رابطه ای که به قتل انجامید

زندگی مشترک فهمیه و جعفر در ماه‌های اول شیرین بود، اما زن جوان بتدریج رازی را فهمید که زندگی‌اش را تیره و تار کرد.
 

 Ø±Ø§Ø¨Ø·Ù‡ ای Ú©Ù‡ به قتل انجامید

ازدواج زودهنگام و نسنجیده، زندگی فهمیه را دگرگون کرد. دختری که می‌توانست به انسانی خوشبخت و مفید تبدیل شود حالا به اتهام معاونت در قتل در زندان است. آن هم قتل شوهرش.

فهمیه حاضر نیست درباره خانواده‌اش حرف بزند. می‌گوید بی‌گناه است: «تازه اگر هم گناهکار باشم به خانواده‌ام ربطی ندارد. خودم مقصر هستم پس درباره خودم فقط حرف می‌زنم.»
 
فهمیه وقتی 16 سال بیشتر نداشت مدرسه را رها و ازدواج کرد. او می‌گوید: «اتفاقی با جعفر آشنا و خیلی زود عاشقش شدم. او در یک اداره دولتی کارمند بود و مرد خوبی بود. دستش هم به دهانش می‌رسید. برای همین وقتی به خواستگاری آمد بله را گفتم و زندگی‌مان را شروع کردیم.»
 
زندگی مشترک فهمیه و جعفر در ماه‌های اول شیرین بود، اما زن جوان بتدریج رازی را فهمید که زندگی‌اش را تیره و تار کرد.

او می‌گوید: «کم‌کم به رفتارهای جعفر شک کردم. بوهایی برده بودم. بعد از مدتی فهمیدم حدسم درست است. او اعتیاد داشت. از وقتی دستش رو شد رفتارش تغییر کرد. دیگر بداخلاقی می‌کرد. مشکل وقتی شدیدتر شد که او را اخراج کردند. در اداره چند بار به او تذکر داده بودند و آخر هم عذرش را خواستند و بعد از آن دیگر سرکار نرفت. آن موقع ما بچه داشتیم و زندگی خیلی سخت شده بود. بی‌‌پولی بدجور فشار می‌آورد. من مربی شنا بودم و کار می‌کردم ولی درآمدم کافی نبود.»
 
فهمیه صاحب پنج فرزند شده بود و به خاطر شرایط خانوادگی و مشکلات دیگر نمی‌توانست از همسرش جدا شود. او به جای تلاش برای اصلاح اوضاع مرتکب خطایی دیگر شد. او توضیح می‌دهد: «یک روز که به خانه یکی از دوستانم رفته بودم در مسیر برگشت با مردی آشنا شدم. سوار ماشین او شدم. مرد مسنی بود. سفره دلم را برایش باز کردم البته گفتم شوهرم مرده و من باید خرج پنج بچه را بدهم. او گفت اگر بیشتر همدیگر را ببینیم کمکم می‌کند.»
 
 
این طور بود که رابطه‌ای شوم کلید خورد و آن مرد که حمید نام دارد پس از آن‌که فهمید فهمیه زنی متاهل است، باز هم به این رابطه پایان نداد و سعی کرد زن مورد علاقه‌اش را تصاحب کند. متهم می‌گوید: «من به حمید توضیح دادم شوهرم من را طلاق نمی‌دهد، اما گوشش بدهکار نبود و می‌گفت باید با هم زندگی کنیم. او برای این‌که به خواسته ‌اش برسد دو بار قرص خورد. می‌خواست این طوری من را تحت فشار بگذارد یک بار کارش به بیمارستان رسید. یک بار هم خودم کمکش کردم تا نمیرد.»
 
این دوستی سیاه در نهایت به طراحی نقشه قتل جعفر منجر شد. فهمیه مدعی است در این ماجرا نقشی نداشت: «من فقط می‌خواستم کمی جعفر را تنبیه کنم تا دیگر اذیتم نکند، اما حمید به دو مرد افغان پول داد که او را بکشند.

حمید به بهانه موادمخدر با شوهرم دوست شده بود. روز حادثه او را به محلی خلوت کشاند و دو مرد افغان با سنگ شوهرم را کشتند. من خبر نداشتم چه بلایی سر او آمده برای همین بعد از 3 روز که خبری از جعفر نشد به پلیس خبر دادم. بعدش ماموران شماره تلفن‌هایی را که من با آنها تماس داشتم ردیابی کردند و حمید را گرفتند. او هم ماجرای قتل را لو داد و من را معرفی کرد. حمید در حقم نامردی کرد من در جریان قتل نبودم ولی او من را فروخت.»
 
فهمیه می‌گوید: «من یک ماشین قراضه داشتم که حمید از من خواسته بود آن را بفروشم و پولش را به او بدهم تا ساختمانش را کامل کند. او گفت وقتی ساختمان را ساخت و واحدها را فروخت اصل و سود پولم را می‌دهد ولی آن پول را برای اجیر کردن افغان‌ها می‌خواست حتی حاضر نشد همین‌قدر هم از خودش مایه بگذارد. واقعا آدم نامردی است. من را به زندان انداخت و بچه‌هایم آواره شده‌اند. فقط دختر بزرگم ازدواج کرده و خانه و زندگی دارد. ولی چهار تای دیگر سرگردان شده‌اند. خودم هم بلاتکلیف هستم و نمی‌دانم چند سال برایم می‌نویسند. مطمئن هستم به این زودی‌ها آزاد نمی‌شوم.»

+168
رأی دهید
-56

فلرتیشیا - روتردام - هلند
هر کی‌ خربزه میخوره پای لرزشم میشینه...
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 12:42
mashsan - تبریز - تبریز
ازدواج تحقیق نشده و نسنجیده عاقبتش اینه.
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 12:41
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان
سایت بسیار خواندنی تر شده ........باتشکر
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 11:49
avasar - وین - اتریش
باعث تاسف زنی که شوهر داره چطور به خودش اجازه میده که با یه مرد دیگه رابطه داشته باشه.اما از نظر دیگر حق روباید به این خانم داد وقتی قانون مزخرف چند همسری برای آقایان جایز میباشد زن این حق را به خود میدهد که رابطه نامشروع داشته باشد .
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 10:59
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
بالا بروید پائین بیایید اجتماع بیمار است ملایان مواد مخدر را رواج داده‌اند تا اجتماع قدرت مقابله نداشته باشد و هر غلطی خواستند بکنند--- از طرفی‌ طلاق در بعضی‌ موارد ناممکن و این میشود! طفلک کودکانه بینوا !!!!!!!!!
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 12:40
*Fanoos* - ايران - ايران
واقعا متاسفم که این مواد مخدر باعث این همه فروپاشی خانواده ها شده.!!!!. جدا حمید خیلی نامرده فهیمه بی گناه بود خیلی نامردی حمید که فهیمه بی گناه رو نابود کردی ای حمید نامرد فهیمه معصوم بود ای بی گناه کلا خانوما بی گناهن این مردان که مشکل دارن ای مردای نامرد ..
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 14:11
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
اینطور اتفاقات همه جای دنیا پیش می آید، زیاد سخت نگیرید.
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 13:58
*Fanoos* - ايران - ايران
avasar - وین - اتریش کلا با کامنت شما موافقم واقعا همش که نمیشه مردها برن دنبال زنها یکبارم این حق و اجازه رو به خانمها بدیم و مردها بنگرن که آیا این کارها حالا لذت بخشه یا نه !!!!
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 13:27
Camran - بـغداد - عــــراق
تمام زنان ایرانی مریض و بی‌ وفا میباشند، در خارج ایران که حدود ۳۰ ساله هستم به ندرت خانم ایرانی با شخصیت دیدم، آین حقیقت است و شنیدنش سخت است. الحمد لله همسر من ایرانی‌ نیست
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 13:13
arash3023 - دزفو ل - ایران
به این میگن بی حیا
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 15:49
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
تا جایی که من شنیدم قبل از ازدواج در ایران تست اعتیاد میگیرن نمی دونم قانونه یا هر کی میخواد میگیره خلاصه چرا این کار را نمی کنند هر داستانی که میخوانیم خانم میگه بعد فهمیدم که شوهرم معتاده
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 15:17
avasar - وین - اتریش
*Fanoos* - ایران - ایران ممنون دوست عزیز
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 16:11
asal.bano - نیوکاسل - انگلستان
آقای کامران لطفا جم نبندید، مثل این میماند که من بگم چون این آقا اعتیاد داشته شما هم اعتیاد دارید. تو ۲۰ سالی‌ که من اینجا بودم خانم و آقای با شخصیت ایرانی‌ زیاد دیدم، بد تو هر جایی‌ هست. شوهر من هم ایرانی‌ نیست ولی‌ این دلیل نمی‌شه برادر پدر و مردهای خوبه ایرانی‌ رو زیر سوال ببرم. یک بار دیگر کامنت خودتون رو بخونید، زنان ایرانی‌ تمام مریضن؟!!! تمام! عجب!
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 15:04
a.ahooraei - كلن - المان
می بینم بعضی از خانمهایی که پرونده بدی دارند و شناخته شده هستند که چندین بار به شوهرشون خیانت کردند و بعد به معشوقش هم همچنین خیانت کردند و در آن واحد با چند مرد بودند، سعی میکنند به کار خودشون وجهه خاص بدند
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 19:09
kozet - دبی - امارات
محدودیت غذای کاملیست برای روانی شدن مغز
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 17:53
Camran - بـغداد - عــــراق
عسل بانو انگلستان...منظور من اکثریت بود و قطعأ خوب و بد همه جا هست ولی خدا وکیلی گندشو بالا آوردن از اهل سوئد آلمان انگلیس آمریکا و و بپرسید..این خانم فهیمه هم خدا رحم کرد ایران بود اگه خارج بود چه میکرد...زنده با د ایران و اندک زنان شریف ایران
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 20:09
a.ahooraei - كلن - المان
Avasar: چه ربطی دارد موضوع این خانم؟ این مرد که زن دومی نداشت بلکه معتاد بود و اون خانم درسته که سنش کم بوده و ازدواج کرده، اما چرا اینهمه پس انداخته و بعد متوجه شده چون شوهرش معتاد هست باید بره به غریبی و خیانت کنه و بعد هم نقشه قتل شوهره را بکشه؟ البته اون مرد دوم هم احمق وهم کثیف بوده که بخاطر یک همچین جادوگری دست به قتل بزنه. از این زنها فراوانند که دروغ میگن و اشک تمساح میریزند که شوهرم اینجور و اونجور هست که خودش را توجیه کنه و عملی که انجام میده را و مردها باید عاقل باشند. این معضلات اجتماعند. من به شخصه یکی از این اعجوبه های جادوگر را تجربه کردم که رکیک ترین و کثیف ترین حرفها را راجع به شوهرش میگفت اما همش دروغ بود و میخواست کاوش را توجیه کنه و معلوم بود این کاره است. 
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 20:34
hemisa - مهاباد - ایران
اصلاکاری با مقصربودن یانبودن نداشته باشیم اماچراگاهی خانم یااقابایدمحکوم به زندگی بشه که کاربه قتل برسه....متاسفانه....
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 23:43
peyvand - تهران - ایران
Fanoos - ایران - ایران ... ظاهرا احساسات شما آنچنان جریه دار شده که بطور کلی همه مردها رو بد قلمداد میکنید ، چقدر منطقی تر خواهد بود اینگونه مسائل رو فارغ از جنسیت بررسی کنیم ، همانطور که همه خوانندگان متوجه شدند این خانم پس ازدواج فهمیده که همسرش معتاده و از طرفی پنج فرزند بدنیا آورده ، بنظر شما در اینجا کمی تناقض دیده نمیشه ؟ تازه باید در نظر داشت شوهرش به قتل رسیده و نمیتوانیم حرافهای او را بشنویم ، یادمان باشد قضاوت به این صراحت و با توجه به عدم دسترسی به اطلاعات کامل کمی دور از انصاف خواهد بود ، بهتر است بجای اینکه خامها آقایون رو محکوم کنند و آقایون خانموها رو ، ریشه این ناهنجاریها رو در مسائل فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی کشورمون جستجو کرده و برای اون فکری اساسی کنیم .
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 23:34
*Fanoos* - ايران - ايران
peyvand - تهران - ایران . ممنون از شما که بهم تذکر دادید. باهاتون موافقم من یکم تند رفتم . در کل خوب و بد ربطی به جنسیت نداره . با آرزوی موفقیت برای شما .
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 00:52
bawafa1385 - هامبورگ - المان
متاسفانه بسیاری از ما مردم در رابطه با مسائل مطرح شده از اصل مطلب خارج شده و یک موضوع را بکل اجتماع و یابکل مردم تعمیم میدهیم. این درست نیست یک زن یا مرد بهر علتی که مشکل افرین شدند ما بگوئیم تمام زنها یا مردها فاسد ند یا عقب مانده هستند. در اینجا خوب بمتن خبر دقت کنید یک اکله شیطان صفت با داشتن 5 فرزند سوار اتومبیل شخص دیگری میشود و با ذکر اینکه تمام معایب دنیا را فقط شوهرش دارد برای یک حیوان دیگری که نام انسان یا مرد را یدک میکشد تعریف میکند. ان مردک عمله عقده ای که رنگ زن را ندیده مسلما با کام گرفتن از این اکله انقدر مجذوب ان میشود که دست بجنایت میزند. البته نقش شیطانی که ان ام المومنین برای طرح ادعا خود مطرح میکند در این جنایت بی اثر نیست من مطمئن هستم که ان 5 بچه هم میتواند از 5 مرد مختلف باشدباور کنید. ان مردک ابله عمله زن ندیده انقدر از نظر شعور و درک پائین است که برای یک همخوابگی حاضر بهرگونه جنایت است.یادمان باشد که هر کس بیک نحوی زندگی میکند و نوع زندگی افراد هیچگاه شبیه هم نبوده ونیست
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 02:12
bawafa1385 - هامبورگ - المان
باید بدانیم که زنها در گفتن دروغ و امدن عشوه و کرشمه و ریختن اشک بمثابه اشک تمساح سر امد همه موجودات زنده مخلوق خدای تبارک وتعالی در روی کره زمین میباشند .و این موجودات و یا مخلوقات بسیاری از انها شبیه همدیگر هستند.من شخصا از دوست بسیار محترمی که ریاست دادگاه خانواده را بعهده دارد شنیدم که میگفت که این خانمهائی که برای طلاق میایند اکثرا ادعا میکنند که شوهرشان معتاد است سوهرشان دیوانه است شوهرشان این را کتک میزند. شوهرشان با زنان دیگری رابطه دارد . شوهرشان خرج منزل نمیدهد. این قاضی محترم میگفت در یک پرونده شوهر بیچاره عکس های ارتباط غیر مشروع زن خود را همراه با ضبط صدا ضمیمه پرونده نموده ولی خانم میگوید شوهرش برای بدنام کردن این خانم این مدارک را درست نموده. منظور یک اکله بی پدر مادر برای رسیدن به نیات شوم خود همه گونه دروغ کلک. پدر سوختگی و جنایت را مرتکب میشود
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 02:24
Taraneه - کانادا - کبک
به نظر من تا جای کسی نباشم نمی تونیم قضاوتش کنیم، شاید هر کدوم از ما تو موقعیت مشابه همون رفتار رو داشته باشیم، جامعه هم مقصره. برای همینه که تو بعضی از کشورها درصد وقوع جرم خیلی پایینتر از بعضی های دیگه است. قوانین دست و پا گیر و عرف جامعه. مثلا اگر این زن تو یک کشور غیر مسلمان بود راحت میرفت با این اقا زندگی میکرد قتلی هم رخ نمی داد. وقتی زن حق طلاق نداره برای رهایی همه چیز اینجوری پیچیده میشه.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 05:28
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
کامران - بـغداد - عــــراق. همان بهتر که در ایران نیستی‌ در همانجا بتمرگ-- توهین به همه‌ ی بانوان ایران؟؟؟ ننگت با د....با شخصیت!!!!!!!کاذب ال اسلامی.ال.عقب افتاده
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 10:37
kian ahvaz - اهواز - ایران
کامران عراقی متاسفم برات....البته جایی که تو هستی مشتی خواهران زینب رو بیشتر ندیدی,,,,کجایی که ندای حق طلبی زنان ایران رعشه بر اندام ولایت فقیه انداخته همان بهتر که معاندین و فرزندانشان به عراق برگشتند.....
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 16:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.