نقشه زن برای قتل شوهر

ماموران به گفته‌های زن شک کردند و پرینت تلفن خانه و تلفن همراه او را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت متوجه شدند که او دروغ می‌گوید.

نقشه زن برای قتل شوهر


بسیاری از زنانی که با شوهرخود اختلاف دارند برای این‌که بتوانند او را از سر راه بردارند با مردی ارتباط برقرار می‌کنند تا از طریق آن مرد شوهرشان را به قتل برسانند.

این زنان معمولا پراز کینه و ناراحتی از شوهرانشان هستند اما آنچه می‌خواهم برایتان تعریف کنم در مورد زنی است که خودش به تنهایی مرتکب قتل شد.

احساساتی بودن زن‌ها حتی زمانی که مرتکب قتل می‌شوند هم نمود دارد. همانقدر که زن می‌تواند مهربان باشد و خود را فدای فرزند، همسر یا پدرومادرش کند، در برخی موارد قدرت جنایتش هم همانقدر بالاست و با کینه‌‌ای عمیق دست به قتل می‌زند. خاطره‌ای که می‌خواهم برایتان تعریف کنم در همین خصوص است. حدود هشت سال پیش پرونده‌ای به من ارجاع شد که در آن زنی شوهرش را کشته و جسدش را در خانه دفن کرده و در همانجا هم زندگی می‌کرد.

ماجرا از این قرار بود که این زن با این ادعا که شوهرش به خارج رفته او را به قتل رسانده‌ بود. اولین کسی که به این موضوع شک کرده‌ بود مادرشوهر این زن بود. زن جوان که مینا نام ‌داشت به مادر شوهرش گفته ‌بود پسرت برای کار به خارج از کشور رفته‌ است و مدتی نمی‌آید.

او ادعا کرده‌ بود اختلاف بین مادر و پسر باعث شده تا شوهرش با مادرش تماس نگیرد. مادر مرد جوان به این موضوع شک و بعد از چند ماه شکایت کرده‌ و خواستار بررسی وضعیت پسرش شده‌ بود.

وقتی مینا بازداشت ‌شد و مورد بازجویی قرار گرفت مدعی شد که شوهرش از خارج با او تماس می‌گیرد و هنوز برنگشته‌ است.

ماموران به گفته‌های این زن شک کردند و پرینت تلفن خانه و تلفن همراه او را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت متوجه شدند که این زن دروغ می‌گوید. مینا که دید نقشه‌اش لو رفته، گفت شاید شوهرش به او دروغ گفته‌ و خودش را جایی مخفی کرده ‌است.

این ادعا هم از سوی ماموران رد شد، چون شماره تلفن‌ها مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد هیچ‌ شماره غریبه‌ای با این زن تماس نگرفته‌ است. ماموران در بررسی شماره تماس‌ها متوجه شدند که یک شماره مدام به مینا زنگ زده و این شماره مربوط به مردی بود به نام سعید که از دوستان قدیمی شوهر مینا محسوب می‌شد. بنابراین مشخص شد که مینا با سعید رابطه دارد.

دیگر برای ماموران پوشیده ‌نبود که این زن شوهرش را کشته ‌است. اما جسد کجا بود؟ نقشه‌ای که مینا کشیده‌ کاملا حرفه‌ای و حساب شده ‌بود. او حتی موضوع سفر همسرش به خارج را به فرزندانش هم گفته‌ بود و از آنجایی که شوهرش چندباری به خارج از ایران سفر کرده‌ بود بنابراین کسی به این گفته ‌شک نکرده‌ بود.

این زن سپس با سعید رابطه برقرار کرده ‌بود، بدون این‌که مزاحمی داشته ‌باشد. ماموران برای مشخص شدن سرنوشت شوهر مینا او را مورد بازجویی‌های فنی قرار داده ‌بودند. این زن خیلی مقاومت کرده‌ بود اما در نهایت به قتل شوهر و دفن او در خانه اعتراف کرد.

پرونده را مطالعه و دستور تعیین وقت را صادر کردم. روز محاکمه فرا رسید. وضع پرونده نشان می‌داد مینا کینه عمیقی از شوهرش داشته‌ است اما گفته‌های این زن در دادگاه می‌توانست مشخص کند که عمق این کینه تاچه حدی است. روز محاکمه مینا در دادگاه حاضر شد.

او ادعا کرد که انگیزه‌ای برای قتل شوهرش نداشته‌ و از خودش دفاع کرده ‌است.

این گفته‌ها از سوی متهمانی که به زندان می‌روند برای ما غیرطبیعی نیست. آنها وقتی با زندانیان دیگر روبه‌رو می‌شوند با راهنمایی آنها واقعیت را انکار و تصور می‌کنند که با این کار از مجازات رها می‌شوند،  در صورتی که دروغ هرگز باعث نجات افراد نشده و نمی‌شود.

مینا هم در چنین وضعیتی بود. او فکر می‌کرد می‌تواند با دروغ‌گویی واقعیت را وارونه جلوه دهد.

وی گفت: شوهرم آن شب دندان درد داشت. از من خواست آمپول مسکن به او بزنم اما بعد از زدن آمپول حالش بد شد و به من حمله کرد و مرا زد. من هم برای این‌که از دست او فرار کنم با آ  جر چند ضربه به سرش زدم. شوهرم فوت کرد و من برای این‌که دستگیر نشوم کف زمین را با همکاری یک کارگر کندم و جسد شوهرم را دفن کردم و روی آن را پوشاندم و برای این‌که مادرشوهرم از من شکایت نکند به دروغ گفتم که شوهرم به خارج رفته ‌است.

این زن درست می‌گفت، با آجر شوهرش را به قتل رسانده ‌بود و آمپولی هم که می‌گفت به آن مرد زده ‌بود اما مابین این دو اتفاق را درست نمی‌گفت بنابراین باید سوالات فنی می‌کردم تا بتوانم واقعیت را کشف و زن را وادار به اعتراف کنم. پی‌درپی‌ سوال پرسیدم و او برای هر سوال یک جواب داد و بعد از چند دقیقه دچار تناقض‌گویی شد. این تناقض‌گویی‌ها باعث شد تا واقعیت کشف شود.

مینا به خاطر درگیری‌هایی که با شوهرش داشته و از آنجایی که نمی‌توانسته از او جدا شود نقشه قتل را طراحی کرده ‌است.

او شوهرش را ابتدا با دارو بیهوش کرده و بعد با وارد آوردن ضربات متعدد آجر به سرش او را به قتل رسانده و بعد هم جسدش را دفن کرده‌ بود.

این زن در بازجویی‌ها گفته ‌بود که بارها از شوهرش کتک خورده و همین کتک‌ها عامل اصلی اختلاف آنها بوده‌ است. جالب اینجاست که فرزندان مینا خیلی او را دوست داشتند و می‌گفتند که مادرشان زن مهربانی است و هیچ‌وقت باعث آزار آنها نشده ‌است. درست است که او مادرخوبی برای فرزندانش بود اما اختلافاتی که با شوهرش داشت او را به یک قاتل خشن تبدیل کرده ‌بود.

مینا حتی دوست شوهرش را هم گول زده و به او هم گفته‌بود که شوهرش به خارج رفته و قرار است از هم جدا شوند. بعضی زنان هرکاری که می‌کنند با تمام احساسشان انجام می‌دهند و حس کینه در آنها خیلی قوی است. آنها وقتی به کسی محبت می‌کنند از اعماق وجودشان این‌کار را انجام می‌دهند و زمانی که از کسی ناراحت می‌شوند با تمام وجودشان از او متنفر می‌شوند و کینه می‌ورزند، مانند کاری که مینا کرد.

این زن در نهایت با درخواست مادرشوهرش به قصاص محکوم شد اما از آنجایی که دو فرزندش رضایت داده‌ بودند و مادربزرگ باید سهم دیه نوه‌هایش را می‌پرداخت، او هنوز در زندان است و موفق هم نشده رضایت اولیای‌دم را بگیرد.

+45
رأی دهید
-85

فلرتیشیا - روتردام - هلند
آقایون سایت ببینید عجب قدرتی دارن این خانوما...حسابی‌ ترسیدید نه...لول
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 17:11
a.ahooraei - كلن - المان
بابا جون مادرتون از این چیزا یاد خانمها نزید دیگه. تا حالا تمام دیدگاهمون در مورد جنایتکاران روی مردها پیکه میکرد و حالا دیگه خانمها هم اضافه شدند. خدا به دادمون برسه. منکه زنم عاشقم هست و از طرف اون مطمئنم و هیچ شکی ندارم. اونایی که زن یا مردشون بهشون مشکوک و یا ازشون دلگیرند باید بترسند.
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 18:37
sepherdad - سيدني - استراليا
برو به جهنم قاتل دروغ گو!
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 18:00
Taraneه - کانادا - کبک
بازجویی‌های فنی یعنی چی؟
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 17:38
مهربانو - توکیو - ژاپن
ه tarane - کانادا - کبک ,,, دوست عزیز بازجویی فنی یعنی اینکه اون فردی که مرتکب گناه میشه و میبرنش واسه بازجویی ولی چون به کارای کرده خود اقرار نمی کنه با عمل ضرب و شرب بدنی و شکنجه ازش اعتراف میگیرن که به این میگن بازجویی فنی دوست عزیز ,,,
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 20:58
peyvand - تهران - ایران
در این نوشتار احساس میشود عمدا یا سهوا بر روی توانائی خانمها برای انجام اعمال خوشونت بار تاکید و همچنین به نوعی با زیریکی به زشتی رفتار این خانم تخفیف داده شده که به نظر بنده درست نیست ، اولا هر نوع عمل توام با خوشونت از طرف هر انسانی فارغ از جنسیت مضموم است در ثانی چنین روایاتی بیشتر به چهره زنان آسیب رسانده و احیانا ممکن است سوء تفاهماتی برای آقایان ایجاد کرده و فضای اعتماد نه چندان پر رنگ کنونی بین خانواده های ایرانی را کمرنگ تر نماید و این در حالیست که زنان ایرانی اساسا بسیار صبور ، مهربان ، با گذشت و غیر خشن هستند ، البته اینها به این معنا نیست که هیچگونه ناهنجاری در زنان ایرانی وجود ندارد و ناگفته پیداست بسیاری از ناهنجاریهای همه مردم ایران متاثر از ناهنجاریهای اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی کشور است .
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 23:01
asal.bano - نیوکاسل - انگلستان
اصلا نتونستم بخونم، از خواندنش هم میترسم. این چه وضعی، مشکل دارید طلاق بگیرید، چرا همدیگرو میکشید؟ همیشه فکر می‌کردم ایران سنگسار و اعدام داره متاهلین نمیرن دنباله معشوقه! گویا اشتباه می‌کردم!
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 02:33
katrina - لندن - بريتانيا
فلرتیشیا - روتردام - هلند -:)))))طفلی‌ها رو نترسون.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 02:57
Royan - بوخوم - آلمان
حالم بهم خورد آنقدر راجع به قتل و کشت و کشتار خودم از بچه دو ساله تا آدم 50 ساله همه قاتل شدند. آدم افسردگی میگیره وقتی این چیزها را میخونه.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 03:10
new-iran - منچستر - انگلیس
فلرتیشیا - روتردام - هلند . اگه قدرت به آدمکشی باشه که ،مردانی هم هستن که زنها رو زنجیره ای به قتل می رسونن. حتما خیلی قدرتمندن از نظر شما ! آخی...ترسیدی؟ :)))))))))
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 10:09
فلرتیشیا - روتردام - هلند
new-iran - منچستر - انگلیس- تفاوت اینجاست که اون آدمهایی که قاتل هستن معمولا مقتول رو نمیشناسن و برای اهدافی از جمله تجاوز اونهارو میکٔشن ولی‌ وقتی‌ قضیه ترسناک می‌شه که میبینی‌ خانوما شوهر خودشون رو میکٔشن کسی‌ که یه روز با عشق و علاقه بهش نگاه می‌کرده کسی‌ که پدر بچه هاشه...به نظرت ترسناک نیست؟ قدرت به آدم کشی نیست...کشتن نزدیکترین آدم زندگیت خیلی‌ ترسناکه....
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 23:54
فلرتیشیا - روتردام - هلند
katrina - لندن - بریتانیا- کاش میترسیدن با این چیزا اونوقت حساب کار دستشون میومد...
جمعه 20 آبان 1390 - 00:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.