دلیل ارتباط زنان متاهل با پسران مجرد

دلیل ارتباط زنان متاهل با پسران مجرد

برنا: متاسفانه امروزه به دلایل مختلف و برخی ناهنجاری فرهنگی شنیده می‌شود که در مواردی جزئی شاهد روابط بین زنان متاهل با پسران و یا مردان متاهل هستیم که این روابط بسیار آسیب زا و مخرب است. خیانت‌های زنانه عوامل مختلفی دارد که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد:
 
۱- عدم یک رابطه گرم و صمیمانه با همسر
 یکی از عوامل اصلی خیانت زنانه روابط زن و شوهر است؛ زمانی‌که بین زوجین، روابط زناشویی خوبی حاکم نباشد، این احتمال وجود دارد که زن به همسر خود خیانت کند. اختلالات جنسی که به مرور زمان برای برخی مردان به وجود می‌آید و مشکلات شخصیتی باعث می‌شود که مرد نتواند به همسر خود محبت کند و فقدان محبت، عاطفه و روابط گرم و صمیمی باعث این خیانت‌ها می‌شود.
 
زنانی که محبت خوب و لازم را از همسرخود دریافت کرده و یا روابط زناشویی خوبی بین آن‌ها برقرار باشد، احتمال خیانت در آن‌ها بسیار کم است.
 
۲- گذشته بی‌بندوبار زن
 یکی دیگر از عوامل خیانت زن، گذشته اوست که در یک خانواده بی‌بندوبار و خیلی آزاد پرورش یافته و تربیت شده‌ است و تربیت غلط گذشته باعث می‌شود همچنان حتی بعد از ازدواج هم این روابط را حفظ کند. برخی از زنان که روابط زیادی داشته‌اند، به دلیل اینکه روابط صمیمانه و یا دوستی‌های دوران مجردی خود را نمی‌توانند به اتمام برسانند و برایشان بسیار سخت است تا خود را در زمان تاهل کنترل کنند در‌‌ همان چارچوب به روابط خود ادامه می‌دهند.
 
۳- احساس تنهایی کردن
 مسایل شخصیتی وجود دارد که امکان دارد یک زن تحمل تنهایی و بیکاری را نداشته و به سختی می‌تواند دقایق و یا ساعتی را تنها و بیکار بگذراند. این زنان زمانی‌که می‌خواهند تنهایی خود را پر کنند وقتی می‌بینند همسرشان به دلیل مشغله کاری نمی‌تواند برای آن‌ها وقت بگذارد گرایش پیدا می‌کنند که وقت خود را با دیگران و یا جنس مخالف خود پر کنند.
 
۴- عوامل فردی و اختلالات شخصیتی زنان
 عوامل فردی و اختلالات شخصیت و یا ویژگی‌های طرفین می‌تواند بستری برای خیانت باشد. وقتی در جامعه این روابط ناشایست، رواج پیدا کند امکان دارد وسوسه در زن ایجاد شود که این رابطه‌ها را تجربه کند. مسایلی مانند ماهواره، تهاجم فرهنگی، الگوهای فرهنگی ناهنجار و غلط در خانه، همه این عوامل می‌توانند در خیانتهای زنانه دخیل باشد؛ در نتیجه حرمت و حریم‌های خانواده شکسته می‌شود و افراد پایبند چارچوب‌های اخلاقی نیستند.
 
۵- دوران مجردی محدود
 برخی از زنان به دلیل اینکه گذشته خوبی نداشته‌اند و یا زمان مجردی خیلی محدود بودند وقتی شرایطی را می‌بینند که زنان و مردان، رابطه آزادانه‌ای با هم دارند. این افراد چون می‌خواهند گذشته خود را جبران کنند، به خیانت رو می‌اورند. شرکت درپارتی، ارتباط با دوست ناباب و مسائلی دیگر می‌توانند انگیزه خیانت را زیاد کند.
 
۶- مشکلات اقتصادی
 مسئله دیگر مشکلات اقتصادی که در جامعه است، البته مسئله اقتصادی به تنهایی عامل خیانت زنانه نیست. فرد ممکن است نیازهای مالی بیشتری را در خود احساس کند؛ ولی اگر پایبند چارچوب‌های اخلاقی باشد؛ امکان ندارد با هر تحریک، وضعیت معیشتی کنار بیایند؛ اما فردی که به خاطر پول با جنس مخالف خود ارتباط برقرار می‌کند، بیشتر به دلیل میل به تجمل گرایی، مصرف بیشتر، مدگرایی و خرید کردن، به جنس مخالفی فرا‌تر از چارچوب خانواده رو می‌آورد تا مورد حمایت او قرار گیرد.
 
در این زمینه تعداد زنانی که به دلیل فقر مادی به ارتباط با جنس مخالف رو می‌آورند بسیار کم است. اما وقتی زن به دلیل اینکه همسرش معتاد بوده و یا بیکار و مریض است خیانت می‌کند در واقع «فحشا» است؛ یعنی زن خودفروشی می‌کند تا نیازهای مالی خود را تامین کند.
 
۷- تنوع طلبی
 علت دیگر خیانت زنانه، تنوع طلبی است. در برخی اوقات مشخص شده است فرد نتوانسته است با همسرخود زندگی کند و شاید بار‌ها و بار‌ها ازدواج کرده است.
 
بهترین راهکار این است که باید علت این رابطه‌ها را در سطح فردی مشخص شود و باید فرد به روان‌شناس مراجعه کند. باید مشخص شود که فرد اختلالات شخصیتی داردو یا خیر. ممکن است درگیر روابط چندگانه شوند و زیاد وفادار نباشد، برخی از افراد شخصیت ناهنجار و ضد اجتماعی داشته و در سطح خانوادگی باید مداخلات اجتماعی و فرهنگی صورت بگیرد.
 
برای اینکه در جامعه زنان آسیب نبینند و برای حفظ حریم خانواده بیشتر خانواده‌ها باید آموزش ببینند. آموزش‌هایی از طریق رسانه‌های گروهی، تلویزیون، رادیو و… باید صورت گیرد و این افراد باید متوجه شوند که چنین مسائلی چقدر می‌تواند هم در آینده خود و هم آینده فرزندان، آسیب جدی وارد کند.

+80
رأی دهید
-272

shirzan - برلین - آلمان
حالا از مموتی بپرسید میگه ما تو ایران زن متاهل نداریم که به شوهرش خیانت کنه
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 14:15
parvaneh.raha - تهران - ایران
من ۴ تا ازین هایی که گفته رو دارم
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 14:17
potatis - مالمو - سوئد
این متن به نظر من نوشته شده توسط یه کارشناس بیسواد ایرانی اسلامی (از اینا که توی تلویزیون جهوری اسلامی گوهر پراکنی میکنند !)است شماره ۲ رو با ۵ مقایسه کنید می‌بینید که ۱۸۰ درجه باهم اختلاف دارند.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 14:15
Dara va sara - پرت - استرالیا
8- چون افایان چهارتا چهارتا میزنن تو رگ. 9- چون دختر بدبختو از 9سالگی شوهر میدن. 10- چون دختره انتخاب نمیکنه. براش انتخاب میکنن. 11- جون فقر مالی باعث میشه که والدین با اولین خواستگار دختره را شوهر بدهند. 12.چون وقتی دختر مجرد هست.حق استقلال و انتخاب نداره.13.چون مشکل مالی و استفلال نقش مهمی را برای دختر بازی میکنه.14 چون شوهراشون. کارکشته شدن و انها هم میخوان امتحان کنند.15 چون وقتی مجردن وقت ندارن برن کلوپ و با پسرها اشنا بشن.16 چون زمانیکه مجردن اصلا هیچی از رابطه جنسی و اجتماعی سر در نمیارن.17. چون اصلا در ایران. زناشویی اصلا معنی نداره.18 چون غرض از ازدواج فقط رابطه جنسی میباشد نه عاطفی وگرنه صیغه دیگه معنی نمیده.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 14:31
*Fanoos* - ايران - ايران
فقط این جا یه سوال میمونه چرا دخترا خق انتخابی ندارن پسر می تونه با ده نفر باشه و خوش بگذرونه بعد دختر اگه تو کارنامش یه نفر دیگه بوده باشه از قبل باید دور زندگی آروم رو خط قرمز بکشه !!!!!
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 14:53
Matilda71 - سوئد - سوئد
فانوس* - ایران - ایران. با شما کاملا موافقم چرا واقعا چرا؟
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 15:21
az mast ke bar mast ! - سرد - نروژ
پروانه.رها - تهران - ایران. نوش جونت ، جای من رو هم خالی‌ کن ؛)
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 15:35
بهمن مرادي - رم - ايتاليا
ادم حیرت میکنه که این مطلب إز سایت انگلیس اومده بیرون یا ملا عمر طالبان؟
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 15:51
az mast ke bar mast ! - سرد - نروژ
فانوس* - ایران - ایران. خوب اسلام وقتی‌ اومد یه سری برکت هم با خودش آورد دیگه ! ! !
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 15:38
vahid2591 - کرج - ایران
نه آقاجون اکثرادلیلش این نیست دلیلش اینه که مد شده بیشتر زنا میگن اگه دوست پسرنداشته باشی اوسکولی ...
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 16:33
roxana_110 - تهران - ایران
dara va sara-پرت-استرالیا. دمت گرم پوز این کارشناس معیوب المخ رو زدی!
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 16:45
a.ahooraei - كلن - المان
روزی خانمی به من گفت: زنیکه یکبار خیانت کرد باز هم اینکار را میکنه و من گفتم اگه دوستت داشته باشه و براش مهم باشی نه! اما اون حق داشت, چرا که با تمام زحماتی که براش کشیده شد و رساندنش به یک زندگی بهتر, بازهم خیانت کرد و این بار خیانت در خیانت کرد و تمام شش اصل اول این نوشته ها را برای توجیه کار خودش بیان کرد اما غافل از اینکه ایشون اصل 7 یعنی تنوع طلبی بیشتر شامل حالش می شد. من به هیچ عنوان زن خیانتکار را نمی پذیرم و مطمینم که دوباره خیانت میکنه. تجربه ثابت کرده که زنهایی که خیانت میکنند, خیانت پیشه می مونند. زنهایی که خیانت کرده باشند همیشه زیر زره بین میمونند. مردهایی که خیانت می کنند به همسرشون بیشتر میرسند و این را گذرا میدونند. زنها رابطه پنهانی(خیانت) را از دید لذت بردن و رؤیاهاشون می بینند اما مردها برای خالی کردن خود و استفاده های جنسی بعنوان کالا, مگر اینکه مرد جنس مخالف را از صمیم قلب دوست داشته باشه. بهمین دلیل تعداد خودفروشهای زن بیشتر از مردهاست. زنها اغلب خود را کالایی می بینند که مرد از آن استفاده میبره.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 16:59
a.ahooraei - كلن - المان
کارنامه؟ بگو آمار کسی خراب بشه چقدر بده!. اگه زنی خیانت بکنه و خصوصآ فرزند هم داشته باشه باید آیندش را با یک مرد و زندگی آرام فراموش کنه مگر دنباله یه د................وس باشه یا یک جنس بنجل دور انداخته شده که هیچ زن ارزشمنده دیگری واسش ارزشی قایل نیست.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 17:14
ايدين - کرج - ایران
من با ٢ تاشون بودم ولی اولی به دروغ میگفت متلقه ام ومنو میبرد خونش تا اینکه تو خیابون با شوهرش دیدم و از اون روز با من تموم کرد و دومی که خیلی پولدار بود و همش میگفت شوهرمو دوست ندارم میخوام جدا شم در حالی که همش پول شوهر بدبختو خرج میکرد و با شوهرش میرفت مسافرت اروپا زنای ایران از زمانی که فارسی١ اومد خراب شدند چون همش میخوان تقلید کنند ولی نمیدونن که همش فیلمه خارجیها تو زندگی معمولی خیلی نجیبند البته بعد ازدواج!
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 17:41
shamamai - کوردستان - ایران
البته بی تعهدی به مبانی اخلاقی و انسانی دلیل اصلی این واقعیت تلخ جامعه ایران است. دوستان واقع بین بودن به این مسئله طرز فکر و برخورد ما رو بهتر میکنه. عقاید و مذاهب رو متهم کردن هیچ مشکلی رو حل نمیکنه .زنان مسلمان و غیر مسلمانی هستن که بسیار پایبند به اخلاق و رفتار خود هستن و بلعکس .
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 18:04
پریستوک - تهران - ایران
همش تقصیر اسلامه. اگه روابط قبل از ازدواج آزاد باشه هم تو خانواده و هم جامعه کار به این جا نمی کشه!
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 18:11
reza Hamburg - هامبورگ - آلمان
پریستوک - تهران - ایران, دوست عزیز بد بودن به اسلام کاری نداره من با خانمی دوست هستم الان که یهودی هست و شهر داره و منو ولش نمی‌کنه میگه از شو هرم بدم میاد میگم طلاق بگیر میگه ما نمی‌تونیم طلاق بگیریم
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 20:24
Royan - بوخوم - آلمان
چون این خانمها بدلیل محدویتهای زمان قبل از ازدواج و کنترل های شدید خانواده و اجتماع از تمام عشق و حالهای قبل از ازدواج بی بهره ماندن و بعد از ازدواج جبران میکنند. زمانی که به هیچکس تعهدی نداری و میتوانی عاشق بشی و دوست پسر داشته باشی , دیسکو بری, برقصی , مسافرت و تفریح با کسی که دوستش داری بری باید تو خونه حبس باشی بعد که ازدواج کردی دیگه تمام محدویت ها از بین میره خانم احساس آزادی میکنه شوهرش هم خودش انتخاب نکرده یا دوستش نداره فقط بخاطر رهائی یا پول ازدواج کرده نتیجه اش هم همینه.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 22:01
naslesookhteh - تهران - ایران
خانومه ناراحت توی تاکسی: به فاصله چند روز هم شوهرم بهم خیانت کرد هم دوست پسرم!!
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 22:25
dkdk - اسلیس - دانمارک
زن و مرد نداره.اگر زن باید جسمش را متعلق به‌‌ ‌یک فرد بداند مرد نیز همینطور.هرزگی تنها مال زنها نیست بلکه مرد هرزه هم وجود داره.در اخر ننگ و شرم به‌‌ زن و مرد هرزه.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 22:27
a.ahooraei - كلن - المان
Royan- ایول یه باره بگو خاله بازی کنیم دیگه و با هم کارای بد بد بکنیم. شوخی بود تا حدودی بهتون حق میدم که اگر یک رابطه سالم دوستی و بی دغدغه بتونه باشه واسه هر دو شخص بهتر هست اما نه اینکه لوث شه و سیستم هرزه ای به خود بگیره که بازهم پایه و اساس زندگی تغ و لغ میشه. نگاه کنید توی اروپا تعداد طلاق و یا ایران تعداد جدایی ها سرسام آور شده . در اروپا افراد بالای ٧٠ و ٨٠ سال اغلب هنوز دارن با هم زندگی میکنند اما نسلهای بعد از اونها تقریباً همگی جدا میشن.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 22:42
*Fanoos* - ايران - ايران
az mast ke bar mast ! - سرد - نروژ با شما موافقم واقعا . شاد باشی هموطن .
جمعه 20 آبان 1390 - 00:09
*Fanoos* - ايران - ايران
Matilda71 - سوئد - سوئد دوست عزیز در کل قانون اشتباست . پیروز باشید
جمعه 20 آبان 1390 - 00:13
mossi - بیرمینگهام - انگلستان
شماره 2چون در دوران مجردی بی بند و بار بوده و شماره 5چون محدود بوده!!!!!!!!!!!!! یعنی خانمای متاهل در هر حالتی خیانت می کنند???? ولی یه امار من خوندم تو یکی از مجله های انگلیس نوشته بود مردایی که زناشونا تو رختخواب راضی نگه دارند زناشون تحت هیچ شرایطی خیانت نمی کنند
جمعه 20 آبان 1390 - 03:05
atena10 - تهران - ایران
potatis - مالمو - سوئد، دقیقا آخرش ما نفهمیدیم کدوم خوبه محدود یا آزاد،
جمعه 20 آبان 1390 - 05:41
Royan - بوخوم - آلمان
a.ahooraei - کلن - المان/ کسی دم از هرزه گی نزد, فکر آخوندی تو به هر چیزی ممکن شکل هرزه گی بده من دوست دختر و پسرهائی را دیدم که 15-16 سال باهم زندگی کردند و در انتها عروسی, فکر نمیکنم که این هرزه گی باشه, هرزه گی اینه که به اسم نماز جمعه چادر سرت کنی به هوای زیارت و نماز جمعه بری قم صیغه بشی/هرزه گی اون که شوهر یا زن داشته باشی ولی چشم و دلت دنبال یکی دیگه باشه/ هرزه گی دوست داشتن و عشق ورزیدن به کسی که دوستش داری نیست.
جمعه 20 آبان 1390 - 06:50
Arash آرش - لندن - بریتانیا
هیچ مشکلی فقط یک طرف ندارد. تعداد آقایان خائی از خانم های خائی بسیار بیشتر بوده و متاسفانه تحت رژیم وحشی های غارتگر ضد زن بدتر هم شده است
جمعه 20 آبان 1390 - 08:03
اشکان ایرانی - مشهد - ایران
البته متن دقیقاً ننوشته که چرا زن‌های متاهل با پسرهای مجرد رابطه دارند ولی خودم به عنوان پسری که با یک زن متأهل رابطه دارم، دلایلش رو میگم: 1- خیانت قبلی شوهر، 2- مشکل در رابطۀ عاطفی با شوهر، 3- احساس تنهایی و نداشتن یک دوست واقعی، 4- شرایط سخت طلاق و عدم اطمینان از آیندۀ فرزندان، پیدا کردن همسر بهتر و وضعیت مالی، 5- ترس از آبروی خانوادگی و جایگاه اجتماعی. اعتراف می‌کنم که این زن اصلاً زن بدجنس و کثیفی نیست. برعکس، بهتر، عاشق‌تر و پراحساس‌تر از همۀ دخترهایی بوده که تا حالا دیدم.
جمعه 20 آبان 1390 - 09:27
ARMINRAMBOD - تهران - ایران
ی سوال از دوستان مخالف.اگه زن شما خدایی ناکرده دوست پسر داشته باشه چه حسی پیدا می کنید؟
جمعه 20 آبان 1390 - 10:41
Dara va sara - پرت - استرالیا
ایدین - کرج - ایران..انها فارسی 1 نگاه میکنند که اینجوری شدن . شما چی ؟/ شاید سریالهای کشتی کج ملاعلی و بسیجی !!!!!
جمعه 20 آبان 1390 - 12:18
Dara va sara - پرت - استرالیا
roxana_110 - تهران - ایران. درود بر شما دوست عزیز..یک عده از کاربران و کارشناسان اسلامزده از نوع خامنه ای با بیشرمی و پررویه خاصی شروع به قضاوت خانمها کرده اند. که خود نشانگر تفکر مردسالاری و قران زدگی این افراد میباشد. جالب به توجه اینجاست که خود انها در ایننوع روابط دست داشتند. ..درود
جمعه 20 آبان 1390 - 12:33
cantona - شاهین شهر - ایران
ایدین - کرج - ایران اخه چه ربطی به فارسی 1 داره! چرا جوک میگی . قبل از فارسی 1 و اصلا قبل از اینکه ماهواره به ایران بیاد ، اینجور خیانت ها بوده هست و خواهد بود. همانطور که مردها دنبال تنوع طلبی هستند ، زنها هم از این قاعده مستثنی نیستند. وقتی اکثر ازدواج ها در ایران زوری و بخاطر حرف مردم و فشار خانواده و .. باشه این خیانت ها هم هست.
جمعه 20 آبان 1390 - 15:15
اشکان ایرانی - مشهد - ایران
بازم یادم رفت که بگم: یک زن متأهل به این خاطر با پسر مجرد ارتباط برقرار می‌کنه که حاضر نیست رابطۀ دیگه‌ای رو خراب کنه. حتی اگه پسره فقط دوست دختر داشته باشه، باز هم دلش نمیخاد وارد رابطه با اون پسر بشه. در واقع و بر عکس تصور همگان، چنین زن‌هایی اصلاً کثیف، غیرقابل اعتماد و زیاده‌خواه نیستند. این برداشت خودم از زن متأهلیست که با من رابطه برقرار کرده است!
جمعه 20 آبان 1390 - 15:54
a.ahooraei - كلن - المان
Royan- اگر یکبار دیگه سعی کنی توهین کنی و طبق روش بسیجی که داری وصله بچسبونی ،..... اون موقعی که امثال تو هنوز داشتند پشت آخوندها رژه میرفتند و ما ها از دست اونها فرار کردیم و اومدیم اینجا که کسی وصله آخوندی بهمون نزنه و همینجا توی آلمانش هم به همچین دخترهای هرزه ای ....میگن...
جمعه 20 آبان 1390 - 13:50
bawafa1385 - هامبورگ - المان
ارتباط زن شوهر دار یک مقوله تازه و جدید و منحصرا برای زنهای ایرانی نیست تا بود چنین بود در همه دنیا انسانها بمنظور تامین خواسته های احساسی خودشان دست بکار هائی میزنند که گاها ما انرا گناه میدانیم این یک خواسته دل و احساس طرف است حالا چرا خانمها بیشتر و با علاقه زیادتری در اینگونه کار ها پیش قدم هستند و گاها برای انجام ان دست بقتل و جنایت میزنند این بخاطر حس برتری طلب خانمها است. مشکل است که بتوان انرا در کوتاه مدت توضیح داد. فقط خلاصه باید بگویم نیاز خانمها به پسر های جوان از ان حس بیشترجوان ماندن خانمها سر چشمه میگیرد که دوست دارند بمدت بیشتری جوان بمانند. .... این ناشی ازاحساسات مختلفی است که این عزیزان دل دارند.تا بود چنین بود بی جهت صغری و کبری الکی نچنید عزیزان دل من
جمعه 20 آبان 1390 - 17:22
آبی ترین - تهران - ایران
به این نتیجه میرسیم که دیگه بهشت زیر پای مادران نیست. مادری که به خاطر هوا و هوس و به راحتی، به زندگی و شوهر و بچه خودش خیانت میکنه دیگه مادر نیست .نکته دیگه اینگه همینجوریش پسرا سمت ازدواج و تشکیل خانواده نمیرن و کلی دختر رو دست خونواده ها موندن. اگه قرار بشه دخترها بعد از ازدواج تن به خیانت و هرزگی بدن مگه پسرا کم دارن کلی مهریه و شیربها و ... رو قبول کنن و یه همچی آدمی رو تو زندگیشون راه بدن و بعد تقی به توقی بخوره بخاطر مهریه بیفتن تو زندون.خوانندگان محترم بین مرد و زن تفاوت وجود دارد همونطور که بین نر و ماده تفاوت وجود دارد.در خاتمه باید بگم خیانت مرد به زن نامردی محضه و به هیچ وجه قصد حمایت از اون رو ندارم ولی خیانت زن ننگی بر آفرینش خداونده .
شنبه 21 آبان 1390 - 08:19
Royan - بوخوم - آلمان
a.ahooraei - کلن - المان زیاد چرت و پرت میگی, وقتی راجع من چیزی نمیدونی حرف بیهوده نزن , تحمل و جنبه نداری نظرات من را نخوان و راجع به آنها نظر نده آنقدر هم جا نماز آب نکش/ضمنا "روش برخورد و طرز حرف زدنت هم افتضاحه
یکشنبه 22 آبان 1390 - 08:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.