خواستگاری از ۲۴۳ دختر در اینترنت

خواستگاری از 243 دختر در اینترنت

جام جم آنلاین: با تحقیق از فردی که از خانواده دختر مورد علاقه‌اش شش میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود، معلوم شد او با ارتباط اینترنتی از 243 دختر جوان نیز خواستگاری کرده است.

 

 
به گزارش «جام‌جم»، هفته گذشته مردی با حضور در شعبه 13 بازپرسی دادسرای ناحیه 3 تهران از یک خواستگار قلابی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.
 
شاکی به بازپرس حسنی گفت: دخترم در یک آژانس هواپیمایی کار می‌کند. چندی پیش یکی از مشتریان آنجا که خود را استاد دانشگاه و مدیرعامل یک شرکت بازرگانی معرفی می‌کرد، با ابراز علاقه به دخترم، از او خواستگاری کرد.وی اضافه کرد: مرد خواستگار ادعا می‌کرد در کودکی مادرش را از دست داده و پدرش نیز که یک تاجر است، در ایتالیا زندگی می‌کند. خودش نیز سال‌ها در انگلستان، آمریکا و ایتالیا زندگی کرده و چندی پیش به تهران آمده است.
 
او می‌گفت در یکی از دانشگاه‌ها تدریس می‌کند و همزمان در حال گذراندن دوره دکتری است.
 
خواستگار، استاد دانشگاه نبود

 
شاکی با اشاره به کلاهبرداری خواستگار قلابی گفت: وقتی مرد جوان اعتماد ما را جلب کرد، از پسرم شش میلیون تومان پول گرفت تا برایش قطعات رایانه بخرد، اما یک باره ارتباطش با خانواده ما قطع شد.با ظنین شدن به مرد خواستگار از دانشگاه‌هایی که می‌گفت مدرس آنجاست، سراغ او را گرفتیم، اما مسوولان آنجا گفتند چنین فردی را نمی‌شناسند. با تلفن همراه او نیز بارها تماس گرفتیم، اما خاموش بود و جستجوهایمان برای یافتن او بی‌نتیجه ماند.
 
در پی این شکایت، خواستگار کلاهبردار تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و در مرحله بعدی تحقیقات معلوم شد، متهم فراری کارمند یک شرکت خصوصی بوده است.

بنابراین ماموران عازم محل کار متهم تحت تعقیب در تهران شدند و با تحقیق از همکاران او پی بردند، وی پس از تسویه حساب، محل کارش را ترک کرده است.

در تحقیقات بعدی معلوم شد، متهم فراری متاهل بوده و صاحب یک فرزند است.

بی‌خبری از کلاهبرداری‌های شوهر
 
به این ترتیب خانه متهم تحت تعقیب در یکی از محله‌های تهران شناسایی شد و ماموران با حضور در محل با تحقیق از همسر وی متوجه شدند، او از کلاهبرداری‌های شوهرش بی‌خبر بوده و چند هفته‌ای است از او خبر ندارد.

جستجوها در این رابطه ادامه داشت تا این که ماموران پی بردند، متهم فراری عضو فیس‌بوک است و بارها از دختران از طریق ارتباط‌های اینترنتی خواستگاری کرده است.

جعل عنوان برای فریب
 
ماموران در بررسی فیس‌بوک متهم متوجه شدند، او با 243 دختر جوان که اغلب دانشجو بوده‌اند، ارتباط اینترنتی پیدا کرده و با معرفی خود به عنوان استاد دانشگاه‌های معتبر اروپا، آسیا و ایران، چنین قلمداد کرده که مردی پولدار و صاحب یک مرکز تجاری در اروپاست.

او پس از خواستگاری از دختران به آنها قول داده پس از ازدواج، آنان را برای ادامه زندگی به ایتالیا و کشورهای اروپایی ببرد. این خواستگار قلابی با هر یک از دختران نیز قرار ملاقات گذاشته است.

با به دست آمدن این اطلاعات، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. تحقیقات برای شناسایی دختران فریب‌خورده و دستگیری متهم ادامه دارد.

*Fanoos* - ایران - ایران
چه داستان زیبایی و چه بازیگر خوبی!!!!!. این جور چیزا کلاهبرداری نیست دختر ها و افراد استفاده کننده از اینترنت باید اگاهی شونو بالا ببرند و زود باور نباشند.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
" دختران فریب‌خورده : پدرش نیز که یک تاجر است، در ایتالیا زندگی می‌کند. خودش نیز سال‌ها در انگلستان، آمریکا و ایتالیا زندگی کرده و چندی پیش به تهران آمده است " ! یعنی خانمهای خوش باور در اینترنت سراغ چنین اشخاصی نمیرونند که طرف مقابل باید پولدار, فرنگ رفته و خوش تیپ باشد !? جو خواستگاری را به این سمت سوق دادند و راه برگشت هم نداریم, دشت غنی بی فرهنگی ما !
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

habilian - ایران - قم
تو جامعه ایران یه چیزی فراوونه اون هم با عرض معذرت خریت دختراست. کافیه یه پسر بگه دوست دارم اون وقته که دختر حاضره به خاطر پسر از خونه فرار کنه. متاسفم برایه همچین دخترایی . تو شهر ما به خاطر محیط بسته و بسیار مذهبی که داره این جور مسائل زیاده و راحت میشه دخترا رو گول زد.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
fanoos تهران ایران . نازنین .لطفا بفرمائید . منظور شما از اینکه خانمها باید اگاهی خود را بالا ببرند یعنی چه .یعنی منظور شما این است که بعد از سعی کنند جیب اقایان را بهتر بزننند. خب همینطور که جیب ها را خالی میکنند. اگر بعد از ین اگاهی بیشتر پیدا بکنند یعنی سوپر دولوکس باشند در خالی کردن جیب مرد های احمق????. ناز ترا برم فانوس .با این چراغ راهنمائی که تو برای خانمها روشن میکنی. البته مثل فانوس یک مقدار کم نور است روشنائی تو فانوس جان
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
وای از دست تو fanoos. همیشه جای علت و معلول را عوض میکنی. من چیکار کنم از دست تو؟ دیگه کامنتهاتو نمیخونم. ما انسانهای عقب مونده ذهنی و بدنی زیاد داریم، باید کلاه سرشون بذاریم؟ و یا سوء استفاده ازشون بکنیم؟ دخترها اغلب زودباور و خوش تأبیرند، باید استفاده کرد؟ نه عزیز جون بگذریم یکعده ای از دخترها و یا زنان مطلقه چنان بی چشم و رو و بی شخصیت و کلاهبردار شدن که به مردها گفتند زکی، اما دال بر این نیست که جنس لطیف همگی این بشن. بالاخره زیبای زن همش در چهره و اندام نیست در سیرت هم بسی نهان است.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
. شرح حال کسی که میخواد کامنتای منو نخونه ( خدایا شکرت که میخواد نخونه ) : خب امروز هم بریم سایت یوک ببینیم که فانوس چی گفته بهش گیر بدیم و عقده هامون رو خالی کنیم !!!!. :d
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
. bawafa1385 - المان - هامبورگ من تو کامنتم نوشتم افراد استفاده کننده از اینترنت اگاهیشون رو ببرن بالا و به قول معروف میخوام بگم پیشگیری بهتر از درمان است !!!. حالا من موندم این حرفای شما چه ربطی به حرفای من داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

saeid.j - انگلستان - کاونتری
اینا ساخته و پرداخته ی ذهن برادران است برای اینکه 4 تا پدر مادر ببینند و جلوی ورود بچه هاشون به فیسبوک را بگیرند
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
همیشه میخوای توهین کنی ، چرا؟ این بی تربیتی نیست؟
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

بیگلی بیگلی - ایران - مشهد
. a.ahooraei - المان - کلن - من الان چند وقته تو سایت خبرها رو که میخونم کامنتهای تو رو هم میخونم .. واسم جالبه تو قریب به اتفاق کامنتات گیر دادن به فانوسه .. چرا ؟ .. کلا خدا وکیلی خداییش الان اسم این کار تو چیزی به غیر از عقده داشتنه ؟ ... عزیزم بزن تو گوگل عقده چیست بعد نتیجه رو نگاه کن ببین خدایی چیزایی که در مورد عقده داشتن نوشته چقدر راحت تو خودت پیدا میکنی .. زشته خدایی برو یه کم به زندگیت برس به جای عقده خالی کردن تو دنیای مجازی
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.