احمدی نژاد: آمریکا و اسرائیل مشغول زمینه سازی برای حمله نظامی به ایران هستند

احمدی نژاد: آمریکا و اسرائیل

مشغول زمینه سازی برای حمله نظامی به ایران هستند

ایلیا جزایری (بیروت)

رادیو فردا : محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران گفته است: «ایران به رغم فشارهای غرب توانسته به پیشرفت هایی دست یابد، از همین رو اسرائیل و غرب به ویژه آمریکا، در حال تلاش هستند تا زمینه سازی های لازم برای حمله نظامی به ایران را فراهم کنند.»

آقای احمدی نژاد در گفت وگو با روزنامه الاخبار مصر که روز دوشنبه منتشر شده گفت: «آمریکایی ها آروزی حمله نظامی به ایران را دارند، اما توانایی چنین کاری را ندارند و همه باید بدانند که در طول تاریخ هیچ دشمنی نتوانست به اهداف خود در ایران دست یابد.»

وی در پاسخ به این سوال که «آیا معتقدید اسرائیل در تحریک قدرت ها علیه ایران به بن بست رسیده است؟» گفت: «اگر یک همه پرسی در سطح جهان درباره موجودیت رژیم صهیونیستی در منطقه برگزار شود خواهید دید که همه به زوال آن رای خواهند داد. این رژیم همچون کلیه ای می ماند که به بدنی پیوند زده شده اما این بدن آن را پس زده است. این رژیم داخل بدن منطقه است و همه ملت ها در آرزوی زوال و آن و خلاص شدن از آن هستند. اما در خصوص آینده این رژیم باید بگویم که نابودیش نزدیک است.»

محمود احمدی نژاد در پاسخ به پرسشی درباره اتهام اخیر آمریکا به ایران مبنی بر دست داشتن در ترور سفیر عربستان سعودی در واشینگتن گفت: «این اتهامی است که آمریکا برای منافع خود بافته است. دولت و ملت ایران از فکر کردن به چنین جنایت هایی بسیار دو هستند اما آمریکا همواره در حال توطئه علیه ملت ایران هستند.»

وی اظهار داشت که آمریکا دشمن ایران و سعودی است و «این اتهام را برای ایجاد اختلاف میان ایران و سعودی ساخته است.»

ماه گذشته مقام های آمریکایی جمهوری اسلامی ایران را متهم به دست داشتن در توطئه ای برای ترور سفیر سعودی در واشینگتن کردند. البته سپاه قدس به طور مشخص مورد اتهام قرار گرفته و در این زمینه یک شهروند ایرانی-آمریکایی بازداشت شده و جلسات محاکمه او آغاز شده است. مقام های ایرانی هرگونه دست داشتن در چنین توطئه ای را رد می کنند.

احمدی نژاد تاکید کرد که آمریکا از دوستی میان ایران و عربستان سعودی می ترسد برای همین میان ملت ها اختلاف ایجاد می کند. او خاطرنشان کرد: «برای بستن راه در مقابل آمریکایی ها باید دوستی هایمان را تقویت بخشیم. بار دیگر این سوال را مطرح می کینم که آیا اصولا امکان دارد ایران دست به چنین اقدامی بزند؟ حتما نه، این یک اتهام دروغ است و از دولت و ملت ایران بسیار دور است. ایران ممکن نیست خود را تا این سطح پایین بیاورد.»

رئیس جمهوری اسلامی ایران در خصوص امکان گفت و گو میان مقام های ایرانی و سعودی برای حل و فصل مشکل گفت: «ما آماده ایم به ویژه این که روابط میان کشورهای ما برقرار است و قطع رابطه نکرده ایم. گفت و گوهایی بین ما وجود دارد و به فضل خدا آمریکا نمی تواند کاری از پیش ببرد.»

حمله به تاسیاست هسته ای ایران

احمدی نژاد درباره صحبت های اخیر جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا در خصوص مطرح بودن امکان حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران و اخباری که در این زمینه در روزهای اخیر منتشر می شود گفت: «این سخنان جدید نیست. آمریکا همواره آرزوی حمله نظامی به ایران را داشته. بوش هم چنین آرزویی داشت اما امروز بوش کجاست و ایران کجا؟»

در روزهای اخیر گمانه زنی ها درباره احتمال حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران اوج گرفته است. روزنامه گاردین هفته پیش گزارش داد که نیروی هوایی بریتانیا در حال آمادگی برای مشارکت در حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران است.

او درباره سخنان اخیر برخی مقام های اسرائیلی مبنی بر ضرورت ممانعت از دست یابی ایران به سلاح اتمی از راه حمله نظامی اظهار داشت: «این سخنان باطل است. ایران بمب اتم ندارد در حالی که اسرائیل حدود ۳۰۰ کلاهک هسته ای دارد. اسرائیل شری است که منطقه را تهدید می کند. ایران تنها می خواهد به انرژی هسته ای برای اهداف مسالمت آمیز برپایه معاهده منع گسترش سلاح های کشتار جمعی (ان پی تی) دست یابد.»

شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل در گفت و گو با شبکه دو تلویزیون اسرائیل گفته بود که زمان حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران در حال نزدیک شدن است. پیش از این خبرهایی درباره تلاش های بنیامین نتانیاهو و ایهود باراک نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل برای متقاعد کردن دولت به حمله به نیروگاه های اتمی ایران منتشر شده بود.

فرانسه و روسیه در دو اظهار نظر صریح مخالفت خود با هرگونه حمله نظامی به ایران را اعلام کرده و نتایج چنین طرحی را بد و خطرناک خوانده اند.

روابط ایران و مصر

احمدی نژاد در پاسخ به سوال روزنامه الاخبار درباره اخبار منتشره از امکان برقرار پیمان دفاعی مشترک میان ایران و مصر گفت: «ما از چنین طرحی استقبال می کنیم اما گمان نمی کنم دو کشور نیازمند پیمان دفاعی هستندو همینکه پیمان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشند، کافی است. نزدیکی میان ایران و مصر می تواند نفوذ آمریکا را در منطقه کاهش دهد و مانع از دخالت ایران شود.»

او تصریح کرد که هرگونه نزدیکی میان ایران و مصر «دشمنان را نگران می کند چرا که مانع از چیرگی دشمنان بر منطقه می شود. ایران به تنهایی در مقابل آمریکا ایستاده است و به تنهایی آمریکا را شکست داده. پس اگر در کنار مصر بایستد چه روی خواد داد؟ خواهیم دید که در آینده چه پیش خواهد آمد. آمریکا ناچار خواهد شد از همه منطقه خارج شود.»

احمدی نژاد گفت که هر گاه مقام های مصری از او دعوت کنند، فورا به مصر خواهد رفت و ابراز امیدواری کرد که زمان این دعوت بسیار نزدیک باشد.

keyvan_aria - سوئیس - لوزان
جنگ یعنی جیره تو و امثال تو قطع بشه و بمب رو سر تو و خانواده محترم ریخته بشه......به نظرت معرکه نیست...منم تا جایی که بتونم کمک میکنم به کشوری که بخواد ایران رو بزنه
دوشنبه 16 آبان 1390

کوچولو - ژاپن - فوکوشیما
بابا زودتر بزنید مردم رو از بدبختی وفلاکت اسلامی در بیارید.
دوشنبه 16 آبان 1390

OzveMardom - فرانسه - پاریس
مهندس تو که حساب کرده بودی اونها حمله نمیکنند پس چی شد?
دوشنبه 16 آبان 1390

کیارش 88 - کانادا - تورنتو
خدا لعنتت بکنه تا ایران را به ورطه نابودی نکشن دست از سر ایران برنمیدارید
دوشنبه 16 آبان 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
دو گروه ابله و نادان به طبل جنگ مى کوبند اولى امثال احمدى نژاد با حرفهاى ابلهانه و بچه گانه اش که به تحریک و تهییج غربى ها مى پردازد و دومى انهائى که معنى و مفهوم جنگ را نمى دانند و درد جنگ و بلاى موشک را بر سر خود تا به حا ل احساس نکرده اند و در پى تشویق دیگران براى حمله به ایران عزیز هستند
دوشنبه 16 آبان 1390

fdsa60 - ایران - تهران
مش محمود آسوده باش که سربازان کوروش بیدارند ما هرچقدر هم که از این رژیم نفرت داشته باشیم وطن فروش نیستیم. آقا سوئیسی فکر کنم تو از اون دسته از افرادی هستی که وقتی دزد به خونشون میزنه سرشو زیر لحاف میکنه و از ترس دزد خودشو بخواب میزنه.مش کیوان یکم به خودت آمپول غیرت بزن.فکر کنم یکی از برو بچ مجاهد هستی؟
دوشنبه 16 آبان 1390

daniall - فرانسه - نانت
keyvan_aria - سوئیس - لوزان واقعا یا معنی جنگ رو متوجه نشدی یا از کشتار حمایت میکنی.اگر حتی یک خانواده در این حملات کشته بشن به شرافت و وطن پرستیت بر نمیخوره?ایا اگر اون خانواده خدای نکرده خانواده ی شما باشن باز حاضرید?من نمیدونم چرا بعضیها اینقدر خار و ذلیل و بی ریشه و بی هوییت شدن که از اینو اون برای ازادی بالا پایین میرن.دقیقا یاد حرف همایون افتادم که ازش پرسیدن گفت مهم سرنگونیه رژیمه حالا این وسط چندتا خونواده هم کشته بشن!اگه ریشتون تو اب هستش که دیگه چه فرقی داره ایران یا خارج ,تغیر رژیم به چه قیمتی,حکومتی که غرب بخواد بیاره حکایت عراق و افغانستانه .اگه جنگی باشه برای مردم بیچارست و اسیبی به اینها نمیرسه.
دوشنبه 16 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
keyvan-na aria-تو بجای اینکه پاچه خواری اربابت رجوی را بکنی که توی سوراخ موش قایم شده،برو دنبال ریشه اصلی ات،تو آنقدر ...که در کامنت هات همه را بخصوص آنهاییکه با ایران ایر سفر میکنند را بیشعور و مستحق مرگ و نابودی میدانی،اگر مردم بیچاره در اینجا از ایران ایر استفاده نکنند،پس سوار کولِ تو بشوند ؟!.تو اینقدر ....که فرقی بین ملت ایران و آخوندهای دیکتاتور قائل نیستی و همش دم از حمله به ایران میزنی و ادعا میکنی که خودت هم کمک میکنی به ارتش حمله کننده،تو اگر مردی برو دنبال رگ و ریشه اصلی ات و ببین کی هستی،تو اگر انسان بودی از اروپا کامنت های بر آمده از بخار معده نمیدادی،اربابت هم در بحبوحه جنگ ایران و عراق به صدامتان کمک کرد،ولی خونبهای این تجاوزِ خمینی و صدام را ملت ایران پرداختند.هر چه دلت میخواد به رژیم دیکتاتور اسلامی بگو،ولی احمقانه از کلمه ایران استفاده نکن.ننگ بر وطن فروشان بی ریشه.
دوشنبه 16 آبان 1390

dave31 - انگلیس - بیر مینگهام
keyvan_aria - سوئیس - لوزان . من فکر نمکنم شما ایرانی باشی اول بیا ایرانی بودنته ثابت کن بعد نظرت بده
سه‌شنبه 17 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.