راه حل عجیب برای تولید برق ارزان

راه حل عجیب برای تولید برق ارزان

دانشمندان انگلیسی در یک پژوهش که در نوع خود اولین بوده، از ادار به عنوان یک سوخت در دسترس و فراوان برای تولید برق نام برده‌اند.

به گزارش ایسنا محققان دانشگاه غرب انگلیس در پژوهش خود راهی را برای تولید مستقیم الکتریسیته از ادرار با استفاده از سلولهای سوختی میکروبی ارائه کرده‌اند که در مجله Physical Chemistry Chemical Physics جامعه سلطنتی شیمی منتشر شده است.

یکی از اهداف این تیم تحقیقاتی بررسی امکان تولید برق توسط ادرار از طریق سلولهای سوختی میکروبی و محاسبه بازدهی انرژی از ادرار در زمان استفاده در این سلولها بود.

سالانه حدود 6.4 تریلیون لیتر ادرار تولید شده و محققان آن را یک جایگزین بالقوه برای منابع تجدیدناپذیر انرژی خوانده‌اند که تاکنون مورد بی‌توجهی واقع شده است.

سه سلول سوختی میکروبی ساخته شده از آکریلیک با آند 25 میلی‌لیتری و حفره‌های کاتد در آزمایش‌های این محققان مورد استفاده قرار گرفتند. الکترودهای آند و کاتد با پمپهای کوچک به 11 بطری مخزن متصل شدند. ادرار پردازش نشده هم در حجم‌های بین 25 تا 300 میلی‌لیتر به بطری مخزن چرخشی اضافه شده یا در حجم کمتر بین 0.1 تا 10 میلی‌لیتر به طور مستقیم به ورودی‌های آند تزریق شد.

ادرار به صورت تازه یا یک هفته از زمان نمونه برداری مورد استفاده قرار گرفته که این نمونه از یک داوطلب سالم با یک رژیم غذایی سالم و بدون سابقه بیماری مجرای ادراری یا کلیوی گرفته شد.

پیش از یک تزریق 25 میلی‌لیتری از ادرار، سلول سوختی 0.9 میلی‌آمپر در هر متر مربع تولید می‌کرد که یک ساعت از زمان تزریق به میزان 2.9 میلی‌آمپر در متر مربع افزایش داشت.

این میزان ادرار برای تولید مداوم انرژی برای سه‌ روز کافی بود که پس از آن عملکرد پایین آمده و به نقطه پیش از زمان تزریق باز می‌گردد.

دانشمندان نشان دادند که اضافه کردن 25 میلی‌لیتر ادرار تازه در یک سلول سوختی میکروبی 25 میلی‌لیتری برای سه روز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تعداد 10 سلول سوختی این میزان نمونه طی هشت ساعت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته این محققان، با نرخ تولید سالانه تریلیون‌ها لیتر ادرار این فناوری می‌تواند به تغییر شیوه استفاده از انرژی در جهان کمک کند

lord.araz - سوئد - استکهلم
بعدااین برقای تولید شده بو نمیده...ها ها
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

په ن په - انگلستان - کاونتری
حالا ادرار میاد تو بورسهای دنیا تا خرید و فروش بشه.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

مانش رومشکانی - ایران - کرماشان
این کشف جدیدی نیست و غربیها آن را از قرآن دزدیده اند.جای تاسف است که ملتهای مسلمان قرآن را نمی خوانند و حالا این غربیها دارند به تک تک رمزهای نهفته و آشکار قران پی می برند و اینگونه پیشرفت می کنند
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

665+1 - آمریکا - جهت
پس من ش...م تو تاسیسات اتمی ایران که برق بیشتری بده...
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

saeid.j - انگلستان - کاونتری
این ملت مسلمان هم منتظر هستن یکی یه چیز کشف کنه بگند از قران گرفتند. خوب اگه اگه بود چرا تو که مسلمونی زودتر نگفتی؟ نمیدونم چرا قبل از اختراع تو قران پیدا نمی کنند تا اختراع میشه تو قران پیدا می کنند!
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
‫از فردا سمساری ها توی کوچه و خیابان داد میزنن، ادرار تازه،شب مانده،همه جورش را میخریم.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
فقط برقش بوی ادرار ندهد که خیلی ایده جالبی میتواند بشود ! ولی بیشوخی, با شنیدن چنین خبرهایی در سنین کودکی احساس حقارت و سرخوردگی و بیعقلی میکردیم که مثلا در ژاپن از نفت سیاه, شیر سفید خوراکی تولید میشود و یا از مدفوع مرغ, برق در جهان اول تولید شد بدینجهت شروع میکردیم به شاه روانشاد اهانت کردن! ولی مقصر اصلی نبود کار توضیحی در رسانه های گروهی بود که روشنفکران از این احساس خوش باورانه سواستاده میکردند که الان هنوز داریم چوب روشنفکریشان را میخوریم, پس همواره خوش باور و روشنفکر نباشیم !
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Taraneه - کبک - کانادا
از فردا دست و دلباز هرجا میره 1 پیت دستشه مبادا از توالت عمومی استفاده کنه ادرارش مفت و مجانی حروم بشه :))
جمعه 13 آبان 1390

topo0l.mopo0l - ایران - کرج
شعورتون معلوم شد تو رو خدادیگه حرف حمله رو نزنید برید برق ادراریتونو بسازین
جمعه 13 آبان 1390

m.noor - امارات - شارجه
دوست عزیز مانش رومشکانی کرماشان ببخشید کدام صفحه از قران نوشته اگه راهنمای کنید ممنون میشوم م.ن
جمعه 13 آبان 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
هیچی حالا دیگه با کمبود اب مواجه میشیم. چرا که برق کم میاد, باید بش.....م. لازمه شا.....دن, اب هست. بنابراین برای تولید برق بیشتر به شا... نیاز هست و شا....دن بیشتر موجب اب زیادتر هست. الا اخر......چیه? چتونه?چی میگین? چون من زن هستم, نمیتونم از واژه ش....ش استفاده کنم.? اینو خودم زودتر گفتم که به من نپرین.
جمعه 13 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.