مقام ارشد اداره مهاجرت بریتانیا از کار معلق شد

مقام ارشد اداره مهاجرت بریتانیا از کار معلق شد

آقای کلارک یکی از سه مقام اداره مهاجرت بریتانیا است که فعالیتش به حالت تعلیق در آمده است

برادی کلارک، رئیس بخش کنترل مرزی اداره مهاجرت بریتانیا در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر عدم دقت کافی در کنترل گذرنامه ها در مبادی ورودی، از کار معلق شده است.

آقای کلارک یکی از سه مقام اداره مهاجرت بریتانیا است که فعالیتش به حالت تعلیق در آمده است.

گفته شده که این افراد به کارمندان بخش کنترل مرزی گفته اند در مورد کنترل هویت افراد غیر تبعه اتحادیه اروپا، سخت گیری چندانی نشان ندهند.

دلیل این توصیه، کاهش معطلی ها در بنادر و فرودگاه های بریتانیا بوده است.

کیت واز، رئیس کمیته پارلمانی که بر امور وزارت کشور بریتانیا نظارت می کند، به بی بی سی گفته است در صورتی که هویت برخی مسافران با فهرست های مراقبتی کنترل نشود، امنیت ملی کشور تهدید خواهد شد.

طبق گزارش ها، ترزا می، وزیر کشور بریتانیا از این مساله خشمگین است. قرار است او هفته آینده در نشست پارلمان بریتانیا به سئوالات نمایندگان در این خصوص جواب دهد.

وزارت کشور بریتانیا گفته که در حال تحقیق در مورد این مساله است.

کارمندان اداره مهاجرت بریتانیا، مسئول کنترل گذرنامه مسافران و بررسی قانونی بودن اقامت مهاجران هستند

در ماه ژوئیه، این وزارتخانه اعلام کرد که کنترل هویت اتباع کشورهای اتحادیه اروپا "در موارد محدودی" می تواند آسان تر گرفته شود.

گراهام کایل، از مقام های ارشد اداره مهاجرت بریتانیا که مسئول عملیات فرودگاه هیترو لندن است، نیز از کار معلق شده است.

کارمندان اداره مهاجرت بریتانیا، مسئول کنترل گذرنامه مسافران و بررسی قانونی بودن اقامت مهاجران هستند.

وزارت کشور بریتانیا در بیانیه ای گفته است که وزرای دولت در ماه ژوئیه موافقت کردند که گذرنامه های بیومتریک برخی از اتباع اتحادیه اروپا به جای برررسی اتوماتیک، بر اساس صلاحدید یک افسر "اراده مهاجرت بریتانیا" کنترل شود.

همچنین دانش آموزان مدارس اتحادیه اروپا که در حال سفر با خانواده و یا سفرهای گروهی هستند، به طور اتوماتیک با فهرست های مراقبتی معروف به فهرست هشدار کنترل نمی شوند.

اطلاعیه وزارت کشور بریتانیا خاطرنشان می کند که برادی کلارک، به مقامات اداره مهاجرت بریتانیا اجازه داده که برخی از کنترل ها از جمله کنترل بیومتریک گذرنامه اتباع کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا و تائید اثر انگشت آنها را انجام ندهند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.