رازگشایی از ویزای ۱۵۰ ایرانی در مدینه ؛ علت واقعی دیپورت چه بود؟

رازگشایی از ویزای 150 ایرانی در مدینه ؛

علت واقعی دیپورت چه بود؟

یک منبع آگاه درباره ویزای کاروان 150 نفره ایران در مدینه و منع آنها از ورود به عربستان سعودی توضیحاتی را ارائه کرد.

این منبع آگاه در گفت و گو با عصرایران در این باره گفت: تمامی 150 ویزای دریافتی این کاروان که از کنسولگری عربستان سعودی در مشهد دریافت شده، صحیح و مطالب گفته شده درباره اینکه این ویزاها جعلی هستند ، نادرست است.

رسانه های ایران روز دوشنبه گذشته از توقیف یک کاروان 150 نفره ایرانی در فرودگاه مدینه به بهانه جعلی بودن ویزا، خبر داده بودند.

وی اضافه کرد: مشکل از آن جا ناشی می شود که این 150 ویزا خارج از سهمیه سازمان حج و زیارت ایران و بخشی از سهمیه 3000 نفری عربستان سعودی برای مردم سنی مذهب ایران است اما رابط یا رابطان کنسولگری عربستان سعودی در یک فرایند منفعت جویانه و کاملاً شخصی بخشی از این سهمیه را به جای مردم سنی مذهب ایران به افراد شیعه ایرانی اختصاص دادند و مبالغ کلانی هم از این افراد که از پشت پرده خبر نداشتند دریافت کردند.

این منبع آگاه ایرانی افزود: ماموران سعودی هم در ابتدای ورود این کاروان 150 نفره ایران به فرودگاه مدینه متوجه این موضوع شده و تنها به چند ایرانی سنی مذهب همراه با این کاروان، اجازه ورود دادند و مانع از عبور بقیه افراد شدند.

بنابراین همان طور که مقامات رسمی کشورمان اعلام کرده بودند این مشکل اساساً مرتبط با سازمان حج و زیارت نبوده و ناشی از سوء استفاده برخی افراد سودجوی مرتبط با خود سعودی ها در کنسولگری عربستان در مشهد بوده است.

چند مداح معروف و 5 روحانی نیز در این کاروان حضور داشتند.
مسوولان سازمان حج و زیارت پیش از این بارها هشدار داده اند کسانی که تمایل به سفر حج دارند حتماً باید در چارچوب این سازمان ثبت نام و بر اساس مقررات آن در قالب کاروان های جمعی به این سفر معنوی مشرف شوند.
با این حال عدم توجه به این تذکرات قانونی ، زمینه ساز چنین سوء استفاده هایی می شود.

a.ahooraei - المان - کلن
تف و لعنت به خودتون و ایده تان. توی مکه الآن که فصل ککه. به مرگ خودم همشون بوی گند موندگی و عرق متعفن و مخلوط با سیر و پیاز میدن، دهنشون هم که همیشه بوی غذای کفتارها را میده. بمرگ خودم دیدم و حس کردم.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

shahab46 - المان - هانوفر
مکه رفتن یعنی طوق خریت را بگردن انداختن
جمعه 13 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.