گفت‌وگو با مشاور سابق پنتاگون درباره تهدیدهای نظامی علیه ایران

گفت‌وگو با مشاور سابق پنتاگون

درباره تهدیدهای نظامی علیه ایران

بی بی سی : در روزهای اخیر خبرهایی به رسانه ها درز کرده که نشان می دهد اسرائیل، آمریکا و بریتانیا گزینه حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران را در دست بررسی دارند.

محمد منظرپور، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در واشنگتن، با رابرت کاپلان، عضو سابق هیات سیاست گذاری وزارت دفاع آمریکا، گفت‌وگو کرده و در ابتدا از او پرسیده است که این گزارش ها تا چه حد مستند است؟

cat boy - ژاپن - توکیو
عجب گیری کردیم ما.... همش عین سگ پارس میکنید یه ذره جسارت به خرج بدید شروع کنید دیگه تا ببینیم شما پیروزید یا ما. همش حدس و گمان اه. الان 30 ساله همش رجز میخونید اینقدر حرف نزنید عمل کنید حرف زدن زیاد نشانگر اینه که توانایی ندارید..... پس خفه شید لطفا.
یکشنبه 15 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
به گفته بعضی از کارشنان نظامی اسرائیلی : ایران, نه عراق است و نه سوریه که در دسترس جنگندههای ما باشد که در عرض 1 ساعت نیروگاهها را بمباران کنند, بدینجهت جنگندههای ما نیاز به سوختگیری در هوا دارند تا زود به اسرائیل برگردند که جنگندههای ایرانی این فرصت را بما نمیدهند و از طرفی کدام خلبان راضی خواهد شد که چنین حماقتی را بکند که میداند امکان برگشت او مساوی صفر است و از طرفی, ایران کشور بسیار وسیع و پهناوریست که ما نمیدانیم به کجا حمله اساسی بکنیم و هیچ کشور همسایه دچار چنین ریسکی نمیشود که به اسرائیل حق پرواز بدهد و تنها کشوری که نزدیک به ایران و با ما در تماس است, کشورهایی چون ترکیه بود که الان بخاطر حمله اسرائیل به کشتی ترکیه برای کمک به غزه, روابط خوبی باهم ندارند و کشور دومی عربستان میباشد که هر چند با اسرائیل مانورهای نظامی دارند, ولی این شیخ نشینان هم قصد دخالت و جنگ با ایران را ندارند ( شاید بدینجهت نقشه ساختگی ?! ترور سفیر عربستان را از طریق ایران اماده ساختند
یکشنبه 15 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2): تا این شیوخ خوش باور را وادار به همکاری کنند ), جان کلام اینکه اسرائیل باید خیلی باشهامت و متکی به نفس باشد که به " تنهایی " از پس ایران بربیاید و از طرفی انتخابات ریاست جمهوری در usa و فرانسه به انان چنین اجازه, ریسک و جسارتی را نمیدهد که بخاطر مواضع اسرائیل باعث سقوط خود شونند و از این حرفها گذشته, وای به روزیکه دچار چنین حماقتی شوند که بخاطر این حماقت انان باید فکر سرنگونی رژیم ایران را از سرمان بیرون کنیم و بر ایران جو ترور و وحشت حکمفرما خواهد شد که حتما سیستمی همانند کره شمالی و میانمار خواهیم داشت که نظامیان صدای هر اعتراضی را در نطفه خفه خواهند کرد به رهبری نایب امام افت الله رئیس جمهور یکدست خائنه ای ! وای بر ما .
یکشنبه 15 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
اینها با مهارت تمام دارن فضا سازی میکنن و افکار عمومی رو برای پذیرش جنگ آماده میکنن و اینجا هم متوهمین ما در حال رجز خوانی و مهمل بافی هستن. خطر بیش از حد جدی شده. حقیقت اینه که توان نظامی ایران در مقابله با آمریکا و ناتو صفره. اگر خطر بروز جنگ قطعی بشه که ظاهرا" داره میشه باید به غرب متذکر شد که صرفا" نیروشو روی ساقط کردن رژیم بزاره و باید در مورد عدم اشغال ایران و جلوگیری از خطر تجزیه طلبان به مردم ایران تضمین بده.
یکشنبه 15 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
غرب باید تضمین بده که به زیرساختهای اقتصادی ضربه نزنه. ضمن اینکه باید به غرب متذکر شد که اپوزوسیون اصلی رژیم زندانیان سیاسی و معترضین درون کشور هستند که هر چند تا حدودی سرکوب شده و به خاطر سیاستهای غلط خودیها خونه نشین شدند اما غرب نباید به فکر ساخت اپوزیسیون ساختگی و تحمیل اون به کشور باشه. غرب باید بدونه که سازمان مجاهدین خلق به هیچ عنوان جایگاهی درون کشور ندارن و تضمین بده که از سرمایه گذاری احمقانه روی اونها پرهیز کنه. متأسفانه حماقت ابدی ما ایرانیها باعث شده که الان هم که خطر جنگ جدی به نظر میاد از مذاکره با آمریکا و تأکید بر شرایط فوق پرهیز کنیم و عرصه رو به فرصت طلبان هیچ کاره ای مثل نایاک و مجاهدین خلق بدیم.
یکشنبه 15 آبان 1390

harrp - اتریش - وین
فکر کنم بهترین روز زندگیم نزدیکِ ،هر چی‌ هستو نیست رو همین طوری میزارم میرم " خوک عمامه دار کشی" . بد ! (us) بهتر از بد‌ترین ( آخوندِ ۱۰۰۰پدر) هست.
یکشنبه 15 آبان 1390

leyli maman - مالزی - کوالالامپور
خدایا به داد مردم ایران برس.
یکشنبه 15 آبان 1390

samuk66 - لندن - لندن
ول کنید 7سال دارن این حرفارو می زنند. فقط با این حرفا و تحریماشون وضع مردم ایران واقتصاد ایران را داغون کردند. اینها ققط به فکر منافع خودشون هستند .نگا سوریه .بهرین.یمن هیج کاری نمی کنند وولی تو لیبی کردند جون نفت داشت
یکشنبه 15 آبان 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
دراین مقطع حسا. هر ایرانی متعهد و وطن پرست بنابه هیچ دلیلی ولو نفرت از ملایان و یا هرفرد دیگری نمی بایستی راضی باشدکه خاک میهن عزیزمان مانند لیبی و یا نظیر آن مورد تحقیر اجنبی و بیگانگان قرار بگیرد و جان فرزندان میهنمان به خاک و خون کشیده شود .لذا با وجدانی بیدار و غیورمردانه هرگززززززززززززز حتی اجازه ندهیم که بیگانگان به خود اجازه دهند که برای ما تعیین تکلیف کنند و یا خط و نشان بکشند .زیرا ما هراختلاف نظر داخلی و یا نفرتی از دولت و حکومت داشته باشیم .مسله را می بایست درداخل میهنمان و به دست خودمان حل کنیم و نمی بایست به خارجی اجازه دخالت از هیچ لحاظ به مسایل داخلی ما بدهد .زیرا آنها هرگز به هیچ ملتی دل نسوزاندند و درواقع به فکر پر کردن جیبهایشان و جبران مشکلات اقتصادی کشورشان از طریق چپاول کشورهایی نظیر لیبی ووووو غیره بودند .بنابراین هشیارررررر باشید و بیدار قبل از اینکه چیزی را از دست بدهید و یا دیر شده باشد.
یکشنبه 15 آبان 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
این مزخرفات رو ایرانیها باور نمیکنن. اگه امریکایی ها قصد براندازی حکومت ولی وقیح رو داشتند تا حالا به ایران حمله کرده بودند. شاید برای کنترل بیشتر منطقه یکی دوتا موشک به ایران بزنند ولی هیچگاه خواستار براندازی حکومت ضدمردمی ایران نبوده و نخواهند بود. ایران تامین کننده منافع امریکا در منطقه است و سود زیادی برای انها دارد.
یکشنبه 15 آبان 1390

golly47 - المان - فوکشتاد
چرا پاکستان و اسرائیل بایست بمب اتمی داشته باشد ولی ایران اجازه ندارد چون غربی ها اینطور میخواهند پس عاقبت انرا هم بخواهند
یکشنبه 15 آبان 1390

miminana - انگلستان - لندن
مسلمه که آیندهٔ روشنی لا اقل در آیندیِ نزدیک برای ایران تصویر نمی‌شه کرد چون به دلایل بسیار گوناگون مردمِ ایران انقلاب دیگه نمیخوان, در هر حال هنوز خستهٔ انقلاب قبلین و چشم ترسیده و در حقیقت مردم ایران به ناامیدی خو گرفتن ولی‌امپریالیسم جهانی‌ دلیلی‌ برای ناا امیدی و تحمل نداره و اگر همینطور پیش بره حمله هم می‌کنه و بعد از سالها کشته دادن و تبعات جنگ شاید در آیندهٔ دور ما هم به دموکراسی از نوعی که مردم ایران دوست دارن یعنی‌ در حد آزادی‌های اجتماعی برسیم البته در سایهٔ مهاجمان , و نفت و چیز‌های دیگه که از اول فقط دردسرش مال من و شما بوده تا حالا به جیب این عرب پرست‌ها میرفت از این به بعد به جیب امپریالیسم جهانی‌ میره فکر می‌کنم اون موقع کمتر سوزش داشته باشه این درد . مهم اینه که حالا که تصمیم گرفتیم کاری نکنیم و دنیا هم فهمید خودمون هم قبول کنیم و میتونیم اجازه بدیم دیگران با شرایطی که اونا تعیین می‌کنن نه ما اون کاری رو که ما نتونستیم بکنند.
یکشنبه 15 آبان 1390

sarbaz007 - المان - المان
at boy - ژاپن - توکیو اقای محترم سگ پارس نمیکنه پاس میکنه پارس یعنئ ایرانی عجب عجب
یکشنبه 15 آبان 1390

sarbaz007 - المان - المان
golly47 - المان - فوکشتاد اقا شما این رژیم عوض کن خوده اسرائیل بهت کلا هک میده
یکشنبه 15 آبان 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
sarbaz007 - المان - المان ... معذرت میخوام از اینکه اشتباه نوشتم. حق با شماست .
دوشنبه 16 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.