آمریکا همسایگان ایران را مسلح می‌کند

 

آمریکا همسایگان ایران را مسلح می‌کند
اوباما: گزینه‌ی حمله‌ی نظامی به مراکز اتمی ایران به‌طور کلی منتفی نیست


 آمریکا به کشورهایی که ایران را به حمله‌ی نظامی تهدید می‌کنند، هشدار می‌دهد و آن را "آخرین گزینه" می‌خواند. این کشور همزمان کشورهای همسایه‌ی ایران را با فروش کاراترین ابزارهای جنگی مسلح می‌سازد.

بنا به گزارش "وال استریت ژورنال"‌، آمریکا با فروش بمب‌های ویژه، کشورهای پیرامون خلیج فارس را آماده‌ی مقابله با ایران می‌سازد. امارات متحده‌ی عربی، از جمله‌ی این کشورهاست که قرار است به‌زودی قرارداد خرید ۴۹۰۰ بمب ویژه‌ی ساخت بوئینگ را امضا کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آگاه پنتاگون که مایل به فاش کردن نامش نیست، گزارش می‌دهد که این بمب‌ها قادرند از هوا بناهای زیرزمینی چون تونل و پناهگاه‌ را مورد هدف قرار دهند. پنتاگون در این رابطه هنوز به‌طور رسمی موضع نگرفته است.

فروش موشک‌های زمین به هوا

 آمریکا فروش تسلیحات نظامی به امارات متحده‌ی عربی را از سپتامبر سال ۲۰۱۱ آغاز کرده است. دولت باراک اوباما در این ماه با فروش ۵۰۰ موشک زمین به هوای مدل "هل‌فایر" به ابوظبی موافقت کرد. هرچند روابط بازرگانی امیرنشینان امارات متحده‌ی عربی با ایران "بسیار چشمگیر" است، ولی مناسبات سیاسی دو کشور خالی از دشواری نیست. مقامات امارات متحده‌ی عربی، بارها نگرانی خود را از احتمال ساخت بمب اتمی از سوی ایران ابراز کرده‌اند.

آمریکا پس از انتشار گزارش تازه‌ی یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، درباره‌ی فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی واکنش خویشتن‌دارانه‌ای از خود نشان داده است. دولت اوباما بارها به کشورهایی که ایران را به حمله‌ی نظامی تهدید کرده‌اند، هشدار داده است و آنان را از "پیامدهای ناخواسته‌ی" این حملات برحذر داشته است.

موضع آمریکا

آمریکا همسایگان ایران را مسلح می‌کند
 
آمریکا ۴۹۰۰ بمب ویژه‌ی ساخت بوئینگ به ابوظبی می‌فروشد
 

 لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا، روز پنجشنبه (۱۰ نوامبر) در نشست خبری پنتاگون گفت که حمله‌ی نظامی به ایران می‌تواند پیامدهای جدی برای منطقه و اثرات ناگوار برای سربازان آمریکایی مستقر در منطقه داشته باشد. وی معتقد است که «ابتدا باید تحریم‌های شدیدتر اقتصادی و سیاسی علیه ایران اعمال کرد، تا این کشور در رفتارش تجدید نظر کند.» 

وزیر دفاع آمریکا در این نشست هم‌چنین تاکید کرد که آمریکا، گزینه‌ی حمله‌ی نظامی به مراکز اتمی ایران را به‌طور کلی منتفی نمی‌داند، ولی در حال حاضر بر گزینه‌ی تحریم علیه این کشور متمرکز است. او هم‌چنین یادآور شد که «حمله‌ی نظامی به مراکز اتمی ایران حداکثر می‌تواند برنامه‌ی اتمی این کشور را دو تا سه سال به تاخیر اندازد.»

این موضع‌گیری‌ها پس از انتشار گزارش تازه‌ی یوکیا آمانو که ابعاد نظامی احتمالی برنامه‌ی هسته‌ای ایران را ثبت کرده، عنوان شده است. ایران این سند را غیرواقعی و "بی ارزش" خوانده است. اسرائیل تهدید کرده است،‌ به مراکز اتمی ایران حمله خواهد کرد، ولی در حال حاضر برنامه‌ای برای حمله ندارد.

+148
رأی دهید
-43

darkoob - تهران - ایران
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عرض خود میبری و زحمت ما میداری. چقدر بده که یه مشت یهودی ترسو کشور بزرگ ایرانو تهدید می کنن. احتمالا دلشون یه هولوکاست دیگه می خواد
جمعه 20 آبان 1390 - 20:22
marius111 - بو خارست - روماني
خدا اگه فارس و اعراب نفت نداشتن آین آمریکا و انگلیس خرج ارتش شون از کجا بود لعنت برّ شما
جمعه 20 آبان 1390 - 20:50
minajun - تهران  -  ایران
اون همه داستان واسه ترور سفیر عربستان در آوردن که با خیال راحت این جوری تجارت بکنن
جمعه 20 آبان 1390 - 21:06
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود تا زمانی‌ که لاش خور‌های مثل این احمقی نژاد عوام فریب و دروغ گو و جار و جنجال پا کن مستقیم یا غیر مستقیم رئیس جمهور کشور باشند آمریکا و کشور‌های غربی از خداشن است که تا آن جا که میتوانند کشور‌های عربی‌ خلیج همیشه فارس را کمک نظامی و اقتصاد خود را با پول‌های کلان از نفت گسترش بدهند حالا این اقدی احمقی نژاد هم هر چی‌ می‌خواد وق وق کنه. همین چند ماه گذشته آقای اوباما و دولت آمریکا یک قرارداد نظامی به مبلغ ۷۰ میلیارد دلار فقط با کشور عربستان تحت بعنوان این که خطر دولت جمهوری اسلامی کشور عربستان را تهدید میکنه بستند حالا آقای احمقی اقدی بشین و بگو مرگ بر این و بر آن. سیستم جمهوری اسلامی و امسال عوام فریبهای مثل این احمقی نژاد بهترین و مؤثرترین فاکتورها واسه کشور‌های غرب است در این که به اهداف‌های خود در منطق برساند. زنده با د ایرانی‌ آزاد اندیش پای‌نده با د ایران عزیزمان.
جمعه 20 آبان 1390 - 20:24
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
حق مسلم هر کشوره تحت تهدید از طرفه ولایت جهل و سیاهیست که مسلح بشود، ننگ و نفرت بر ملایان این جانور آنه وحشی
جمعه 20 آبان 1390 - 21:33
golly47 - فوكشتاد - المان
این همه تئاتر و حمل نظامی و آبروی ایران را بردن همش بخاطر این که وسائل جنگی بفروشید به این عربها واقعاً که شرم دارد
جمعه 20 آبان 1390 - 22:45
oghab - هلسينكي - فنلاند
خدا بده برکت کاسبی از این بهتر نمی‌شه
جمعه 20 آبان 1390 - 22:55
golly47 - فوكشتاد - المان
پس بنابر این غربی‌ها هر چی‌ که میگن یا هر کاری که انجام میدهند مثل اوو ان ناتو و غیره تمامش بخاطر منفتشان است
جمعه 20 آبان 1390 - 22:57
golly47 - فوكشتاد - المان
عربها با این همه وسایله جنگی که خریده اند میخواهند به کدام همسایه حمله کنند بخاطره همین غربیها حق توحش از آنها میگیرند
جمعه 20 آبان 1390 - 23:24
golly47 - فوكشتاد - المان
پس بنابر این غربی‌ها هر چی‌ که میگن یا هر کاری که انجام میدهند مثل اوو ان ناتو و غیره تمامش بخاطر منفتشان است
جمعه 20 آبان 1390 - 23:25
fdsa60 - تهران - ایران
{تاریخ میلرزد از خشم قوم پارس}کل کشورهای خلیج فارس در عرض 1 هفته از صفحه گیتی پاک میشوند حالا هر کشوری که تنش میخاره پا جلو بگذاره تا درس عبرتی بشه برای بقیه کشورهای همسایه. در کل ایران خار توی چشم کشورهای حوزه خلیج فارس هست.قابل توجه آقایان و خانومهای وطن فروش {پست ترین انسانها یک وجب از خاک وطن خودشونو رو به اجنبی نمی فروشن} اگه راست میگین بیاد تو ایران و مستقیما با این رژیم مبارزه کنید.
شنبه 21 آبان 1390 - 00:10
Royan - بوخوم - آلمان
انقلاب سال 57 داره به نیتجه نهائی میرسه همونی که آمریکا و انگلیس میخواستند نابودی ایران از نظر فرهنگی و اجتماعی واقتصادی و سیاسی ....... دسته گلی که روشنفکرها به آب دادند.
شنبه 21 آبان 1390 - 02:20
milad_g21 - لندن - انگلیس
جنگ بخور تو سر تو و اون دولتت ما هم نمی‌خواهیم کشورمون دست کسی‌ بیفته هیچ کسی‌ دوست نداره اما به رئیس جمهور عزیزت بگو کمتر به اسرائیل بگه از صافه منعت می‌کنیم ؟؟؟
شنبه 21 آبان 1390 - 03:57
Mossadegh - لندن - انگلیس
8سال جنگ وتجربه.. باعث شد که ایران بعد از فروپاشی شوروی با تلاش بسیاری موفق به خرید 5 کلاهک هسته ای شود و این را خودشان هم میدانند و اگر نه اگه میتوانستنند سالها قبل حمله میکردنند شاید ایران تجهیزات نظامی امریکا را نداشته باشه ولی مردم با غیرتی داره که دراین مواقع همگی یک صدا خواهند شد. گذشته از وطن فروشانی که در رسانه های انگلیس و امریکا نوشته شده ها را رو خوانی میکنند... ولی این حقیقتی است که انهائی که در جنگ بودنند میدانند
شنبه 21 آبان 1390 - 04:58
Mossadegh - لندن - انگلیس
بعد از صد سال انگلیس مجبور به پس دادن هنگ کنگ شد... بعد دوبی را مکان مناسبی برای خود دید وسالها با دردست داشتن بی بی سی و...تجربه چند صد ساله.. شروع به تبلیغات کرد و تقریبا از همه جا پولها را نه به دوبی بلکه به جیب خود واریز کرد... جالبه خواننده ای که در انگلیس برای یک کنسرت 200 هزار پوند می گرفت ولی در دوبی دو میلیون پوند.. جدای از اینکه شرکتهای ساختمانی و...فرشگاه های زنجیره ای.. طراحان برجهای شنی/ مدارس/ دانشگاهها وو .. اماراتی ها هم هنوز در افسانه هستنند.. حالا احساس خطر ونا امنی را برایشان درست میکنند تا از این راه هم درامد زائی کنند. . .
شنبه 21 آبان 1390 - 05:35
winnie1987 - بيرمنگهام - يوكي
من از آخوندها بدم میاد، ولی‌ باید بگم که طوری آمریکا رو خوار و ذلیل کردن که در تاریخ سابقه‌ نداشته.. خاک تو سر آمریکایی‌ ها، نشون دادن که دوران افول شون فرا رسیده. یه رژیم ۲ زاری ببینین چطور تو روی دنیا می‌‌ایسته همش هم میگن حمله به ایران عواقب داره... یعنی‌ انصافا خیلیه ها! این آخوندا انقدر جسور شدن که هیچ مجمع بین‌المللی رو به پشمشون هم حساب نمیکنن......... دیگه آمریکا از ضعفش باید به همسایه‌های ایران سلاح بده که ایران و مهار کنن.. اگه طرف آخوندا رو گرفته بودم حداقل الان بورسیه دولت شده بودم، باز هم میگم، خاک بر سر آمریکایی‌ ها.. (دوستان عزیز در مورد من بد فکر نکنید ها، قصد مقایسه داشتم)
شنبه 21 آبان 1390 - 06:56
ktkntiuk - مونيخ - المان
fdsa60 - تهران - ایران. با شما موافقم.
شنبه 21 آبان 1390 - 07:21
Royan - بوخوم - آلمان
fdsa60 - تهران - ایران /پس چرا کل کشور را در اختیار اشغال گران عرب زاده گذاشتی که دارند خاک پاک ایران را به کشورهای عربی صادر میکنند و پول نفتش را در حسابهای شخصی خودشان در اروپا و کانادا پس انداز میکنند؟ ما که حرفهای ترا نزدیم تو که مبارز هستی و برای خاکت قیام میکنی بلند شو , از ترس آخوندا نفست در نمی آید ولی برای هارت و پورت کردند دهن باز میکنید.
شنبه 21 آبان 1390 - 07:22
khosh bavar - يزد - ايران
ویننی۱۹۸۷ - : دوست گرامی‌, گاو شیرده را هیچوقت روانه قصابی نمیکنند ! فعلا که آخوندها دارند خوب به اسرائیل و آمریکا خدمت می‌کنند، پس چرا باید آنها را نابود کنند ؟!
شنبه 21 آبان 1390 - 19:59
sia_sefid - تهران - ایران
من از جنگ و جنگیدن واسه این نظام تو این شرایط متنفرم ولی اگه پای این سوسمار خورا وا بشه به ایران خودم اولین نفرم قبل بسیجی ها . بحث غیرت نیست ولی تنفری که از کشور های اعراب دارم به اندازه عشقی هست که به ایران دارم
یکشنبه 22 آبان 1390 - 03:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.