تأکید رئیس‌جمهور اسرائیل بر افزایش احتمال حمله نظامی به ایران

تأکید رئیس‌جمهور اسرائیل

بر افزایش احتمال حمله نظامی به ایران

میترا فرهمند (اسرائیل)

رادیو فردا :  شیمون پرز، رئیس‌جمهور اسرائیل، برای دومین بار در سه روز اخیر از آنچه که «نزدیک شدن جامعه جهانی به در پیش گرفتن گزینه نظامی در برابر ایران» نامیده، سخن گفت.
 
آقای پرز پیش از ظهر یکشنبه در مصاحبه‌ای با رادیوی اسرائیل گفت که ایران در راه تولید بمب اتمی است و قدرت‌های جهانی باید «تصمیمی حیاتی برای سرنوشت جهان» اتخاذ کنند و با عملی کردن تعهد خود، مانع از دستیابی ایران به توانایی هسته‌ای نظامی شوند.
 
شیمون پرز با یادآوری عملیات نظامی ناتو در لیبی، گفت که قدرت‌های جهانی به همین ترتیب می‌توانند در مورد اقدام علیه ایران تصمیم بگیرند.
 
رئیس‌جمهور اسرائیل شامگاه جمعه نیز در مصاحبه‌ای با شبکه دوم تلویزیون اسرائیل گفته بود که بسیار بیشتر از گذشته احتمال یک حمله نظامی به ایران را جدی می‌داند و افزوده بود که در بسیاری از کشورها، نهادهای اطلاعاتی با ساعت در دست ایستاده‌اند و به رهبران کشورهای خود هشدار می‌دهند که ایران در یک قدمی رسیدن به بمب اتمی است.
 
این سخنان شیمون پرز که با داشتن بیش از هفتاد سال پیشینه در کادر رهبری اسرائیل یکی از محتاط‌ترین شخصیت‌های تاریخ این کشور بوده، موجب شگفتی ناظران شده است.
 
اگر همواره بسیاری از وزیران اسرائیلی و مقامات اطلاعاتی و امنیتی این کشور به درز دادن برخی اطلاعات مهم متهم بوده‌اند و برخی از محرمانه‌ترین تصمیمات اتخاذ شده در نشست‌های دربسته را از راه‌هایی در اختیار رسانه‌های کشورشان گذاشته‌اند، اما شیمون پرز همواره در بیان سخنان خود که بوی افشاگری از آن به مشام برسد، احتیاط بسیار نشان داده است.
 
از این رو به گفته ناظران، تکرار دوباره سخنان آقای پرز در مورد نزدیک شدن جامعه جهانی به در پیش گرفتن راهکار نظامی در قبال ایران، قابل تأمل است.
 
اینها در حالی است که مقامات آمریکا گفته‌اند که دیگر اطمینانی ندارند به اینکه اسرائیل پیش از حمله احتمالی به تأسیسات هسته‌ای ایران، الزاماً این تصمیم را با مقامات آمریکا در میان بگذارد.
 
یک مقام بلندپایه نظامی آمریکایی که نامش برده نشد، روز شنبه به سی.ان.ان گفته بود که اطمینان به اینکه اسرائیل بخواهد اقدامات احتمالی خود را در قبال ایران، ضمن هماهنگی با آمریکا انجام دهد، از بین رفته است.
 
روزنامه اسرائیلی هاآرتص نیز در تیتر یک شماره یکشنبه خود نوشته است که لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا که روز سوم اکتبر به اسرائیل آمده بود، از نخست‌وزیر و وزیر دفاع اسرائیل خواسته بود که در زمینه یک اقدام نظامی علیه ایران، به آمریکا تعهد بدهند که به هماهنگی‌های لازم بپردازند.
 
اما هاآرتص مدعی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل از سپردن چنین تعهد روشنی خودداری کردند.
 
آقای پانه‌تا همان روز در یک نشست خبری در تل‌آویو تلویحاً گفت که کشورش نمی‌خواهد در برابر یک عمل انجام‌شده غافلگیر شود.
 
اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، که در سه روز اخیر در لندن بوده است، در مصاحبه‌هایی با رسانه‌های جهانی، از جمله سی.ان.ان، تأکید کرده است که سیاست کشورش در قبال برنامه هسته‌ای ایران هیچ تغییری نکرده و این کشور همواره گفته است که ایران نباید به سلاح اتمی دست یابد و برای مقابله با چنین احتمالی همه گزینه‌ها به روی میز است.
 
اینها در حالی است که به گفته یک مقام ارشد آمریکایی، «بزرگترین رزمایش مشترک دریایی تاریخ اسرائیل و آمریکا» در دست برنامه‌ریزی است.
 
اندرو شاپیرو، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی- نظامی با اعلام این خبر گفت که در این رزمایش با شرکت پنج هزار نفر از نیروی دریایی دو کشور، «دفاع در برابر موشک‌های بالیستیک» تمرین خواهد شد. وی افزود که موعد این مانور برای سال ۲۰۱۲ تعیین شده است.
 
در روزهای اخیر نیز از مانورهای هوایی اسرائیل با چند کشور اروپایی خبر داده شد و همزمان اعلام شده که پروازهای بین‌المللی در آسمان اسرائیل تمرین خواهد شد و افزون بر آن، مانورهای پشت جبهه اسرائیل برای آمادگی در برابر احتمال اصابت موشک به مناطق مسکونی ادامه خواهد یافت.
 
اسرائیل چهارشنبه نیز موشک بالیستیک جدید خود را آزمایش کرد که رسانه‌ها مدعی شدند که این موشک با داشتن توان حمل کلاهک هسته‌ای، اکنون می‌تواند تا آخرین نقطه ایران را زیر پوشش داشته باشد.
 
رئیس‌جمهور فرانسه نیز جمعه در کنفرانس خبری در کن فرانسه گفت که در صورت به خطرافتادن موجودیت اسرائیل، کشورش «دست بروی دست نمی‌گذارد و بیکار نمی‌نشیند».
 
روزنامه بریتانیایی گاردین نیز چهارشنبه گذشته نوشته بود که اقدام ایران در انتقال تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم به دل کوه‌های منطقه «فردو» در نزدیکی قم، آخرین امکان را برای وارد کردن یک ضربت نظامی به تأسیسات هسته‌ای ایران از بین می‌برد.
 
به نوشته گاردین، ارتش بریتانیا نیز آماده می‌شود که در صورت وقوع احتمال جنگ و درخواست از آمریکا، به یاری آمریکا در مقابله با برنامه اتمی ایران برود.
 
این رخدادهای نظامی درحالی است که جزئیاتی مهم از گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران که قرار است این هفته منتشر شود، پیشاپیش به خبرگزاری‌های بین‌المللی درز کرده است.
 
در این گزارش‌ها آمده است که ایران مدل کامپیوتری کلاهک‌های هسته‌ای را آزمایش کرده است و نیز کانتینر پولادین برای آزمایش انفجاری در منطقه پارچین در شرق تهران، در مجتمع مهم و محرمانه سپاه پاسداران برپا کرده است.
 
اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل در مصاحبه‌های جمعه خود در لندن گفته بود که باید صبر کرد و دید که گزارش آژانس چه افشاگری‌های تازه‌ای دارد.
 
وزیر دفاع اسرائیل در همین حال گفته بود که اگر آژانس «شجاعت به خرج دهد» و واقعیات را منتشر کند، جامعه جهانی خواهد فهمید که ایران در پی رسیدن به بمب اتمی است.
 
در همین حال در اسرائیل اختلاف نظرهای جدی درباره عمومی شدن بحث حمله نظامی به ایران ادامه یافته است. میخاییل ایتان، یک وزیر اسرائیلی یکشنبه گفت که زیان جدی از رهگذر این بحث‌ها به اسرائیل وارد شده است.
 
اما آقای مئیر داگان، رئیس پیشین موساد که بیشترین اتهامات رسانه‌ای در مورد درز دادن اقدام نظامی اسرائیلی علیه ایران متوجه او شده، در تازه‌ترین اظهارنظر خود در این باره گفت حق خویش می‌داند که نظراتش را بیان کند.
 
مئیر داگان یکشنبه پرسید «چرا هر وزیر و ژنرال پیشینی حق دارد درباره مسایل مختلف اظهار نظر کند و تنها می‌خواهند که این حق را از من سلب کنند؟» و افزود که بیان نظراتش را ادامه خواهد داد.
 
مئیر داگان که به مدت هشت سال در مقام ریاست موساد، برنامه هسته‌ای ایران را زیر نظر داشت، پیشتر چند بار هشدار داده است که عواقب یک حمله نظامی به ایران می‌تواند برای اسرائیل بسیار سخت باشد.
 
از زمان دور جدید انتشار گزارش‌ها در رسانه‌های اسرائیل و جهان در باره قوی‌تر شدن گزینه نظامی علیه ایران، رهبر و رئیس‌جمهور ایران به این امر واکنشی نشان نداده‌اند و رادیوی دولتی ایران نیز بعد ازظهر یکشنبه این گزارش‌ها را «جنگ روانی» نامید.
 
در همین حال، وزارت خارجه ایران این سخنان آقای علی‌اکبر صالحی، وزیر خارجه را که در سفر روزهای اخیر او به استانبول در مصاحبه با روزنامه «حریت» نقل شده بود، مبنی بر اینکه ایران برای جنگ آماده می‌شود، تکذیب و اعلام کرد که او چنین سخنی نگفته است.
 
اما آقای صالحی شنبه در مورد گزارش آژانس گفته بود که «آژانس باید حرفه‌ای باشد ولی اگر می‌خواهند گزارش بی‌اصالت منتشر کنند، مرگ یک بار، شیون یک بار».
 
فرماندهان نظامی ایران پیشتر بارها گفته‌اند که به احتمال هر گونه حمله به ایران واکنشی سخت نشان خواهند داد و فارغ از این که چه کشوری حمله کرده است، پاسخ ایران حمله به اسرائیل خواهد بود.
 
سرلشگر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران هفته گذشته گفت که «ما هر تهدید دور و ضعیف» را هم جدی می‌گیریم و واکنش ایران می‌تواند «موجب تعجب» شود.
 
در این رابطه برخی از رسانه‌های جهانی این احتمال تأیید نشده را مطرح کرده‌اند که ممکن است ایران بمب‌های هسته‌ای کوچکی را از کشورهای دیگر مانند جمهوری‌های شوروی پیشین به دست آورده باشد.
 
نشریه نیوزویک یادآورشده بود که اسرائیل در برابر تهدیدهای صدام حسین به احتمال کاربرد سلاح غیرمتعارف علیه اسرائیل، به صدام پیام داده بود از لحظه‌ای که چنین کاری را انجام دهد، به ساعت دست خود نگاه کند زیرا تا یک ساعت پس از آن «بغداد خاکستر شده است».

fdsa60 - ایران - تهران
اگه وجود داری فقط یه تیر بسمت ایران شلیک کن تا مردان پارسی سرزمین تو را زیر پای پوتینهایشان نابود کنن. حق با هیتلر بود که شما یهودی ها رو موش فاضلاب خطاب می کرد و اگه 5 سال دیگه زنده بود نسل شما ها رو منقرض میکرد.حالا هم دیر نشده ما هم از نسل آریایی هستیم و کاملا آماده برای منقرض کردن نسل شما موشهای فاضلاب.
یکشنبه 15 آبان 1390

supernova - انگلستان - منچستر
آسمان شب اسرائیل شهاب باران خواهد شد اگر بخواهند به ایران حمله کنند البته شهاب از نوع موشک شهاب ۳ !
دوشنبه 16 آبان 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
fdsa60 - ایران - تهران .صبر کن صبر کن ببینم درست شنیدم تا دیروز میگفتند اول اسلامی بعدا ایرانی. حالا که دیدن ثمبه پر زوره شدیم اریایی و پارسی ان ممه را لو لو خورد. این تنها راه به رسیدن به یک نظام مردمی در ایران باش. کانادا تورنتو
دوشنبه 16 آبان 1390

peyvand - ایران - تهران
یه اصطلاح نه چندان محترمانه ای بین ما ایرانیها هست که به آدم خیلی خار و کوچیک و بد سابقه از اون نظر که رو حساب حالی که به لات محله میده شاخ و شونه میکشه میگیم " ... پر رو" (شما بخوانید بچه پر رو) ، حالا حکایت این اسرائیل شده . والا بخدا اکثر ایرانیا ، چه ساکن ایران چه غیر ساکن خواهان جنگ نیستن و اساسا حامی حکومت ایران هم نیستن ، اما این بچه پر رو (شما همونی که میدونید بخونید) انگار تنش میخواره . یکی نیست بهش بگه بچه جون تو برو دنبال همون کار خودت که واسه اعراب پارس کنی و از اربابت استخون جایزه بگیری ، خلاصه اینکه با دم شیر بازی کردن خیلی خطرناکه ، حتی اگه خواب باشه .
دوشنبه 16 آبان 1390

hashamdar - ایران - تهران
یک مشت مزدور و جیره خوار رژیم اومدند.... چقدر پول میگیرید تا اراجیف بنویسید مقامات آمریکا و اسرائیل کارشون رو بلدند...
دوشنبه 16 آبان 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
احسنت به عزیزان وطن پرست و نازنینی که با جوابهای دندانشکن خودشان به اسراییل بی شرم هشدار می دهند . به راستی که انگل ترین های روی زمین اسراییلی ها هستند که عادت بی شرمانه شان همانا اشغال کردن سرزمین دیگران است ولی این بار را کاملاااااااااا کورررررر خواندند زیرا که ایرانیها آریایی نژاد هستند و نه عرب بی غیرت بنابراین بخوابند توی خواب بتوانند به سرزمین کورش کبیر دست درازی کنند .زنده و جاوید باد ایراننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن
دوشنبه 16 آبان 1390

mehdi6374 - امریکا - واشینکتن
ما ایرانیا هنوز بعد از 30 سال حکومت یک حکومت دزد دفاع می کنیم . هر کس لیاقتی داره لیاقت ما حکومت گرگ بر گوسفده حالا اکر اسراییل هم حمله . ما ضرر نمکنیم جون جیزی نداریم که ضرر کنیم ضرر جیره خورها میکنن
دوشنبه 16 آبان 1390

keyvan_aria - سوئیس - لوزان
peyvand - ایران - تهران...لطفا جای همه حرف نزن.......من کم کم 10 نفر رو میشناسم که لحظه شماری این روز رو دارن که یه جا به ایران حمله کنه...خود من اگر بتونم تو ارتش کشور حمله کننده وارد میشم و کمک خواهم کرد به حمله به ایران
دوشنبه 16 آبان 1390

dkdk - دانمارک - اسلیس
درود بشرف کاربران وطن پرست .نه ان تعداد اندک که ریز مغزند و فکر میکنند اسرائیل یا امریکا و...دلسوز ملت ایرانند.اخه چقدر حماقت.بخدا سوگند که این کشورها تنها تنها بفکر امنیت و منافع خودشانند نه بفکر مردم ایران.این را کند ذهنها هم میدانند .و ضمنا مردم گر چه با دولت خوب نیستند اما قابل توجه چند وطن فروش که بدانند نه ایران عراقه و نه ایرانی عرب.اخه بیچارهای وطن فروش اگر حمله ای هم بشه بگفته خودشان تنها مراکز اتمی مورد حمله قرار میگیره و از تاکتیک بزن و دربرو استفاده میشه.بنابراین برای ازادی ایران و مردم حمله نمیکنند .پس بهتر خودتونو بیشتر از این خراب نکنید در چشم 99 درصد کابران وطن پرست.تف به ذات نداشته هر چی وطن فروشه بیگانه پرسته .
دوشنبه 16 آبان 1390

mihanyar - انگلیس - لندن
اسرائیل پرستان کجان تا از سرزمین مادری خودشون حمایت کنن؟ این هشدار از طرف من نیست این پیام ملت است: در صورت حمله اسرائیل به ایران، قدس آزاد میشود! زیرا سربازان جهود دیگر به خانه باز نخواهند گشت و این غده سرطانی را می خشکانند تا منطقه از شر این موش های کثیف راحت شود
دوشنبه 16 آبان 1390

antidajjal - ایران - تهران
مطمئن باشید اسرائیل نقشه ی شوم خودش رو که همون پوریوم دوم است برای نابودی ایرانیان به زودی اجرا میکنه.
دوشنبه 16 آبان 1390

mihanyar - انگلیس - لندن
اول اینکه هویت میترا فرهمند جعلی هست و شخص دیگری در پشت این هویت مخفی دشه! ایشون نویسنده سایت رادیو فردا وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا و گوینده و نویسنده در رادیو اسرائیل هستند که همه عمرشون یک وطن پرست بودن و به میهنشون عشق ورزیدن منظورم اسرائیل هست نه ایران. در مورد حمله هم من میگن موافق حمله اسرائیل هستم ایران اگه بمب راران بشه و مهاجم و شورع کننده جنگ اسرادیل باشه در دنیا این اسرائیل هست که بدنام تر میشه و ملتها میفهمند که ایران جنگ طلب نیست پس حمله کنن. وقتی در 33 روز توان مبارزه با حزب الله لبنان رو نداشتن میخوان در برابر ایران چکار کنن؟ در جنگ 8 ساله بیشتر کشورهای غربی از صدام حمایت کردن ولی ایران نابود نشد و امروز هم قدرتمند تر از دیوز هست
دوشنبه 16 آبان 1390

topo0l.mopo0l - ایران - کرج
اون غب غبتو میکنم زبونتو حلقومتو از جا در میارم اسم ایران و اینقد نبر مردک بد قیافه امریکا میگه بیخیال این گیر داده اخه تو که به ما اینقد نزدیکی میونیم نسلتو نابود کنیم تو که حریف فلسطینایی که هیچ سلاح دفاعی ندارن نشدی میخوای حریف ایران شی ریز میبینمت هاهاهاها
دوشنبه 16 آبان 1390

کرماشان - امریکا - اتلانتا
اسراییلیها سرشون پایین میندازن میان زیر دستتان تا شیث ونصرتی قلقلکشان بدن.بعد اغا اونها رو میفرسته کهریزک...کم اراجیف ببافید با اولین موشک نه اثری از اسلامیتش میمونه نه از اریایی بودنش.
دوشنبه 16 آبان 1390

assyria_power - امریکا - مدستو
ملت دورو و جو گیری هستیم ما ایرانیها .اونایی که به زن و مرد ما تجاوز کردن نه یهودی بودن نه مسیحی از همین مملکتی هستن که توش دارین زندگی میکنید. اگه نه حمایت امریکا نه حمایت ملت دیگر را نمیخواهید خودتون عرضه نشون بدید.
دوشنبه 16 آبان 1390

adsi - چین - شانگهای
یه سوال از اون افراد وطن فروشی که از حمله الاغی مثل اسرائیل حمایت میکنن میکنم: میخوام ببینم اگه شما پدری در یک خانه بد باشه و فرزندش خوب یا برعکس کسی اجازه میده یه شخص سوم از یک محله دیگه که به عوضی بودن هم معروفه یا اصلا آدم خوبی هم هست بیاد تو خونه اون شخص بد و بخواد اون آدم بد رو تنبیه کنه؟؟؟؟ اون افراد موکدا میگم وطن فروشی که از اون الاغ حمایت میکنن حتما مشکلات خونشونو یکی دیگه براشون حل میکنه که در این رابطه باید گفت خاک تو سرشون؛مثلا بازنش مشکل داره اجازه میده یه مرد غریبه عوضی بیاد مشکلشو حل کنه!!!!!!!
دوشنبه 16 آبان 1390

topo0l.mopo0l - ایران - کرج
keyvan_aria - سوئیس - لوزان شما خیلی بیجا میکنی کمک میکنی به حمله دماغتو بکش بالا
دوشنبه 16 آبان 1390

yasamangoleziba - ایران - تهران
شیمون پرز، رئیس‌جمهور اسرائیل عزیزی اگه مرد و مردونه پاش بایستی....
دوشنبه 16 آبان 1390

seven11 - مجارستان - بوداپست
fdsa60 - ایران - تهران زیاد جوش نزن به قول فردوسی پاکزاد؛. ز ایران و از ترک و از تازیان نژادی پدید آید اندر میان. نه دهقان و نه ترک و نه تازی بود سخن ها یکسر بازی بود
دوشنبه 16 آبان 1390

ali1111 - ایران - تهران
fdsa60 - ایران - تهران. حالا شور حسینی شما را نگیره...با جنگجویانی مانند شما اونها حتی جرات چنین کاری را ندارند.
دوشنبه 16 آبان 1390

alibabatabrizi - ایران - تبریز
keyvan aria سو.یس لوزان ....تف تو صورت اون ایرانی بی غیرت که مثل مجاهدین خر رجوی در کنار دشمن میاستند ودوست دارند که ایران عزیز ما این مردمان این سرزمین به دست دشمن به خاکو خون کشیده شود و اینها لذت ببرند.اگر اسرا.ئیل کثیف به ایران حمله کنه لحضه ائی نفس راحت نخواهند کشید به کوری دشمنان ایران مثل توی ....
دوشنبه 16 آبان 1390

silverman - ایران - مشهد
keyvan_aria - سوئیس - لوزان- ... نفست از جای گرم بلند می شه .تو سوئیس نشستی داری اراجیف به هم می بافی.من اصلا طرفدارنظام نیستم؛ ولی می دونی جنگ یعتی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 16 آبان 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
چه خبره. دوباره ساندیس خورا یاد آریایی و کوروش . وطن. ایران و مادر و ... افتادن. تا همین چند ثانیه پیش. اسلام بود و محمد و عرب. نه خبری از وطن پرستی نه مردم پرستی..میدونید چیه. شماها ذاتن ساندیس خور هستین. شماها ذاتن خائن به وطن هستین. فرقی نمیکنه. شاه یا خمینی..فقط یه نفر باشه یه پولی به شما بده تا وطن فروشی کنید..به امید روزیکه اسرائیل .جماران و جمکران را با خاک یکسان کند. و افرادی و نسل افرادی چون شما از ایران برچیده شود.
دوشنبه 16 آبان 1390

iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان
کرماشان - امریکا - اتلانتاkeyvan_aria - سوئیس - لوزانmehdi6374 - امریکا - واشینکتنhashamdar - ایران - تهرانassyria_power - امریکا - مدستو. .. ببندید که حالمون بهم خورد.وای خدا چقدر سیب زمینی (بی رگ و غیرت)می بینم. حیف اسم سیب زمینی که رو شما بذاریم.شما بی خاصیت های بی مغزی هستید که فقط اکسیژن میسوزونید و باعث ننگ ایرانید.
دوشنبه 16 آبان 1390

peyvand - ایران - تهران
keyvan_aria - سوئیس - لوزان .. اسم و لقبی که انتخاب کردی با موضعی که گرفتی جور در نمیاد ضمنا من نگفتم تمام ایرانیها خواهان جنگ نیستن گفتم اکثر ایرانیها چون میدونم همیشه عده ای وطن فروش (چه از حاکمان داخل و چه از بی غیرتان خارج از کشور) وجود دارند که منافع ملت ایران رو به بهانه منافع شخصی یا گروهی خودشون نادیده میگیرند از این گذشته فکر میکنید اگر اسرائیل یا آمریکا به ایران حمله کنندبخاطر دفاع از حقوق مردم ایران خواهد بود ، امیدوارم که همه ما ایرانیها همانقدار باهوش باشیم که مدعی آن هستیم .
دوشنبه 16 آبان 1390

keyvan_aria - سوئیس - لوزان
silverman - ایران - مشهد . جنگ یعنی جیره تو و امثال تو قطع بشه و بمب رو سر تو و خانواده محترم ریخته بشه......به نظرت معرکه نیست...منم تا جایی که بتونم کمک میکنم به کشوری که بخواد ایران رو بزنه
دوشنبه 16 آبان 1390

yashasin iran - انگلیس - لندن
اولا اسراییل عرضه این کاررو نداره.دوما اگر جنگ بشه من به خاطره وطنم ازاین خراب شده بر میگردم و...با اینکه دشمن نظام هستم. لندن
دوشنبه 16 آبان 1390

ekman - ‫‫ایران - شیراز
keyvan- naa aria سوئیس همانطور که peyvand از تهران گفت و کامنت گذاشت تو واقعأ بچه پررو هستی.
دوشنبه 16 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
peyvand-ایران تهران،دوست عزیز صفتی که شما به کنایه از آن بچه پررو یاد کردید زیبندهء وطن فروشانی مانند keyvan- naa aria میباشد،واقعا گل گفتی !.
دوشنبه 16 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
keyvan-na aria-تو بجای اینکه پاچه خواری اربابت رجوی را بکنی که توی سوراخ موش قایم شده،برو دنبال ریشه اصلی ات،تو آنقدر ...که در کامنت هات همه را بخصوص آنهاییکه با ایران ایر سفر میکنند را بیشعور و مستحق مرگ و نابودی میدانی،اگر مردم بیچاره در اینجا از ایران ایر استفاده نکنند،پس سوار کولِ تو بشوند ؟!.تو اینقدر ....که فرقی بین ملت ایران و آخوندهای دیکتاتور قائل نیستی و همش دم از حمله به ایران میزنی و ادعا میکنی که خودت هم کمک میکنی به ارتش حمله کننده،تو اگر مردی برو دنبال رگ و ریشه اصلی ات و ببین کی هستی،تو اگر انسان بودی از اروپا کامنت های بر آمده از بخار معده نمیدادی،اربابت هم در بحبوحه جنگ ایران و عراق به صدامتان کمک کرد،ولی خونبهای این تجاوزِ خمینی و صدام را ملت ایران پرداختند.هر چه دلت میخواد به رژیم دیکتاتور اسلامی بگو،ولی احمقانه از کلمه ایران استفاده نکن.ننگ بر وطن فروشان بی ریشه.
دوشنبه 16 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.