مورخ روس از جسد مومیایی زنان عروسک می‌ساخت

مورخ روس از جسد مومیایی زنان عروسک می‌ساخت

پلیس می گوید اجساد دختران و زنانی بین سنین پانزده تا بیست و پنج سال را در آپارتمان این تاریخدان پیدا کرده است

پلیس روسیه می گوید در شهر نیژنی نووگورود در مرکز این کشور، فردی را دستگیر کرده است که مظنون به دزدی از قبرها است و با استفاده از اجساد مومیایی شده زن ها، ۲۹ عروسک به بزرگی بدن انسان درست کرده است.

هفته گذشته پلیس روسیه که سرگرم تحقیق درباره موارد متعدد نبش قبر در اطراف این شهر بود، یک مورخ محلی ۴۵ ساله به نام آناتولی موسکوین را دستگیر کرد که علاقه ویژه ای به جستجو و گردش در قبرستان ها داشت.

پلیس می گوید که عروسک ها را در گاراژ و آپارتمان آقای موسکوین در حالی پیدا کرده است که لباس هایی با رنگ های روشن به تن داشتند و صورت و اعضای بدن آنها توسط پارچه هایی پوشیده شده بود.

مشخص نیست که آیا در داخل هر یک از این عروسک ها، بخش هایی از اعضای واقعی بدن انسان وجود داشته یا خیر.

پلیس اکنون سرگرم تحقیق در مورد هویت این اجساد مومیایی است.

مقام های پلیس محلی می گویند که از سال گذشته مشغول تحقیق در مورد موارد متعددی از تخریب قبرها در داخل و اطراف شهر نیژنی نووگورود بوده اند.

ردپاها

یک فیلم ویدیویی که پلیس در سایت اینترنتی خود قرار داده، این عروسک ها در یک اتاق کوچک مملو از کتاب و کاغذ نشان می دهد، که روی مبل ها و قفسه ها نشسته اند.

در این تصاویر هیچ استخوانی دیده نمی شود و صورت بعضی از این عروسک ها با نقاب پوشانده شده است.

پلیس می گوید که بقایای بدن به کار رفته در این عروسک ها عمدتا متعلق به دختران و زنان جوان بوده است.

برای پوشاندن بدن این اجساد مومیایی، از لباس هایی استفاده شده که از داخل قبرها دزدیده شده اند.

پلیس در بیانیه ای اعلام کرده است که در آپارتمان آقای موسکوین تعدادی عکس و پلاک هایی یافت شده که از روی سنگ قبرها برداشته شده اند و نام افراد روی آنها نوشته شده است.

همچنین در این مکان دستور العمل هایی برای ساخت عروسک و چند نقشه مربوط به گورستان های محلی یافت شده است.

در این بیانه آمده است که کفش هایی که در منزل این تاریخ شناس پیدا شده با رد پاهایی که در قبرستان ها شناسایی شده همخوانی دارند.

برخی از رسانه های روسی گزارش داده اند که از قبرهای مربوط به مسلمانان، بیش از سایرین دزدی شده است.

به گفته مقامات پلیس روسیه، آقای موسکوین "از چهره های شناخته شده در محافل دانشگاهی" محسوب می شود.

به گفته پلیس از این مورخ اهل روسیه که فارغ التحصیل یکی از معتبرترین دانشگاههای این کشور در رشته فرهنگ سلتیک است، چندین کتاب منتشر شده که برخی از آنها در دانشگاهها تدریس می شوند.

رسانه های روسیه از این فرد به عنوان یک "قبرستان شناس" یا متخصص قبرستان ها یاد کرده اند.

پلیس در مورد نحوه دستگیری آقای موسکوین اظهار نظر نکرده است، اما در روزنامه های روسیه روایت های متفاوتی در این مورد ذکر شده است.

در یکی از این روایت ها آمده که آقای موسکوین در حالی بازداشت شده که یک کیسه پر از استخوان به همراه داشته است. در جای دیگر گفته شده که پلیس پس از مشورت با آقای موسکوین برای پی بردن به ماجرای تخریب قبرها، به خود او مشکوک می شود.

الکسی یسین، سردبیر یکی از روزنامه های محلی به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته که آقای موسکوین فردی تنها بوده که بعضی از رفتارهای او عجیب و غریب بوده است. اما او می افزاید که تصور نمی کرده کارهایی تا این حد عجیب انجام دهد.

این تاریخ شناس روس در سال ۲۰۰۷ در مصاحبه با یکی از روزنامه های محلی گفته بود که جستجو و مطالعه در مورد قبرستان ها را از سنین پایین و زمانی که به مدرسه می رفته شروع کرده است.

او در این مصاحبه گفته بود که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ برای سر زدن به ۷۵۲ قبرستان در اطراف محل سکونت خود، روزانه ۳۰ کیلومتر راه می رفته است.

آقای موسکوین گفته بود در جریان جستجوهای خود در قبرستان ها، از گودال های اطراف قبرستان ها آب خورده، شب ها را در مزارع متروکه و بر روی توده های علف خشک شده گذرانده و حتی یک بار در داخل یک تابوت که برای تشییع جنازه آماده شده بود خوابیده است.

ماه گذشته آقای موسکوین در یادداشتی نوشته بود که در سن ۱۲ سالگی، وقتی از کنار مراسم تشییع جنازه یک دختر ۱۱ ساله عبور می کرده، او را مجبور می کنند که بر صورت این دخترک بوسه بزند.

+173
رأی دهید
-18

a.ahooraei - كلن - المان
من نمی فهمم این احمق چی فکر میکرده، خانمها را تا زنده اند ، مشکل میشه فهمید و تحمل کرد و این دیوانه جسدشون را می آورده خونه؟ این دیگه چه عبدالله یی بوده.اما دمش گرم چه تصورات زیبایی از خانمها داشته و ازشون عروسک می ساخته. من این جریان رو سه روز پیش توی روزنامه های اینجا خوندم .
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 22:31
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
بیچاره زنها بعد از مرگ هم از دست این افراد دیوانه روانی آسایش ندارند
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 22:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.