۳۶ساعت دلهره برای نجات پسر ۱۱ساله

36ساعت دلهره برای نجات پسر 11ساله


کارگر جوانی که با همدستی دو نفر، پسر 11 ساله کارفرمایش را به قصد اخاذی ربوده بود، در عملیات ویژه ماموران اداره 11 پلیس آگاهی تهران دستگیر شد.

 
به گزارش «جام‌جم»، رسیدگی به این پرونده سه‌شنبه گذشته (10 آبان)‌ با شکایت مرد مغازه‌داری مبنی بر ربوده شدن پسر 11 ساله‌اش در دستور کار ماموران کلانتری 114غیاثی تهران قرار گرفت.
 
با تحقیق از شاکی معلوم شد، پسر 11 ساله‌اش ساعت 7:20 روز حادثه ـ سه‌شنبه ـ هنگام رفتن به مدرسه توسط سه نفر از سرنشینان یک خودروی پژو ربوده‌ شده و دو نفر از همسایه‌ها نیز شاهد حادثه بوده‌اند.
 
درپی این شکایت و تحقیق از دو شاهد حادثه، پرونده برای تحقیقات در اختیار ماموران اداره 11 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
 
در حالی که جستجوهای پلیس در این باره آغاز شده بود، ماموران از طریق پدر کودک مطلع شدند یکی از آدم‌ربایان در تماس تلفنی با او برای آزادی فرزندش 300 میلیون تومان پول خواسته و تهدید کرده در غیر این صورت فرزندش را خواهد کشت.
 
ماموران با آموزش به خانواده شاکی از آنها خواستند در تماس‌های بعدی مرد آدم‌ربا، محل ملاقات را تعیین کنند.
 
ردپای کارگر شاکی در کودک‌ربایی

 
تحقیقات در این باره ادامه داشت تا این‌که ماموران متوجه شدند کارگر شاکی به نام بهنام (26 ساله)‌، پس از ربوده شدن کودک 11 ساله در محل کارش حضور نیافته و تلفن همراهش نیز خاموش است.
 
به این ترتیب، ماموران احتمال دادند این کارگر فراری ممکن است یکی از همان سه آدم‌ربای فراری باشد.
 
در حالی که جستجوها در این باره ادامه داشت، ماموران باخبر شدند آدم‌رباها از شهرستان انزلی با پدر کودک تماس گرفته و خواسته‌اند تا هرچه زودتر 300 میلیون تومان به آنها پرداخت شود و تهدید کرده‌اند در غیر این صورت کودک را کشته و جسدش را در بیابان رها خواهند کرد.
 
در مرحله بعدی تحقیقات پلیسی معلوم شد، آدم‌رباها بار دیگر با خانواده شاکی تماس گرفته و گفته‌اند باید ساعت 14 روز چهارشنبه پول را درون ساکی گذاشته و در آزادراه قزوین ـ تهران حضور یابند.
 
بنابر این ماموران اداره 11 پلیس آگاهی با هماهنگی قضایی قاضی امیرآبادی معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران، عازم محل قرار شاکی با آدم‌رباها شدند. با حضور گشت‌های انتظامی همراه شاکی در محل، آدم‌رباها که متوجه حضور پلیس شده بودند، بسرعت از محل متواری شدند.
 
دستگیری سه آدم‌ربا
 
ماموران از آدم‌رباها خواستند تسلیم شوند اما آنها بدون توجه به اخطارهای ماموران پلیس به فرار ادامه دادند تا این‌که بعد از چند ساعت تعقیب و گریز، گشت‌های انتظامی خودروی آدم‌رباها را نزدیک اتوبان کرج متوقف و سه مرد جوان را دستگیر کردند و کودک ربوده شده را نیز که در صندلی عقب خودرو قرار داشت، نجات دادند.
 
با انتقال سه متهم به آدم‌ربایی و کودک نجات‌یافته به پلیس آگاهی، متهمان بازجویی شدند و پسر 11 ساله تحویل خانواده‌اش شد.
 
بهنام یکی از آدم‌رباها در اظهاراتش به پلیس گفت:‌ چند سالی در یک مغازه کار می‌کردم که شاکی در آنجا همسایه‌مان بود. در جریان رفت و آمد به مغازه‌اش متوجه وضعیت مالی مناسب او شده و تصمیم گرفتم اموال وی را تصاحب کنم.
 
چند ماه پیش که کارگر قبلی شاکی تسویه‌حساب کرد و رفت، از او خواستم اجازه دهد در مغازه‌اش کار کنم.
 
متهم اضافه کرد: پس از این‌که اعتماد شاکی را جلب کردم، نقشه ربودن کودک او را به قصد اخاذی طراحی کرده و ماجرا را با دو نفر از دوستانم در میان گذاشتم و قرار بود به کودک آسیب نرسانیم.
 
مرد آدم‌ربا درباره روز حادثه گفت:‌ چند روز پیش از حادثه رفت و آمد‌های اعضای خانواده بویژه پسر آنها را زیرنظر گرفتیم تا این‌که روز حادثه وقتی محمد، پسر 11 ساله از خانه بیرون آمد، به بهانه پرسیدن آدرس او را ربوده و متواری شدیم.

سپس در تماس با خانواده‌اش برای آزادی کودک 300 میلیون تومان پول خواستیم.
 
پایان گروگانگیری 36 ساعته
 
سرهنگ محمدیان،‌ رئیس‌ پلیس آگاهی تهران در‌این‌باره گفت:‌ درپی این گروگانگیری ماموران اداره 11 پلیس آگاهی در قالب چند گروه عملیاتی جستجو برای دستگیری آدم‌رباها و نجات گروگان را آغاز کردند و پس از 36 ساعت توانستند سه آدم‌ربا را دستگیر کنند و کودک ربوده‌شده را نیز نجات دهند.
 
وی افزود: متهمان با قرار قانونی در بازداشتگاه پلیس به‌سر می‌برند. تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

love-iran - ایران - چابهار
این عکس بالایی شبیه به پارک هست خلاصه بعضی وقتها پلیس ایران به 48 ساعت نرسیده طرف رو میگیره ادم مات میمونه اینها رو باید ببرن جایی که عرب نی انداخته
یکشنبه 15 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
باتشکر اززحمات پلیس تقاضا دارد با خاطیان به اشد مجازات برخورد گردد تا عبرت دیگران گردد واطلاع رسانی بیشتری از طریق رسانه بعمل آید.
یکشنبه 15 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.