لس‌‌آنجلس‌ تایمز: آمریکا از طرح تحریم بانک مرکزی ایران عقب‌ نشست

لس‌‌آنجلس‌ تایمز:

آمریکا از طرح تحریم بانک مرکزی ایران عقب‌ نشست

روزنامه لس‌‌آنجلس تایمز گزارش داده است، با وجود تهدیدهای هفته‌های اخیر در مورد تحریم بانک مرکزی ایران، مقامات دولت آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که اعمال چنین تحریم‌هایی بازار نفت را دستخوش اختلال کرده و درنتیجه به اقتصاد آمریکا و اقتصاد جهانی لطمه خواهد زد.
 
روزنامه لس‌آنجلس تایمز می‌نویسد که پس از چند هفته تهدید سیاستمداران آمریکایی به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران به خاطر «نقش» ایران در توطئه ترور سفیر عربستان، اکنون به نظر می‌رسد که آمریکا تحریم بانک مرکزی ایران را کنار گذاشته است.
 
 به نوشته این روزنامه با وجودیکه مقامات دولت آمریکا گفته‌اند ایران باید در مورد این توطئه پاسخگو بوده و مورد مجازات قرار بگیرد ولی موضوع تحریم بانک مرکزی ایران به خاطر پیامدهای منفی آن در بازار نفت و تاثیرش بر اقتصاد جهانی کنار گذاشته شده است.
 
 لس‌آنجلس تایمز می‌افزاید این تغییر در موضع سیاستمداران آمریکایی به خوبی نشان می‌دهد که در شرایط نابسامان اقتصاد جهانی آنها تا چه حد ناگزیرند اقدامات خود را علیه ایران با در نظر گرفتن پیامدهای اقتصادی آن تنظیم کنند.
 
به نوشته این روزنامه‌ علاوه بر این به نظر می‌رسد که مقاومت و مخالفت سایر دولت‌ها با تحریم بانک مرکزی ایران عامل مهمی در تغییر موضع آمریکا بوده است.
 
روزنامه لس‌آنجلس تایمز در عین حال یادآوری می‌کند که نرمش دولت آمریکا در این زمینه باعث شده که سایر کشور‌ها نیز از اتخاذ مجازات‌های شدید علیه ایران پرهیز کنند. یک دیپلمات غیر آمریکایی می‌گوید: «در شرایطی که خود آمریکا حاضر نیست اقدامات سختگیرانه‌تری را به اجرا بگذارد چرا ما باید با ایران سرشاخ شویم.»
 
 برپایه این گزارش مقام‌های مریکایی می‌گویند اکنون به جای تمرکز روی تحریم بانک مرکزی ایران سعی خواهند کرد کشورهایی را که با ایران روابط تجاری گسترده‌ای دارند، مثل امارات متحده عربی، کره جنوبی و ژاپن را تشویق کنند که تحریم‌های آمریکا در مورد ایران را پذیرفته و به اجرا بگذارند.
 
روزنامه لس‌آنجلس تایمز می‌نویسد که بحث اعمال تحریم‌های شدید‌تر علیه ایران از چند هفته پیش و پیش کشیده شدن  «توطئه» مربوط به ترور سفیر عربستان توسط عوامل وابسته به سپاه قدس مطرح شد. اما در شرایط فعلی و همزمان با افزایش نگرانی‌های جامعه بین‌المللی در مورد برنامه‌های هسته‌ای ایران صرفنظر کردن آمریکا از تحریم بانک مرکزی ایران ممکن است به فضای نگرانی‌های موجود دامن بزند.
 
آژانس بین المللی انرژی اتمی هفته آینده قرار است گزارش جدید خود را از تازه‌ترین جزییات مربوط به برنامه‌های هسته‌ای ایران منتشر کند که قاعدتا مبنای تحلیل و موضوع‌گیری‌های تازه در قبال ایران خواهد بود.

Behrooz_uk - انگلستان - بریستول
و دقیقن به همین دلیل هست که به ایران حمله نظامی نخواهند کرد.
شنبه 14 آبان 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
خوبه تازه دارید فهم و شعور پیدا میکنید. هر چی بیشتر نرمش نشان بدید ارام تر زندگی میکنید.
شنبه 14 آبان 1390

topo0l.mopo0l - ایران - کرج
افرین پسرای خوب ادم باید دور اندیش باشه قدرت ایران و هرگز فراموش نکنید هرگز
شنبه 14 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
" مقامات دولت آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که اعمال چنین تحریم‌هایی بازار نفت را دستخوش اختلال کرده و درنتیجه به اقتصاد آمریکا و اقتصاد جهانی لطمه خواهد زد " ! قابل توجه مردم عزیزم, که این خط نشانه " داد و ناله " من با شماست : سیاست = اول وجود بعد سجود ! و یکبار دیگر به این کامنت خوش باوری توجه بفرمایید, با سپاس : https://iranianuk.com/article.php?id=69514 .
شنبه 14 آبان 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
زمان قاجار بعد از به تحریم گذاشتن ایران از سوی انگلیس نکبت 9 ملیون ایرانی از بی غذائی همدیگر را میخوردند بالاخره هم از گرسنگی و بیماری شهید شدند. امروز هم امریکا همان روش جنگ جهانی اول را که انگلیس با ایران کرد را امتحان میکند. ایران امروز پوزشونو به خاک مالید. ایول
شنبه 14 آبان 1390

d_berlin - آلمان - برلین
اگر واقعیت داشته باشد باید خدا را 100 هزار بار شکر کرد. چون فقط دودش تو چشم مردم بیگناه میرفت.
شنبه 14 آبان 1390

love-iran - ایران - چابهار
بد اینها میخوان حمله هم بکنن هههههه
یکشنبه 15 آبان 1390

dkdk - دانمارک - اسلیس
ایران و اخوندهای روبه اندیش همه کشورهای مخالف خود را بازی دادند.
یکشنبه 15 آبان 1390

garfield - ایران - تهران
و دقیقا به همین بهانه برخورد فیزیکی رو جایگزین خواهند کرد.
یکشنبه 15 آبان 1390

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
افرین اگر اینها دست از سر ایران بر دارند و به تهدیدات و شلوغ بازی خود خاتمه دهند خود این رژیم از داخل متلاشی خواهد شد. تازه اگر هم نشود نشانه انست که مردم امادگی تغیر را ندارند و با همین شرایط حاضرند کنار بیایند. در این صورت تغیر رژیم هم دردی را دوا نمیکد و فقط اسم دیکتاتورها عوض میشود. شرایط سوریه نشان داد که تز سرکوب باعث عقب نشینی جنبش هاست غلط از اب درامد. اگر ملتی مصمم به تغیر باشد هیچ مانعی بازدارنده نیست. پس به امید روزی که خود ملت یکپارچه بر خیزند و سر نوشت خود را خود رغم بزنند.
یکشنبه 15 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.