هواپیمای ایرانی به دلیل نقص فنی در بریتانیا زمین گیر شد

هواپیمای ایرانی به دلیل نقص فنی در بریتانیا زمین گیر شد

ناوگان هوایی ایران به دلیل تحریم های پی در پی این کشور از سوی آمریکا فرسوده و کهنه شده است

یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که در مسیر لندن به تهران در پرواز بوده، هنگام فرود برای سوخت گیری در فرودگاه استان کنت در جنوب شرقی لندن، بر اثر ترکیدگی لاستیک‌ از ادامه پرواز باز مانده است.

این حادثه شب گذشته رخ داده و به مسافران این پرواز آسیبی نرسیده است.

بر اساس گزارش ها مسافران پرواز ایران ایر در هتلی نزدیک فرودگاه شهر کنت، منتظر رسیدن قطعات یدکی یا اختصاص یافتن هواپیمای دیگری هستند که آنها را به مقصد برساند .

هر چند که فروش سوخت هواپیما به ایران مشمول تحریم های بین المللی نیست اما مدتی است برخی از شرکت های سوخت رسانی هوایی، از تامین سوخت‌ هواپیماهای ایرانی خودداری می کنند.

از جمله هواپیماهای ایرانی که از لندن به تهران پرواز می کنند، به اجبار در شهر کنت در جنوب شرقی لندن سوخت گیری می کنند.

این هواپیماها در فرودگاه هیثرو در غرب لندن فرود می آیند و پس از مسافرگیری برای تهران در این فرودگاه به سوی فرودگاه کوچکی در استان کنت می روند و پس از سوختگیری به سوی تهران پرواز می کنند.

ناوگان فرسوده هوایی ایران

به تازگی چرخ جلوی هواپیمای ایران ایر در پرواز مسکو به تهران باز نشد اما خلبان آن با مهارت موفق به فرود بدون خسارت هواپیما در فرودگاه مهرآباد تهران شد.

قدردانی رسمی از خلبان پرواز مسکو به تهران با ترکیدگی چرخ هواپیمای لندن به تهران در فرودگاه کنت همزمان بوده است.

این دومین نمونه از این نقص فنی در هواپیماهای ایران ایر طی یک ماه گذشته است.

به تازگی چرخ جلوی هواپیمای ایران ایر در پرواز مسکو به تهران باز نشد اما خلبان آن با مهارت موفق به فرود آوردن بدون خسارت هواپیما در فرودگاه مهرآباد تهران شد.

قدردانی رسمی از خلبان پرواز مسکو به تهران با ترکیدگی چرخ هواپیمای لندن به تهران در فرودگاه کنت همزمان بوده است.

ناوگان هوایی ایران به دلیل تحریم های پی در پی این کشور از سوی آمریکا، فرسوده و کهنه شده به طوری که هواپیماهای ایرانی به شکل متناوب با اشکالات جدی فنی مواجه می‌شوند.

ایمنی پایین و سابقه سقوط پی در پی هواپیماهای توپولوف روسی هم عملا نتوانسته این هواپیما را جایگزین مناسبی برای ناوگان فرسوده هوایی ایران کند.

تحریم های بین المللی فقط محدود به فروش هواپیما و قطعات یدکی آنها به ایران نیست.

یاتا، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، اخیرا نامه ای به شرکت هواپیمایی ایران ایر اطلاع داد که تمامی خدمات تسویه حسابهای شرکت های هوایی با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را به حالت تعلیق درآورده است.

این اقدام بنابر تصمیم "اداره کنترل دارایی خارجی ها" (OFAC) در وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا صورت گرفته که شرکت ایران ایر را در فهرست تحریم قرار داده است و یاتا می گوید که تعلیق خدمات، در راستای تحریم های آمریکا علیه هواپیمایی جمهوری اسلامی است.

با این تصمیم، شرکت هواپیمایی ایران ایر دیگر نمی تواند از سرویس های "اتاق تهاتر" یا تسویه حساب شرکت های هواپیمایی یاتا استفاده کند و فروش بلیت ایران ایر تنها از طریق دفاتر این شرکت و به صورت نقدی امکان پذیر است.

خدماتی که یاتا، ایران ایر را از آن محروم ساخته سیستم فروش بلیت و بار است. یعنی اگر قبلا آژانسی در دنیا بلیت هما را می فروخت پول از طریق اتاق تهاتر یاتا به حساب هما واریز می شد اما با تعلیق این خدمات، هواپیمایی جمهوری اسلامی دیگر نمی تواند به این شیوه، بلیت های خود را از طریق آژانس های هواپیمایی دیگر بفروشد و پول خود را بگیرد.

ایران به این اقدام اعتراض کرده است.

keyvan_aria - سوئیس - لوزان
وقتی ادم شعورش نرسه که با ایران ایر نره...به نظرت حقش مرگ نیست?
دوشنبه 16 آبان 1390

ali1111 - ایران - تهران
تنها امتیاز ایران ایر پرواز مستقیم اش به ایران از فرودگاه اصلی است که برای ادم بچه دار مثل من نعمت بود و تنها پروازی مستقیمی که می ماند BMI است که هم قیمتش خیلی بیشتر از ایران ایر است و هم تمامی هواپیماهاش A321 است narrow body است که با احتساب سوخت گیری جونمون به لب میرسه تا برسیم.
دوشنبه 16 آبان 1390

anti sandis - انگلیس - کنت
همش تقصیر ملا هاست کنت
دوشنبه 16 آبان 1390

Davidoff - اوکراین - خارکوف
بنده یکمدت نماینده هواپیمایی کشوری برای خرید هواپیما بودم.هواپیماهای خریداری شده توسط بنده فقط باید به امضا و تائید بنده می رسید.وقتی می خواستیم توپولف بخریم نماینده های هواپیمایی کشوری هواپیماهای از رده خارج و بسیار نامیزون را انتخاب می کردند که بنده حاضر به امضا نمی شدم.در عوض هواپیماهای روسی نو و خوب پیشنهاد می کردم ولی به علت قیمت بالا (نسبت به قدیمی ها) مورد موافقت ایران قرار نمی گرفت! بنابراین حذف شدم!!
دوشنبه 16 آبان 1390

Davidoff - اوکراین - خارکوف
تمامی دست اندر کاران این صنعت می دانند که تحریم اینجا ملاک نیست زیرا ایران رسما اجازه خرید هواپیمای غیر نظامی جوان تر از 7 سال را ندارد! ولی مسئولین ایرانی اجازه و یا بودجه خرید نمی دهند! بعد می گویند تحریم هستیم! این دروغی بزرگ می باشد! چرا دولت ایران جدید ترین محصولهای روسی (ایلیوشین 96 و سوخو سوپر جت 100 و غیره) که بسیار پیشرفته بوده و حتی بعضی کشور های غربی سفارش خرید داده اند را نمی خرند؟ همه اینها بهانه است! موفق باشید
دوشنبه 16 آبان 1390

Davidoff - اوکراین - خارکوف
زمانی هم که دو فروند هواپیمای بوئینگ 737 مدل سال 2003 برای فروش می خواستم بیارم ایران بمن تلفن شد و تهدید به مرگ شدم! بنابراین فروش را کنسل کردم! مافیای دولتی ایران به هیچ وجه اجازه ورود به این کار را نمی دهد! به عنوان دکتر هوافضا باید بگم که زمانی که تصمیم به خروج توپولف گرفته شد من در نشستی گفتم که مشکل توپولف نیست! و قسم خوردم که بعد از خروج توپولف ها حوادث دیگر خواپیماها شروع خواهد شد زیرا مشکل نوع هواپیما نیست! قبلا بهانه ای بنام توپولف بود! حالا چی؟
دوشنبه 16 آبان 1390

Davidoff - اوکراین - خارکوف
هواپیماهای روسی و منجمله توپولف دارای ایمنی پائین نیست و استاندارد می باشد! سقوط و حوادث پی در پی این نوع هواپیما در ایران بخاطر خرید هواپیماهای فرسوده و از رده خارج خریداری شده توسط ایران بوده است! در کل وقتی هواپیمایی لیسانس یاتا و ایکائو را داراست این یعنی هواپیما تمامی تست های بین المللی را گذارانده و مجاز به پرواز می باشد.این مجوز هواپیمای شرقی و غربی نمیشناسد.
دوشنبه 16 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
keyvan-na aria-تو بجای اینکه پاچه خواری اربابت رجوی را بکنی که توی سوراخ موش قایم شده،برو دنبال ریشه اصلی ات،تو آنقدر ...که در کامنت هات همه را بخصوص آنهاییکه با ایران ایر سفر میکنند را بیشعور و مستحق مرگ و نابودی میدانی،اگر مردم بیچاره در اینجا از ایران ایر استفاده نکنند،پس سوار کولِ تو بشوند ؟!.تو اینقدر ....که فرقی بین ملت ایران و آخوندهای دیکتاتور قائل نیستی و همش دم از حمله به ایران میزنی و ادعا میکنی که خودت هم کمک میکنی به ارتش حمله کننده،تو اگر مردی برو دنبال رگ و ریشه اصلی ات و ببین کی هستی،تو اگر انسان بودی از اروپا کامنت های بر آمده از بخار معده نمیدادی،اربابت هم در بحبوحه جنگ ایران و عراق به صدامتان کمک کرد،ولی خونبهای این تجاوزِ خمینی و صدام را ملت ایران پرداختند.هر چه دلت میخواد به رژیم دیکتاتور اسلامی بگو،ولی احمقانه از کلمه ایران استفاده نکن.ننگ بر وطن فروشان بی ریشه.
دوشنبه 16 آبان 1390

ali1111 - ایران - تهران
Davidoff - اوکراین - خارکوف. پس کاملا درست است که طبق معاهده شیکاگو(اگر اشتباه نکرده باشم)ایران می تواند هواپیما های جوانتر با استاندارد بالا بخرد ولی شدیدا دلال بازی و بخور بخور است. چطور اگر بخواهند سانتریفوژ جهت پیشبرد مقاصد شوم اتمی تهیه میکنند ولی اینجا که با جان مردم بازی میشه ی گویند تحریم هستیم?!! تازه اینهاکه میگفتند تحریم اثری نداره.
سه‌شنبه 17 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.