بالا گرفتن جنگ لفظی بین ایران و اسرائیل

بالا گرفتن جنگ لفظی بین ایران و اسرائیل

گفته می‌شود که بنیامین نتانیاهو در تلاش است تا توافق کابینه را در مورد حمله احتمالی این کشور به ایران جلب کند

جاناتان مارکوس

خبرنگار بی بی سی در مسائل دیپلماتیک

انتشار گزارش‌هایی در اسرائیل مبنی بر تلاش بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، برای کسب توافق لازم در مورد حمله نظامی احتمالی این کشور به تاسیسات هسته‌ای ایران، موجب شده است که مقامات ایران هم در واکنش هشدار بدهند که چنانچه اسرائیل دست به چنین حمله‌ای بزند، متحمل هزینه سنگینی بشود.

بالا گرفتن تنش بین اسرائیل و ایران نشان می‌دهد که با توجه به وضعیت حساس منطقه، به دنبال وقوع بهار عربی، این دو کشور نیز نسبت به آینده منطقه نگران هستند.


جنگ لفظی بین ایران و اسرائیل هر از چند گاهی بالا می‌گیرد و بعد از مدتی فرو می‌نشیند، اما تنشی که بین دو کشور وجود دارد، همچنان در پشت پرده باقی می‌ماند.

دگرگونی‌های سیاسی که در طی چند ماه گذشته در منطقه به وجود آمده، دو کشور را نگران ساخته و موجب شده که آن‌ها حالت دفاعی به خود بگیرند.

با وجود این که هر دو کشور از نیروهای مردمی که در منطقه شکل گرفته، نگران هستند، اما حاضر نیستند تغییری در موضع آشتی ناپذیر خود نسبت به دیگری ایجاد کند.

پیام‌هایی که از طرف اسرائیل می‌‌رسد، ضد و نقیض است. از یک طرف گفته می‌شود که هیچ تصمیمی برای حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران اتخاذ نشده است.

اما از طرف دیگر گزارش های متعددی در مطبوعات این کشور منتشر شده حاکی از آن که موشک بالستیکی جدیدی که احتمالا توانائی حمل کلاهک های هسته‌ای را هم دارد، توسط اسرائیل مورد آزمایش قرارگرفته، و بنیامین نتانیاهو هم در تلاش است تا در مورد اقدام این کشور در قبال ایران، توافق اعضای کابینه خود را به دست آورد.

اسرائیل در مقابل آنچه که در اطراف این کشور می‌گذرد، خود را منزوی می‌بیند. مقام های این کشور هم احساس می‌کنند که آمریکا و جامعه بین المللی توانایی آن‌ را ندارند که با اعمال فشار بر ایران، این کشور را راضی به کنار گذاشتن برنامه اتمی اش کنند.

ممکن است که هنوز وقت عمل نشده باشد، اما از اسرائیل پیام‌هایی در رابطه با این موضوع می‌رسد.

ایران هم مشکلات خود را دارد. اقتصادش بیمار است، و رژیم بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، متحد اصلی‌اش در منطقه هم، با مشکلات داخلی خود و خطرات ناشی از آن مواجه شده است.

سرنگونی حکومت بشار اسد، توانائی ایران برای حمایت از گروه فلسطینی حماس و گروه حزب الله لبنان را مشکل می‌سازد.

تغییرات منطقه‌ای معمولا موجب ترویج شک و تردید و بلاتکلیفی می‌شود، و به همین دلیل هم جنگ لفظی بین ایران و اسرائیل را باید با توجه و علاقه‌ دنبال کرد.

ali baranpooryan - برزیل - سانتوز
من به عنوان یک ایرانی کاری هم به رژیم اخوندی ندارم ولی اسرائئل بدونه که هیچ غلطی ن میتونه بکونه .من از ایرانم در برابر تجاوز هر بیگانه ای دفاع میکنم
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ماه شب هفت - ایران - کرج
ali baranpooryan - برزیل - سانتوز .. جو نگیرتت داداش
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Behnam1978 - المان - شتوتگارت
ali baranpooryan - برزیل - سانتوز پس از برزیل پاشو برو ایران که سرنگونی اخوند نزدیکه
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

talae sabz - ایران - رفسنجان
اقای وطن پرست ظلمی که این حکومت داره به ایران و مردمش میکنه هیچ بیگانه ای نمیکنه . من راضی ام اون بیگانهایی که مردم عراق از دست صدام ازاد کردند بیان ایران را هم ازاد کنند. شماهم که نگران تجاوز بیگانه هستید میتونید برید کنار برادران بسیجی از جمهوری اسلامی دفاع کنید(البته اگه به خودت تجاوز نکنند)
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

mehdi6374 - ایران - ساری
ایران 2500 ساله ویران شده خواهش میکنم کسی چاپلوسی بیخود نکنه
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ragsey - ایران - تبریز
آمریکا و اسرائیل هیچ غلطی نمیتونن بخورن در مقابل جوانهای جان بر کف ایرانی الاصل که خون باقر خان و کوروش تو رگهاشونه و تا آخرین قطره خونمون هم که شده در مقابل هر نوع حملهای ایستادگی می کنیم اینو تو گوشاتون فرو باید بکنید آمریکا و اسرائیل جنایتکار
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Neda02 - کانادا - اتاوا
ali baranpooryan - برزیل - سانتوز . درود به شما. من و خیلی از ایرانی‌هایی که این‌جا می‌شناسم دقیقا همین حس را داریم. البته من می‌دونم کاری از دست خود من برنمی‌آید چون تا حالا حتی اسلحه از نزدیک ندیده‌ام چه برسه که بتونم ازش استفاده کنم و باهاش جان یک انسان را بگیرم. امیدوارم اون روز هرگز نیاد که ناچار به دفاع از خودمون بشیم. دریغ است ایران که ویران شود.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

fetneh.gharn - امریکا - سیاتل
من از طرف خودم میگم ، با حکومت و دولت حاکم بر ایران مخالفم ، ولی ما لیبی یا کشوری های عربی و یا حتی ژاپن نیستیم که در مقابل تجاوز گران ساکت بمانیم ، ما تجاوز 1400 سال پیش را فراموش نکرده ایم. مثل این داستان :دولت ایران همانند پدری است که فرزندان و همسر خود را مورد آزار و اذیت قرار میدهد ، ولی این دلیل نمیشود که همسایگان بابت درس عبرت داردن به پدر خانواده وارد خانه شده و اسباب و اساسی خانه را شکسته به زن و فرزندان تجاوز کنند به بهانه انتقام جویی از پدر خانواده ...
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

baas - هلند - روتردام
حالم از بظاهر هموطنانی بهم میخوره که تحمل تجاوز خارجیها رو ندارن و تجاوز هزاران ساله و درحال حاضر اعراب را به ایران ستایش میکنند ,
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

رستگار501 - سوئیس - برن
32 سال هی پرچم آتش زدید و زینب کماندوهای ( توبه کرده های قلعه) تو خیابان جیغ زدن و مرگ بر این و آن گفتند. و آخوندها و انتری نژاد بجای رسیدگی به وضع ایران -پول مردم را به حزب الله لبنان و حماس و دادند و هر با در سازمان ملل بجای دفاع از ایران ضد اسرائیل زر زد و از مردم عرب دفاع کردنند . حالا باز می خواهید مردم را خر کنید و به امید بهشت بچه ها را روانه جنگ کنید؟ دشمن ایران همیشه اعراب بودند و هستند.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

keyvan_aria - سوئیس - لوزان
دمش گرم خدا کنه تا قبل از عید بزنه ایران رو خلاص بشیم..من که میگم تو 20 دقیقه کار ایران رو میسازه
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

IRANI AZAD-1361 - ایران - اصفهان
علیرغم اینکه به شدت مخالف رژیم کثیف جمهوری اسلامی هستم باز هم مخالف جنگ هستم اگر جنگی صورت بگیره بدون شک و تردید اول از همه آمریکا پشتیبان اسرائیل خواهد بود و وارد میدان میشه و دیگه یه جنگ تمام عیار............. که آتش آن به این زودی ها خاموش نمیشه. فقط و فقط این مردم هستند که باید تاوان این جنگ و زیاده گوی های رژیمشونو بدن. آمریکا اگه به اسرائیل چراغ سبز نشون بده آن روز روز تلخی برای مردم خواهد بود و این را هم بگم که اسرائیل بدون آمریکا هیچه مشکل اینجاست که حامی زیاد داره. وقتی خود رژیم جمهوری اسلامی دلش به حال مردمش نسوزه اونوقت هر کشوری که بخواد به ایران حمله کنه رو تصور کنید که چی میشه.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

soroush12 - ایران - تهران
ragsey - ایران - تبریز . خواهشا وقتی میخوای از از آخوند های پدرسوخته دفاع کنی پای کوروش و باقرخان رو وسط نکش
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

assassin - اسرایل - اسرایل
زنده باد اسرایل. فلسطین مال هیچ مسلمانی نیست.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

soroush12 - ایران - تهران
ragsey - ایران - تبریز . خواهشا وقتی میخوای از از آخوند های پدرسوخته دفاع کنی پای کوروش و باقرخان رو وسط نکش
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

sir_reza - ایران - تهران
دیر یا زود این جنگ بالاخره اتفاق می افته
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

odin - بلژیک - انتورپن
ali baranpooryan - برزیل - سانتوز - جانم، دفاع از هر کسی هم بکنی حتا اگر بدون توجه به مسائل سیاسی و اینکه کسی در جنگ ساخته و پرداخته رژیم شرکت کنه، سودش برای رژیمه. با هر کی جنگ راه میندازه، خودش و اغازاده هاش برن بجنگن. اون ممه رو لولو برد عزیز جان! اون وقت که من رفتم جبهه( لشکر28 -خط اول قوش سلطان بالای شهر پنجوین عراق) دشمنی داشتیم که چشمش دنبال مملکت بود و سربازهاش تو ایران بودن. اما ایندفعه دشمن با ملت دشمن نیست با رژیم دعوا داره.موقعیت ورود به ایران رو هم نداره.به درک.ما میگیم سگ به سگ رها کن خودت از دور نگاه کن.هر کی سود 3میلیاردی و 18 میلیاردی و وزارت نفت و کل مملکت با هم رو میبره، خودش هم بره بجنگه نکنه شما هم از همینهایی باشی که سود داره؟ خدای نکرده.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

amir salam - ایران - تهران
اسرائیل اگه آمریکا حمایتش نکنه تو دنیا از کشورهایی میشه که اصلا کسی ازش خبر نداره اسرائیل کشوری که با حمایتهای آمریکا حتی پیمانهای بین المل رو برای درست نکردن بمب اتمی امضا نکرده این رو به عنوان یک ایرانی میگم اگه تو ایران هر مشکلی هست توی ایرانه ،توی خود ایران هم باید حل بشه و هیچ وقت اسرائیل و کشورهای عرب جرات حمله به ایران رو ندارن فقط آرزوی حمله به ایران رو به گور میبرند اگه یک وقت هم حمله کنند نابودی خود زن و بچه ها و کشورشون رو امضا کردن
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

عمو گجت - بلژیک - بروکسل
ali baranpooryan - برزیل - سانتوز . تو برزیل می‌خوای از ایران دفاع کنی‌؟ چه‌جوری ؟ بگو ما هم یاد بگیریم....
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ali1111 - ایران - تهران
ali baranpooryan - برزیل - سانتوز. اینها همه جنگ تبلیغاتی است و می خواهند فشار را روی ایران بیشتر کنند. امیدوارم هرگز جنگی پیش نیاید وگرنه من و شما که حتی کوچکترین کاری نکردیم که کشور را از دست ملا ها نجات بدیم و هر دفعه هم که می خواهیم بریم ایران صد دفعه مهر خروجمون را چک میکنیم حالا چگونه میخواهیم با موشکهای اسرائیلی دست خالی بجنگیم?!!
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

قزوین - قزوین - ایران
یکم غیرت داشتن و مرد بودن خوبه اقایی که منتظر هستی اربابات امریکا و اسرایل بیاین وطنت رو غارت کنن
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

keyvan_aria - سوئیس - لوزان
زنده باد ارتش آزادی خواه اسرائیل
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
‫talae sabz -رفسنجان!!!جنسی که مصرف کردی توهم زا بوده،خودت هم نای حرکت کردن نداری،لذا حاضری هر بلایی سر خود و خواهر و مادرمان میخواد بیاد،بیاد آنهم توسط بیگانه،اما در عوض آخوند ها گورشون را گم کنند.با حمله احتمالی بیگانگان،هدف از حمله کمک به ما و تغییر رژیم نیست.حمله ای به تأسیسات اتمی مان که بودجه اش را از حق من و تو و بچه یتیم هایی که شب سرشان را گرسنه بر بالین میگذارند خواهند کرد و عقب نشینی خواهند کرد،با این حملات کوتاه مدت چندین سال کار نیروگاه عقب خواهد افتاد و یا کلا منهدم میشود،ضرر این حمله مستقیم و غیر مستقیم دامنگیر ملت میشود،حرف اضافه هم بزنیم،با سوء استفاده از موقعیت جنگی هر بلایی را این کثافت ها سرمان در خواهند آورد.اگر ناتو به لیبی کمک کرد،مردم نخست خودشان حرکت را آغاز کردند،مردم لیبی مانند عده ای از ما ایرانیان شب و روزشان را پای بساط مواد مخدر به امید کمک بیگانه نمیگذراندند.از تو حرکت،از خدا برکت.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

alkap0n1990 - ایران - کرج
متاسفم از نظراتی که خوندم . اینو بدونید که اگر آمریکا و اسرائیل و ناتو میتونستن به ایران حمله کنن تا حالا ، من زنده نبودم که این نظرو بنویسم . و کسائی که فکر میکنید عراق ، لیبی یا افغانستان آزاد شده . واقعا اینجور فکر میکنید یا سر لجبازی میگید اینارو ؟ خداییش مردم ما بی عرضن که همی حکومتی داریم ولی دست بیگانه تو کشور ؟؟؟؟یعنی چی ؟ میدونید ی میگید ؟چ
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

dkdk - دانمارک - اسلیس
alkap0n1990 - ایران - کرج دمت گرم و نفست حق.نادانیکه میگه حاضرم به ایران مثل عراق حمله بشه حاضره همانطوریکه در عراق به ناموس مردم تجاوز کردن در ایران به ناموسش چپ نگاه کنند?انهائیکه حاضرند به وطنشون تجاوز کنند وطن فروشانی هستند که ادعای وطن پرستی میکنند.اگر دولت ایران بده دلیل براین نیست که تعدادی همصدای متجاوزان بیشرف باشند و اگر فکر میکنید انها دلشون بحال ملت ایران سوخته از حماقتتونه.ان بیشرفها فرقی بابیشرفهای داخلی ندارند.هر دو بدنبال امنیت و منافع خودشانند.قابل توجه وطن فروشانه بیگانه پرست.
جمعه 13 آبان 1390

talae sabz - ایران - رفسنجان
ekman - ‫ایران - شیراز - نه عزیزم جنسای من خوب بوده ساندیسای تو ی چیزی توش بوده. اون بیگانه ای که داراه مردم ایران غارت میکنه جمهوری اسلامی. اقای ساندیس خور شماکه نگرانید کودکان گرسنه ایران هستین ی چند ساعت از بسیج بزنید بیرون از این کودکان زیاد میینید. ببین تو با اون رهبرت دیگه باید به پایان سلام کنید
جمعه 13 آبان 1390

amir salam - ایران - تهران
خیلی خوبه که همه نظرتشون رو راحت میگن ولی عزیزان اگه آمریکا به فکر ایرانیاست چرا خانم شهرزاد میرقلی‌خان زن ایرانی زندانی در آمریکا رو که دوتا دختر ناز کوچلو هم داره آزاد نمیکنه وقتی ایران زندانیای آمریکایی رو آزاد کرده رفتار آمریکایی ها با خانوم میرقلی خان عوض شده و بیشتر اذیتش کردن و گفتن ما آمریکایی هستیم و راحت زندانیامون رو آزاد کردیم ولی تو باید اینجا حالا حالاها بمونی این نشون میده اگه یه روزی آمریکا ایران روهم بگیره با مردم رفتار درستی نمیکنه ما باید مشکلات داخلیمون رو خودمنو حل کنیم نه اجازه بدیم هرکی خواست برای تامین منافع کشورش به ایران حمله کنه
جمعه 13 آبان 1390

yasamangoleziba - ایران - تهران
چندتا ای دی مال جمهوری اس...الی مدام زر مفت میزنند که فلان و.. مامردم ایران از جنگ استقبال میکنیم.
جمعه 13 آبان 1390

topo0l.mopo0l - ایران - کرج
اسراییل در چه فکریه...؟؟؟ ایران پر از تپلیه هاهاهاها
جمعه 13 آبان 1390

mashkok - ایران - تهران
با اخوند وجمهوری اسلامی کاری نداریم ولی وطن فروش های فراری بدونند امریکا و کشورهای غربی واسرایل هیچ غلطی نمی تونند بکننداگر وجود دارن بیاند جلو حرف زدن موفت .....خوردن زیادیه
جمعه 13 آبان 1390

ali baranpooryan - برزیل - سانتوز
خدا رو شکر چقدر وطن فروش داریم .دشمن ما اعراب هستن ولی فراموش نشه ما اریایی هستیم.قبل از اعراب دشمن بزرگتری هم داشتیم برزیل سانتوز
جمعه 13 آبان 1390

leyli maman - مالزی - کوالالامپور
keyvan-aria سویس لوزان:مطمئنم که ایرانی نیستی از دو تا کامنتات مشخصه نشستی تو بهترین و امن ترین نقطه جهان داری لحظه شماری می کنی و دعا میکنی که اسراییل حمله کنه به ایران ؟واست متاسفم اسم اریایی رو از خودت بردار .شرم کن این وسط مردم بی گناه میسوزن نه اونی که تو و اربابت اسزاییل می خواد
جمعه 13 آبان 1390

kamran63 - فرانسه - لیون
اینقدر هول نشید ! حمله ای در کار نیست, فقط برای گرم کردن تنور انتخابات و سرگرم کردن مردم هست !
جمعه 13 آبان 1390

dkdk - دانمارک - اسلیس
yasamangoleziba - ایران - تهران بهتر بروی عفت کلام یاد بگیری.ضمنا مردم درسته دلخوشی از دولت ندارند اما وطن فروشان بدانندکه همین مردم مادر متجاوزگران را به عزاشون میشونند.وطن مادر دوم انسان است و تف و ننگ بر مادر فروشانیکه همدل تجاوزگران باشد.نه ایران عراقه و نه ایرانی عربه کسی قدم بزاره در مرزهایمان بایش گردشکن میکنیم.
شنبه 14 آبان 1390

felora - ایران - تهران
بعضی ها واقعا معلوم نیست ایرانی اند یا ادای ایرانیها رو در میارن ! جنگ = فاجعه قتل وفقر وبدبختی ! ازاون سر دنیا برای ما ارزوی جنگ نکنین, با دردهای خودتون بجنگین!
شنبه 14 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.