خاوری ویلای ۳ میلیون دلاری خود را به قمیت ۲ دلار به دخترش منتقل کرد

خاوری ویلای 3 میلیون دلاری خود را

به قمیت 2 دلار به دخترش منتقل کرد

روزنامه کانادایی گلوب اند میل نوشت که محمود رضا خاوری مدیر عامل مستعفی بانک ملی که هم اکنون در تورنتو کانادا اقامت دارد ویلای 3 میلیون دلاری خود در تورنتو را که در سال 2007 خریداری کرده بود ، در 7 اکتبر ( کمتر از یک ماه پیش) به قیمت دو دلار به دخترش منتقل کرده است.

به گزارش عصر ایران این روزنامه کانادایی نوشت :‌" ‌در حالی که مقامات کانادا مشغول بررسی لغو شهروندی محمود رضا خاوری و استرداد او به ایران هستند ، وی و همسرش ویلای 3 میلیون دلاری شان در تورنتو کانادا را به دخترشان منتقل کردند.

گلوب اند میل در ادامه گزارش خود می نویسد که خانواده خاوری یک خانه 660 هزار دلاری دیگر در خیابان هالیوود در منطقه یورک شمالی دارند که به نام همسر خاوری است .

این روزنامه کانادایی در ادامه می نویسد تحلیلگران اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که آقای خاوری مخزنی ارزشمند از اطلاعات مالی و بانکی ایران است و به سازمان های اطلاعاتی آمریکا توصیه کرده اند که از مقامات کانادایی بخواهند تا وی را مورد بازجویی قرار دهند.

یکی از مقامات سابق وزارت خازانه داری آمریکا می گوید که دولت کانادا باید اموال خاوری در کانادا را مسدود کند چرا که وی مدیر عامل بانکی بوده است که در لیست سیاه تحریم های بین المللی قرار داشته است.

"آوی جوریش " یکی از مقامات سابق وزارت خزانه داری آمریکا درباره خاوری می گوید :‌" او معدن طلایی از اطلاعات ارزشمند درباره فعالیت های مالی و بانکی مخفی ایران است و می داند که چگونه ایران به صورت مخفیانه پول جابجا می کند."

گفتنی است نام بانک ملی جزء یکی از 279 شرکت و موسسه ایرانی است که طبق قانون تحریم های کانادا علیه ایران که در سال 2010 تصویب شده است ، هر گونه معامله شهروندان و موسسات و نهادهای کانادایی با این بانک مشمول جریمه و مجازات می شود.

روزنامه کاندایی گلوب اند میل در ادامه می نویسد خاوری از سال 2005 به شهروندی کانادا در آمده است و خانواده اش از سال 2001 در تورنتو صاحب املاک و مستغلات بوده اند.

این روزنامه می افزاید پسر خاوری پیش از این مدیر یک آژانس مسافرتی و توریستی در تورنتو بوده است .

amoo uk - انگلیس - لیدز
اما بچه هایه ایران نزدیک به 75% توانایی پرداخت هزینه دانشگاه و حتی هزینه ازدواج را ندارند و بسیارند که محتاج نان شب هستند .ننگ بر کل نظام علی گدا ونزدیک است مرگت
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

اتیلا - ژاپن - توکیو
از حلقومت می کشن بیرون . آخوندها را خر کردی ولی آمریکای ها را نمی تونی
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Taraneه - کبک - کانادا
دلم میسوزه برای وطنم. قوم مغول هم انقدر ایران رو تاراج نکرد که اینا کردن. حق ایرانی به همه کشورها میرسه جز خودش.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت
حکومت رفعت اسلامی. این ها تخم مرغ دزدهای دولت صادق اسلامی هستند. شترمرغ دزدها باند ولایت وقیح می باشد. به حومه لوس انجلس سری زنید تا ببینید بیت ولایت چه خانه هایی خریده اند. در وزارت نفت نماینده ولایت وقیح به هیچ کس حساب پس نمی دهد. تمامی پول فروش نفت اول به حساب وقیح صادر می شود. قسمت سگ خوری ولایت وقیح بر داشته می شود به حساب بیت وقیح در لوس انجلس . مثل کفتار به جان این ملت افتاده اند. روح شاه را سفید کرده اند.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

odin - بلژیک - انتورپن
معلوم نیست دولت کانادا معطل چیه؟ همه اموال و املاک و دارایی های این دزد بیوطن رو هرچه سریعتر باید بلوکه کنن و هر چیزی رو هم که زن و بچه هاش دارن حتا لباسهای تنشون رو هم باید بگیرن.این بیشرف الان من مطمئنم رفته کلی سنگ قیمتی و جواهرات خریده که بتونه مخفی کنه. این باید تا میتونه کتک بخوره و زن و بچه های دزدتر از خودش رو هم بندازن تو زندان بمونن تا همه اموال رو پس بدن.والسلام. فکر کرده با دو دلار و این بازیها میتونه از مجازات فرار کنه و راحت بشینه اموال دزدی رو بخوره. کوفت بخورین که اینقدر چشم و دل گرسنه و بدبختین شماها.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
ایشالله خانودگی برید زیر تریلی که اینقدر بی شرم و حیائید که دارائی ملت رو بالا میکشید و در خارج خانه قبرستونی میخرید . ایشالله تیغ ماهی خفتان کند. دزدهای لعنتی.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

fetneh.gharn - امریکا - سیاتل
از این جیب در آورد کرد تو اون جیب ....احمق جون چه فرقی میکنه چه خواجه علی چه غلی خواجه .. بچه گول میزنی ؟؟؟؟
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

yasi jon - آمریکا - بورین
امیدوارم بزودی جواب این جنایت و خیانتتش رو بده حق یه ملت برای تو و بچه هات روا نیست
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
اگر اعدامی باید صورت گیرد، می بایست امثال خاوری اعدام بشوند که در کمال دانایی و واقفیت با جنایتکاران همکاری و مال ملت را میدزدند و به یغما می برند. دختر خاوری هم از این مال جرئه ای نوش نخواهد کرد و با این کارش خودش را در خطر انداخت و مانند پدر دزد و کثیفش در رده افراد مورد جستجو در لیست این ملت قرار داد.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

mahsa1356 - ایران - تهران
عزیران هموطن در کانادا لطفا" نامبرده را دستگیر و تحویل دهید تا این همه پول دزدی و موفت را حداقل از این مرتیکه بگیریم این هم از مزدوران محمود است. این پول من و شماهاست که دارد با اون پز می دهد
جمعه 13 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.