وزیر خارجه ایران: ما برای جنگ آماده هستیم!

وزیر خارجه ایران: ما برای جنگ آماده هستیم!

 دویچه وله : وزیر خارجه ایران گفته است که کشورش تعرض احتمالی اسرائیل را با شدت پاسخ خواهد داد. فرماندهی ناتو هرگونه حمله به ایران را رد می‌کند، اما محافلی تائید کرده‌اند که اسرائیل درخاک ایتالیا به همراه ناتو رزمآیش برگزار کرده است.

در رابطه با انتشار برخی از گزارش‌ها و گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران، آندرس فوگ راسموسن، دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی اظهار داشت که ناتو به هیچ وجه قصد ندارد در ایران مداخله کند.

فرمانده ارشد ناتو روز پنجشنبه (۳ نوامبر) در یک اجلاس مطبوعاتی در بروکسل گفت: «ناتو از تلاش‌های سیاسی و دیپلماتیک برای حل مناقشه هسته‌ای با ایران حمایت می‌کند». آقای راسموسن از جمهوری اسلامی ایران خواست که از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل پیروی کند و به برنامه غنی‌سازی اورانیوم پایان دهد.

او به تکرار تصریح کرد: «اجازه دهید تاکید کنم که پیمان ناتو به هیچ وجه قصد مداخله در ایران را ندارد و ناتو در خصوص مساله ایران درگیر نیست.»

آندرس فوگ راسموسن حاضر نشد درباره رزمایش نظامی هفته گذشته اسرائیل در پایگاهی متعلق به پیمان ناتو در ایتالیا اظهار نظر کند، اما اندکی بعد امیلیانو بیاسکو، سخنگوی وزارت دفاع ایتالیا، این خبر را تایید کرد. سخنگوی وزارت دفاع ایتالیا بدون ذکر جزییات گفت که اسرائیل و اعضای دیگر ناتو در پایگاه دسیمومانو رزمایش مشترک برگزار کرده‌اند.

این تائیدی بر گزارش افشاگرانه روزنامه اسرائیلی "هاآرتص" است که خبر داده بود هفته گذشته ارتش اسرائیل به همراه ایتالیا و آلمان رزمایش ۵ روزه مشترکی در پایگاه هوایی دسیمومانو واقع در جزیر ساردنی برگزار کرده‌اند.

بنا به گزارش "هاآرتص" در این رزمایش که با شرکت‌ جت‌های جنگنده برگزار شد، عملیات بر سیستم‌های هشداردهنده و سوخت‌گیری هوایی متمرکز بوده است.

تأکید بر ادامه دیپلماسی

اجتماع سران گروه بیست در شهر کن در جنوب فرانسه، تا حد زیادی زیر سنگینی بحران اقتصادی یونان قرار گرفت، اما مناقشه هسته‌ای ایران نیز در گفت‌وگوها جای خاصی داشت. سران قدرت‌های بزرگ در این فرصت نظرگاه خود را درباره شیوه تعامل با ایران ابراز داشتند.

باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده روز پنجشنبه در حاشیه اجلاس "گروه ۲۰" گفت که نگرانی‌های خود پیرامون برنامه هسته‌ای ایران را با نیکلای سارکوزی، رییس جمهور فرانسه در میان گذاشته و هر دو در این نظر توافق دارند که "فشار بین‌المللی باید همچنان بر ایران ادامه یابد."

آقای اوباما در برابر خبرنگاران گفت: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، قرار است هفته آینده گزارشی درباره برنامه اتمی ایران منتشر کند و رئیس جمهور سارکوزی و من هم‌عقیده‌ایم  که باید فشار بی‌سابقه‌ای بر ایران وارد آوریم تا به تعهدات خود عمل کند.»

سران کشورهای بریتانیا، آلمان و ایتالیا نیز بر آمادگی کشورهای خود مبنی بر شدت بخشیدن اقدامات تنبیهی علیه ایران تأکید کردند.

ادامه تهدیدات دو طرف

 در روزهای گذشته ایران و اسرائیل با لحنی تند و گزنده یکدیگر را به حملات ویرانگر تهدید کرده و برای هم خط و نشان کشیده‌اند. همراه با جنگ لفظی، رسانه‌های جمعی از دورخیز ارتش اسرائیل برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران خبر داده و ارتش این کشور با آزمایش موفقیت‌آمیز یک موشک دوربرد اتمی به قدرت‌نمایی پرداخته است.

مقامات ایران با شدت به این تهدیدات پاسخ داده‌اند. در واکنش به آزمایش موشکی اخیر اسرائیل، مقامات نظامی ایران گفته‌اند که ارتش جمهوری اسلامی به سیستم موشکی پیشرفته‌ای مجهز است و می‌تواند هر حمله اسرائیل را بی‌درنگ دفع کند و ضربه‌ای مهلک به این کشور وارد آورد.

علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران، در گفت‌وگویی با نسخه انگلیسی روزنامه ترکی "حریت" گفته است که ایران به هرگونه تعرض اسرائیل به شدت جواب خواهد داد. آقای صالحی گفت که جمهوری اسلامی از سالهای دور با این تهدیدات اسرائیل آشناست. او تصریح کرد: "ما برای جنگ آماده هستیم". اظهارات وزیر خارجه ایران در رسانه‌های جمعی اسرائیل به شکل وسیع بازتاب یافت.

اختلاف نظر در اسرائیل

 به گزارش رسانه‌های جمعی اسرائیل میان دولتمردان گوناگون این کشور در نحوه برخورد با ایران اختلاف نظر جدی وجود دارد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و ایهود باراک وزیر دفاع، تلاش می‌کنند موافقت سایر اعضای کابینه را با حمله به ایران جلب کنند.

روز پنجشنبه (سوم نوامبر) رسانه‌های جمعی اسرائیل دیدگاه‌های برخی از دولتمردان این کشور را بازتاب دادند. از جمله از قول میر داگان، رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی "موساد" نوشتند که او حمله به ایران را "احمقانه" دانسته است. در برابر، برخی از محافل سیاسی تندرو اظهارات این مقام امنیتی پیشین را "خائنانه" دانسته، خواهان محاکمه او شدند.

افکار عمومی مردم اسرائیل نیز نسبت به حمله به ایران، متضاد و پراکنده است. بنا به یک نظرخواهی که به سفارش روزنامه لیبرال "هاآرتص" انجام گرفته است، حدود ۴۱ درصد شهروندان این کشور موافق و ۳۹ درصد مخالف حمله به ایران هستند. حدود ۲۰ درصد از جمعیت نظر روشنی ابراز نکرده‌اند.

بیشتر رسانه‌های جمعی و محافل سیاسی اسرائیل عقیده دارند که هنوز نقشه معینی برای حمله نظامی به تأسیسات هسته‌ای ایران تهیه نشده است، اما دولت از آماده‌سازی غافل نیست. گفته می‌شود که گزارش آینده "آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای" درباره برنامه اتمی ایران، می‌تواند نقش مهمی در این رهگذر ایفا کند.

آژانس اتمی قرار است چهارشنبه آینده (۹ نوامبر) در وین گزارش تازه‌ای از شیوه همکاری ایران ارائه دهد. آژانس در آخرین گزارش‌ها از همکاری ناکافی جمهوری اسلامی شکوه کرده بود. برخی از رسانه‌های جمعی این "شایعه" را پخش کرده‌اند که آژانس به اسنادی دست یافته که حدس تسلیحاتی بودن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را قوت می‌بخشد. جمهوری اسلامی همواره این موضوع را رد کرده و گفته است که برنامه هسته‌ای ایران صرفا جنبه صلح‌آمیز دارد.

topo0l.mopo0l - ایران - کرج
هاهاها زهی خیال باطل اسراییل حمله کنید ببینید چیکارتون میکنیم ایران همیشه پیروز است
جمعه 13 آبان 1390

morid - ایران - بوشهر
در حالیکه خلبانان اسراییلی در اسمان برای حمله به ایران اماده میشوند در پایین اسراییل نابود شده و هواپیماهایشان در روی زمین جای برای فرود بجز قبرس پیدا نمیکنند تازه اگر سوختشان برسد. ما ایرونی ها هم که در این برحه از زمان کاری نداریم کی وچه سیسنمی در کشورمان حکومت میکند پوزه ی هر کرکس لاشخور متجاوزی را بخاک میمالیم وخرخره اش را میجویم. امتحانش هم مجانی نیست کمترین هزینه اش نابودی ابدی صهیونیستهاست.
جمعه 13 آبان 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
گروههایی از درون حکومت خودتان دارند اتش جنگ را گرم میکنند، با آن طرح مسخره ترور سفیر تازیستان و دیگر تهدید ها و شلوغکاری ها.
جمعه 13 آبان 1390

romano - ایران - تهران
چند وقت پیش هی می‌گفتم زوزه گرگ می‌شنوم حالا دیگه زوزه هم نمی‌شنوم این آرامش قبل از طوفانه حالا بشینید و ببنید گرگها چکار با الاغ پیر می‌کنن.
جمعه 13 آبان 1390

ari jojeh - ایران - تهران
هجمه ساندیس خوران سایبری شروع شد. بزودی شرتان کم خواهد شد.
جمعه 13 آبان 1390

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
ای کاش دوستان یک کمی از این حس قلمبه شده ناسیونالیستی و وطن خواهی در برابر اسرائیل و غرب را در مقابله با آخوندکهای امام زمانی هم به خرج میدادند. گذشته از این از آن نترس که های و هوی دارد, از آن بترس که سر به زیر دارد. اگر صدام و مبارک و بن علی و قذافی و بقیه اراذل توانسته بودند... حالا به قول دوستان ساندیسی ایران(البته اراذل ج.ا) هم میتوانست. غرب با مردم ایران کاری نداره, اون کسی که باید بترسه خودش میدونه کیه که میگه اینقدر کش ندید قضیه را.
جمعه 13 آبان 1390

moota736 - افغانستان - کابل
۱- نابودی اسرائیل = نابودی اقتصاد مبتنی بر فروش تسلیحات به حماس. ۲- نابودی ایران = قدرت مطلقه سعودی برای سالیان متمادی در اپک. ۳- جنگ مستقیم این دو = قدرت گرفتن اعراب و سنی ها در تمام منطقه. نتیجه = اگر جنگ شد به من بگین مموتی ا.ن.
جمعه 13 آبان 1390

keyvan_aria - سوئیس - لوزان
morid - ایران - بوشهر....از قول همه حرف نزن . مثلا من میام خرخره تو رو میجوم و فرش قرمز مبندازم جلوی ارتشی که آزادی بخش هست
جمعه 13 آبان 1390

m.noor - امارات - شارجه
به امید روزی که اسمی از جنگ در دنیا نباشد امین م.ن
جمعه 13 آبان 1390

Camran - عــــراق - بـغداد
لعنت بر اسراییل ,مورچه چیه که کله پاچه داشته باشه, کجایند دوستان اسراییل و غرب? مرگ بر مزدوران سبز-----ی فروشهای ایران فروش مزدور بزدل ابله و سوسول
جمعه 13 آبان 1390

farhad352 - ایران - تهران
. اگر شما آماده جنگید ،با سید علی چلاق و سایر ملایان الاغ و سایردزدان در حال فرار از خودتان مایه بگذارید نه از مردمی که از شما چیزی جز نفرت بدل ندارند. کرکری خوندن شما، عرب زادگان قالب شده به ایران وساندیس خور ها موجب فراموش شدن جنایت ها ، کشتار ها، دزدی ها، سر راه گیری های روزانه و تجاوز به حقوق ملت تحت ستم و جور ملایان بی مقدار بیشرف و توله سگ ههای پاچه گیر خود فروش، نخواهد شد و عنقریب پوزه این دجالان بدتر از بیگانگان به خاک مالیده شده وریش هر ملای مفت خور دردست جنگجوی تحت ستم ،ابزار سگ کش کردن آنها در خیابان های ایران خواهد شد و ننگ اسلامی بودن ایران با چال کردن این بیشرفان ایران فروش ،برای همیشه به زباله دانی تاریخ سپرده میشود..
جمعه 13 آبان 1390

mamoti - ایران - کرج
morid - ایران - بوشهر. شما نمیخادخرخره کسیو بخوری اگر خیلی عرضه داری لطفا جلو برادران غارتگر سپاهی وبسیجی و...رابگیر. راستی ازمحمودخاوری چه خبر؟.
جمعه 13 آبان 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
جنگ؟؟؟؟؟؟؟...تو دیگه به مردم ایران بگو" برین لب مرز حلوا مجانی میدن" هیچ کس از جاش تکون نمیخوره.. ج . اس هالی اینو خوب میدونه. وگرنه خیلی وقت پیش جنگ شروع میکرد. چهارتا سرباز انگلیسی رو تو مرز گرفتن.دو روز بعد با کت و شلوار ازادشون کردن. این چهارتا بسیجیها که تو سایت مامور شدن .اینا عقل ندارن وگرنه بسیجی نمیشدن..catboy که از همین الان فرار کرده ژاپن..love چهار بهار مونده. اونم فکر کنم موجی..
جمعه 13 آبان 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
topo0l.mopo0l - ایران - کرج/morid - ایران - بوشهر/ جنگ تنها راه برون رفت از این گلی است که اربابانتان در ان گیر کرده اند.هرچند که بقول احمد شاملو,سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدن آن پول می گیرد.
جمعه 13 آبان 1390

farzad711 - کره جنوبی - سئول
moridبوشهر-تواگر خیلی زرنگی پوزه همین لاشخورای که تو ایران حکومت میکنن روبزن-درضمن سنگ بزرگ هم نشونه نزدنه
جمعه 13 آبان 1390

kamran63 - فرانسه - لیون
topo0l.mopo0l - ایران - کرج و morid - ایران - بوشهر - اولا زیاد احساساتی نشید ! جنگی در کار نیست و قرار هم نیست که کسی به ایران حمله کنه ! در ضمن شماها اگه قرار بود تو پوز کسی بزنید اقلا از پس صدام بر می اومدید , امریکا و اسراییل پیشکش تون !!
جمعه 13 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
آره ارواح عمت الآن تو و آخوندها میرید جنگ و کشور را نجات بدید. گذشت اون دوران که ملت واسه حفظ شرف و ملیتشون همه همکاری میکردند اونموقع امثال کسانی کمک دادند که بعدها ضد انقلاب محسوب شدند, شما که دیگه نه شرف و نه آبرو و نه ملیتی برای ملت گذاشتید. شرف و آبرو را که یا در عرصه جهانی و یا توی زندانها از جوانها گرفتید و توی خیابان هم که توی سرشون میزنید. ملیت هم که قربونش برم همش شده عربی تازی, پس چرا ما باید دفاع کنیم؟ میذاریم شما که داغون شدید بعد غریبه ها را میریزیم بیرون و ترتیب شما را هم میدیم.
جمعه 13 آبان 1390

golly47 - المان - فوکشتاد
اسرائیلی ها دارند خودشون با دست خودشون قبراشون و میکنند چون با کشوری میخواهند در بیافتند که تو جنگ کردن خبره اند حتی اگر صد سال هم طول بکشه
جمعه 13 آبان 1390

دستان - ایران - تهران
ایران بوشهر از قول همه ایرانیهای وطن پرست صحبت کرد .حالا اشکال نداره چند تا خود باخته معلوالحال نگران خودشان هستند
جمعه 13 آبان 1390

capochin0o - امارات - شارجه
ما اینقدر بدبخت شدیم که یه اشغالی مثل اسراییل اسم حمله به ایران میاره بیایید حمله کنید تا هم خودتون رو راحت کنید هم مارو
جمعه 13 آبان 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
مطمئنا هیچ حمله ای صورت نخواهد گرفت. اولا کشورهای منطقه در خطر تشعشعات رادیواکتیو و گردهای ان قرار خواهند گرفت و مضافا سربازان امریکائی و انگلیسی خود در خطرند. دوم منطقه مدتی دچار ناارامی میشود باتوجه به بحران اقتصادی که گریبانگیر کشورهای امریکا و بعضی اروپا است همه من جمله خود اسرائیل ضرر خواهد کرد ایران درمنطقه ای خاص است. در ضمن هروقت مردم از نظام ناراضی و رژیم درخطر قرار می گیرد غرب که دراصل علیرغم شعار مخالفت با نظام ایران این نمایش را جهت وحدت مردم بنفع رژیم و انحراف افکار از مسائل داخلی ایران برگزار می کند. تا ملت ذهنشان از چپاول و خیانتی که میشود منحرف گردد بگذارند پولها را خائنان برای رونق اقتصاد ورشکسته غرب خارج کنند.جنگی در نمی گیرد.
جمعه 13 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
topo0l.mopo0l - ایران - کرج/morid - ایران - بوشهر/ براتون متاسفم همین خالی بندهای امثال شما و دولت شما ملت را به این روز انداخت , آنقدر چوب تو لونه زنبور کردید که حالا ملت خسته و از نا افتاده ایران بعد از دادن یک میلیون کشته در جنگ عراق دوباره باید بخاطر آخوندای نمک به حرام وحشی تو یه جنگ دیگه جان بدن این بود چیزی که اسلام و انقلاب برای ایران میخواست,اسرائیل و انگلیس و فرانسه, عراق نیستد که مرز به مرز باهاشون بجنگی با چهار تا موشک حال ایران را تا 50 سال آینده جا میارند , بعد هم مثل افغانستان و عراق سربازهای خارجی تو کشورت زندگی میکنند و یا مثل فلسطین یه 30 سالی با سنگ به جنگ تفنگ میروید و افتخار میکنیدکه در راه آزادی کشورتون می جنگید چیزی که 33 سال پیش داشتیم و قدرشو ندونستیم , مسلمانان همیشه باید یه عده را بکشند که براش سینه بزنند.
شنبه 14 آبان 1390

kourosh84 - آمریکا - واشنگتن
شاید برخی‌ فکّر میکنند تنها چاره از رهایی حکومت آخوندی حمله نظامی باشد . ولی‌ هیچ وقت نمیتونه رژیم اشغالگر و تروریست اسرائیل باشه . به‌‌ قول رضا مارمولک شما ماستتو بخور . ولی‌ شکر اضافی نخور.
شنبه 14 آبان 1390

adsi - چین - شانگهای
زنده باد ایران و ایرانی وطن پرست و مرگ بر اجنبی و خودفروخته.خاک بر سر کسایی که به خاطر آزادی از رژیم آخوندی حاضره زیر بیرق عرب و خاخام یهود و غرب بره.به خودتون بیاید اگه قرار باشه جنگی بشه هر ایرانی وطن پرست وظیفه خودش میدونه که از خاک وطن دفاع کنه وگرنه سرزنش قاجار و خیانت غرب که همه میدونیم و قبول هم داریم ...
شنبه 14 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
keyvan-na aria- سوییس !!شما نیازی نیست فرش قرمز جلوی ارتش بقول خودت آزادیبخش پهن کنی،شما چه بخواهی چه نخواهی باید عزیزترین کسانت را تقدیم ارتش متجاوز کنی!!!،جنگ ایران و عراق را بیاد میاوری که عرب های وحشی چه به سر زنهای ما در شهر ها و روستاهای مرزی درآوردند؟دسته جمعی طبق قانون اسلام که مال و ناموس دشمن در جنگ همچون غنیمت جنگی محسوب میشود،زنی را مورد تجاوز قرار میدادند که بیچاره زخم عفونی پیدا میکرد.جنگ تمام شد،تمام صدمات و سختی ها متوجه ملت شد،آخوندها و خمینی آسیبی ندیدند و قوی تر و پرروتر شدند،حالا هم ارتشی آزادیبخش در کار نیست،احتمالا نیروگاه اتمی را اگر بتوانند میزنند که چند سالی خیالشان از بابت مسلمانان تندرو طرفدار فلسطین راحت شود،تا امسال تو وطن فروش که در انتظار کمک بیگانه در خارج باشند و جوانان خموده و معتاد در داخل هیچ اتفاقی که منجر به آزادی ایران از دست دیکتاتوران عقب مانده اسلامی رخ نمیدهد.
شنبه 14 آبان 1390

dkdk - دانمارک - اسلیس
ایران - تهران بهتر بروی عفت کلام یاد بگیری.ضمنا مردم درسته دلخوشی از دولت ندارند اما وطن فروشان بدانندکه همین مردم مادر متجاوزگران را به عزاشون میشونند.وطن مادر دوم انسان است و تف و ننگ بر مادر فروشانیکه همدل تجاوزگران باشد.نه ایران عراقه و نه ایرانی عربه کسی قدم بزاره در مرزهایمان بایش گردشکن میکنیم.مردم خوب میدانند که اسرائیل و غیره اصلا دلشون بحال ما نسوخته بلکه نگران امنیت و منافع خودشانند و در این راه اگر بتوانند مردم خوب ما را هم قتل عام میکنند.ما با دولت بدیم نه با وطن.خاک و شرافتمون بنابراین وطن فروشان ببندند دهان مزخرفگویشان را.چقدرباید احمق باشیم که فکر کنیم این چند کشور نگران و دلسوز ملت ایرانند.
شنبه 14 آبان 1390

آرش کمانگیردوم - ایران - تهران
به نظر دوستان ولایی و خرخره جو! اگه وحوش غربی و عزراییل به ایران حمله کنه، چه قدر از نظر ریالی و جانی به این مملکت و مردمش خسارت و ضرر می زنه؟! به نظر من ضرر و زیانی که اخوندهای احمق و مفت خور به این مملکت زدند با یک جنگ اتمی دو ماهه برای نابودی نصف ایران برابری می کنه! دلم از این می سوزه که خرخره جو ها و عربده کش های سایبری نه به خاطر مام وطن و ناموس و شرف مردم، که به خاطر عبای کثیف آخوندهای دزد و دروغگو اینجوری لاف می زنن و به قول دکتر شریعتی: جنگ بین دو ملتی که همدیگر را نمی شناسند به خاطر کسانی که همدیگر را می شناختند!. تف به گور بابای هر کی از جنگ و خونریزی و غارت دفاع می کنه ولی در مقابل دزدی ثروت هزاران میلیاردی مملکت به دست اوباش و ارازل حاکم خفه خون گرفته!
شنبه 14 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.