دختر ایرانی در تضاد و تفاهم

دختر ایرانی در تضاد و تفاهم

نازی عباسی عکاس ایرانی در پروژه ای با ثبت نماهایی از خودش در حالات مختلف، تضادها و تفاهم های میان زن سنتی و مدرن ایرانی در جلوه های متفاوت زندگی شهری را به منایش گذاشته است.

در هر تصویر ، هر دو نفری که می بینید یک نفر هستند و هر دو خود نازی عباسی در نماهایی متفاوت می باشد .


naslesookhteh - ایران - تهران
کارش خیلی جالب بود. الان نه فقط دخترها بلکه پسرها هم دچار این بحران هستند.
شنبه 14 آبان 1390

omide por jalal - آمریکا - لس‌انجلس
بسیار زیباست! اگر چه این هنرمند ، تضادِ دخترانه ایران را به نمایش گذشته ولی‌ این به نظر من تضاده درونی همهٔ انسانهاست!
شنبه 14 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
نازی جان واقعا که ناز و شیرین تشریف دارید و عکس و ایده شما هم نازتر و شیرین تر از خودتان, پس همواره شاد و راهنما نازی باشیم !
شنبه 14 آبان 1390

compatriot - کانادا - تورنتو
خیلی از خانمهایی که تازه به کانادا میان مثل عکس شماره ۴ دخترخانومی که در حال دویدنه میباشند با این تافاوت که روسری سرشونه! انگار کسی بهشون اطمینان داده تا زمانیکه موهاتون دیده نشده به بهشت میرین!هاها
شنبه 14 آبان 1390

Mostafa-Usa - امریکا - پورتلند
خوب که چی?
شنبه 14 آبان 1390

eagleazad - ایران - تهران
بچه های خارج کشور الان میان کامنت ضد حجاب میذارن:D
شنبه 14 آبان 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
بی مزه بود.
شنبه 14 آبان 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
احتمالا منظورش دختر کانادایی وفرهنگ اسلامی عربی بوده!.
شنبه 14 آبان 1390

love-iran - ایران - چابهار
نتیجه اخلاقی هر کی اب میوه میخوره و لباس محلی میپوشه و لباس هاش بیشتر هست دویوانه نادان خنگ و سنتی هست ولی هر کی لخت راه میره ادم فرهنگی باکلاس و پولدار و مدرن هست من مخالف سر سخت مقایسه پوشش مردم با هم هستم و اعتقاد به ازادی در پوشش دارم اما بخوایم بگیم اونی که لباس داره بده اون که با یک شورت و تاپ راه میره خوبه یا برعکس مخالفم این خانم با عکس هاش یا حداقل تیتر خبر میخواد این رو بگه
شنبه 14 آبان 1390

seven11 - مجارستان - بوداپست
من که تضادی نمیبینم حالا تفاهم چرا میشه دید، اون چیزی که در ایران حاکمان به خورد ملت داده اند باعث شده که ما در مورد هر چیزی دچار سؤتفاهم بشیم و حتی معنی تضاد و تفاهم را گم کنیم.
شنبه 14 آبان 1390

fati jon - ایران - بوشهر
واقعاً که در هر دو تصویر خوشگله.آدم باید خودش پاک باشه. تن آدمی شریف است به جان آدمیت نه همین لباس زیباست نشان آدمیت. تو هر جامعه ای یه جور باید بود.
شنبه 14 آبان 1390

آشی - انگلیس - لندن
ذهنیت زن مدرن یعنی کم لباس پوشیدن و برهنه بودن بیشتر؟
شنبه 14 آبان 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
یه خورده اگه خوب نگاه کنید. فقط لباس پوشیدن نیست. نحوه نشستن. نگاه کردن. حالت بدن...در کل . من احساس میکنم . خانمهای که بیشتر درگیر سنت ویا مذهب هستند. ار اعتماد به نفس کمتری برخوردارند. که تاثیر زیادی در نحوه ایستادن. نگاه کردن و حرکات روزمره داره.( حالت بدن در حال نشستن رو صندلی را نگاه کنید)
شنبه 14 آبان 1390

mo.miyai - نروژ - اسلو
وقطی لوخت هست شبیهه اواتار هستش
شنبه 14 آبان 1390

morteza-bikhial refigh - ایران - گرگان
با اون بدن و قیافه داغونش چه حالیم با خودش میکنه... اگه بازی کردن با سگ و خرس و گاومیش و.. برات افتخاره بهتره برگردی بهمون دهاتت. 1دختر تو ایران درسته تو بیرون نمی تونه اندامش واس مردای غریبه مثل تو لخت کنه اما هر آزادی بخواد توخونش میتونه داشته باشه ...
شنبه 14 آبان 1390

ali1111 - ایران - تهران
هر کس هر جور دوست داره باید زنگی کنه, عیسی به را خود, موسی به راه خود..هر دو قشنگ و قابل احترام اند.
شنبه 14 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
کار یکدست وجالبی هست
شنبه 14 آبان 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
افرین کارش خیلی جالب بود. خوب بیان کرده با کنار گذاشتن تصاویر ماهرانه و تیزبینانه هم بیان تصویر و هم دقت در کنار گذاشتن تصاویر.
شنبه 14 آبان 1390

mahsa1356 - ایران - تهران
چقدر این نازی عباسی چقدر عقب افتاده است که شعور و عقل و دانایی را در کم شدن لباس می بیند پس اگر این گونه باشد آنهایی که در فیلم های لختی بازی می کنند از همه بافهم ترند. آزادی و دموکراسی یعنی تو به دین و عقیده و پوشش دیگران نیز احترام بگذاری چرا که شخصی می باشد و کسی را به داشت پوشش نباید عقب افتاده پنداشت.
شنبه 14 آبان 1390

felora - ایران - تهران
چند ساله که کسی نمیتونه جواب" این سوال منو بده که قانع بشم . چرا زنها برای نماز در جایی که هیچکس نیست باید حجاب داشته باشن ؟ واقعا در تنهایی چرا؟
شنبه 14 آبان 1390

amir58 - ایران - مشهد
خیلی هنرمندانه است.هرعکسش کلی معنا ومفهوم داره
شنبه 14 آبان 1390

parvaz39 - آلمان - هامبورگ
چه خوب بود هر دو حالت در هر عکسی انتخاب بود نه تحمیل. هر دو حالت !
شنبه 14 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
باز مردان مردسالار اسلامی--- جوش اوردند چون موی زن برایشان معادل تحریک و تجاوز/ مراجعه به دامپزشک!!!!!!برای درمان/اخوند اسوده باش با اکثریت عزیزان دل برادر و ابجی زینبها خواهی ماند چون هنوز این اکثریت نمی دانند حجاب پوشش نیست بلکه استثمار زن است /مویت را در گرمای 40 درجه بپوشان عبای زنانه بپوش تا پیچ و تاب مویت و برجستگیهای بدنت من مرد بیمار جنسی اسلامی را تحریک نکند!!!!!!!
شنبه 14 آبان 1390

smartrun - کانادا - تورنتو
اخ عزیز چرا نوشتید دختر ایرانی ؟؟ این نازی عباسی عکاس ایرانی چرا مذهب رو در فرهنگ امیخته !؟ ایرانی یعنی چی ؟ مسلمان ؟ بقیه جهنم !؟ چرا اکثریت مذهبها هستند ؟ و چرا حرف اول رو مذهب می زند نه فرهنگ ؟؟؟ این خونه اخر بی کلاسی است که چهر یک دختر ایرانی پارسی به این شکل ؟؟؟ خجالت داره ؛ ماهم خواهر مادر ایرانی داریم و این مسخربازی در فرهنگ و خانواده ماها بیکلاسی اجتماعی حساب می شود !!؟ شما مثل این فیس بوکیها پیچ باز کردید و از اسم ایرانی دارید برای خودتان دوکان بازی راه می اندازید ربطی به اکثریت ندارد و مشکل مذهبیها رو مشکل مردم ایرانها نکنید عزیز دل ..در هر حال موفق باشید و یادتان باشد فرهنگ عزیز ترین محبت جامعه است نه مذهب !؟ مرسی ..>>
یکشنبه 15 آبان 1390

marde emrooz - امارات - دبی
من هیچ تقابلی یا تضادی رو در این تصاویر نمی بینم و اتفاقا مثل دوستمون از مجارستان نظرم اینه که میتونه خیلی جالبم باشه ولی از دیدگاه دیگری این میتونه اوج یک تضاد باشه و وقتی نظرات دیگران میخونی تازه به خودت میگی وای بر ما .چرا که به جای حرف و تحلیل درباره موضوع فقط به هم بد و بیرا میگیم.
یکشنبه 15 آبان 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
felora - ایران - تهران. چند ساله و این بسیجی‌ها می‌دانند و جوابت را نمیدهند؟ عجب! من جوابتو میدم فلورا جان، همانطور که می‌دانی چادر مخصوص زنان ایران است و در فرهنگ‌های دیگر از آن استفاده نمیشود و چون زنان ایرانی‌ از همان روز اول به خدای عرب هیچوقت اعتماد نداشتند و می‌دانند که خدای عرب مثل مردان عرب میتواند از خود بیخود شود این است که زنان ایرانی‌ در هنگام نماز حتی در تنهایی چادر به سر نماز میخوانند. من شنیدم حتی برادران بسیجی در تنهایی‌ چادر به سر نماز میخوانند چون کار از محکم کاری عیب نمیکند. شاد باشید
یکشنبه 15 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
mahsa1356 - : با اجازه شما نوشته و نظر شما را دستکاری میکنم تا به نتیجه ای برسیم, پس قصد اهانت نیست : چقدر این mahsa1356 چقدر عقب افتاده است که شعور و عقل و دانایی را در زیاد پوشیدن لباس می بیند پس اگر این گونه باشد آنهایی که در فیلم های اسلامی بازی می کنند از همه بافهم ترند. آزادی و دموکراسی یعنی تو به دین و عقیده و پوشش دیگران نیز احترام بگذاری چرا که شخصی می باشد و کسی را به نداشتن پوشش نباید عقب افتاده پنداشت !! پس همانطوریکه عنوان کردید, فهم و شعور به پوشش لباس ربطی ندارد زیرا همانند انست که کسی شب و روز نماز میخواند و خودش را با ایمانتر از دیگران میپندارد ! پس همانوریکه شما برای حجاب هستید, هستند زنانی که به حجاب اهمیت نمیدهند و شما را " مجبور " به عریانی نمیکنند ! ایشان خواسته صدای دیگران و خود را به تصویر اورنند که انها هم دارای حق و حقوق انسانی و اجتماعیشان هستند : https://iranianuk.com/article.php?id=69515 . پس شاد و tolerant باشیم !.
یکشنبه 15 آبان 1390

ukguy4u - بریتانیا - لندن
عالی. در یک کلام !
یکشنبه 15 آبان 1390

Pezhman - اتریش - وین
یک عمل بینی وتزریق توکسین بین ابروها.قبل از عکسبرداری ضرری نداشت.لووول. مشکل حجاب ویا عدم حجاب نیست.مشکل تحمیل آن به بانوان است.کشف حجاب وتحمیل حجاب به یک اندازه خطا هستند.هر انسانی باید آزادانه دین ومذهب ولباسش را انتخاب نماید.
یکشنبه 15 آبان 1390

chatoli - ایران - تهران
این خانم گویا تضاد شخصیتی و بحران درونیش همه و همه فقط در مقوله حجاب خلاصه شده ! حالا با این زحمات طاقت فرسای ایشون همگی متوجه شدیم که مدرنیته فقط از طریق نداشتن حجاب حاصل میشه و بس !!
یکشنبه 15 آبان 1390

mihanyar - انگلیس - منچستر
این دختر یکی از ساکنین پادگان اشرف هست، از یه بچه منافق همه کاری بر میاد الگه لازم بشه پو. استار میشه تا ساز مخالف بزنه، اگه لازم بشه دست به هر کاری میزنه و همه چیز رو زیر سوال میبره تا ثابت کنه فرزند همون پدر هست.
یکشنبه 15 آبان 1390

seven11 - مجارستان - بوداپست
khosh bavar - ایران - یزد خیلی جالب mahsa1356 رو توجیه کردی من نمیدونم چرا این مهسا فکر کرده غرض عکاس نشان دادن عقب افتاده بودن کسی است و یا شاید مهسا به خودش شک داره!!
یکشنبه 15 آبان 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
هر کدوم از حالاتها اگه اختیاری باشه مشکلی نداره..اتفاقا خیلی هم زیباست ..مشکل اصلی زمانی هست که یک سبک خاصی از زندگی به انسانها تحمیل بشه ..یعنی مشکل اصلی آزادی هست ..آزادی زیباست حتی زیباتر از یک قفس طلایی ...
یکشنبه 15 آبان 1390

setare_kavir87 - سوئذ - امئو
واقعا که چه بی شخصیت هستید بعضی از شما که به صورت ادمی ار دارید.اری هستند در جامعه ایران دخترانی مجبورند حت توی خانه خوشان حجاب داشته باشند.در ضمن منطور خانم عباسی فرق ازادی دختر ایرانی با دیگر ممالک بود.بیایید برای یکبار عقلانی فکر کنیم نه احساسی.
یکشنبه 15 آبان 1390

سوشیانس - ایران - اهواز
چه فاجعه ای که یک دختر ایرانی گذار از سنت به مدرنیسم را فقط در پوشش می بیند !
یکشنبه 15 آبان 1390

Rima_London - نگلستان - لندن
این تضاد نیست یک اجبار برای زندگی در ایرانه. امیدوارم بزودی شاهد ایرانی باشیم که مذهب موضوع شخصی باشه و تساوی حقوق انسان مطرح بشه نه حساسییت جنسییتی.
یکشنبه 15 آبان 1390

mahsa1356 - ایران - تهران
khosh bavar - ایران - یزد. قصد اهانت ندارم ولی عقب افتاده و سطحی نگر هستی که نتوانستی منظور من را متوجه شوی بنده قصد حمایت از حجاب را نداشتم فقط خواستم بگویم این امر شخصی است و به داشت و نداشت آن کسی حق اهانت به شما را ندارد هرکه دوست دارد می تواند حجاب داشته باشد و هر که دوست ندارد می تواند نداشته باشد پس کمی در نظر دادنت عجله نکن اول با دقت مطلبی را بخوان بعد نظر بده موفق باشی (زنده با باد ایران آزاد بدون اجبار)
یکشنبه 15 آبان 1390

samaneh uk - انگلستان - پلی موث
چقدر زشته چهرش
یکشنبه 15 آبان 1390

felora - ایران - تهران
Ghooloo - ایران - آبادان - مرس عزیزم تا اندازه ای قانع شدم!
یکشنبه 15 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
seven11 -: دوست گرامی, باید باهم باشیم و به همدیگر کمک کنیم, زیرا معالجه یک مریض اگاه بهتر و اسانتر از معالجه یک مریض احمق است ! منظورم به Mahsa گرامی نیست بلکه به همه میباشد و ما خواهان ترور شخصیتی کسی نیستیم که اگر کسی با پیشنهاد فرقه و دینش موافق نبود, تهمت انچنانی به او بزنیم و راجع به او دروغ پراکنی کنیم, زیرا با روح و ذات دمکراسی مطابقت ندارد, پس همواره شاد و tolerant باشیم .
یکشنبه 15 آبان 1390

paltalk - ایران - تهران
mahsa1356 - ایران - تهران. میشه بفرمایید کجا عکاس ادعا کرده سنتی و یا مذهبی بودن نشانه ی عقب افتادگیست و یا در کدام عکس چنین ادعایی ثابت میشه؟ غیر از اینکه صرفاً دو جنبه و عقیده متفاوت رو ابراز کرده چیز دیگه ای دیده میشه؟
یکشنبه 15 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
mahsa1356 - : نظر شما بمن : " قصد اهانت ندارم ولی عقب افتاده و سطحی نگر هستی " ! شما چطور و با چه منطقی بخودتان اجازه چنین نظریه و اهانتی میدهید و اگر دنیا و منطق ان اینقدر ساده میبود, منم میتونستم چنین عقیده ای در مورد شما داشته باشم, زیرا من تنها کسی نبودم که چنین نظری در مورد کامنت اولتان داشت و در کامنت دومیتان همان ایده نازی عباسی را بیان میکنید و هم منظور و توجیه مرا که برای شما نوشتم ! ولی ایکاش عقب افتاده و سطحی نگر میبودم که هم خودم را خوشبختتر و ارامتر و سبکتر احساس میکردم و باعث حسادت دیگران هم نمیشدم ! بهرحال از همکاریتان سپاسگزارم .
دوشنبه 16 آبان 1390

mahsa1356 - ایران - تهران
. امیدوارم خداوند کلیه مریضهای آگاه را سریعتر شفا دهد تا khosh bavar عزیزمان نیز به این جامعه برگردند.
دوشنبه 16 آبان 1390

mahsa1356 - ایران - تهران
. paltalk - ایران - تهران- اگر با دقت نگاه کنی متوجه می شوی با اینکه حجاب در ایران زوری و اجباری میباشد ولی فکر نکنم کسی در ایران در خانه با روسری و مانتو می گردد.(حتی خواهران زینب)
دوشنبه 16 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.