نظرسنجی: ۴۱ درصد اسرائیلی‌ها خواهان حمله نظامی به ایران هستند

نظرسنجی:

۴۱ درصد اسرائیلی‌ها خواهان حمله نظامی به ایران هستند

رادیو فردا : در حالی که آمریکا می‌گوید در مواجهه با تمایلات اتمی جمهوری اسلامی به دنبال راه حل دیپلماتیک است، یک نظرسنجی تازه نشان می‌دهد که بخش بزرگی از مردم اسرائیل خواهان حمله تل‌آویو به تأسیسات هسته‌ای ایران هستند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، به دنبال بالا گرفتن بحث حمله نظامی به تأسیسات هسته‌ای ایران در رسانه‌های اسرائیل، جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید، با تأکید بر دنبال کردن راه حل دیپلماتیک اظهار کرد که به «گمانه‌زنی‌های» رسانه‌های اسرائیل واکنش نشان نخواهد داد.
 
این روزها بحث احتمال حمله نظامی اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای ایران در رسانه‌های اسرائیل بالا گرفته است.
 
جی کارنی در همین باره تأکید کرد که ایالات متحده در خصوص برنامه هسته‌ای ایران بر راه ‌حل دیپلماتیک تمرکز دارد و با اشاره به ناخشنودی جمهوری اسلامی از تحریم‌های اعمال شده علیه برنامه اتمی ایران، به نوعی موثر بودن این رویکرد را خاطرنشان کرد.
 
اعلام موضع ایالات متحده در حالی است که نتایج یک نظرسنجی که در روزنامه «هاآرتص» اسرائیل منتشر شده نشان می‌دهد که «۴۱ درصد» شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی خواهان حمله نظامی کشورشان به ساز و کار هسته‌ای ایران هستند؛ به عبارتی از هر ۱۰ اسرائیلی چهار نفر در اسرائیل خواهان حمله به ایران هستند.
 
بر اساس این نظرسنجی که با حضور «۴۹۵ نفر» در یک موسسه تخصصی نظرسنجی صورت گرفته، در عین حال «۳۹ درصد» شرکت‌کنندگان مخالف حمله به ایران هستند و «۲۰ درصد» مابقی نیز نظری در این مورد نداده‌اند.
 
نتایج این نظرسنجی در حالی نشانگر تمایل اکثریت ۴۱ درصدی به حمله به ایران است که از دیگر سو گزارش‌ها از اسرائیل حاکی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در تلاش برای جلب نظر موافق اعضای کابینه خود در خصوص حمله به ایران است.
 
بنیامین نتانیاهو به تازگی در کنست، پارلمان این کشور، گفته است که «اگر رژیم اسلامی ایران به بمب هسته‌ای مجهز شود، خطری حیاتی آینده اسرائیل را مورد تهدید قرار خواهد داد» و آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل، نیز اعلام کرده است که اسرائیل تمامی گزینه‌ها را بر روی میز نگاه داشته است.
 
در عین حال یک مقام دولتی اسرائیل که نخواست نامش فاش شود به آسوشیتدپرس گفته است که آقای نتانیاهو و اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، حامی گزینه حمله نظامی به ایران هستند، اگرچه هنوز از حمایت اکثریت کابینه برخوردار نیستند.
 
به گفته این مقام آگاه، رؤسای ارشد امنیتی اسرائیل، از جمله سران نظامی و سازمان موساد، مخالف عملکرد نظامی علیه ایران هستند.
 
در واکنش به بالا گرفتن احتمال حمله نظامی اسرائیل به ایران که با آزمایش یک موشک بالستیک از سوی اسرائیل در روز چهارشنبه همراه بود، جمهوری اسلامی نیز گفته است که هر حمله نظامی اسرائیل را پاسخ خواهد داد.
 
غرب و اسرائیل معتقدند فعالیت‌های هسته‌ای ایران دارای بعد نظامی است و تل آویو این تحرکات ایران را تهدیدی برای تمامیت ارضی خود می‌داند.
 
در مقابل ایران همواره هر گونه تلاش برای ساخت سلاح هسته‌ای را رد کرده است.

mnm - کره - اینچن
خنده خنده خده ..یک احمق .یک چاه ویک عمر دربدری
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Camran - عراق - بغداد
اسراییل از نام ایران هراس دارد و بدون غرب کینه ای عددی نیست. زنده باد ایران
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

YAS ABI - لز - ببرسل
در ایران 80 در صد موافق حمله و نابودئ اسراییل هستند. از هرکس میخواهید نظرخواهی کنید.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

مهرداد2538 - ایران - تهران
این خبر بجای اینکه اشاره به این مطلب بکند که 59 درصد مردم اسرائیل به دنبال حمله به ایران نیستند, نوشته 41 درصد موافقند!!
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

مانش رومشکانی - ایران - کرماشان
ملتی اینگونه خشن و جنگ طلب فقط لیاقت حکومتی جنگ افروز و خشن مثل جمهوری اسلامی را دارند
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

setroos - اوکراین - کیف
آخه این چه نظری که دادن؟عجب گیری کردیماااا...حالا بگیری بکوشیشون میگن هلوکاست,ولشون کنی رای گیری میکنن واسه ما.بیاین دوست باشیم با هم,دعوا بده,2 لقمه نون پیدا میشه تو کره ی زمین با هم میخوریم یه 40 سال دیکه هممون میمیریم,همین کارها رو میکنید هلوکاست میشه دیگه....
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ali1111 - ایران - تهران
کی از جنگ خوشش میاد???
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ali baranpooryan - برزیل - سانتوز
41 در صد یهودی غلط کردن
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
دوستان مردم اسرائیل هیچ دشمنی با ما ندارند به این نظر سنجی های دروغین اهمیت ندین..... نه ما دوشمن اسرائیل هستیم نه اونا دشمن ما . اینجا اسرائیلی زیاد هست اکثرشون هم دوستای ایرانی دارن . دختر خانم های ناز اسرائیلی که اینجا در دانشگاه Hiyoshi درس میخونند اکثرا دوست پسر ایرانی دارن.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Negah* - المان - فرانکفورت
غلط کردن اون 41درصد مگر شهر هرته ایران.... سپاه قدس میخوره اسراییل رو از کلمات رهبر وقیح.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

hashamdar - ایران - تهران
اگه اسراییل با کمک جهان کاری انجام بده برده ولی اگر دست دست کنند و رژیم اسـ.. ایران به بمب هسته ای مجهز شود فاتحه همه رو باید خوند دیگه تصمیم با خودتون.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

hashamdar - ایران - تهران
اگه اسراییل با کمک جهان کاری انجام بده برده ولی اگر دست دست کنند و رژیم اسـ.. ایران به بمب هسته ای مجهز شود فاتحه همه رو باید خوند دیگه تصمیم با خودتون.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

mehdi6374 - ایران - ساری
تو که میگئ 80 درصد از همون 5 میلیون جیره خوره منظورت
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

keyvan_aria - سوئیس - لوزان
دمش گرم خدا کنه تا قبل از عید بزنه ایران رو
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

IRANI AZAD-1361 - ایران - اصفهان
علیرغم اینکه به شدت مخالف رژیم کثیف جمهوری اسلامی هستم باز هم مخالف جنگ هستم اگر جنگی صورت بگیره بدون شک و تردید اول از همه آمریکا پشتیبان اسرائیل خواهد بود و وارد میدان میشه و دیگه یه جنگ تمام عیار............. که آتش آن به این زودی ها خاموش نمیشه. فقط و فقط این مردم هستند که باید تاوان این جنگ و زیاده گوی های رژیمشونو بدن. آمریکا اگه به اسرائیل چراغ سبز نشون بده آن روز روز تلخی برای مردم خواهد بود و این را هم بگم که اسرائیل بدون آمریکا هیچه مشکل اینجاست که حامی زیاد داره. وقتی خود رژیم جمهوری اسلامی دلش به حال مردمش نسوزه اونوقت هر کشوری که بخواد به ایران حمله کنه رو تصور کنید که چی میشه.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
از کی تا حالاااااااا 41 درصد شده اکثریت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!آقا جون روز روشن خالی نبندید زشته عیبه قباحت داره .البته شاید هم ریاضی شما مثل ریاضی دوره دبستان بنده اوضاعش بی ریخته که نتونستید تشخیص بدهید که 59 درصد بیشترین رای به حساب می آید و نه چهل و یک درصد . لوولللللل راستی حالا نتانیاهو چقدربهتون داده که علیه ملت بیچاره ایران که مثلا خیر سرتون هموطن خودتون هم هستند این خبر خنده دارتون را باعجله به چاپ رسوندید.؟؟؟؟؟؟!!.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Niavaran - امارات متحده عربی - گراش
آمریکا با اون ابر قدرتیش و با اون همه سلاح پیشرفته،تازه دور تا دور ایران رو هم محاصره کرده ولی عقلش سر جاشه اگه میخواست حمله کنه راحت پس از 8سال جنگ تحمیلی، اون موقع که ایران پس از جنگ از همه لحاظ ضعیف شده بود میتونست به ایران حمله کنه نه حالا که ایران در بعد نظامی اینقدر پیشرفت کرده، مگه یادتون رفت حزب الله چجور تانک های اسراییلی رو میزد و دو تا ناو اسراییلی رو به اعماق دریا فرستاد. اسراییل از پس حزب الله بر نیومد حالا میخواد به ایران حمله کنه...راستی خدمت اون دسته از دوستانی که میگن ایران تمام سلاح های خودش رو از چین و روسیه تامین میکنه بگم که اینطور نیست،من شنیدم که به طور مثال ایران سلاح روسی رو میخره و بعد کمی اونو تغییر میده و قابلیتشو بالا میبره و بعد به طور انبوه تو ایران میسازن که البته کار بسیار خوبیه.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

alkap0n1990 - ایران - کرج
این نظرسنجی ها فقط میزان تاثیر گذاری تبلیغات برروی افکار عمومی رو نشون میده . یعنی دولت اسراییل نشسته با نظر سنجی مردم ببینه حمله کنه یا نه . برنامه مشخصه فق باید تاییدیه افکار عمومی رو بگیره . یادتون باشه سال 2007 نظرسنجی واشنگتون پست 8 شده بود . وقتی دیدن مردم مخالفن ، اومدن بیشتر روی بخش رسانه ای کار کردن . حالا که شده 4 درصد ، بدونید که میدونن که تونستن تاثیر بذارن . سال بعد میشه 60-7- درصد و ...ذهن همه آماده میشه که ایران دشمن بشریته و باید بهش حمله بشه . ولی بدونید که تصمیم اصلی رو اسراییل میگیره و آمریکایی ها کاره ای نیستن . اینم بدونید که اگه اسراییل و متحداش و ناتو میتونستن به ایران حمله کنن ، یک ثانیه درنگ نمیکردن . خیالتون راحت.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ekman - ‫ایران - شیراز
keyvan-naaria-سوئیس−لوزان !!اسراییل غلط میکنه با شما که به امید زدن ایران نشستی.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
80 درصد????!! باز اینا پاشونو کردن تو کفش رییس جمبونشون!
جمعه 13 آبان 1390

pedram1250 - انگلیس - لندن
اسرائیل سالهاست که از این حرفها میزنه و اگر توانسته بود مثل عراق و سوریه تاسیسات ما را هم میزد. اون بهتر از ما میدونه که با این کار خودش را از صفحه روزگار محو میکنه. برادران ما در ایران عزیز بیکار ننشسته اند که هر استعمار گری هر غلطی خواست بکنه. اگه خیلی مرده سرزمین ملت مظلوم فلسطین رو بهشون پس بده. همونی رو که همه دنیا میگن اشغال کرده. تا رهبر گرانقدر هستند کسی به استکبار باج نمیدهد.
جمعه 13 آبان 1390

keyvan_aria - سوئیس - لوزان
ekman - ‫ایران - شیراز...خوب دیگه کار شما ساندیس خور ها هم داره به اتمام میرسه...امیدوارم اولین راکت بخوره تو سره تو ... حتما میخوای بگی بخوره تو خونه ما آره؟ حیف که ما ایران زندکی نمیکنیم :)) راستی اسراییل از این غلطا کرده و بازم میکنه....دمشم کرم...32 سال فرصت داشتید...دیگه نوبت یه نیروی خارجی هست
جمعه 13 آبان 1390

jamalino - ایران - تهران
keyvan-naaria-سوئیس−لوزان ! از بس گوشت خوک خوردی بی غیرتی شدی .تازه جنسی که مصرف کردی توهم زا بوده طبیعی است
جمعه 13 آبان 1390

mahsa1356 - ایران - تهران
اسرائیل کیلو چنده؟ ببین ایران رو چقدر بدبخت کردند که این نیم چه کشور هم دم در آورده و برای ما شاخ و شونه میکشه خیلی حرف بزنه چهار تا موشک شهاب میدیم به این حماس و لبنان کلا" از نقشه محوش کنند.
جمعه 13 آبان 1390

topo0l.mopo0l - ایران - کرج
سلام به همه راستش من میخواستم لاغر کنم ولی با خبر امروز صبح حمله اسراییل به ایران کلا بی خیال شدم نتیجه >>چربیامو نگه دارم واسه دوران قحطی بهتره راستی به نظرتون کرج رو هم میزنه اقای اسراییل هاهاهاها وای دلم چه خوابی شیرینی دیده احتمالا شیشه زده فکر کرده ایران مثل موم تو دستشونه و میشینه نگاه میکنه شما باید از جنگ ما با عراق عبرت بگیرید
جمعه 13 آبان 1390

keyvan_aria - سوئیس - لوزان
jamalino - ایران - تهران...از بس تو دود گازوئیل زندگی کردی نمیفهمی چی دازی میگی :))))) ایران کارش تمومه دوباره بر میگردیم به دوران با شکوهمون البته با کشتن شما ..
جمعه 13 آبان 1390

jamalino - ایران - تهران
keyvan-aria-سوئیس−لوزان .. فقط دعات میکنم خوب بشی؟ واقعاً برای یک ایرانی شرم‌آوره ...!!!!
یکشنبه 15 آبان 1390

kianoosh35619 - ایران - تهران
اسرائیل مثل سبزه نرم و نازک می مونه که جنگ های کوتاه 33 روزه و 22 روزه رو تجربه کرده! ولی ایران مثل خار بیابون می مونه که اگه پاش بیفته هشت سال هم می جنگه!! من بعید می دونم که اسرائیل انقدر احمق باشه که هفتاد سال زحمت بکشه که یه گوشه از دنیا رو بگیره و بعد هفت روزه اون رو از دست بده!!! :) :) :)
یکشنبه 15 آبان 1390

ashegh.shervin - ایران - تبریز
اسراییل می خواد به ایران حمله کنه؟ بعد از این همه جنگ و حمله به فلسطین، هنوز هم نتونسته همه فلسطین رو بگیره، اون وقت می خواد بیاد ایران که کوچکترین استان اون از فلسطین بزرگتره؟ بهش بگید با دم شیر بازی نکنه تا دیر نشده.....
یکشنبه 15 آبان 1390

sara.hashemi20 - ایران - اصفهان
به نظر من این قضیه از سه حالت خارج نیست: 1) این 41 درصد موافق برای حمله به ایران دروغی بیش نیست 2) قبل از آمارگیری همه رو مست کرده بودن 3) 41 درصد اسرایلی از زندگی نکبت خودشون خسته شدن
یکشنبه 15 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.