فرود هواپیمای لهستانی بدون چرخ

فرود هواپیمای لهستانی بدون چرخ

هواپیمای مسافربری بویئنگ 767 شرکت هواپیمایی ال او تی لهستان روز گذشته (سه شنبه) با 227 سرنشین بدون بازشدن چرخهای جلو و عقب هواپیما در فرودگاه ورشو لهستان به زمین نشست.

به گزارش عصر ایران به نقل از آسوشیتدپرس، این هواپیما مجبور شد برای خالی کردن سوخت خود قریب یک ساعت در اطراف فرودگاه ورشو پرواز کند و در هنگام نشستن موتور هواپیما آتش گرفت ولی هیچ آسیبی به مسافران وارد نشد.

این هواپیما از نیویورک عازم ورشو بود.


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=kF3EVU8g4Cs

لینک دانلود مدیافایر

raky gol - عراق - دهوک
حالا هی ایران رو سرزنش کنین. حالا خوبه مال ایران فقط چرخ جلو باز نشد
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

alihosain2001 - افغانستان - کابل
به این میگن خلبان ولی اون مسافرا تو هواپیما چه حالی داشتند
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

mehr47 - ایران - تهران
دوستان فراموش نشه که که در روی باند پرواز این هواپیما فوم مخصوص ریخته شده بود که نقش بسزائی برای جلوگیری از اتش سوزی دارد . اما فرودگاه مهراباد..
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

hamid ereza - اوکراین - کیف
خدا رو شکر که سالم نشست ولی‌ روی فوم نشست ولی‌ هوپیمأ ایرانی‌ روی زمین خدا و آسفالت فرود اومد فرقش اینه‌ای وای من
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

maqame ozma - ایران - تهران
اه پس مال اینا هم باز نمیشه !. البته مال لهستانه دیگه همه چیزشون له شده
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

akbarjeni_shikar - المان - برلین
حتما هفته دئگه یه هواپیما بدون بال بسلامت به زمین میشینه....به این مئگن معجزه امریکائئها......
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

peyvand - ایران - تهران
انگار پوز زنی داره راه میافته ، چند روز قبل خلبان ایرانی بوئینگ نسبتا کوچک 727 رو که چرخ جلو نداشت رو بدون تلفات به زمین نشوند حالا یک خلبان دیگر بوئینگ قول پیکر 767 رو که کلا چرخ نداشت بدون تلفات به زمین نشوند ، ولی فرقی نداره دست هر دوی آنها درد نکنه که با مهارتشون جون عده زیادی رو نجات دادن ، پس به سلامتی هر دوشون .
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

lucas71 - سوئد - اوپسالا
چه امده بر سر بو ئینگ ها چرخ هاشون باز نمئ شه... اما خدایش خلبان شجاعی که با مهارت تمام جان خودش و مسافران را نجات داده افرین داره......
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

faeed.ireland - ایرلند - واترفرد
آورین آورین، کار زیبایی بود.اندکنم الله اجمعین .
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

arsis311 - آمریکا - لس انجلس
حالا کل کل می‌شه فردا ایران هواپیما بدون خلبان فرود میاره D:
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

مهدیار - ایران - تهران
به اینا میگن قهرمان
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

مهدیار - ایران - تهران
یکی از علما یه بهونه واسه بد و بیراه گفتن به نظام پیدا کنه جای فحش به نظام خالیه
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

alexxx - اتریش - وین
رقابت داره بالا میگیره , چشمه بعدی رو کی میاد ? حتما" اینبار بدون موتور یا بدون خلبان و شاید خلبان عرب باشه و بدون مسافر بشینه !!! به سلامت بشینید و پا شید ....!!!
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
مهدیار - ایران - تهران....تو مواظب یه چیزای نظام باش که اون واجبتر از نون شبته. تو برو ساندیستو بخور. ای کیو.. ان هواپیما در طول مسیر روی باندی از فوم نشسته.شاید یک مسیر 500 متری رو از فوم پوشوندن. ان نظام که سنگشو داری به سینت میزبی. یه لیتر فوم هم نداشت که بریزه زیر هواپیما.. یعنی اگه ان آقای خلبان نبود 300 نفر جونشون تا بحال از دست داده بودند. چون نظام با پشتوانه سنگ مغز های چون تو فوم ها رو میفرستیم لبنان و سوریه.راست میگی به انها میگن قهرمان و به شما میگن خا.....به وطن..
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

mehrdad2010 - کانادا - ونکوور
اگه دوستان اجازه بدن من یه توضیح در مورد فوم بدم: همونطور که میدونید فوم برای اینه که با کاهش اصطکاک جلو آتش سوزی هواپیما رو بگیره یا آسیب رو کمتر کنه. ولی‌ اشکال در اینجا است که در صورت استفاده از فوم هیچ گونه کنترلی در اختیار خلبان نیست و احتمال انحراف هواپیما از باند خیلی‌ بالاست. در مورد هواپیمای ایرانی‌ چون لازم بود که دو چرخ عقب ابتدا روی زمین بیاد و بعد با استفاده از ترمز هوایی تا حد امکان سرعت هواپیما کم بشه و سپس جلوی سینه هواپیما روی زمین بیاد،نباید فوم ریخته میشد چون بلافاصله چرخهای عقب منحرف میشدن. ولی‌ در مورد این هواپیما، اصلا چرخی در کار نبوده که بخواد روی اون فرود بیاد پس باید از فوم استفاده می‌شده تا شانس آتش سوزی نشی‌ از اصطکاک وحشتناک کل بدنه با زمین کمتر بشه. ضمنا در ایران علاوه بر فوم از مواد پیشرفته تر هم استفاده میشه که مثل خون روی باند لخته میشن. اتفاقا وقتی‌ که در اورژانس هوایی کار می‌کردم یه مورد دقیقا شبیه به هواپیمای ایرانی‌ داشتیم که به همون صورت هم نشست. در این مواقع خود خلبان قبل از فرود تاکید میکنه که فوم نریزند.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
این خبرهای عصر ماست و کاری هم نمیشه کرد ولی باتوجه به پیشرفت تکنولوژی درهمه زمینه ها فکر نمی کنم که تا صدسال آینده چیزی به نام هواپیمای مسافربری دراین شکل فعلی که ما می بینیم وجود داشته باشد و احتمالا هرکسی قادرخواهد بود که با یک موشک خانوادگی پرسرعت از یک نقطه زمین به نقطه دیگر درکمتراز یک ساعت و بدون خطر رفت و آمد کند .درواقع احتمالا هرکسی جت و موشک شخصی خود را خواهد داشت درست مانند داشتن اتومبیل شخصی .فکر کنید چه حالی خواهد داد .نوش جان آیندگان
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
raky gol - عراق - دهوک ؛ مهدیار ام القرای اسلامی- برای حفظ منافع و مصالح . نظام ا سد عل ی چلاق میتوانید در حوزه ی علمیه و زیر منبر حاجی و سر چاه اقا روضه خونی کنید که حداقل براتون نون و آب داره اینجاها همانطور که می بینید همه محارب و منافق و ضد انقلاب و ضد سد عل ی هستند و اماده برای حلال سازی خون نجسش ..... برین خدا جای دیگه خدا ساندیستان را بدهد!.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

pedram1250 - انگلیس - لندن
لعنت بر امریکا و اروپا که این تحریم ها رو به ملت های مظلوم تحمیل میکنند و همیشه در صدد زورگوئی و چاپیدن کشورهای ضعیف و ثروتمند هستند. اما در مورد ایران ما اشتباه کردند زیرا ما با افتخار و سربلندی در برابرشان ایستاده ایم و به انها باج نمیدهیم. تا کور شود هر انکه نتواند دید. همین خلبان ایرانی را خیلی از کشورها با حقوق بالا استخدام میکنند ولی این وطن پرستان مثل خیلیهای دیگر در کشور عزیز و اسلامی خود مانده اند و خدمت میکنند. درود بر همه ایرانیان وطن دوست اجنبی ستیز.
جمعه 13 آبان 1390

morid - ایران - بوشهر
درود بر کاپیتان شهبازی خلبان شجاع و وطن پرست کشور مستقل وزیر بار نروی ایران .شرمندگی وخجالت برای اجنبی پرستان و جیره خوران پناهنده . در حالیکه ایران علیرغم تحریم های غرب در اوج پیشرفت وشکوفای است انها همچنان بعد از سی سال فقط فحش میدهند.بابا از خواب بیدار شین فضاپیما ها و ماهواره های مهندسان ایرانی درست بالای سرتونه وسلام بر هموطنانی که سالها در غرب زندگی میکنند و عشق اشان ایران است.
جمعه 13 آبان 1390

siavoosh - استرالیا - سیدنی
در جواب raky gol - عراق - دهوک بای بگم لهستان یک کشور فقیر و بی چیز، لهستان کجا که پول خرید هواپیما نداره، ایران کجا که در آمد های نفتیش نجومیه، مقایسه درستی نیست بین ایران و لهستان فقیر
جمعه 13 آبان 1390

طالب حق - ایران - تهران
جالبه که توی ایران ، اخبار میاد خبر نشستن هواپیمای ایرانی توسط خلبان ایرانی رو که فقط چرخ جلوش باز نشده با دادار دودور پخش میکنه و از شاهکار خلبان ایرانی میگه ، ولی از روی این خبر خیلی راحت رد میشه . نمیدونم چرا ایرانی ها انقدر خود شیفته شدن؟
جمعه 13 آبان 1390

کوران - عراق - حلبجه
به نضرمن اینها همه معجزه الاهی هستند اونمسافرها موقه مرگشون فرانرسیده
یکشنبه 15 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.