محمود احمدی‌نژاد: رویتان را زیاد کنید، جواب ملت ایران پشیمان‌کننده خواهد بود

محمود احمدی‌نژاد: رویتان را زیاد کنید، جواب ملت ایران پشیمان‌کننده خواهد بود

محمود احمدی‌نژاد در «همایش طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم توسط دانش‌آموزان و فرهنگیان.» ۱۷ آبان ۱۳۹۰؛ ۸ نوامبر ۲۰۱۱

با افزایش گزارش‌های مربوط به احتمال حمله نظامی اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای ایران، محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران، روز سه‌شنبه خطاب به ایالات متحده و هم‌پیمانانش گفت «اگر رویتان را زیاد کنید، جواب ملت ایران پشیمان‌کننده خواهد بود.»
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا وی در مورد اتهام حرکت ایران به سوی ساخت سلاح هسته‌ای اظهار داشت: «ما اگر بخواهیم حال آمریکا را بگیریم از چنین سلاح‌هایی استفاده نمی‌کنیم و برخورد ما سخت‌افزاری نیست، بلکه با فکر و اندیشه در مقابل آنها می‌ایستیم. ملت ما حرفی می‌زند که کارمندان کاخ سفید می‌گویند.»
 
محمود احمدی‌نژاد که در «همایش طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم» سخن می‌گفت غرب را به «بی‌ادبی و قلدری» و «گستاخی و پررویی» متهم کرد و در ادامه گفت که «ملت‌ها وقتی نام رئیس‌جمهور آمریکا را می‌شنوند، بالا می‌آورند.» وی در ادامه بار دیگر از مدیریت جهانی انتقاد کرد و گفت که «با این روش نمی‌توان حتی یک طویله را اداره کرد.»
 
رسانه‌های اسرائیل در گزارش‌هایی متعدد خبر داده‌اند که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در تلاش است تا در هیئت وزرای این کشور برای حمله به تأسیسات اتمی ایران به اجماع دست یابد اما اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، روز سه‌شنبه این گزارش‌ها را «خیال‌بافانه» نامید ولی افزود که اسرائیل گزینه نظامی علیه ایران را هم‌چنان منتفی نمی‌داند.
 
در همین حال احمد وحیدی، وزیر دفاع ایران نیز در همین روز در واکنش گفت که «ما آماده پاسخگویی قدرتمندانه به هر گونه جهالت دشمنان هستیم.»
  
تمامی این اظهارات و گمانه‌زنی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصد دارد در آینده نزدیک، گزارشی را در مورد برنامه هسته‌ای ایران منتشر کند که گفته می‌شود حاوی «شواهدی از حرکت ایران به سوی ساخت سلاح هسته‌ای است.»
 
با وجود افزایش فشارها برای توقف برنامه هسته‌ای ایران محمود احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه در ادامه سخنانش گفت که «بدانید که دولت و ملت ایران از راهی که آغاز کرده‌است، یک قدم عقب نمی‌نشیند.»
 
وی با اشاره به گزارش جدید آژانس که قرار است منتشر شود گفت: «چیزی به نام آژانس درست کرده‌اند و می‌خواهند با چنین کارهایی دنیا را اداره کنند. اگر آژانس واقعاً به دنبال حقایق است، چرا درباره فعالیت‌های نظامی آمریکا و دوستانش گزارش نمی‌دهد؟»
 
رئیس جمهور ایران اضافه کرد: «من متأسفم کسی را در آژانس قرار داده‌اند که از خود اختیاری ندارد و چهار تا کاغذ به او می‌دهند که آن را به نام گزارش آژانس منتشر کند؛ چرا آژانس دربارهٔ هزار پایگاه آمریکا که عامل ناامنی در بسیاری از کشورهاست، گزارش منتشر نمی‌کند؟»
 
وی ادامه داد: «کل بودجه انرژی اتمی ایران ۲۵۰ میلیون دلار است؛ در حالی که اوباما تنها ۸۱ میلیارد دلار برای بهسازی بمب‌های اتم آمریکا هزینه کرد، آن‌وقت ایران را خطرناک می‌نامند.»
 
پیش از این مقام‌های ایرانی کمتر در مورد بودجه انرژی اتمی ایران اطلاع‌رسانی کرده‌بودند.
 
صالحی: اگر به دنبال سلاح هسته‌ای بودیم، آشکارا اعلام می‌کردیم
 
روز سه‌شنبه، علی‌اکبر صالحی، وزیر خارجه ایران که به ارمنستان سفر کرده «هدف غرب از صدور بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای علیه تهران» را «نشانگر ناامیدی آنان از یافتن سندی مبنی بر برنامه ایران در زمینه ساخت سلاح هسته‌ای و تحت فشار قرار دادن ایران اعلام کرد.»
 
به گزارش خبرگزاری ایرنا، وی در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با همتای ارمنی خود در ایروان گفت: «برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران شفاف است و اگر ما به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای بودیم، آن را آشکارا اعلام می‌کردیم.»
 
شورای امنیت سازمان ملل متحد با تصویب چهار قطعنامه تحریمی از ایران خواسته تا غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند. تهران تاکنون از این امر سرپیچی کرده و غنی‌سازی را حق خود می‌داند.
 
روسیه نیز تاکنون تأکید کرده که تهران به منظور رفع نگرانی‌ها باید جزئیات بیشتری از این برنامه خود را در اختیار جامعه جهانی قرار دهد.
 
جمهوری اسلامی نگرانی غرب از احتمال نظامی بودن برنامه هسته‌ای خود را «بی‌اساس» می‌داند.

+157
رأی دهید
-27

ari jojeh - تهران - ایران
اگر می‌دانی چرا رویت را کم نمیکنی‌، اگر ملت جوابی‌ داشته باشه اول جواب تو و رهبرت را میدهند.
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 12:28
hooman-alman - الدنبورگ - آلمان
کدوم ملت؟! چطور کار که به اینجا‌ها میکش یادتون میافته که ملتی هم وجود داره؟! واقعا که خیلی‌ پر روئید
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 12:05
greentree - تهران - ایران
مموتی آفرین تا متونی دروغ بگو که حتا خامنه‌ای هم که خودش استاد دروغگویی هست انگشت به دهن بمونه تا متنید انگلستان و اسرائیل رو خوشحال کنید اقتصاد ایران رو هم که از بین بردی خوب ماموریت خودت رو انجام دادی ،کشاورزی هم که داره از بین مره به طور کامل،محیط زیست که افتضاست ،تمامی‌ رود خانه‌ها پر شده از فاضلاب
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 12:00
mohamad2012 - زاهدان - ایران
خدا نکنه امریکا حمله کنه اگرحمله کنه دوباره از دنیا عقب می مونیم احتمالا این بار200سال عقب می یوفتیم
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 11:30
minajun - تهران  -  ایران
باز یه حرف مفت دیگه
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 10:51
gol andam - زوريخ - سويس
یکی‌ نیست به این میمون بگه این نونی بود که شما‌ها توی دامن ملت گذشتین ،حالا چی‌ شد باز ملت باید بیان جلو کثافت کاری شما آشغالا رو پاک کنن؟کور خوندی مموتی ملت دیگه گول شما‌ها رو نمی‌خورن
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 13:34
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
باز این بلبل درخت نارگیل ز‌ر ز‌ر کرد. مردک بگو ما ادمخواران اسلامی نه ملت!!در عراق که جنگ براه انداختید و ۱ میلیون را به کشتن دادید برای تمرگیدن خود --حال به دنبال مشکلی‌ دیگر که یک مشت نااگاه را به عنوان اسلام در خطر است به قربانگاه بفرستید!!!! ننگتان باد!!
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 12:52
مانفرد - ایران - ایران
بخواب محمود .
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 15:07
sam_afshar - مالزي - لنكاوي
من از وطنم دفاع خواهم کرد
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 16:48
faeed.ireland - واترفرد - ایرلند
آرتمیس‌سؤ - .پاریس - فرانسه. بلبل درخت نارگیل!!! بابا ‌ای وال
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 16:36
majorband - بن - آلمان
یک سری بلانسبت الاغ هستن از ایرانیها که میگن اگر جنگ بشه من میرم به جنگ دشمن،آخه الاغ تو اگر بخوای با دشمن بجنگی که دوباره آخوندا شروع می‌کنن به چاپیدن،تو اگه اهل جنگی بیا الان مقابل دشمن فرهنگ و مردم ایران بجنگ که همون آخوندآی حـ... هستن.
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 16:18
a.ahooraei - كلن - المان
از اونجایی که مشتی الاغ بیسواد و گر و گوری دور و بر این حمال های خرافاتی جمع شدند و اراجیف اینا رو گوش میدن، اینها بهشون مشتبه شده که این ملت واقعاً همگی پشت اینا وایستادن. اگه جنگ بشه که اینها خودشون باید برن مرزها راکنترل کنند و ملت هم از درون باقیماندشون را به خاک و خون میکشند. شما دیگه فقط با قتل و غارت موندگارین.
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 21:00
a.ahooraei - كلن - المان
از اونجایی که مشتی الاغ بیسواد و گر و گوری دور و بر این حمال های خرافاتی جمع شدند و اراجیف اینا رو گوش میدن، اینها بهشون مشتبه شده که این ملت واقعاً همگی پشت اینا وایستادن. اگه جنگ بشه که اینها خودشون باید برن مرزها راکنترل کنند و ملت هم از درون باقیماندشون را به خاک و خون میکشند. شما دیگه فقط با قتل و غارت موندگارین.
‌چهارشنبه 18 آبان 1390 - 21:00
Royan - بوخوم - آلمان
ببین چه طوری هندونه میذارن زیر بغل ملت که برن براشون شهید بشوند, شما ها ملت را گانگول گیر آوردید یا خودتان را به خریت زدید, ملت میدونند که این جنگ مرزو جبهه نداره تو ساعتهای اول کار ایران تمام است, با عراق طرف نیستید و دیگر آن ارتش مجهز شاه خدا بیامرز را هم ندارید تازه بعد از جنگ ایران وعراق چه گلی به سر ملت زدید که دوباره براتون بروند بجنگند این مردم اگر عاقل باشند باید بریزند تو خیابان علیه جنگ شعار بدن به دنیا نشون بدن که دنبال جنگ نیستند نه اینکه با نقاب من برای ایران میجنگم , از آخوندا و نقشه هاشون آگاهانه یا نا آگاهانه حمایت بکنند.
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 04:09
massoudoslo - اسلو - نروژ
منظور این از ملت ایران چه کسانی هستند !؟ همانانی که رای اشان را دزدید و زندانشان کردند و تجاوز !!؟ چرا جنگ و خطر و هزینه که میشود از امام زمانت کمک نمیگیری که جهان را مدیریت میکند و هندوانه زیر بغل ملت ایران میگذارید !؟
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 09:48
hassan5 - تهران - ایران
مسئولی نظام ملت ایران را خر فرض کرده اند بعضی از مسئولین از سمت راست سوار ملت میشوند و بعضی از سمت چپ...
‌پنجشنبه 19 آبان 1390 - 17:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.