خبر خوش برای گروه خونیO

خبر خوش برای گروه خونی O

مهر: بیمارانی که باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند طی دهه آینده می توانند برای جبران کم خونی مصنوعی تولیدشده از سلول های بنیادین استفاده کنند.

طی دو تا سه سال آینده استفاده آزمایشی از خونهای مصنوعی به دست آمده از سلول های بنیادین بالغ آغاز خواهدشد، به این امید که به زودی استفاده از خون جایگزین درمناطقی که دسترسی به خون طبیعی وجود ندارد، فراهم بیاید.

تیمی از محققان دانشگاه ادینبرگ شیوه ای را برای استخراج سلول های بنیادین جوان از مغز استخوان و رشددادن آن در آزمایشگاه ها برای تولید خون مصنوعی ابداع کرده اند که نتیجه این شیوه سلولهایی بسیار مشابه گلبولهای قرمزخون خواهدبود.

دانشمندان همچنین درحال ارائه ترکیبات شبه خونی هستند که به عنوان ترکیبی موقتی تا زمانی که امکان انتقال خون واقعی در بدن به وجود بیاید، به بیمار تزریق می شود. انتقال خون در کشورهای مختلف، علاوه بر هزینه بالایی که دارد می تواند زمینه مناسب برای انتقال انواع بیماری های عفونی را فراهم آورد.

تولید خون سلولهای بنیادین می تواند مانع از بروز چنین خطراتی شود، همچنین با دراختیارداشتن چنین تکنیکی می توان به تولید گروه خونیO منفی پرداخت، گروهی که تنها هفت درصد از مردم جهان آن را در اختیار دارند اما 98 درصد مردم جهان می توانند از آن استفاده کنند.

با وجود اینکه خون مصنوعی نمی تواند جایگزین کاملی برای خون طبیعی باشد و در تمامی جراحی ها به کمک بیماران بیاید اما درعین حال می تواند شیوه های درمانهای اورژانسی، مناطق جنگی و مناطق بحران زده را متحول کند. همچنین می توان از این ترکیب درموقعیت های ویژه بیمارستانی برای مثال جراحی های گزینشی استفاده کرد و جان هزاران نفر را درسرتاسر جهان نجات داد.

زمانی که تکنیک دانشمندان ادینبرگ تکمیل شود آنها می توانند از سلول های بنیادین جنینی یا سلولهای پوستی دست ورزی شده ژنتیکی برای تولید حجم بیشتری از این سلولهای خونی مصنوعی استفاده کنند.

براساس گزارش تلگراف، محققان دانشگاه اسکس شیوه ای پیچیده تر را برای ساخت خون مصنوعی ابداع کرده اند که طی پنج تا 10سال آینده تکمیل خواهدشد و با استفاده از آن جایگزینی مصنوعی و کاملا شبیه به خون ساخته خواهدشد که عملکردی مشابه با خون طبیعی داشته و برای استفاده در بدن تمامی بیماران با گروه های خونی متفاوت قابل استفاده است.

bandeye khoda - یونان - آتن
این کجاش خبرخوبیه؟همین انتقال خون هست که ازموقعی که کشف شد باعث انتقال تمام مریضی های بی علاج بین مردم شد.پزشکا باید تنبلی وراحت طلبی رودرجراحی وهمچنین تبلیغ کاذب راجع به خون رو کنار بزارن وراه حل مناسبی برای کمبود خون پیداکنن که بی ضررباشه.شما پزشکا مثل سیاستمدارا دیگه مردمو گول نزنید.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

leyli maman - مالزی - کوالالامپور
خدا کنه زودتر نتیجه بده چون هم من و هم دخترم o- هستیم و به همه می تونیم اهدا خون کنیم ولی فقط از گروه خودمون می تونیم دریافت کنیم.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
bandeye khoda - یونان - آتن. انگار گرسنگی نکشیدی تا عاشقی از یادت بره.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

felora - ایران - تهران
leyli maman - مالزی - کوالالامپور / لیلی جون میدونستی ما که گروه خونمونO_از با سخاوت ترین و بخشنده ترینها به روی زمین هستیم ؟! ارزوی بهترین هارو براتون دارم
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

leyli maman - مالزی - کوالالامپور
feloraایران تهران .اره واقعا همینطوره.پس شماهم o -هستید؟منهم برای شما سلامتی ارزو میکنم و امیدوارم که هیچ کدوممون هرگز به دریافت خون نیاز نداشته باشیم.شاد و سالم باشید.
جمعه 13 آبان 1390

bandeye khoda - یونان - آتن
PARVANE1 - انگلستان - برنموث سلام دوست عزیز.این مقاله جهت ارائۀ دلایلم.موفق باشی.https://www.watchtower.org/e/hb/index.htm
جمعه 13 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.