ایهود باراک: هر روز به حمله به ایران نزدیک تر می‌شویم

ایهود باراک: هر روز به حمله به ایران نزدیک تر می‌شویم

اسرائیل چند روز پیش دست به آزمایش یک موشک با ویژگی های بالستیک زد که برخی ناظران آن را نشانه ای از آماده شدن تل آویو برای حمله یک جانبه علیه ایران دانستند

ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل در گفت و گو با بی بی سی گفته است "هر روزی که می گذرد به حمله به ایران نزدیک تر می شویم".

وی با اشاره به گزارشی که قرار است هفته آینده توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل متحد درباره برنامه هسته ای ایران ارائه شود گفت امیدوار است که در آن گزارش "حقیقت درباره برنامه هسته ای ایران به جهان گفته شود".

طی روزها و هفته های اخیر شدت حملات لفظی بین سیاستمداران اسرائیلی به برنامه هسته ای ایران افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. همین حالت در نگاه به موضع گیری های سیاستمداران غربی از جمله آمریکا، بریتانیا، فرانسه و دیگران قابل مشاهده است.

ایهود باراک در گفت و گو با تلویزیون بی بی سی گفت "به لحاظ نظری، هر روزی که می گذرد به حمله به ایران نزدیک تر می شویم و هر روزی که می گذرد به یک معنا ما به محو اسرائیل از نقشه زمین نزدیک تر می شویم".

اشاره آقای باراک به محو شدن اسرائیل از روی نقشه کره زمین به موضع گیری آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوی اسلامی ایران بازمی‌گردد که بارها از سوی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری کنونی هم تکرار شده است.

به عبارتی ساده تر، ایهود باراک و سیاستمداران اسرائیلی ادعا می کنند که هر روزی که از فعالیت هسته ای ایران می گذرد، آن کشور یک گام به ساخت بمب اتمی نزدیک تر می شود و این مساله، به گفته آنان حیات اسرائیل را تهدید می کند زیرا چنین استدلال می کنند که رهبران جمهوری اسلامی ایران به صراحت نیت خود مبنی بر نابودی اسرائیل را بیان کرده و می کنند.

ایهود باراک به بی بی سی گفت "این حرف، بیان یک موضع فلسفی نیست بلکه مساله ای کاملا واقعی است که ممکن است اتفاق بیفتد. ما به این موضوع اعتقاد راسخ داریم که کشورهای جهان باید موضع هماهنگی در پیش بگیرند که از پیدایش یک ایران مسلح به سلاح اتمی جلوگیری کنند".

اسرائیل چند روز پیش دست به آزمایش یک موشک با ویژگی های بالستیک زد که برخی ناظران آن را نشانه ای از آماده شدن تل آویو برای حمله یک جانبه علیه ایران دانستند.

به گزارش آسوشیتدپرس، گزارش هایی در دست است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر دولت ائتلافی اسرائیل، در تلاش است تا وزرای کابینه اش را نسبت به انجام یک حمله نظامی به برنامه هسته ای ایران متقاعد کند.

جمهوری اسلامی ایران در واکنش به طرح ادعای نظامی بودن ماهیت برنامه غنی سازی اورانیوم همواره تاکید کرده که برنامه هسته ای این کشور در چارچوب قوانین بین المللی و برای مصارف صلح جویانه است.

اظهارات رئیس جمهوری فرانسه و افزایش هشدارها


آقای سارکوزی می گوید اصرار ایران برای کسب مواد هسته ای برخلاف قوانین بین المللی است

امروز جمعه چهارم نوامبر، نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه که کشورش میزبان نشست کشورهای عضو گروه ۲۰ است درباره برنامه هسته ای ایران گفت "اصرار ایران برای کسب مواد هسته ای برخلاف قوانین بین المللی است".

آقای سارکوزی امروز در جریان یک کنفرانس خبری در پاسخ به پرسشی درباره حمله بالقوه پیشگیرانه علیه برنامه هسته ای ایران گفت "شما (خبرنگار) جلوتر از زمان حرکت می کنید".

وی افزود جامعه بین المللی باید روی تحریم ها تمرکز کند اما اگر حیات اسرائیل در معرض تهدید قرار بگیرد "فرانسه دست به سینه به تماشا نخواهد نشست".

طرح مطالب هشداردهنده نسبت به وقوع یک حمله نظامی یک جانبه توسط اسرائیل یا آمریکا یا حمله ای با مشارکت و همکاری کشورهایی مانند بریتانیا، طی روزهای اخیر افزایش یافته است.

روزنامه گاردین چاپ بریتانیا چند روز پیش طی گزارشی نوشت که اسرائیل فشار خود روی آمریکا را افزایش داده تا قبل از آنکه دیر شود، برنامه غنی سازی اورانیوم در ایران، حتی با در نظر گرفتن گزینه نظامی، متوقف شود.

همچنین روز پنجشنبه، سوم نوامبر، نیک کلگ معاون نخست وزیر بریتانیا گفته بود بریتانیا "اعمال فشار مستمر و فزاینده" روی ایران را ادامه خواهد داد.

آقای کلگ گفت که "یک رژیم حاکم بر ایران هسته ای که ثابت کرده است که نسبت به خواست باقی جامعه جهانی، به کلی کر و کور است، یک تهدید واقعی است" و "با وجودی که ما می خواهیم که این موضوع را از طریق راه حل گفت و گو حل کنیم،" اما "بریتانیا هیچ گزینه ای را کنار نخواهد گذاشت."

علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران روز ۵ شنبه، ۳ نوامبر، در لیبی در واکنش به افزایش طرح حمله احتمالی به برنامه هسته ای کشورش گفت که ایران برای "بدترین وضعیت" آماده است و به آمریکا نسبت به "رویارو شدن با ایران" هشدار داد.

marius111 - رومانی - بو خارست
وای به حال این قوم بزرگان در چنگ جای گرم و نرمی دارن این ملت تو سری خور ما ست که همه چیزشو از دست داده و خواهد داد البته دیگه چیزی نمونده که از دست بده
شنبه 14 آبان 1390

sam_afshar - لنکاوی - مالزی
ننک باشه برای مردم ایران که این کثافتها بخوان تیری به سمت ایران شلیک کنند به همون خدای یکتا تمام ثروت و مقامم را در اینجا رها میکنم وبرای دفاع از وطنم به خاکم برمیکردم و تا اخرین لحظه جان فدا میکنم
شنبه 14 آبان 1390

avicenna - انگلیس - لندن
اگر چه از خشونت خوشم نمی یاد...اما اسرائیل ... هر کسی از این خاک ببره...تو نباید ببری
شنبه 14 آبان 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
sam_afshar - لنکاوی - مالزی تو اگه عرضه داشتی اون موقع که ناموس مردم رو تو خیابون میزدن کاری میکردی. ضعیف کشی اسونه, بزار چنان حمله میکنن که همون قداره کشها که سوار موتور به مردم بیدفاع حمله میکردن میبینی مادر و خواهرشونو تقدیم سربازای امریکایی میکنند تا کاری بهشان نداشته باشند. یادم میاد یک سگ داشتم که از دور وقتی سگ دیگه ای رو میدید پارس میکرد, وقتی سگه میومد برای دعوا همچین فرار میکرد که انگار اژدها دنبالش کرده. شده حکایت این ساندیس خورا!
شنبه 14 آبان 1390

danil_uk - انگلستان - منچستر
برای بعضی از شماهها متاسفم . شماهها اگر اینقدر وطن پرست بودید ایران را ترک نمیکردید . و اگر اینقدر وطن پرست بودی میرفتی ایران با این ایرانیهای عرب می جنگیدی
شنبه 14 آبان 1390

بهدین - آمریکا - نشویل
زن و شوهر دعوا کنند ابلهان باور کنند،لول، اسرائیل، جمهوری اسلامی، رژیم سوریە و ترکیە اینها همە لنگەی همند یکی از یکی حریص تر و ستمگرتر، هر کی اینقدر احمق است کە برای اینها بجنگد، لیاقتش جز سواری دادن نیست.
شنبه 14 آبان 1390

پدرام-اهواز - ایران - اهواز
sam_afshar - لنکاوی - مالزی-آدم و همه چیز بگیره بجز جو.آقای باغیرت چرا موقعی که داشتن جونای مملکت رو میکشتن از مقامت کنارگیری نکردی و بیای تا آخرین لحظه جان رو فدا کنی حقیقتش از این جور دریوریا زیاد گفتن ساندیسیا اما فقط یه موشک بیا تو ایران همه رو میبینی تو جزلیر هاوایی یا.. دارن عشق وحال میکنان
شنبه 14 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
‫یا همه یا هیچ،چرا فقط شما صهیونیست های اشغالگر باید سلاح اتمی داشته باشید در منطقه (حدود ۲۰۰)کلاهک اتمی،چون شما متجاوزید،توی منطقه هر زمان جنگی با شما رخ داده شروع کننده و متجاوز شما بودید چون میخواستید به سر زمین های اشغالیتان اضافه کنید.البته این مشکل عرب ها و خود فلسطینی هاست نه ایران،سران حکومت ایران هم کاسه از آش داغ ترند.هیچ کشوری در دنیا نباید سلاح هسته ای داشته باشد.در منطقه ما ،هند ،پاکستان ،قزاقستان و سایر کشور های آسیایی حد اقل پنج کلاهک اتمی دارند،اگر ایران زور بزند در آینده یک بمب اتمی تولید کند،در برابر دویست بمب اتمی اسراییل که کاری نمیتونه بکنه.
شنبه 14 آبان 1390

hashamdar - ایران - تهران
رژیم اسـ. ایران به بمب هسته ای مجهز شود فاتحه همه رو باید خوند دیگه تصمیم با خودتون. مردم ایران هیچی برای از دست دادن ندارد. پول نفت که تو جیب اقایون هستشو تجاوز هم که از هر نوعش در ایران هست.. به امید آزادی ایرانیها.
شنبه 14 آبان 1390

Sheema - کانادا - تورونتو
sam_afshar - لنکاوی - مالزی .. به این بهانه میخوای هم پز ثروتتو بدی هم وطن پرستیتو؟ اگه پول داشتی مالزی نبودی اگه وطن پرست بودی تو ایران بودی، پشت اینترنت نشستن و رجز زوری میخونن , به خدای الله قسم فلان میکنم بهمان میکنم!
شنبه 14 آبان 1390

persian_aria75 - انگلستان - شفیلد
برای شما فقط چند تا چریک حزب الله لبنان کافی زیاد زر مفت نزنید ، اینها لیبی رو دیدن فکر میکنند ایران هم لیبی ، هر ایرانی از هر قوم و ملتی اگه با حکومتش مشکلی داشته باشه سر دفاع از خاک و ناموسش با کسی کنار نمیاد و شما دزدان کثیف که سابقه سیاه شما برای ما روشن هست فقط اشاره کنید تا بفهمید با کی طرف هستید ، شما بهتره برید سر کشورهای تازه تاسیس که هنوز تجربه دزدیهای شما رو ندارند فیلم بازی کنید ، مثل سودان جنوبی و کردستان عراق رو بچاپید .
شنبه 14 آبان 1390

fdsa60 - ایران - تهران
آقای باراک تاریخ میلرزد از خشم قوم پارس. جرات داری یک تیر بسمت ایران شلیک کن تا اون اسرائیل لعنتی رو از صفحه روزگار محو کنیم. یاد حرف مردم روستاهای لبنان افتادم که میگفتند وقتی جوانان لبنانی بصورت چریکی به تانکهای اسرائیلی حمله می کردند انگار ملائکه به سر این ارتش آتش می ریختند. فرانسه هم همون کشوری که با یک خط و نشان کشیدن هیتلر تسلیم شد تو ی اروپا معروفه مردان فرانسوی فقط بدرد زیر پتو میخورند.
شنبه 14 آبان 1390

cisco_mha - ایران - تهران
اسرائیل فرزند حـ... بریتانیای غارتگر است و باید از صفحه روزگار محو شود این ها مثل سگ از خون میترسند و هیچ گاه با ایران وارد چنین ماجراجویی خطرناکی نمیشوند چون به محض شلیک اولین موشک هزاران موشک حزب ا.. لبنان تل آویو را شخم میزند. پس لطفا خفه شو و زر نزن اقای باراک ! عرضه داری حمله کن وگرنه با کلمات بازی نکن
شنبه 14 آبان 1390

امیراردلان - ایران - تهران
درود اول افرادی که به صورت رابطه ای به ایران اجناس میفروشند شناسایی شود بانک مرکزی تحریم عدم خرید نفت و در نهایت در بهار و تابستان 91 حمله نظامی به بیش از 4000 هزار هدف برنامه ریزی شده بنظر تاریخ اینچنین عنوان میکند دوستان اگر نجبید و برای آزادی وطن کاری نکنید حمله نظامی دیر نیست (مبارزه خاموش)بدرود
شنبه 14 آبان 1390

afshin7174 - ایران - تهران
داره جهاد بزرگ شروع میشه به امید فتح قدس توسط لشکریان اسلام.
شنبه 14 آبان 1390

کرماشان - امریکا - اتلانتا
با تیرکمان ارش و گرز رستم و ذولفقار علی به فرماندهی چلاغعلی(رستم یک دست)دشمن را در رود نیل غرق میکنیم.باشد که ظهور اغا جلوتر بیفتد...دوست عزیزam_afshar - لنکاوی - مالزی زیادی جو نگیردت اونجا ساندیستو بخور ...اغا خودش میجنگه و قدس واقصی ومدینه را ازاد خواهد کرد.....
شنبه 14 آبان 1390

behrooz_f16 - منچستر - منچستر
اونهای که هی زر میزنندما از وطن دفاع میکنیم .کو وطن وطنی که یک وجب خاک توش ندارم تو اون وطن ..وطنی که تو دسته یک مشت نامرده وطنی که منو اواره غربتو غریبی کرده ......بخذا اگر جنگ بشه تویی که هی کامنت میزاری ازکشورم خاکم دفاع میکنم تو همون اروپاش دنبال سوراخ موش میگردی ....هئ مردم رو انقدر تحریک نکون وخوشو انقدرنگران نکون.چون هیچ جنگی در کار نیست واینها جنگ روانی زود هم احساسی نشو بچه
شنبه 14 آبان 1390

naslesookhteh - ایران - تهران
sam_afshar - لنکاوی - مالزی عزیز دل برادر همونجا کنار ثروت و مقامت بمون. این جنگ (که امیدوارم فقط یک بلوف باشه) جنگ موشکیه. از لشکر پیاده کاری برنمیاد. به امید آزادی ایران به دست ایرانیان نه بیگانگان!
شنبه 14 آبان 1390

yasamangoleziba - ایران - تهران
به امید حمله آمریکا و رهایی ازدست این ظالمان و مفسدان به ایران. اگر قرار است پول نفت کادوی خامنه ای به دخترانش و شمش های طلا به ترکیه و سوییس و.. شود یا اختلاسهای بی حدو حصر اقایان باشد یا صرف حزب الله لبنان , .. شود یا برای ساختن وصادر کردن تروریست باشد .. وصدها مورد دیگر چرا امریکا نخوره. چین وروسیه کافیشونه اشغالا هیچ نفعی که واسه مردم نداشتندنوبتی هم که باشه دیگه وقت رفتن رژیم اخوندی هستش
شنبه 14 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
ایران ما, خرداری چون نقدی دارد و جواب اسرائیل به ایران ایهود مبارک میباشد !
شنبه 14 آبان 1390

په ن په - انگلستان - کاونتری
همش وعده . د یالا پ . از ما که بخاری در نیومد.لا اقل بزارین اینها آخوندها رو شوت کنن بیرون
شنبه 14 آبان 1390

love-iran - ایران - چابهار
winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام . میگم شما رو یکجا دیدم شما همونی بودی که اومدی تهران و جنگیدی و بسیجی ها رو کتک زدی خودت اون ور داری ویسکی میخوری لنگ رو لنگ انداختی فکر کردی همه مثل خودت هستن که امریکا و اسرائیل هر کاری خواستن بکنن نه عزیزم بودن و نبودن شما واسه ایران فرق نمیکنه از نگاه ایرانی ها شما یک فراری از وطن هستی
شنبه 14 آبان 1390

sedaye_sokoot1388 - ایران - تهران
sam_afshar لنکاوی-مالزی اولا اون ننگ باید به تو و اون دسته از چاپلوسانی که اونور گود نشستن ومیگن لنگش میکنیم باشه تو وامثال تویی که تا حرف جنگ میشه زود جو گیر میشید وحس میهن پرستیتون گل میکنه شما اول برادریتون رو ثابت کنید برگردین ایران و اون بقول خودتون ثروت و مقامی را که از ان دم میزنیدکه با عرض معذرت از دیگربینندگان محترم سایت مثل"لاف در غریبی و..در بازار مسگران"میمونه رو در راه ازادی میهنتون هزینه کنید تا حمله ای نباشه که لازم بشه زحمت دفاع کردن رو بکشید و جونتون رو فدا کنید چون اگه جون فدا کن بودی مثل خیلی از شیر زنها وشیر مردهایی که جونشون رو چه در خارج کشور وچه داخل برای وطنشون فدا کردن تا حالا فداش کرده بودی....مردم ایران خودشون میدونند چکار باید بکنند که مسلما جانشون رو فدا نمیکنند که یک مشت جنایتکارجمهوری کثیف اسلامی برخاسته از لجنزار اسلام بتونند دوباره چنگالشون رو بندازن رو سرزمینشون ...................جا داره درود بفرستم به همه هموطنایی عزیزی که در خارج کشور حامی ایران وایرانین
شنبه 14 آبان 1390

alexxx - اتریش - وین
اونهایی که میگن اگه کشورای دیگه سلاح هسته ای دارن چرا ایران نباید داشته باشه بخاطر اینکه اگه این نظام حاکم بر ایران دستش به سلاح اتمی برسه اون رو به روی تموم دنیا تیز میکنه و اون کارهایی که همین حالا داره با ملت ایران میکنه اونموقع با مردم دنیا میکنه از حجاب گرفته و تا ... برو بالا.! واقعیت همینه که واسه مردم ایران بالاتر از سیاهی که فعلا" دارن باهاش زندگی میکنن رنگی وجود نداره. واسه باختن هم چیزی براشون نمونده. فقط یه تعداد محدودی هستن که خیلی زیاد هم واسه باختن دارن که اونا از ملت جدا هستن هرکه میخواد واسه اینا خودش رو به خطر بندازه باید مست ساندیس باشه.!!!
شنبه 14 آبان 1390

کاپیتان - ایران - تهران
بابا هممون سر کاریم. هردو حکومت در این دو کشور از یک جنسند.زاییده استعمار و تحت قیمومیت آن. شش ساله که حکومت ایران با موضع گیریهای سرانش داره موقعیت اسراییل رو مستحکم میکنه و حالا نوبت اسراییل رسیده که جبران کنه. دقت کنید درست زمانی که فشارهای بین المللی و اتفاقات داخلی داره کم کم حکومت رو فلج میکنه یهو سروصدای اسراییل بلند میشه و با کمی شاخ و شانه کشیدن خوراک حکومت رو برای تهییج افکار عمومی و جهت دهی به ذهن مردم فراهم میکنه. این نوع ادبیات کاربران در این سایتها هم به نظر من در نهایت به نفع حکومت تموم میشه(تفرقه بنداز و حکومت کن)
شنبه 14 آبان 1390

ali1111 - ایران - تهران
یکبار دیگه هم گفتم, جنگ به نفع هیچ ملتی نیست حتی اگر برنده جنگ هم باشیم.
شنبه 14 آبان 1390

کرماشان - امریکا - اتلانتا
ساندیسیها زیاد زر نزنند جمهوری اسلامی اینقدر ضعیف شده زورش به چند صد چریک کرد یا بلوچ نمیرسد فقط زورشان به مردم بیدفاع ایران اونم با کمک ترورستهای لبنانی و فلسطینی به ناموس مردم گرسنه ی ایران تجاوز میکنند...اگر قراره جنگی بشه ایران تا ابد ویران میشه.هنوز اثار جنگ عراق که یادتان نرفته:یک ملیون کشته...دو ملیون معلول...ده ملیون بی خانمان...ده ملیون فاحشه....ویه عده بی شمار ساندیس خور...ولی هرچی باشد مردن بسی شرافتمندانه تر از این رژیم است.
شنبه 14 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
روی سخنم با کسانیست که شعارهای دو زاری می دهند اولا گور بابای اسرائیل و فلسطینی با هم/ وقتی کشور ما اسیر یک مشت بی پدر مادر قاتل هست به من چه مربوط اختلاف 4000 ساله ی دو پسر عمو یهودی و فلسطینی / چشمتان کور 100 میلیون عرب بسیج شدید برای نابودی اسرائیل شکست خوردید و زمین از دست دادید/ بعد هم تعدادی انچنان رگ غیرتشان بجوش امده که نمی دانند اخوند بی انرژی هسته ای و بمب این همه جنایت واییییییییی به روزی که به این قدرت دست یابد یعنی چند دهه ی دیگر اعدام شکنجه خفقان/جلوی چشمتان ترانه را ربودند تجاوز کردند کشتند سوزاندند چکار کردید???
شنبه 14 آبان 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
کرماشان - امریکا - اتلانتا دم شما گرم.
شنبه 14 آبان 1390

sam_afshar - لنکاوی - مالزی
شب نش... شب درازه برادران ههههههههه خواهیم دید
یکشنبه 15 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
جنگ نزدیک است به ۹ دلیل 1- سناریو تحریم - حمله یک سناریو قدیمی و امتحان شده است. آمریکا قبلا هم از آن استفاده کرده و جواب گرفته. آمریکا ابتدا عراق را برای مدت 10 سال تحت تحریم قرار داد تا به اندازه کافی ضعیف شد و پس از آن با حمله نظامی کار را یکسره کرد. آنهم با مدارکی که بعدا بطور کلی جعلی از آب در آمد دلیل 2- به هر دلیل (شرح آن در این بحث نمی گنجد) آمریکا خواهان برتری همه جانبه اسراییل بر خاور میانه است. منتها اسراییل کشوری بسیار کوچک با حدود 7.5 میلیون نفر جمعیت و وسعتی بسیار اندک است. ایران حتی بدون داشتن سلاح اتمی هم بر اسراییل برتری های فراوان دارد وحال اینکه این موضوع به هیچ عنوان برای امریکا و اسراییل قابل پذیرش نیست دلیل 3- آمریکا با علم کردن موضوع ترور سفیر سعودی (کاری به درست یا دروغ بودن اصل موضوع ندارم) فشار خود را به شدت بالا برده و برای توجیه حمله خود آماده می شود
یکشنبه 15 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
دلیل 4- در اخبار آمده بود که اسراییل سیستم موشکی جدیدی بنام پیکان را آزمایش کرده و همینطور یک موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را اختصاصا برای حمله به ایران آماده سازی می کند. و باز در خبر ها بود که هواپیما های اسراییلی شروع به پرواز های تمرینی از اسراییل به یک پایگاه ناتو در جنوب ایتالیا کردند که از نظر فاصله شبیه فاصله با ایران است. دلیل5- باز در خبر ها آمده بود که بریتانیا و آمریکا سرگرم تهیه کردن یک طرح مشترک حمله به ایران هستند.دلیل 6- در خبر های درز کرده بود که نخست وزیر و وزیر دفاع اسراییل سرگرم گرفتن موافقت اعضای کابینه برای حمله به ایران هستند و وزیر دفاع در گفتگو با رسانه ها بدون تکذیب خبر گفت حمله به ایران نزدیک است دلیل 7- شبکه صدای آمریکا با بکار گماردن یک دیپلمات بدون هیچ سابقه رسانه ای بعنوان رییس بخش فارسی و برکنار کردن تمام کسانی که با جمهوری اسلامی به واقع مشکل داشته ولی در عین حال به ایران عشق می ورزند (مثل احمد باطبی، کورش صحتی، جمشید چالنگی، رودی بختیار، ) و بکار گماردن مهره های مسئله دار سعی در آماده سازی ذهنی ایرانیان برای این حمله دارد.
یکشنبه 15 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
شبکه صدای آمریکا با بکار گماردن یک دیپلمات بدون هیچ سابقه رسانه ای بعنوان رییس بخش فارسی و برکنار کردن تمام کسانی که با جمهوری اسلامی به واقع مشکل داشته ولی در عین حال به ایران عشق می ورزند (مثل احمد باطبی، کورش صحتی، جمشید چالنگی، رودی بختیار، ) و بکار گماردن مهره های مسئله دار سعی در آماده سازی ذهنی ایرانیان برای این حمله دارد. آمریکا قصد دارد با سوئ استفاده از قساوت رژیم ایران در سرکوب معترضین و همینطور موضوع هسته ای زمینه را برای حمله آماده سازد.حتی از حضور افرادی مثل سازگارا نیز به نوعی ممانعت شده است دلیل 8 - آژانس اتمی هم قرار است این هفته به کمک این موضوع آمده و مدارکی دال بر حرکت ایران به سمت سلاح را منتشر کند دلیل ۹- به طور بسیار ناگهانی ایرلند تصمیم به تعطیلی سفارتش در ایران گرفت که بسیار مشکوک بنظر می رسد. با تمام این دلایل، احتمال بروز جنگ بسیار زیاد به نظر می رسد
یکشنبه 15 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
موانع حمله نظامی. 1.اندک و ناکافی بودن اطلاعات و ارزیابی‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل از مراکز هسته‌ای در خاک ایران، میزان اثر بخشی حمله نظامی به این مراکز و توان واقعی آن برای مختل ساختن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی و از همه مهم‌تر غیر قابل پیشبینی بودن دایره پاسخ ایران باعث شده است تا مقامات سیاسی و نظامی آمریکا از تن دادن به ریسک اجرای چنین سناریویی سر باز زنند. 2.از همه این‌ها بالا‌تر، ادعای واشنگتن و تل اویو درباره وجود یک برنامه نظامی اتمی در داخل جمهوری اسلامی می‌تواند از بیخ و بن غلط از آب در آید که در صورت اجرای حمله نظامی، آمریکا را با وضعیتی شبیه به ادعاهای مطرح شده درباره برنامه سلاح‌های کشتار جمعی صدام حسین روبرو خواهد کرد. 3.خارج از دایره این مسائل، بحران اقتصادی آمریکا و مشکلات مالی پیش روی دولت اوباما هرگونه ماجراجویی نظامی تازه را برای کاخ سفید دشوار می‌سازد.
یکشنبه 15 آبان 1390

golly47 - المان - فوکشتاد
اینها همش سرکاریه جوهودا میخواهند شهرک سازی کنن ومردم هم راهپیمائیشان را فراموش کنند
یکشنبه 15 آبان 1390

azarbayjan362 - ایران - تهران
persian_aria75 - انگلستان - شفیلد. بیشین بینیم با
یکشنبه 15 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
نباید فراموش کرد که خارج ساختن سربازان آمریکایی از خاک عراق، بخشی از تلاش پنتاگون برای جبران کسر بودجه دولت این کشور و در راستای کاهش ۴۵۰ میلیارد دلاری در بودجه سرسام آور نظامی ایالات متحده برای ده سال آینده صورت می‌گیرد. با این وصف، ورود دولت اوباما به یک جنگ قاعدتا بسیار پر هزینه با ایران نمی‌تواند با محدودیت‌های اطلاعاتی، امنیتی و اقتصادی رویاروی کاخ سفید همخوان باشد. از همین رو نیز مقامات آمریکایی در سال‌های گذشته فشار شدیدی به اسرائیل وارد کرده‌اند تا مبادا به طور خودسرانه به مراکز هسته‌ای ایران حمله کرده و پای واشنگتن را به جنگی حساب نشده با تهران باز کند
یکشنبه 15 آبان 1390

پریستوک - ایران - تهران
دیروز شنبه در حالی که با یک دو رزگه ی ایرانی عراقی احوال پرسی می کردم گفتم شنیدم تا نوامبر نیروهای آمریکایی عراق رو تخلیه می کنند قهقهه یی زد و گفت می گن می خوان بیان ایران. گفتم ما مشکلی نداریم و این جا رو براشون چراغونی می کنیم و استقبال گرم. جواب داد اون ها هم همین و می گن!!!!!!
یکشنبه 15 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
اگر برای ایران میری جنگ اول دشمنی که خانه ات را اشغال کرده بنداز بیرون بهترین راه برای نا امید کردن اینها , قلع و قمع آخوندا بدست ایرانیان وطن پرست است که بهانه حمله به ایران از بین برود اینطوری هم مردم ازشر آخوندا و هم از شر این همه کرکری جنگ خلاص میشوند , مگه یک میلیون جوان برای خاطر دل خمینی تو جنگ ایران و عراق از بین نرفتن آخوندا چه طوری از ملت قدر دانی کردند ؟ با هتل کهریزک و اوین, احمق کسی است که ندای جنگ و جواب بده و بگه که من میجنگم و آخوندا ها را به داشتن سرباز امیدوار بکنه.
یکشنبه 15 آبان 1390

garfield - ایران - تهران
afshin7174 - ایران - تهران ساندیس تاریخ مصرف گذشته خوردی حالت خرابه داداش. :))
یکشنبه 15 آبان 1390

persian_aria75 - انگلستان - شفیلد
azarbayjan 362 ایران - تهران ، همشهری انشاالله که بو اتفاق توشمیی اما اگر توشدی حتما سنین سوراغونا گلرم و سوراغون توتارام ، حتما جبهه ده سنی گورم ، ، دوست عزیز امیدوارم این اتفاق نیافته ولی اگر افتاد حتما سراغ تو میام و حتمان دنبالت میگردم ببینم کجایی ، امیدوارم تو جبهه جنگ ببینمت ، زنده باد ایران و تمام اقوام ایرانی .
یکشنبه 15 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.