اختلاف در پرسپولیس: از لوس بودن بازیکنان تا اتوکشی مو و خانه مجردی

اختلاف در پرسپولیس:

از لوس بودن بازیکنان تا اتوکشی مو و خانه مجردی

محمد نصرتی (راست) و شیث رضایی

مهدی رستم پور

 اگرچه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تاکید کرده بود که «آب پاکی» را روی دست زیرمجموعه‌اش ریخته و کسی غیر از او حق اظهارنظر رسانه‌ای درباره مسائل مرتبط با پرسپولیس را ندارد، قائم مقام این باشگاه از دستور سردار محمد رویانیان تخطی کرده است.
 
او با انتقادات شدیداللحن و وارد آوردن اتهاماتی به بازیکنان حرفه‌ای در فوتبال ایران، نسبت به ماجراهای اخیر این باشگاه واکنش نشان داده و گفته است: «متاسفانه فوتبال ایران به سمت بازیکن‌سالاری پیش می‌رود. بازیکنان فقط ادای حرفه‌ای بودن را درآورده و پول حرفه‌ای می‌گیرند و به هیچ وجه اخلاق و رفتار حرفه‌ای ندارند. برخی از آنها لوس و ننر هستند، فکر می‌کنند بعد از تمرین فقط باید به خانه مجردی خود بروند!»
 
غیر از محمد رویانیان، مدیرعامل نظامی باشگاه پرسپولیس، قائم مقام منصوب او نیز مانند معاونت حقوقی این باشگاه، هیچ یک چهره ورزشی نیستند.
 
جمشید زارع که پیش از این مدیرکل حفاظت مرکز حراست سازمان صدا و سیما بوده است، ساعاتی پس از وقایع رشت، در تماس با محمود خوردبین، سرپرست دهه‌های خیر این باشگاه، از او می‌خواهد که در جلسه کمیته انضباطی برای رسیدگی به ماجراهای بازی با داماش حضور پیدا کند.
 
وقتی خوردبین اعلام می کند که با توجه به مواجهه دائمی با بازیکنان، عدم حضورش در این نشست بیشتر به صلاح باشگاه است، زارع به او می گوید: پس اصلاً نمی‌خواهد بیایید. هیچ وقت نیایید.»
 
عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده و مجری برنامه ۹۰، دوشنبه شب در این باره گفت که گذاشتن بار ماجراهای رشت بر دوش محمود خوردبین یادآور ضرب‌المثلی است که می گوید: گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری!
 
اما مدیرعامل پرسپولیس حکم اخراجی را که قائم مقامش با تلفن صادر کرده بود تایید کرد و گفت: ما از خوردبین انتظار داشتیم پدری کند و اجازه ندهد که خطایی صورت بگیرد. او باید تیم را جمع می‌کرد.
 
قائم مقام باشگاه پرسپولیس نیز در محل نمایشگاه مطبوعات، با وارد آوردن اتهام به خوردبین و برخی بازیکنان این تیم می‌گوید: سرپرست تیم باید آن قدر قاطع بوده و تحکم داشته باشد که بازیکن شرم کند یک ربع قبل از بازی، در رختکن موهای سرش را اتو بکشد.
 
او همچنین تاکید می‌کند که مدیریت باشگاه می‌خواهد متناسب با نوع دیدگاهش ترکیب را بچیند.
 
زارع در تببین دیدگاه مسئولین جدید این باشگاه گفت: ما می‌خواهیم همکاران‌مان پاشنه ورکشیده و از هفت صبح تا غروب در باشگاه به طور تمام‌وقت حضور داشته باشند و زندگی خود را وقف باشگاه کنند.
 
قائم مقام باشگاه پرسپولیس درباره این پرسش که سرپرست بعدی پرسپولیس چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد گفت: باید بتواند تدابیر مدیریت باشگاه را در تیم پیاده کند. سرپرست تیم باید آن قدر بزرگ باشد که بازیکن شرم و حیا کند حتی در مقابل او پایش را روی پایش بیندازد.
 
اما به رغم تمام این انتقادها و اتهام‌ها به محمود خوردبین، او ۲۴ ساعت پس از برکناری‌اش مجدداً به پرسپولیس بازگشت و خبرها حاکی است که از روز چهارشنبه در تمرینات این تیم حاضر خواهد شد.
 
حبیب کاشانی، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس، پیش از ورود به عرصه ورزش، مسئول حراست فیزیکی سازمان تربیت بدنی بود. جمشید زارع که با پیشینه‌ای مشابه کاشانی به فوتبال آمده است، تاکید کرد: ما از سرپرست بعدی خود انتظار قاطعیت و تحکم را داریم. به طوری که لرزش در صدای او نبوده و نگاهش به واسطه قرارداد حرفه‌ای که دارد، حرفه‌ای باشد.
 
به اعتقاد این مقام مسئول در باشگاه پرسپولیس، بازیکنان فکر می‌کنند باشگاه این اختیار را ندارد که به آنها بگوید «چه زمانی می‌خوابی؟ کی بیدار می‌شوی؟ کجا می‌روی؟ و چه زمانی سر تمرین حاضر می‌شوی؟»
 
زارع در مصاحبه با خبرگزاری مهر، از این که حرکات غیرمتعارف محمد نصرتی و شیث رضایی از پربیننده‌ترین تصاویر در شبکه‌های اجتماعی شده ابراز ناراحتی کرد.
 
ماجراهایی که محمد نصرتی و شیث رضایی، دو مدافع با تجربه پرسپولیس، در متن آن قرار داشتند، بازتابی فراتر از رسانه‌های فارسی‌زبان پیدا کرده است.
 
روزنامه مارکا در اسپانیا عکس و فیلم این حرکت را با توضیحاتی درباره وقایع مزبور روی سایت معتبر و پربیننده خود قرار داده است.
 
خبرگزاری فرانسه نیز با اشاره به این موضوع  خبر محرومیت این بازیکنان را منتشر کرده است. پایگاه خبری آس و سایت عربی کوره نیز از دیگر رسانه‌های بین‌المللی هستند که به پوشش حاشیه‌های اخیر فوتبال ایران پرداخته‌اند.

katrina - بریتانیا - لندن
تیتر مسخره اییییی خب که چیییییی ?
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
لنگ امسال ترکونده:)اینقدر چیزی داریم واسه کل با این لنگیها امسال که دیگه خودمون خسته شدیم:)بعد دربی جام ولایتم باز دوباره میرن تو یه بحران دیگه:)مشکلشم فقط از طرفدارای مشکل دارشه که به خاطر حرفای اون دایی مغرور از اول فصل گند زدن به تیمشون..شیث لنگی اصیلم بتونه از عشقش(لنگ)دل بکنه تیم بهتر میشه..بعضی کارشناسان لنگی اینجاهم نظرشون با این سیاسیون یکیه:))
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

zoroye iran - اتریش - وین
ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول.این به چه زبونی بود نوشتی من که نفهمیدم چی هزیون گفتی اگه کسی فهمید لطفا ترجمه کنه . بچه جان یه کلاس نهضت سواد اموزی بری بد نیست
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

zoroye iran - اتریش - وین
ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول.خدایش تو کامنت خودتو بخون ببین میفهمی چی نوشتی یه نهضت سواد اموزی بری بد نیست ها .پرسپولیس معلومه که ترکونده بترکه چشمی که نمیتونه پرسپولیس رو ببینه.تو خسته و داغون نشان بودی خبر نداری.امیدوارم بعد از جام ولایت شما برید تو بحران فعلا که پرسپولیس 6 ملی پوش دوتا محروم و 1 مصدوم و نور محمدی و هاشمیان هم نبودن و اولادی هم نبود 12 تا بازیکن و بردیم شما رو ببینیم.تا اینجا جوابت ولی بقیه حرفهاتو نفهمیدم احتیاج به مترجم داشت
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
کارشناس قلابی چند روزه زدی به در نفهمیدن که:)ماجراهای لنگ بدجور فشار اورده بهت:)تقصیر من نیس تو نمیگیری ولی طبیعیه منم طرفدار لنگ بودم معلوم نبود چه به سرم اومده بود تا حالا:)تیمتونم امسال ترکونده خفن..سوژه شده تو هر موضوعی:)
جمعه 13 آبان 1390

احتراز - آلمان - دورف
باشگاه لنگ منحل کنین ، خیال همه راحت بشه
جمعه 13 آبان 1390

zoroye iran - اتریش - وین
iq پایین از بیسوادیته که بلد نیستی بنویسی و این اشکال من نیست مشکل تو هستش که این فوتبال رو تو تاثیر میزاره این ها برای من یه نوع تفریحه نه زندگی و نه بیشتر تیم ما همیشه میترکونه فقط مواظب باش نترکوندت .پرسپولیس اینقدر مهمه که مخ تو لگنی رو کار گرفته و مدام در مورد پرسپولیس کامنت میزاری فقط مواظب باش مخت قاط نزنه
شنبه 14 آبان 1390

zoroye iran - اتریش - وین
iq پایین بعضی کامنتهات خوندنشون سخته و احتیاج به مترجم دارن بهرحال دقت لازم در نوشتن داشته باش که تهمت بیسوادی بهت نخوره که مطمئنا هستی.فشاری احساس نمیشه و اگه باشه شما احساس میکنی چون تو عاشق این داستنها و فوتبال کثیف هستی من این فوتبال رو برای خنده دوست دارم ولی این زندگی تو شده امیدوارم زندگیت مثل فوتبال ایران نباشه.تیم ما همیشه میترکونه این چیز جدیدی نیست و لگن میترکونه
شنبه 14 آبان 1390

samira . SH - ایران - تهران
واقعا تیتر مسخره ایییییییییییییییییییییییییی هسسسسسسسسسسسسسسسست
یکشنبه 15 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.