ایران: تاسیسات هسته‌ای اسرائیل در تیررس ماست


معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی می‌گوید این کشور قادر است تاسیسات اتمی اسرائیل را هدف قرار دهد. به گفته‌ی او در مقابل تهاجم احتمالی غرب و اسرائیل «ایران برگ‌های زیادی دارد که محدود به منطقه نیست.»

 Ø§ÛŒØ±Ø§Ù†: تاسیسات هسته‌ای اسرائیل در تیررس ماست
 

 

تازه‌ترین گزارش مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد برنامه‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی که روز سه شنبه (۸ نوامبر/ ۱۷ آبان) منتشر شد واکنش و بحث‌های زیادی را دامن زده است.
 
اسرائیل معتقد است گزارش جدید یوکیا آمانو نگرانی‌های جامعه بین‌المللی در مورد ماهیت نظامی بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تایید می‌کند و کشورهای غربی باید برای متوقف کردن این فعالیت‌ها اقدام کنند.


 
«فشار کشورهای خاص بر آژانس»


 
مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی گزارش اخیر آمانو را بخشی از یک توطئه‌ی سازمان‌یافته علیه کشورشان عنوان می‌کنند. رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران، عصر چهارشنبه (۱۸ آبان) گفت «آن‌چه که در گزارش اخیر به صورت ویژه خود را برجسته کرده، و تفاوت چشم‌گیری با گزارش‌های قبلی آژانس دارد، آشکار بودن اهداف سیاسی و قطعی‌کردن فشارهای کشورهای خاص بر آژانس برای ایجاد فضای روانی و تبلیغی علیه کشورمان است.»
 
ظاهرا منظور از این "کشورهای خاص" در درجه‌ی نخست اسرائیل است. در روزهای گذشته برخی از مقام‌های این کشور از کشورهای غربی خواسته‌اند تحریم‌های خود علیه تهران را تشدید کنند و برخی دیگر خواهان در دستور کار قرار گرفتن حمله نظامی به تاسیسات اتمی جمهوری اسلامی شده‌اند. ایران دست به تهدید متقابل زده است.


 
تهدید اسرائیل به حمله به تاسیسات اتمی

ایران: تاسیسات هسته‌ای اسرائیل در تیررس ماست
 
شیمون پرز، رئیس جمهوری اسرائیل، در روزهای اخیر گفته بود که زمان اقدام علیه ایران فرا رسیده است

 

مسعود جزایری، معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، می‌گوید ایران در مقابله با هرگونه تهدید نظامی علیه تاسیسات هسته‌ای خود، تاسیسات هسته‌ای اسرائیل را هدف قرار خواهد داد. شبکه خبری العربیه ۱۹ آبان نوشت، «جزایری با اشاره به تهدیدهای آمریکایی و اسرائیلی برای حمله به ایران» گفته است: «چنانچه چنین اتفاقی بیفتد خوشبختانه جمهوری اسلامی بر اساس تجاربی که از دوران گذشته دارد، در موقعیتی نیست که دست‌بسته باقی بماند.»
 
به گزارش العربیه، مسعود جزایری در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "العالم" و در پاسخ به این سؤال که آیا ایران از نظر نظامی می‌تواند تاسیسات دیمونای اسرائیل را هدف قرار دهد، گفت: «این مرکز در دسترس‌ترین مراکز است و ایران توانمندی‌های بیشتری هم دارد.»


 
کشاندن درگیری به اروپا و آمریکا؟


 
جمهوری اسلامی بارها تهدید کرده که در صورت تعرض به تاسیسات هسته‌ای‌اش دست به عملیات تلافی‌جویانه‌ی گسترده‌ای علیه اسرائیل و پایگاه‌های آمریکا در سرتاسر منطقه خواهد زد. معاون ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با العالم می‌گوید دامنه‌ی این عملیات از کشورهای منطقه نیز فراتر خواهد رفت: «ایران برگ‌های زیادی دارد و این برگ‌ها محدود به منطقه نیست، و در زمان مناسب از آنها استفاده خواهد کرد.»
 
حسین نقوی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، همزمان با انتشار گزارش تازه‌ی آژانس، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفته است «در صورت حمله نظامی، نیروهای ایران در تمام خاک اروپا و آمریکا با دشمنان با اقتدار کامل می‌جنگند.»

ایران: تاسیسات هسته‌ای اسرائیل در تیررس ماست
 
یدالله جوانی، رئیس اداره‌ی سیاسی سپاه پاسداران

 

یدالله جوانی، رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران نیز می‌گوید «جمهوری اسلامی در نزدیک‌ترین نقطه به اسرائیل، از امکاناتی برخوردار است که به راحتی می‌تواند جواب پشیمان‌کننده‌ای به این رژیم ‌دهد.»
 
ظاهرا منظور او نیروهای حماس و حزب‌الله لبنان است که گفته می‌شود از حمایت مالی و نظامی ایران برخوردارند. مقام‌های ارشد سپاه همچنین فرماند‌هان آمریکایی در افغانستان، عراق و کشورهای منطقه را که به زعم آنها «حضور و تردد فراوان دارند» تهدید به عملیات تلافی‌جویانه کرده‌اند.


 
تهدید به اعمال تحریم‌های بی‌سابقه


 
به رغم تهدیدهای متقابل، مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی بارها بحث‌های مطرح شده در مورد حمله احتمالی نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران را غیر واقعی و تبلیغات روانی خوانده‌اند. برخی از ناظران نیز معتقدند احتمال درگیری نظامی میان دو طرف بسیار اندک است و کشورهای غربی همچنان بر افزایش فشار از طریق تشدید تحریم‌ها تاکید دارند.
 
روز گذشته (۱۸ آبان) ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا، اعلام کرد این کشور و هم‌پیمانانش مشغول بررسی راه‌های افزایش فشار بر ایران هستند. ویلیام هیگ می‌گوید ما خواستار دست‌یافتن به یک راه‌حل دیپلماتیک هستیم اما اگر تهران تغییری در مواضع خود ندهد، اقدام‌های تنبیهی علیه ایران را شدت خواهیم داد.
 
همزمان، آلن ژوپه، وزیر خارجه فرانسه، در گفت‌وگو با رادیو بین‌المللی فرانسه تاکید کرد اگر ایران از همکاری با جامعه جهانی در مورد برنامه مناقشه‌برانگیز اتمی‌اش خودداری کند، با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای مواجه خواهد شد.

+45
رأی دهید
-177

sam_afshar - مالزي - لنكاوي
امریکاه هیج غلطی نکرد شما که جوجه هستید
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 13:36
seven11 - بوداپست - مجارستان
جمهوری اسقاطی از این هارت و پورت ها زمان جنگ با عراق هم میکرد دیدیم که نه تنها هیچکاری نتونستند بکنند بلکه یک میلیون کشته و علیل موند رو دست مردم حالا هم با چهار تا موشک نامیزون میخوان شق القمر بکنند باید واقعاً نگران بود که اگر این موشکها شلیک بشه یک دفعه سر از گواتمالا و آنگولا درنیاره و یک مشت مردم بدبخت رو به کشتن نده.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 14:11
romano - تهران - ایران
آخه جوجه‌ها شما تیر رستون به مرز ترکیه هم نمی‌رسه چه برسه به اسرائیل آمریکا و اروپا شما اگر چیزی برای انجام داشتید که من خودم خوب خبر دارم هیچی تو دست و بالتون بجز چندتا موشک ریمارک چینی که کلی از وزنش رو کم کردید تا بلندتر پرتاب بشه سکوت می‌کردید که دشمنتون از سکوت شما بترسه. صدای سگ نشونه نگرفتنه خودتون خوب می‌دونید چیزی نیستید از همه بدتر از مردم هم بدجور می ترسید و ترس اصلی شما از شورش مردم و سربازای وظیفه در صورت حمله احتمالیه نه امریکا و اسرائیل. لال شدن برای شما بهترین عمل ممکنه. روزی پرده‌ها ور می‌یفته مردم می‌فهمن چند میلیارد خرج موشک پرونی باج دادن به کره و چین و روسیه برای اتمی شدن کردین و همه شاخ در میارن 2 متر تازه خوشم میاد تو این بازی حتی پاکستان سیر چاپیدتون. حالا بشینید و ببنید چطوری کله پا می‌شید.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 14:05
seven11 - بوداپست - مجارستان
جمهوری اسقاطی از این هارت و پورت ها زمان جنگ با عراق هم میکرد دیدیم که نه تنها هیچکاری نتونستند بکنند بلکه یک میلیون کشته و علیل موند رو دست مردم حالا هم با چهار تا موشک نامیزون میخوان شق القمر بکنند باید واقعاً نگران بود که اگر این موشکها شلیک بشه یک دفعه سر از گواتمالا و آنگولا درنیاره و یک مشت مردم بدبخت رو به کشتن نده.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 14:11
greentree - تهران - ایران
اسرائیل فقط شده بهانه برای سر گرم کردن مردم ،۶۰۰ میلیارد دلار پول نفت در این ۵ سال معلوم نیست اصلا چی‌ شده،کجا رفته ،دیگه خیانت و ضربه زدن به ایران از این هم بد تر ؟..تمامی‌ پروژه‌های گاز و نفت عسلویه رو هم که تعطیل کردند از ۴ ساله پیش
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 14:27
morid - بوشهر - ایران
شلیک هر موشک شهاب = اوارگی یکملیون صهیونیست.در مورد جنگ 8ساله عراقی ها با اسلحه مدرن غرب وشوروی و دلارهای نفتی دیکتاتورهای عربی با ما جنگیدند ولی یک میلی متر از خاک مقدس ایران را نتوانست بگیرند .شرایط بیاری خدا بگونه ای شد که حامیان صدام مجبور به از بین بردن او شدند ودر حقیقت ایرانی ها پیروز واقعی جنگ شدند.در مورد اسراییل هم حامیان غربی دارند به این نتیجه میرسند که این رژیم جز درد سر چیزی نیست و مسابقه برای رها کردن بین رهبران غرب اغاز شده.سخنان محرمانه سرکوزی واوباما که باهم درگوشی در کنفرانس کن درباه ی شر بودن اسراییل صحبت میکردند ولی میکروفن روشن بود و همه خبرنگاران متوجه شدند.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 16:19
hassan5 - تهران - ایران
همان حرفهای صدام و قذافی را قرقره میکنند
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 16:40
iran-esfahan-ario barzan - اصفهان - ایران
آخه وطن فروشی تا چه حد؟آشکارا از دشمنان ایران و ایرانی دفاع میکنید که بگید چی؟
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 18:01
azarbayjan362 - تهران - ايران
morid - بوشهر - ایران. آخه یا نمی فهمی ..... میزنی یا میفهمی ... میزنی این همون اسرائیلی که 70 درصد موشکهای شهاب 3 رو در کرمانشاه توسط کاماندوهاش که تحت حفاظت نیروهای ویژه سپاه بود از بین برد دوما" بعد از پایان جنگ ایران هنوز نفت شهر ش در اختیار عراق بود و آنقدر توسط سازمان ملل فشار آوردین که عراق مجبور به تخلیه اش شد پس باز هم اگه خواستی .... زیاد بزنی اول به اون مغز پوچت مراجعه کن
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 20:38
Azadikhah - تكسل - هلند
برادران بسیجی که تا دیروز احساس قدرتمند بودن در مقابل مردم بی دفاع میکردید حالا ببینید چگونه شماها را مانند گوشت دم قربانی جلو خواهند انداخت.حمله به تأسیسات اتمی حماقت محض خواهد بود. چون نه تأسیسات اتمی که صدها متر در زیر زمین هستند نابود میشوند و نه رژیم از بین میرود. هر گونه دخالت نظامی که به هدف سقوط رژیم نباشد اوضاع اسف باری برای مردم ایجاد میکند.
جمعه 20 آبان 1390 - 01:08
keyvan_aria - لوزان - سوئیس
. ایران لابد میخواد با F 4 های زمان شاه فقید اسرائیل رو بزنه نه؟. لابد میخوای بگی با موشکهای بالستیک به اسرائیل حمله میکنید؟. پس سیستم دفاع موشکی تل آویو چی میشه؟!؟! من به تو قول میدم ایران کمتر از 45 دقیقه کاملا فلج میشه...این حرف رو از یه کی که 3 سال تو Angehöriger der Armee در ژنو بوده بپذیر.......اکثر بودجه اسرائیل روی مسائل نظامی متمرکز هست...فقط چند مورد کوچیک از ناوگان هوایی اسرائیل رو برات میگم.... 62 فروند F 15 و 330 فروند F 16 و قرارداد 50 فروند F 35 که سال 2016 وارد ناوگان هوایی اسرائیل میشه تسور کن همون 2 مورد اول میتونه تمام فرودگاه های ایرانو کمتر از 0 دقیقه بزنه...در مقابل ایران 20 فروند Sukhoi Su-30 داره که به لعنت خدا هم نمی ارزه و F 5 , F4 , F-14A که همه از زمان شاه هستند و سالهاست که قطعات این هواپیما به ایران فروخته نمیشه.....لطفا به جای فحاشی مطالعه کنید و منطقی فکر کنید به شعار که چیزی درست نمیشه....تمام حرفهای من با رفرنس موجود هست.
جمعه 20 آبان 1390 - 04:25
ktkntiuk - مونيخ - المان
morid - بوشهر - ایران. لطفا سکوت رو رعایت کن! .
جمعه 20 آبان 1390 - 07:15
Azadikhah - تكسل - هلند
ایران‌اصفهان‌آریو برزن - اصفهان - ایران:man نمیدونم کی‌ اینجا از دشمنان دفاع کرده که شما میگین وطن فروش ولی‌ وطن فروش کسانی‌ هستند که این مملکت رو به این روز انداختند.دوست عزیز از ایران و ایرانی‌ چی‌ مونده؟ملت داخل ایران که سرکوب شدند و اعتنا به هیچی‌ نمیکنن.خط قرمز این حکومت ضد ایرانی‌ عربی‌ اسلامی ،حزب‌ا‌لله لبنان،حماس و بشار اسد هست،تنها پرچم کشوری که نوشتهاش به زبان رسمی‌ اون کشور نیست ایران هست.حکومتهای آمریکا و اسرائیل هم از کثیفترین حکومتها هستند ولی‌ اینو بدون حکومت ایران از اونها کثیفتر هست.امیدوارم جنگ نشه ولی‌ بعضی‌ اوقات چیزهایی هست که اجتناب ناپذیر هست و دست من و شما نیست.
جمعه 20 آبان 1390 - 07:37
morid - بوشهر - ایران
azar362 تهران-ایران.سلام. ما ایجوری هستیم دیگه دشمنان این اب و خاک را با بیان واقعیتها میچزانیم .انها چون ضعیفند و بی منطق فقط میتونند فحش بدند وزر بزنند. عصبانیتت دایمی.
جمعه 20 آبان 1390 - 07:58
alkap0n1990 - کرج - ایران
romano - تهران - ایران . سران غرب هم اون چیزی که شما میدونید رو میدونند برای همین من احتمال میدم کار رژیم با یک حمله محدود تموم بشه . زمانیکه اینترنت و سیستم الکتریکی ایران ساقظ بشه موشکی هم شلیک نمیشه . یک حمله موشکی کوچک هم مساوی با شورش مردم ونابودی نظام از درون میشه مثل اتفاقی که تو یوگوسلاوی افتاد یا مجارستان.
جمعه 20 آبان 1390 - 10:35
pesare_tanha - تهران - ایران
اقا پول چاره پول هستش با پول بهشتم میشه خرید!!!!به موقش ایران با پول همه چی میخره از جنگنده f-800000 بگیر تا تمام موشکهای بالستیک میگی نه نگاه کن اگه جنگ راه بیفته خودش میشه یه بازار داغ تسلیحاتی همه چی هم موجوده پول بده بخر به همین رحتی!!
جمعه 20 آبان 1390 - 12:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.