کشف جسد مومیایی کنار یک امامزاده

کشف جسد مومیایی کنار یک امامزاده

فارس: مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف از کشف تعدادی کوزه و یک جسد مومیایی شده در جوار امامزاده سیدسوفی شهرستان ازنا در استان لرستان خبر داد.

حسن ربیعی، با بیان این مطلب افزود: شب گذشته گروهی گنج‌یاب در حال حفاری غیرمجاز در جوار امامزاده سیدسوفی ازنا همراه با دستگاه گنج‌یاب و اسلحه دستگیر شدند.
 
وی ادامه داد: این گروه با تطمیع یکی از کارگران طرح توسعه امامزاده سیدسوفی مبادرت به این اقدام کرده بودند که با هوشیاری پرسنل اداره اوقاف ازنا افراد مذکور هنگام این اقدام ناشایست دستگیر شدند.

ربیعی تصریح کرد: گفته می‌شود براساس تصاویر دستگاه مانیتور، اشیاء مذکور شامل چند کوزه و قالب یک جسد مومیایی شده است.

همچنین براساس گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف مدیرکل اوقاف استان لرستان با بیان اینکه این اشیاء تاریخی در دالانی مسقف در کنار امامزاده سوفی کشف شده است، گفت: امامزاده سیدسوفی ازنا هم‌اکنون در حال بازسازی و توسعه است و با مراقبت و هوشیاری توانستیم این اشیاء را قبل از آنکه به یغما برود از چنگ غارتگران میراث فرهنگی نجات دهیم و با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) عوامل مذکور را دستگیر کنیم.

وی تأکید کرد: شورای تأمین شهرستان ازنا پیش از ظهر امروز جلسه‌ای را با حضور اعضا برگزار کرد و مصوب شد که عصر امروز در محل مذکور اشیاء صورت جلسه و تحویل اداره اوقاف لرستان شود.

مدیرکل اوقاف استان لرستان تصریح کرد: در صورت عدم تأمین امنیت اشیاء این اشیاء به رسم امانت تحویل اداره میراث فرهنگی استان لرستان خواهد شد تا پس از احداث موزه امامزاده سیدسوفی این اشیاء به این موزه بازگردانده شود.

romano - ایران - تهران
پس مجددا تئوری اینکه ایران به مومیایی دست نداشته زیر سوال رفت از لحاظ مذهبی ایرانیها مشکل برای انجام این عمل داشته‌اند اما باید در نظر داشت که نزدیک 200 سال ساسانیان بر مصر حکمفرما بودند و امکان انتقال راهبان و زنان مصری به عنوان نجیب زاده در این بخش از دنیا بعید نبوده. خیلی دلم می‌خواد در مورد قدمت جسد بدونم متاسفانه اینجا دانشگاه که قدرتی نداره سربازان گمنام حرف اول رو می‌زنن.
جمعه 13 آبان 1390

shahab46 - المان - هانوفر
خدایبش جنتی نیست
جمعه 13 آبان 1390

freedom-is-not-free doom - استرالیا - ملبرن
امامزاده فرعون!! :)))
جمعه 13 آبان 1390

morteza-bikhial refigh - ایران - گرگان
مبارک آیت الله هاشمی رفسنجانی و پسرانش باشه...
جمعه 13 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
این خود حضرت مومی هست و تا حالا هم مردم بیخود روی این امامزاده نذر و دعا و از این چیزا انجام نداده بودند. خوب خدا را شکر لااقل یه دونش پر بود ببینیم بقیه هم پر ان یا پوچ ان.
جمعه 13 آبان 1390

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
امامزاده آخن آتون!
جمعه 13 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
‫شخصی بهمراه الاغش دار فانی را وداع گفتند،شخص را مومیایی و دفن کردند،مرکبش را هم در کنارش دفن کردند،حالا چه نفعی برای کس یا کسانی داشته که آنجا را امامزاده قلمداد کردند ،الله اعلم.
شنبه 14 آبان 1390

shervin-iran - ایران - خرم آباد
خیلی جالبه...تا الان می گفتن مومیایی کردن فقط در مصر باستان مرسوم بوده و اصلا درایران نبوده...می بینیم که تاریخ شناسان ما هم همچین سوادی نداشتن..همش غلط غولوط به خوردمون می دادن.....
شنبه 14 آبان 1390

sedaye_sokoot1388 - ایران - تهران
راز امامزاده ها. در یکی از امامزادههامردی کار میکرد که روزی به صاحب کارش گفت دیگر نمیخواهم در اینجا کار کنم پولی به من بده تا راهی شوم صاحب امامزاده هم بجای پول خر پیری را به وی داد واوراهی شد روزها گذشت وخر پیردر راه جان داد. مرد هم خر را خاک کرد وبه حال خود شروع به گریستن کرد کاروانی میگذشت پرسیدند چرا گریه میکنی نکند امامزاده ای اینجا خاک شده؟مرد کمی فکر کرد فرصت را غنیمت شمرد وگفت بله با گفتن این حرف همه کاروانیان بدور او جمع شده وشروع به گریستن کردن وپولها ونذورات خود را روی قبر گذاشتن ورفتن مرد که دید منبع در امد خوبی پیدا کرده کم کم ساختمانی بزرگ بنا کرد روزها گذشت تا خبر به صاحب کار قبلی مردرسید پس او براه افتاد وبه امامزاده جدیدرسیدشاگرد قبلی خود را دید و ازاو پرسید حالا خودمانیم جریان امامزاده چیست شاگرد هم جریان راتعریف کردمرد از شدت خنده بروی زمین افتادوگفت امامزاده قبلی که برایم کار میکردی مادر همان خر پیری بود که به تو دادم
شنبه 14 آبان 1390

siya41 - ایران - تهران
sedaye-sokootخیلی جالب بوددم شما گرم
دوشنبه 16 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.