پایان زندگی دختر اسیدپاش در زندان

پایان زندگی دختر اسیدپاش در زندان

ایران: دختر اسیدپاش که با حکم دادگاه کیفری استان همدان محکوم به قصاص شده بود، به خاطر عذاب وجدان، روز پنجشنبه در زندان به زندگی‌اش پایان داد.

مونا- 29 ساله- که کارشناس حسابداری بود، به دنبال رابطه پنهانی با همسر زن جوانی به نام طاهره بهرامی و در انتقامی کور، صبح 15 اردیبهشت سال 89 با طرح نقشه قبلی با یک ظرف چهار لیتری اسید به خانه طاهره رفت و او و دختر خردسالش را هدف اسیدپاشی قرار داد.

«مونا» مدتی بعد با ردیابی‌های ویژه پلیسی دستگیر و به اسیدپاشی اعتراف کرد. او در جلسه محاکمه به هیأت قضایی دادگاه کیفری استان همدان گفت: جعفر- همسر طاهره- راننده مینی‌بوس محل کارم بود که یک سال قبل با هم آشنا شدیم.

او مدتی پس از دوستی‌مان قول ازدواج داد و گفت می‌خواهد از همسرش جدا شود اما با گذشت این مدت، هر وقت از او می‌پرسیدم چرا با هم ازدواج نمی‌کنیم، می‌گفت همسرش حاضر به جدایی نیست. مدتی بعد هم متوجه شدم جعفر از ارتباط پنهانی‌مان فیلم و عکس گرفته و از آنجا که مرا به ماده مخدر شیشه معتاد کرده بود، مجبور به اطاعت از حرف‌هایش بودم.

از سوی دیگر، به دلیل این که جعفر ذهنیت بسیار بدی از طاهره برایم ساخته بود، در تصمیمی هولناک به خانه طاهره رفتم و ظرف اسید را به صورتش پاشیدم. در همان لحظه دخترش- پانیذ- هم آنجا بود که او نیز آسیب دید. بدین ترتیب قضات دادگاه پس از پایان جلسه محاکمه، دختر اسیدپاش را به قصاص اعضای بدن و پرداخت دیه محکوم کردند. سپس پرونده برای اعلام نظر نهایی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

صبح دیروز طاهره بهرامی- قربانی اسیدپاشی- گفت: باور نمی‌کنم او خودکشی کرده باشد. من و خانواده‌ام با شنیدن این خبر شوکه شده و باورمان نمی‌شود که او مرده باشد.

وی در ادامه گفت: صبح دیروز از زندان مرکزی همدان با ما تماس گرفتند و خبر دادند «مونا» خودش را حلق‌آویز کرده است. بلافاصله سایر زنان زندانی با اطلاع از موضوع مأموران را باخبر کرده و او با آمبولانس به بیمارستان بعثت- همدان- منتقل شد اما پزشکان پس از معاینات لازم، مرگ او را تأیید کردند.

طاهره در ادامه افزود: با این که مونا با این کارش چشم‌ها، صورت و به عبارتی زندگی‌ام را از من گرفت اما هرگز راضی به مرگش نبودم. حال آن که حکم قصاص از نظر قانونی و شرعی حق قانونی‌ام بود، اما مونا هیچ وقت در جلسات محاکمه و یا بعد از حادثه یک بار هم توبه نکرد و با من حرفی نزد. البته در جلسه دادگاه جمله‌ای گفت که هرگز آن را فراموش نمی‌کنم. «تو چیزی نداشتی؛ حالا هم که اسید پاشیدم، هیچ چیز نداری و باید تا آخر عمر خانه‌نشین باشی.» با این حال کینه‌ای از او به دل نگرفتم و تصمیم داشتم در هنگام قصاص مانند «آمنه» که مجید را بخشید، من هم مونا را ببخشم.

قربانی اسیدپاشی به همراه دخترش

وی درباره مجازات قصاص «مونا» گفت: وقتی حکم قصاص از سوی دادگاه کیفری استان همدان صادر شد، به خانواده‌ام گفتم من نمی‌توانم حکم را اجرا کنم. چه کسی حاضر است به جای من حکم را اجرا کند که همه گفتند: «ما هم نمی‌توانیم.» برخوردها نیز طوری بود که از قصاص مونا گذشت کنم. اما مونا و خانواده‌اش یک بار هم با ما تماس نگرفتند.

قربانی اسیدپاشی ادامه داد: حدود یک هفته قبل که با کمک روزنامه و مردم نیکوکار به زیارت امام رضا(ع) رفته بودم در صحن امام هشتم(ع) با دل شکسته‌ام راز و نیاز می‌کردم و به آقا گفتم: شما خودتان از حال و روزم خبر دارید و مونا هم محکوم به قصاص شده است اما نمی‌توانم این حکم را اجرا کنم. پس آینده و سرنوشت خودم و «مونا» را به خداوند واگذار می‌کنم. حالا هم که از زیارت بازگشته‌ام خبر مرگ ناگهانی مونا را شنیدم. از یک طرف خوشحالم که حکم قصاص به دست من اجرا نشده است اما از سوی دیگر از مرگ او بسیار غمگین و شوکه‌ام، چرا که او هم جوان بوده و هزاران آرزو داشت، هر چند به بیراهه رفت و مرتکب گناه و اشتباه بزرگی شد. شاید هم او تاوان گناهش را داده است، چراکه دنیا دار مکافات است.

Dara va sara - استرالیا - پرت
فرزندان شاهنشاه آریامهر..سینه خود را فدای جان همنوع خود کردن. نارنجک به کمر بستن و دشمن به عقب راندن.. ببین قران و نماز و بالاخره اسلام. چه فرزندانی تحویل این جامعه داده. خودتان قضاوت کنید.
شنبه 14 آبان 1390

ali1111 - ایران - تهران
اون مردک هم باید محاکمه شود.
شنبه 14 آبان 1390

mnm - کره - اینچن
خداوند اورا بخشدد وگناهان همه ما را هم ببخشدد .امید به بخشش همه ما ....
شنبه 14 آبان 1390

Behrooz_uk - انگلستان - بریستول
من ریشه اصلی این گونه ناهنجاریهای اجتماعی را در ۲ چیز میبینم. ۱- اختللاته روانی که معمولا ریشهای ژنتیکی دارند. ۲- اعتیاد به مواد مخدر مخصوصا مواد مخدر صنعتی . که متاسفانه راهه حل ساده ای برای آنها نیست. امیدوارم از این قبیل جرائم کمتر دیده و شنیده بشه.
شنبه 14 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
مرتیکه هوسران با هزار دروغ وفریب با احساسات دختره بازی کرده و توی بن بست گذاشتش و همسر از همه جا بی خبرش باید به این روز بیفته , زندگی دو نفر را نابود کرد, درواقع مقصر اصلی شوهر طاهره است, ولی تعجب من از اینه که چه طوری آنقدر راحت مردم اسید میخرند از خریدن ماست کم دردسر تر است.
شنبه 14 آبان 1390

raisjomhur - ایران - مشهد
در اصل باید روی اون مرتیکه حـ... اسید بریزن که دختر مردم رو سرکار گذاشته الکی وعده ازدواج داده
شنبه 14 آبان 1390

kokex - ‫آلمان - ‫فرانکفورت
‫این اسید پاش حتما فمینیسم بوده
شنبه 14 آبان 1390

tanha925 - ایران - شیراز
ضمن عرض همدری واقعی و شدید با طاهره خانم باید بگم که ایشون فقط از مونا به عنوان خاطی نام می بره ولی اصلا در صحبتهایش از شوهر بی وجدانش که باعث و بانی بدخت شدن خودش و عاشق کردن دل یک دختر بی نوا و ساختن غولی از طاهره در دل مونا نام نمی بره و نمیگه که شوهرم مونا را بیچاره کرد .بیچاره مونا که عاشق این مرد نامرد شد و مجبور به خودکشی و بدبخت طاهره که باید تا آخر عمر تاوان خیانتهای شوهرش را پس بده.
شنبه 14 آبان 1390

kokex - ‫آلمان - ‫فرانکفورت
هر جا یک مردی هوس بازی می کنه یک زن هم هست که همراهی میکنه پسنا جوانمردانه قضاوت نکنید
یکشنبه 15 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
‫شوهر طاهره که مقصر اصلی این اسید پاشی و جنایت است،حتما باید شدیدأ مجازات شود چون اولا با وجود داشتن همسر و خانواده، روابطی نا مشروع و خارج از عرف با مونا داشته که اگر او مجرد میبود ،حکم جاری شده در موردش فرق میکرد.اصلا طاهره نباید او را بخاطر خیانتی که شوهر عوضی اش در حقش روا داشته ببخشد و با او ادامه زندگی دهد.
یکشنبه 15 آبان 1390

golly47 - المان - فوکشتاد
چرا این رژیم کوفتی اسید ها را جمع اوری نمیکند که این ادمهای نفهم اسید ها را بپاشند روی همدیگر بعد هم پشیمان بشوند
یکشنبه 15 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
با کمال تاسف برخی از مردان برای رسیدن به مقاصد شوم خود و لذت آنی اغلب به دختران قول دروغ ازدواج می دهند و به لذت خود می رسند. در این میان دختران ساده لوح که از اعتقادات کمتری برخورداند به دام می افتند و چنین فجایعی رخ می دهد. مسئولین محترم شما را به خدا به توصیه روانشناسان و جامعه شناسان اهمیت بدهید و به مسائل جنسی جامعه توجه کنید بخدا به همین دلیل جامعه خیلی نا امن است
یکشنبه 15 آبان 1390

mansoor_uk - انگلستان - انگلستان
میدونستم دنیا دار مکافاته یعنی اخرتی در کار نیست
یکشنبه 15 آبان 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
همه میدونن که زنها موجود بسیاررررررررررررر احساساتی هستند و برای همین هم به نظر میادکه یک تخته شان کم باشد و این تقصیر خودشان نبوده و خلقتشان چنین است .بنابراین مقصر اصلی این ماجرا مرتیکه عیاش بی وجدان بوده که به این دختر عشق الکی باوعده ازدواج داده و از طرفی زنش و دخترش را نیز درخانه به امید خودش نشانده درحالیکه با این رفتار خیانت به هردو طرف می کرده زیرا هرکدام آنان خود را محق عشق او میدانستند .لذا دراین نوع ماجراها بی شک و یقین بایستی مرتیکه بی وجدان محاکمه و مجازات بشه بخصوص دراین قصه تلخ که به مرگ یک انسان جوان و تحصیلکرده نیز منجر شده است .با امید به اینکه قوانین جامعه ما طوری تنظیم و تصویب شود که حق انسانها درآن بطور کامل محفوظ باشد.
یکشنبه 15 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
چرا تمام کسانی که اسید روشون ریخته می شه فامیلی شون بهرامیه!!! آمنه بهرامی، طاهره بهرامی .. !!!!, و در آخر درصورتی که مونا خودکشی نمی کرد باید توصورتش اسید می پاشیدند تا درس عبرتی برای بقیه بشه و هوس اسید پاشیدن نکنند خوبه که خودکشی کرد وگرنه طاهره از روی حماقت رضایت می داد اونوقت اگر کسی هم فکر اسیدپاشی به ذهنش می رسید می دید انگار بدم نیست آخرش بخشیده می شه!!!!!!!
یکشنبه 15 آبان 1390

feminism - انگلستان - لندن
kokex / روان پریشانِ یاوه گو مطمئن باش هر فردی که بوده از پیروان اللهِ نامرئی تو بوده !! ..ببند ! از اسلامیون تهی مغز و مزخرف گویی چون تو بیش از این نباید انتظار داشت فقط به دلیل اینکه من خدای قاتل تو را منکرم تو اینگونه دهان را باز کرده ای، ننگ و لعنت بر آن خدائی که پیروانش چون تو هستند !!
یکشنبه 15 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
چرا تمام کسانی که اسید روشون ریخته می شه فامیلی شون بهرامیه!!! آمنه بهرامی، طاهره بهرامی .. !!!. درصورتی که مونا خودکشی نمی کرد باید توصورتش اسید می پاشیدند تا درس عبرتی برای بقیه بشه و هوس اسید پاشیدن نکنند خوبه که خودکشی کرد وگرنه طاهره از روی حماقت رضایت می داد اونوقت اگر کسی هم فکر اسیدپاشی به ذهنش می رسید می دید انگار بدم نیست آخرش بخشیده می شه!!!!!!!
یکشنبه 15 آبان 1390

بیگلی بیگلی - ایران - مشهد
این همه اسید مردها پاشیدن روی زنها و دختران بیگناه و مرده وجدان نداشت که بیخ گلوش رو بگیره و زندگی رو واسش زهر کنه و ناممکن ولی معلوم میشه این یک مورد که دختری اسید پاشیده واقعا اینقدر وجدان درد گرفته که خود کشی کرده .. درسته کار اون دختر وحشتناک بوده ولی بازم با این کارش نشون داد اون عمل وحشتناکش از روی عصبانیت لحظه ای بوده و وجدانش اون لحظه خواب بوده و بعد اون اسید پاشی تازه بیدار شده ولی چه فایده که دیر بیدار شده و کاری که نباید میشد شد .. در مورد مرد هم باید گفت خاک بر سر نامردت که هم دل اون دختر رو شکستی هم باعث خودکشیش شدی هم باعث شدی این بلا سر خودت بیاد ..
یکشنبه 15 آبان 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
مقصر هر که هست دلیل نمیشود که دختری با سن 30 سال دست به جنایت بزند. توجیه جنایت از جنایت کثیف تر است. س
یکشنبه 15 آبان 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
عاشقان را سر شوریده داشتن عجب است
یکشنبه 15 آبان 1390

garfield - ایران - تهران
زن و مرد هر دو انسانند و هم در حقوق و هم در مسئولیت ها کاملا برابر. هر انسانی که خیانت کند محکوم است و باید مجازات شود. چه مرد چه زن. متاسفانه هرچه میکشیم از قوانین متضاد این خدایان خیالی است.
یکشنبه 15 آبان 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
kokex - ‫آلمان - ‫فرانکفورت.... بعد از خوندن کامنت تو به این نتیجه ریسدم که . این خمینی و خمینیها نیستن که این بلا را سر ما میاورن. این عقل افرادی چون توست که ما را به اینجا گشانده.و این داستان همچنان ادامه خواهد داشت....حیف ان هوای المان . که تو مصرف.....
یکشنبه 15 آبان 1390

shabe-barani - استرالیا - سیدنی
Dara va sara - استرالیا - پرت منظورت از نارنجک بستن کار حسین فهمیدست دیگه؟ خوب این یک مسلمان، طاهره هم که مسلمانه اینم یکی‌ دیگه، خیلی‌ها هم مسلمان بودن که جونشون رو فدای همنوع خود کردن تو جنگ ایران و عراق اینم هست، پس حالا قضاوت از نظر شخصی‌ مثل من که کاری به کار ادیان نداره اینکه اسلام هم مثل دینهای دیگه بچهای خوب هم تحویل داده! دیگه زیادی داری گیر میدیها! نسنجیده نرجیده یه چیزی نپرونید دیگه بابا حتما باید ربط بدید به دین؟!! هاها , امان از دست شماها!! lolz
یکشنبه 15 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
feminism - انگلستان - لندن . عزیزم ناراحت نشو این کاربر انتقاد شدید از شیعه گری دارد غافل از اینکه شاخه های اسلام همه گندی مشابه یکدیگر-- بارها سوال کرده ام اکثر تروریستهای اسلامی که سنی هستند یا وهابی از زادگاه اسلام عربستان کوفتی ولی گوش شنوا نیست بدین دلیل به توهین و تهمت پناه می برند و روح مردسالاری انچنان قوی که دقیقا مثل ماجرای محمد خانی فوتبالیست کثافت که برای تمنیات زیر شکمی مرگ 2 زن را رقم زد رل این مرد پست فطرت در این ماجرا ندیده گرفته می شود بگذار افتند و بینند سزای خویش/ شاد باشی/
یکشنبه 15 آبان 1390

feminism - انگلستان - لندن
Dara va sara / دوست من ، ... کربلائی kokex که بدون شناخت از فرد دیگر تهمت اسیدپاش به او بزند، همانا از پیروانِ اللهِ قصاص طلب میباشد !! این قبیل افراد رفیقان و هم کیشانِ قاتلان قذافی هستند که شمشیر اسلام را در ماتحت رهبر لیبی فرو کردند و یا خونخوارانی که به نام دین و مذهبِ ننگینشان عملیاتِ انتحاری انجام میدهند !!
یکشنبه 15 آبان 1390

shana - ایران - خوزستان
شیطانی تر نقش اینجا شوهر طاهره است که با اغفال یک دختر همه آرزوهای او رو به باد داد و با ساختن یک عفریته از مادر فرزندش اون بیچاره رو روی خاکستر آرزوهاش نشانده و حالا هم مطمئن باشید ا نقاب گوسفندی زده تا تو دید مردم نقش گوشت قربونی رو بازی می کنه .
یکشنبه 15 آبان 1390

kokex - ‫آلمان - ‫فرانکفورت
‫این منکران روز عذاب را دور می بینند اما ما آنروز را نزدیک میبینیم ای محمد اگر آن لحظه را می دیدی که در حقارت و پستی. ‫و به زانو درآمده این منکرین را وسط آتش می افکنیم
یکشنبه 15 آبان 1390

feminism - انگلستان - لندن
ARTEMIS SW / آرتمیس عزیز سخنان این قبیل ...ندرو ارزشش ... به مراتب کمتر و ناچیزتر میباشد !! از قرار فقط میخواست که من یادی از خدای نامرئیش کرده و لعنتی به آن بفرستم :) متشکرم از لطفت .
یکشنبه 15 آبان 1390

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
چقدر این زنبیل بدست پیر دوست داره خودشو مظلوم جلوه بده. کاملا معلومه که کامنت KOKEX - فقط در قالب متلک میتونه باشه نه اتهام. طرف این "اتهام" را جدی جلوه میده کنه و بعدش هم به بهانه ان به پرخاشگری بیشتری میپردازه. دلمون سوخت برای این "متهم" بیگناه.
دوشنبه 16 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.