مطهری:لاریجانی داماد ناخلف خانواده ماست

مطهری:لاریجانی داماد ناخلف خانواده ماست

در دستور کار قرار گرفتن استعفای علی مطهری در جلسه‌ی علنی امروز مجلس تذکر 5 نماینده را در پی داشت و 6 نماینده در مخالفت با آن به ایراد سخن پرداختند تا نهایتا استعفای او 155 رای مخالف ، 31 رای موافق، و 12 رای ممتنع کسب کند و این موضوع موجب ابقای او در مجلس شود.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، پیش از آنکه علی مطهری در جایگاه نطق جهت طرح تقاضای خود برای استعفا قرار گیرد جمعی از نمایندگان حول وی جمع شده و با وی مذاکره می‌کردند.

پزشکیان، خباز و رضا حسینی از فراکسیون خط امام مجلس و مصباحی مقدم ، هدایت خواه و لاهوتی از فراکسیون اصولگرایان مجلس در مخالفت با استعفای مطهری سخن گفتند.

مطهری دربخشی از سخنانش در تشریح دلایل استعفا از نمایندگی گفت: می‌دانید آقای لاریجانی داماد خانواده ما است و البته از باب مزاح عرض می‌کنم که دیگر داماد ناخلفی است چون با طرح سوال همراهی نکرد؛ علی لاریجانی در پاسخ به این صحبت مطهری گفت: مراقب خودتان و هم‌شیره‌تان باشید که مطهری نیز در ادامه گفت: اگر شما نیز رییس‌جمهور بودید من باز هم با همین جدیت موضوع را پیگیری می کردم.

نمایندگان در واکنش به نطق هدایت خواه که مخالفت خود با استعفا را از این لحاظ مطرح می‌کردند که استعفا محلی از اعراب ندارد فریاد دو دو سر دادند.

لاریجانی در واکنش به این فریادها نمایندگان را دعوت به آرامش کرد و گفت: آقای هدایت خواه از منظر خاصی نظر مخالفت خود را ابراز می‌کند، هر کس یک شناسنامه‌ای دارد ایشان نیز نقطه نظراتی دارند و از همان منظر می خواهد مخالفت کند.

هدایت خواه استعفای مطهری را کناره‌گیری قهرمانانه خواند و گفت: مطهری باید بماند تا توسط مردم حذف شود.

این سخنان نیز فریاد دو دو نمایندگان را در پی داشت.

نماینده‌ی بویر احمد دنا جایگاه نطق را ترک کرد اما نمایندگان همچنان فریاد دو دو در مخالفت با وی سردادند.

پس از این نطق، رسایی با حضور در جایگاه و کرسی هدایت‌خواه با وی مذاکره کرد.

در حالی که بین مخالفان استعفای مطهری، هدایت‌خواه، تاکید داشت که مردم تاکنون نیز به حرمت شهید مطهری به فرزند او رای داده‌اند، رضا حسینی یکی دیگر از مخالفان استعفا گفت: برای اینکه نشان دهیم مطهری‌ها زنده‌اند با این استعفا مخالفت می‌کنیم.

 پس از این لاریجانی استعفای علی مطهری را به رای گذاشت، و 155 نماینده با این استعفا مخالفت کردند و در نتیجه حضور مطهری در مجلس با موافقت 155 نماینده روبرو شد.

پس از اعلام نتایج آراء جمعی از نمایندگان با حضور در کنار علی مطهری به وی تبریک گفتند.

جمعی از نمایندگان نیز به سمت کرسی رسایی رفته و شعار رسایی رسایی استعفا استعفا سردادند.

رسایی نیز از جای خود برخواسته و با صدای بلند اعلام کرد که من استعفا نمی‌دهم.

omide por jalal - آمریکا - لس‌انجلس
زنده باشی‌ واقعا نمایندی شجاعی هستی‌.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
مجلس فرمایشی همه فک و فامیل هستند.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
شماها هم فرزند ناخلف کشور ایران هستید که با ندانم کاریتان فرهنگ و ایمان مردم را نابود ساختید ! ننگتان باد .
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

shayan mir - مالزی - کوآلالامپور
از مردی چون مطهری فرزندی جز این انتظار نیست.بازم خدا را شکر که وکلا تو این مورد غیرت به خرج دادن و ایشان لبقا شدند.از رسایی نیز جز این انتظار نیست.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

shayan mir - مالزی - کوآلالامپور
از مردی چون مطهری فرزندی جز این انتظار نیست.بازم خدا را شکر که وکلا تو این مورد غیرت به خرج دادن و ایشان لبقا شدند.از رسایی نیز جز این انتظار نیست.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
اینقدر که از این نام بی مطهر مطهری نفرت دارم و منزجر هستم که غیر قابل باور است. ان دام افاضاته بزرگ که همان اوائل شرش را از سر مردم کوتاه کردند.گاو در مقابل ان استاد دانشگاه است . باور کنید .برای یک بار هم شده کتاب ان استاد بزرگ ان دام افاضاته بزرگ که این جوجه ها از نام ان نان میخورند را مطالعه کنید تا بهتر بدانید که خدای تبارک وتعالی ما چه نمایندگانی در روی زمین دارد.و اگر این نمایندگان نباشند اصلا خدای بزرگ حرف دیگری بگوشش نمیرود فقط زبان اینها را میفهمد فقط با اینها اختلاط میکند و فقط با اینها لاس خشکه میزئه این خدائی که همه زمین زمان را میگوید من افریدم. فقط اینها را میشناسد و فقط نام اینها را میداند و در هنگام نماز هم فقط اینها باید در جلو بمانند و با خدا حرف بزنند ودیگران در پشت اینها بمانند و هر چه اینها گفتند تو هم باید قبول کنی . البته این بی مطهر مطهری یکی از از هزاران نماینده الله وری زمین است
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

amir58 - ایران - مشهد
علی مطهری واقعن حق رومیگه کاری به تفکراتش ندارم وازنظرمالی واقتصادی یه ادم معمولی است وهیچ پرونده سیاه مالینداره که ازکسی بترسه.
جمعه 13 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.