نقدی: وال‌استریت حاصل خون شهدای انقلاب اسلامی است

نقدی: وال‌استریت حاصل خون شهدای انقلاب اسلامی است

مهر نوشت:
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اختتامیه دومین کنگره شعر مقاومت ابراز امیدواری کرد با ادامه روند جنبش بیداری اسلامی، سومین کنگره شعر مقاومت در منامه پایتخت بحرین برگزار شود.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به بوشهر، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم اختتامیه دومین کنگره شعر مقاومت بین‌المللی اسلامی با اشاره به اینکه تمام نهضت‌های آزادیبخش دنیا از مصر تا جنبش وال‌ستریت در خیابان‌های نیویورک، حاصل خون شهدای انقلاب اسلامی است، گفت: شاید کسانی بر ما خرده بگیرند که دیگرانی هم بودند که در جنگ‌های مختلف در جهان کشته شدند و شما چرا انقلاب‌های آزادیبخش جهان را حاصل آنها نمی‌دانید. اما بحث ما بحث کیفیت این ماجراست. کودکان زیادی نیز در طول تاریخ کشته شده‌اند، اما آنها کجا و حضرت علی اصغر (ع) کجا؟ در واقع خون سید الشهداست که تا ابد بیدارگر بشریت است و اخلاص شهدای انقلاب اسلامی در نبرد با استکبار بود که امروز بیدارگر تمام امت‌های اسلامی است.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز هم باید مدیون شهدایی بود که در خیابان‌های منامه، حجاز و یمن با خون خود نهضت مقاومت اسلامی را به جلو می‌برند، اظهار داشت: قلم به دستان و اهالی ادب باید مراقب باشند تا از این قافله عقب نمانند. شعر و ادبیات همواره پشتوانه بزرگی برای پابرهنگان و مظلومان جهان بوده و ظرفیت اصلی آنها که روحیه مقاومت و استواری موجود در آنها بوده است را به این واسطه منتقل کرده است.
 
نقدی با اشاره به برگزاری نخستین کنگره شعر مقاومت در ارومیه در سال گذشته افزود: سال گذشته بدون اغراق اظهار کردم که اشعار ارائه شده را قبول ندارم، اما امسال دیدم که اشعار با سرعت قابل قبولی پیشرفت داشته است؛ هرچند هنوز هم معتقدیم سرعت انقلاب و حوادث منجر به بیداری اسلامی بالاتر است و باید شب و روز بدویم تا بتوانیم خود را به آنها برسانیم. من به واقع انتظار داشتم از ماجرای جنبش وال‌ستریت بیش از این در کنگره تولیدات ادبی می‌دیدیم.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین درباره روند ادامه یافتن برگزاری این کنگره گفت: برگزاری کنگره شعر مقاومت روند خوبی است که باید حمایت شود. امیدوارم که بتوانیم سال آینده این کنگره را در شهر منامه که انشاءالله آزاد شده است، برگزار کنیم و یا اگر میسر نبود در کرمانشاه.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شعر و ادبیات نقش بی‌بدیلی در بصیرت و بیداری جامعه دارد، عنوان داشت: قدرت نظامی دشمن شکست خورده است. آمریکا نیز مرده است، اما چون هیبت او ایستاده است، همه فکر می‌کنیم که زنده است، اما شک نکنید که آمریکا تمام شد و عصای نگه دارنده او همین حکامی هستند که در حال فرو ریختن هستند و روند افتادن موریانه به جان این عصا را باید به روشنی ببینیم.
 
نقدی ادامه داد: دوران اسلحه تمام شده است. امروز فقط مردم هستند که می‌توانند درباره کشور خود حرف بزنند. امام (ره) به ما یاد داد دوره حزب، گروه و سندیکا بازی تمام شده است. امروز حرف اصلی را مردم می‌زنند و در این میان تنها تزویر دشمنان است که می‌تواند تاثیر بگذارد و دقیقا در همین جاست که شاعران باید به مردم بصیرت داده و در بیداری و روحیه بخشیدن به آنها کمک کنند.

khosh bavar - ایران - یزد
مجبوری ادای " روشنفکرها " را در بیاری ?!
شنبه 14 آبان 1390

omide por jalal - آمریکا - لس‌انجلس
با سلام! بنده روانشناس هستم ، و به این آقا می‌گویم که شما دچار بیماری روانیه شیدایی و سر خوشی‌ شده اید! از نزدیکان ایشان تمنّا دارم که ایشان را به بیمارستان روانی‌ برده و زنجیر بزند زیرا این همان بیماری هست که هیتلر به آن مبتلا بود!.
شنبه 14 آبان 1390

Royan - آلمان - بوخوم
من از آقای عالی پیام " هالو " خواهش میکنم که یک شعر در وصف شعور این این آقا بگویند من که خودم ذوقش را ندام .
شنبه 14 آبان 1390

different - سوئد - استکهلم
امام (ره) به ما یاد داد دوره حزب، گروه و سندیکا بازی تمام شده است.
شنبه 14 آبان 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
خفه شو مردکه نحس بد قیافه ! مرده شور خودتون و انقلابتون و اسلامتون رو همگی با هم ببره که فقط باعث خنده زاری و ابروریزی و شرم هستید
شنبه 14 آبان 1390

iSam - انگلستان - لندن
بندی اخر چیزشعر اند این مجانین.
شنبه 14 آبان 1390

parandeh_shargh - ایران - کرمان
طبق تحقیقاتم هیچکس لایق تر از اقای مشائی برای ریاست جمهوری بعدی نیست ای چیزایی هم که تو میگی 1 سال قبل از اینکه حتی شروع شه اقای مشائی بهش اشاره کرده بود مشکش اینه فقط که میگه انقلاب ایرانی یا تمدن ایرانی که اینم افتخاره,کاش اغا زودتر دوروبریاشو میشناختن
شنبه 14 آبان 1390

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
متاسفانه مدتیست که این سایت با گاهی با مشکل باز میشه بقیه هم این مشکل را دارند؟
شنبه 14 آبان 1390

yashainiran - ایران - ایران
خیلی وقت بود اینقدر نخندیده بودم وای چقدر خندیدم از این جوک جدید
شنبه 14 آبان 1390

moota736 - افغانستان - کابل
دوستی میگفت ...شعر که کنتور نمیندازه !!! این آغا فکر نمیکنه تو شرایطی که ما رسماً تهدید به جنگیم از طرف اسرائیل و غرب حرف از بحرین یک کمی (البته فقط یک کما!) خطریه؟ اول قضیه ی اسرائیلتونو حل کنین بعد یک سئوال دیگم بزارین روش که مشکل ده برابر نشه!!! یک کشور همسایه بزاریم باشه که تو این شرایط علیه مون پایگاه آمریکا نشه!!!
شنبه 14 آبان 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
klopatra7 اره دوست عزیز من هم همین مشکل رو دارم !بعضی موقعها اصلا امکان پذیر نیست !!!
شنبه 14 آبان 1390

bahram$hiroshima - ژاپن - هیروشیما
klopatra7 - آلمان - دوسلدورف اره ! بعضی وقتها که اصلا باز نمیشه !!!!
شنبه 14 آبان 1390

afshinmehr1351 - ایران - کرج
حکومت سفسطه گرایانه چندیست برای اکثریت مردم دستش روشده است. آیا در ایران خواست و اراده مردم توسط حکومت اجراکه هیچ /شنیده می شود؟نقدی بداند اگر آزادی راحق مردم آمریکا میشمارداین حق برای مردم کشورش هم هست تا بتوانند خواست خود را اعمال نمایند
شنبه 14 آبان 1390

alexxx - اتریش - وین
اونوقت میگن مرده نمی....ه !?!?!?!
شنبه 14 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
وال استریت چه ربطی به بیداری اسلامی داره!?
شنبه 14 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.