سرکوزی: درصورتی که موجودیت اسرائیل تهدید شود فرانسه بیکار نخواهد نشست

سرکوزی: درصورتی که موجودیت اسرائیل تهدید شود

فرانسه بیکار نخواهد نشست

نیکولا سرکوزی، رئیس جمهوری فرانسه، روز جمعه در نشست گروه ۲۰ با انتقاد از برنامه هسته‌ای ایران  تاکید کرد که اگر موجودیت اسرائیل مورد تهدید قرار گیرد، کشورش دست روی دست نخواهد گذاشت.
 
نیکولا سرکوزی گفت: «رفتار ایران و علاقه مفطرش برای دستیابی به توانایی نظامی اتمی نقض همه قوانین بین‌الملل است و  فرانسه با قاطعیت بی‌اعتنایی به این قوانین را محکوم می‌کند.»
 
هنگامی که خبرنگاران از نیکولا سرکوزی درباره گزارش‌های منتشر شده در مورد حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران پرسیدند، وی گفت: «عجله نکنید.»
 
رئیس جمهوری فرانسه اظهار داشت که جامعه جهانی بهتر است بر روی  تحریم‌ها تمرکز کند؛  نیکولا سرکوزی با این حال تصریح کرد: «اگر موجودیت اسرائیل مورد تهدید قرار بگیرد، فرانسه دست روی دست نخواهد گذاشت.»
 
 به تازگی گزارش‌هایی منتشر شده، مبنی بر اینکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تلاش می‌کند تا کابینه‌اش را برای حمله به ایران قانع کند.
 
از سوی دیگر روز پنجشنبه با وجود آنکه آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل ناتو، حاضر نشد درباره رزمایش نظامی هفته گذشته اسرائیل در پایگاه متعلق به ناتو در ایتالیا اظهار نظر کند سخنگوی وزارت دفاع ایتالیا این گزارش را کمی بعد تایید کرد.
 
امیلیانو بیاسکو، سخنگوی وزارت دفاع ایتالیا، بدون ذکر جزییات تایید کرد که اسرائیل و کشورهای دیگر در پایگاه دسیمومانو رزمایش مشترک داشته‌اند.
 
 روزنامه هاآرتص در همین روز نوشت اسرائیل به همراه ایتالیا و آلمان در پایگاه هوایی دسیمومانو واقع در جزیره ساردینیا، رزمایش پنج روزه مشترک داشته‌اند که جمعه گذشته به پایان یافت.
 
برپایه این گزارش در این رزمایش که با شرکت‌ جت‌های جنگنده برگزار شد که بر روی سیستم‌های هشداردهنده و سوخت‌گیری هوایی تمرکز شده بود.
 
در همین حال، روزنامه گاردین هم روز چهارشنبه گزارش داد که ارتش بریتانیا گزینه‌های مختلف برای حمله احتمالی به ایران را بررسی می‌کند؛ به نوشته این روزنامه، مقام‌های بریتانیایی  معتقدند اگر مسیر رویدادها به سمت حمله نظامی زودرس آمریکا به ایران عوض شود، این کشور باید آمادگی همراهی با ایالات متحده را داشته باشد.
 
از سوی دیگر روز پنجشنبه باراک اوباما، همتای آمریکایی نیکولا سارکوزی بر اتفاق نظر دو رئیس جمهور درباره تنگ کردن عرصه بر ایران تاکید کرد.
 
باراک اوباما که برای شرکت در  نشست گروه ۲۹ به شهر کن سفر کرده، از برنامه هسته‌ای ایران به عنوان «تهدیدی ادامه‌دار» یاد کرد و گفت: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، قرار است هفته آینده گزارشی درباره برنامه اتمی ایران منتشر کند و رئیس جمهور سرکوزی و من هم‌عقیده‌ایم  که باید فشار بی‌سابقه‌ای بر ایران وارد آوریم تا تعهداتش را انجام دهد.»
 
بنا بر اخبار منتشر شده، قرار است آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گزارش تازه‌ای از برنامه هسته‌ای ایران منتشر کند که گفته می‌شود «جزییات» و «شواهد» بیشتری از  جنبه‌های احتمالا نظامی برنامه اتمی  ایران در خود داشته باشد؛ گزارشی که به نوشته گاردین می‌تواندمسیر رویدادها را تغییر دهد.

khosh bavar - ایران - یزد
سرگوزی باید دیوانه باشد که به حرف چرتش جامه عمل بپوشاند, زیرا مردم فرانسه از سیاست او راضی نیستند که شاید حتی پیروزی او در لیبی و یا وجود نوزاد در کاخش کمکی برای انتخاب مجدد او نباشد و از طرفی باید او نادان باشد که " لذت پیروزی " خود را که در لیبی بدست اورد و خود را به مردم خوش باور فرانسوی " مصمم و قدرتمند " معرفی کرد, با دخالت خود در این جنگ فرضی بخطر اندازد, زیرا فقط کافیست, ایران یک بمب کوچک در فرانسه منفجر کند که مساویست با منفور شدن او در چشم مردمش, پس سرکوزی, اول به وجود خودش فکر میکند تا به سجود ( دیگران ) ! پس سرکوزی, این فکر چرندت را بگذار دم کوزه تا ابش را بخوری !
شنبه 14 آبان 1390

love-iran - ایران - چابهار
نمیدونم چرا سایت شما قسمت های اصلی خبر رو کم میکنه من تو یک سایت انگلیسی متن خبر رو خودنم کلا مفهوم اش فرق میکرد اقای سارکوزی گفته اگه چیزی نشد دوباره تحریم میکنیم و اگر باز هم چیزی نشد تحریم میکنیم و اگر باز هم اتفاقی نیافتاد تحریم ها رو بیشتر میکنیم و همیشه و همه جا نمیشه از قدرت نظامی استفاده کرد حالا خدا میدونه اون ها درست نوشتن یا شما اما فکر کنم اونها
شنبه 14 آبان 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
سگ پا کوتاه فقط میگم خفه.
شنبه 14 آبان 1390

golly47 - المان - فوکشتاد
سرگوزی بهتره مواضب سینه هایش باشه تا دفعه دیگر شاید اوباما راضی بشه
شنبه 14 آبان 1390

Mossadegh - انگلیس - لندن
هیچ غلطی نمیتوانید بکنید.
شنبه 14 آبان 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
حیف اون کارلا براى تو
یکشنبه 15 آبان 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
به امید اینکه. اگه جنگ شد. شما شیش تا ساندیس خورا را تو خط اول مقدم ببینم. برین جلو ببینم چیکار میکنید. ملا خوب شماها رو رام کرده.
یکشنبه 15 آبان 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
مردک فکر کرده پ.... خوبه که امریکا رو هم پشتشون دارند وگرنه همین بغ بغ بغو رو هم نمیگفت.
یکشنبه 15 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.