سالن‌های طراحی ناخن، محل انتقال ویروس هپاتیت

سالن‌های طراحی ناخن، محل انتقال ویروس هپاتیت


پزشکان در آمریکا هشدار دادند: سالن‌های ناخن و تمام وسایل و ابزاری که برای این کار استفاده می‌شوند شامل برس‌ها، تیغ‌ها، قیچی‌ها و وسایل دیگر می‌توانند عامل انتقال ویروس هپاتیت باشند.

دکتر دیوید جانسون از دانشکده پزشکی ویرجینیای شرقی برای انجام این مطالعه، گزارشی را تجزیه و تحلیل کرده که از سوی کارشناسان «دپارتمان سلامت» در این ایالت تهیه شده است.
 

ارزیابی‌های دکتر جانسون از این گزارش نشان داده است که خطر احتمالی انتقال میکروب‌های بیماری‌زای خونی مانند ویروس‌های هپاتیت B و C از طریق وسایل و ابزاری که در سالنهای آرایش و طراحی ناخن استفاده می‌شوند، زیاد است چون این وسائل به طور صحیح و کامل تمیز و عفونت‌زدایی نمی‌شوند.

 
به گزارش یونایتدپرس، دکتر جانسون می‌گوید: موارد جدی از ابتلا به هپاتیت C درارتباط با استفاده از روشهای مانیکور و یا کاشت و ترمیم ناخن‌ها مشاهده و گزارش شده است.

 
شرح این گزارش در هفتادوششمین نشست سالانه کالج آمریکایی «گاستروانترولوژی» در واشنگتن ارائه شده است.
uuu.2010 - ایران - تبریز
با سپاس از این خبر، خواستم اضافه کنم که خطر ویروس‌های هپاتیت C و B کمترا‌ز خطر ویروس HIV نیست. با اینکه برای ویروس هپاتیت B واکسن وجود داره ولی‌ معمولاً ما واکسینه نیستیم. در ضمن برای هپاتیت هم اصلا واکسن تولید نشده. هر ۳ ویروس از راه‌های مشابه همدیگر به انسان منتقل میشوند هرچند که باعث بیماریهای خطرناک مختلفی‌ میشوند. با توجه به اینکه درمان قطعی برای هیچ کدام وجود ندارد پس بهترین کار انجام پیشگیری مؤثر هست. با تشکر
سه‌شنبه 17 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.