تهدید متکی به افشاگری پس از پایان دولت احمدی‌نژاد

تهدید متکی به افشاگری پس از پایان دولت احمدی‌نژاد

منوچهر متکی (چپ) در کنار محمود احمدی‌نژاد
 

منوچهر متکی، وزیر خارجه سابق در دولت محمود احمدی‌نژاد، روز سه‌شنبه با رد روایت رئیس جمهور از برکناری خود او را به اظهار مطالب «خلاف واقع و ناروا» متهم و اعلام کرد که پس از پایان دولت دهم «واقعیت مطالب مطروحه» را «برای مردم» فاش خواهد کرد.
 
تهدید آقای متکی به افشاگری در روز سه‌شنبه همزمان بود با اظهارات دیگر وزیر سابق در دولت احمدی‌نژاد که صراحتا رئیس جمهوری اسلامی را به اظهار «کذب» متهم و او را به مناظره دعوت کرد.
 
غلامحسین محسنی اژه‌ای، وزیر سابق اطلاعات، روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با رد روایت محمود احمدی‌نژاد از عزل خود از مقام وزارت اطلاعات تاکید کرد که «آن چه در مورد من مطرح شده کذب است».
 
هفته گذشته یک وب‌سایت حامی دولت با نقل قول از وب‌سایتی دیگر از دیدار رئیس دولت دهم با حامیان انتخاباتی خود و ادعاهای او در زمینه‌های مختلف از جمله شرایط عزل منوچهر متکی و غلامحسین محسنی اژه‌ای خبر داد، مطالبی که بلافاصله از سوی دولت تکذیب شد.
 
آن طور که روزنامه‌های ایران روز چهارشنبه گزارش کرده‌اند، آقای احمدی‌نژاد در این دیدار گفته است که «به اژه‌ای گفتم دو نفر از معاونین شما در وزارت اطلاعات دنبال براندازی هستند، اما وی قبول نکرد تا این که کار از کار گذشت و فتنه شده بود» و «بعدا اژه‌ای فهمید که آنها برانداز هستند، ولی گفت که نمی‌شود کاری کرد این‌ها همه جا را گرفته‌اند و فتنه فراگیر شده است، و گفتم خودم به صحنه می‌آیم و موضوع را حل می‌کنم».
 
اما به نوشته روزنامه اعتماد تنها «پنج روز» بعد از «اظهارات محمود احمدی‌نژاد در جمع حامیانش» دو وزیر سابق وی این اظهارات را تکذیب کرده و حتی محسنی اژه‌ای آن را «دروغ» خوانده و «پیشنهاد برگزاری مناظره با رئیس سابق خود را مطرح کرده است».
 
به گزارش روزنامه‌های چاپ تهران از گفته آقای احمدی‌نژاد، منوچهر متکی در جلسه‌ای پیش از سفر به سنگال از مقام خود عزل شده، اما اصرار داشته است که به این کشور آفریقایی سفر کند.
 
این در حالی است که آقای متکی که در آغاز زمستان سال ۱۳۸۹ برکنار شد در همان زمان اعلام کرد که از پیش در جریان برکناری‌اش قرار نگرفته و از مراسم تودیع و معارفه نیز بی‌اطلاع بوده است و علاوه بر این برکناری‌اش در حین انجام مأموریت را «غیر اسلامی و توهین‌آمیز» می‌داند.
 
این وزیر خارجه سابق روز سه‌شنبه با ابراز تاسف از گفته‌های محمود احمدی‌نژاد گفته است که در «اظهارات ۲۰ سطری» رئیس جمهور «۲۴ نکته خلاف واقع» وجود دارد.
 
منوچهر متکی که پیشتر گفته است خبر عزل خود را از مقامات سنگالی شنیده است در ادامه وعده داده که «واقعیت سفر سنگال»  را «آن گونه که بود» پس از پایان دوره مسئولیت احمدی‌نژاد برای مردم شرح دهد.

+29
رأی دهید
-106

ekman - شیراز - ‫ایران
‫در عکسی که میبینیم ‫احمدی نژاد ،متکی را ورانداز کرده و انگشتش را هم تیز کرده و بروش صمد آقا،متکی را تهدید میکنه و میگه مواظب چشمات باش که همچی میزنم تو چشات که کور بشی.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 03:21
Royan - بوخوم - آلمان
عجب خر تو خری توی این دولت و مجلس , همه از هم آتو دارند و میخواهند همدیگر را لو بدهند.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 03:46
ari jojeh - تهران - ایران
سناریوی بگم بگم باز شروع شد.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 03:54
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
بخواب بابا!
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 04:41
ايدين - کرج - ایران
وأی اگه یه روز این رژیم بره چه چیزایی رو میشه چه خبرایی که نشنویم .اقایان ساندیس خور اون روز قیافتون دیدنیه که بفهمید مکه امالتون تو خالی بوده
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 07:30
greentree - تهران - ایران
از کی‌ تا به حل متکی‌ راستگو و درست کار شده،متکی‌ کسی‌ هست که دانشگاه رو نصف کاره رها کرد و حتا همون واحد‌هایی‌ رو هم که پاس کرده بود خریده بود تمامه زندگی‌ این مرد با تقلب شکل گرفته مثل خیلی‌ از آقازادهها حالا امده افشاگری کنه ؟..تو که تمام زندگیت پر تقلب و فساده کثافت
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 09:08
م ر - تهران - ايران
آخه این یکی دیگه از کارهای دولت جهانی است آقای متکی شما هنوز نمیدانید ما دولت جهانی داریم و میخواهد ایده های خودش را به جهان صادر کند .
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 10:52
xalid - تهران - ایران
مردم بدبخت ایران باید تاوان خیانتهای این گرگ صفت هارا بدهند..تاوقتی هم کاسه بودند از مال همدیگر تغذیه میکردند و حالا برای همدیگر زوزه میکشند
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 10:52
massoudoslo - اسلو - نروژ
شما هم به بیماری بگم بگم دوچارید ! توهم شما هم دست کمی از توهم ریس جمهور زیر آب زنت نیست و همه اتان در خیانت و بی لیاقتی شریک هم هستید و چیزی نیست که ملت ایران ان را نداند . اگر چیزی داشتی جناب اخراجی تا حالا ان را بالا آورده بودی. پس بگپ و اینقدر حرص نزن .یادت رفت چطوری خودت و چند تا همراه ات تو سازمان ملل برا صحبت های بی سر و ته احمدی نژاد شاپک میزدید!؟ چیه فکر نمیکردی بتونه اخراجت کنه !!؟ عجب بی حواسی هستی شما
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 10:23
r125 - یزد - ایران
greentree - تهران - ایران. ساندیس بدم خدمتتون
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 17:11
agha shahab - رشت - ایران
این وزیر خارجه سابق روز سه‌شنبه با ابراز تاسف از گفته‌های محمود احمدی‌نژاد گفته است که در «اظهارات ۲۰ سطری» رئیس جمهور «۲۴ نکته خلاف واقع» وجود دارد.
شنبه 21 آبان 1390 - 20:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.