانیها گرم که به وقت اغلب کشورها میرسند و نمیگذارند که این کشورها به زمین بخورند .


یونان ورشکسته ازایران تحریم شده !چه تناسبی!راستش بااین وضع کسی هم نیست ازمانفت بخره


بیاید ایران حامی همه کشورهای پول نداره،خودش زیاد داره دیگه بذاربه بقیه کمک کنه


این ها همه توطئه استکبا راست
 این وصله ها به ما نمی چسبه!!!


فردا که تو کتابهای تاریخ می خونند اسم این کارها را چی می گذارند.ذخایر مملکت را بابت چی می بخشیمدیم. درباره ما چی قضاوت می کنند؟


به یونانیها یک پیشنهاد میدیم . اونا بیان ایران . ما میریم یونان . هم واسه ما بهتره . هم واسه اونا .
میگن آب و هواش خیلی خوبه !


این نسیه فروشی ها به کشورهای ورشکسته مثل یونان باعث خواهد شد که احتمال حمله آمریکا و متحدانش به ایران در آینده بیشتر بشود چون این کشورها حامی و مشوق چنین حمله ای خواهند شد تا فرصتی به دستشان بیاید که بدهی های خود را ماستمالی کنند.


فقر یونان، فرانسه و ایتالیا و ... نمی شناسه، در آینده نزدیک این کشورهای اتحادیه اروپا همشون بدهکار مالی ایران میشن. با این اوضاعی که دارند دیگه روسیه نه نفت بهشون میده و نه گاز. این فرصتی عالی برای ایران هست که به دور از هیاهو، سایه قدرتمند خود را بر اروپا بگستراند. در ضمن جایی برای نگرانی نیست، چون پول و ثروت توی معاملات تجاری از بین نمیرود بلکه باعث چربش در معادلات سیاسی آینده هم خواهد شد.


 عزیز من کجا درس سیاست خوندی؟!
 زمانی که نظام یک کشور از هم میپاشه و زیر و رو میشه، تمام بدهیهای اون کشور خواه ناخواه دود میشه میره هوا!!
 نمونه مثالش عراق و لیبی و یوگوسلاوی سابق که تقریبا تمام بدهیهای نفتی و غیرنفتیشون هیچ شد


1 کشور آمریکای مرکزی هست که به ایران پول نفت بدهکاره ولی نمیده اسمش چی بود؟ همون که میخواد بجاش بهمون پشم بده. حالا اگه راست میگی برو پولتو زنده کن. هند هم که 9 میلیارد دلار نفت رو برداشت و رفت ولی فقط 2 میلیارد داد.


برای شروع مدیریت جهانی قدم خوبیه!!


به نظرتان این مساله چقدر با عزت اسلامی سازگار است


بامزه اینجاست که ما جوانان که به امر نظام به خدمت سربازی رفته ایم اکنون بعد از 20 سال باید برای حساب شدن سابقه بیمه امان بیش از یک میلیون تومان حق بیمه بپردازیم! اما حاتم بخشی نصیب دیگر کشورها می شود.


من از حقم نمیگزرم اگر یک ریال از حق من رو مفت به این کشورها بدن... نفت مال حق تک تک مردم ایرانه... دولت و حکومت حق نداره مفت و مجانی حق مردم رو به این و اون بده... چاپ کن عصر ایران.


خب مسئولان برای ماها زن بابا وبرای دیگران بابا درخدمتتون هستند بفرمائیدمفت خوری دیگه تو این کشور بیچاره فرهنگ شده نوش جان ماها که نخواهیم خورد

+31
رأی دهید
-109

sia_sefid - تهران - ایران
هر چی قهطی زده و داغونه میاد سمت ما
یکشنبه 22 آبان 1390 - 03:05
شنقول - ساتهمپتون - انگلیس
ما داریم از سرما قندیل می‌بندیم اینا نفتو مجانی‌ میدن بره ، بابا یه خورده بده خودمون ! یخدیدیم به خدا!!! . زرشک یادم رفت. زززرررشششک
یکشنبه 22 آبان 1390 - 03:34
differenta - استکهلم - سوئد
ولی جدا من دارم قندیل میبندم . اگه حقتونو میخاین برید بگیرید راه بازه کسی هم جلوتونو نگرفته جرات ندارید
یکشنبه 22 آبان 1390 - 08:20
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
به نظرم کار، کاره انگلیسیها است.
یکشنبه 22 آبان 1390 - 12:52
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
خاک عالم بر سر دولتمردان بی‌ کفایت و بی‌ جربزه ایران بکنند! یونان تا چند روز پیش ما اروپا هستیم شما هیچی‌ نیستیدش به راه بود. خاک بر سر دولت ضعیف ایران. بد بخت‌های بی‌ خاصیت.
یکشنبه 22 آبان 1390 - 15:17
golly47 - فوكشتاد - المان
شما جزیره‌ بدید ما هم نفت میدهیم دو سه تا جزیره‌ عوض چند سال نفت
یکشنبه 22 آبان 1390 - 23:28
massoudoslo - اسلو - نروژ
میگم بچه ها حالا که یونانی ها امروز ورشکست و پوکیده شدن حمله نکنیم و تلافی اون اسکندر کبیر بی پدر رو در بیاریم !!؟ نزنیم با ۳۰۰ نفر یرای بریم پرسپولیس اونها رو هم به آتیش بکشیم !!؟ من حتما باهاتون میام که به شما قهرمانان ایرانی کمک کنم ؛) شما میجنگید و من پشت سر هم اونجا با دخترای یونانی اسیر که حاضر نشن به اسلام تغیر دین بدن ازدواج میکنم ! lol
دوشنبه 23 آبان 1390 - 00:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.