رائفی پور : انگلیسی ها ۹ میلیون ایرانی را بین سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۰کشتند

رائفی پور : انگلیسی ها 9 میلیون ایرانی

را بین سالهای 1914 تا 1920کشتند


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=Uj5t2TogjzQ

لینک دانلود مدیافایر

Dara va sara - استرالیا - پرت
فکر کنم صدا روش گذاشته بودند.... آشی. ساندیس بعدی رو باهم شریکیم ...تنها نخوریش؟؟
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

romano - ایران - تهران
آخه گل سرسبد بیسوادی ایران در 1954 16 میلیون جمعیت داشت چطور 9 میلیون کشتند. خدایا به اینها عقل نمی‌دی بکششون که حداقل از شر خودشون راحت شن حالا ماکه پیشکش.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

borzoopersia - انگلستان - بیرمنگهام
کسی میداند جمعیت ایران در سالهای نامبرده چند میلیون بوده؟ طبق آمار موجود 9 میلیون نفر. اینطور که این توله آخوند میگه بیش از نیمی از جمعیت ایران در آنزمان کشته شدند. حالا این تعداد کشته همش تو جنوب توسط بریتانیا انجام شده یا توسط امپراطوری اسلامی عثمانی در آذربایجان؟ مثلا میخواهد مردم ایران را بر علیه بریتانیا احساساتی کند. مغز این یابو پارک کرده و ترمز دستی هم کشیده.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

azerbaican - ایران - تبریز
بابا بخدا راست میگه ,حالا هی بیاین کامنت بذارین که فلان فلان شده..... . اون موقع روسیه و انگلیس طبق قراردادی ایران رو تقسیم کردن. همه ی راهها رو کنترل می کردن غذای سربازای داخل کشور رو از شهر ها به زور می گرفتن. مثلا روسیه 4 هزار سرباز فقط تو تبریز داشته وشهر رو 11 ماه محاصره کرده و قحطی بی سابقه ای در شهر حاکم کرده بودن(از ویکیپدیا می تونین دوران مشروطه رو ببینین هر چند که زمانش دقیقا این نیست ولی فرقی به حال ملت نمیکنه) به نحوی که گزارشاتی هست که نشون میده در برخی روستاهای آذربایجان مردم از گرسنگی و فقر برگ درخت و از این جور چبزا می خوردن که حتی خوردن نوزاد مرده توسط مادرش را هم گزارش کرده اند(نامه هایی از تبریز-ادوارد یراون)(در قسمت هایی از فیلم روزگار قریب هم اشاراتی شده). که انگلیس هم کم دخالت نداشته!به نظرم هر کی از نداری مرده بخاطر دخالت اونا بوده.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

feminism - انگلستان - لندن
هر روز یک آشفته احوال اسلامی از ایران استخراج میشه !! دکتر روانی زاده تِخ میکرد داخل اتوبوسهای آمریکا قسمت زن و مرد جدا میباشد و حتی بین آنها پرده هم میباشد :)) یک عقب ماندۀ ذهنی دیگر بنام محمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس و نمایندۀ مردم قزوین میگوید : آیت الله خامنه ای تمام ویژگی های مسیح را دارد :)) امام ِ یکروز قبل از شنبه (جمعه) قم نطق کرد : آقای خامنه ای هنگام تولد، زمان خروج از تونل مادر یا علی گفت و قابله در جواب او گفت علی یارت :)) سید حسن احمدی سخن دوانی کرد که : طول و عرض حضرت آدم هنگام آفرینش 17 در 10 متر بوده است :)) ادیب یزدی کارشناس دینی گفت : فرزند فاطمه دختر محمد در رحم مادرش سخن میگفت و فاطمه به پدرش گفت بابا این فرزندی که در رحم من است گاهی میگه انا الغریب گاهی هم میگه انا الشهید :)) بگم بازم بگم ، نقل کرده اند که آیت‌الله بهجت در خواب دیدند که حضرت امام زمان در مجلسی حضور داشتند،‌ علمای بزرگ اسلام هم در خدمت آقا امام زمان بودند،‌ آیت‌الله خامنه‌ای وارد شدند و امام زمان جلوی پای ایشان تمام قد بلند شدند و برای ایشان جایی برای نشستن باز کردند :)) تمام قد :)) .
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

rouzbeh1602 - انگلستان - لندن
قابل توجه، در سال ۱۹۱۵ تمام جمعیت ایران ۹ میلیون نفر بوده است! رجوع شود به ویکی پیدیا، با این حساب تو من رو هم که کشتی‌ که شیطون :)
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

مسیح پسر مریم - ایران - تهران
part 1) = واقعا جای تعجب بسیار داره که چرا صحبت های رائفی پور(در ادامه میگه چطوری کشتن! با قحطی و در ادامه با سند صحبت میکنه) رو کات کرده و کامل نمیزارید!!پس من ادامه مطلب و مستنداتی رو برای این کشتار فجیع میگم که با تحمیل قحطی ساختگی توسط انگلیس در خلال جنگ جهانی اول بود: هرکسی بره سراغ تاریخ معاصر ایران در زمان جنگ جهانی اول چه منابع داخلی و چه خارجی به پرونده *قحطی بزرگ 1919‌- 1917 در ایران * خواهد رسید. سرگرد «ام. اچ. داناهو»در کتاب و گزارش هاش به صراحت به از بین رفتن 9 میلیون بر اثر قحطی اشاره کرده علاوه بر اون در گزارش‌های دیپلماتیک آمریکایی‌ها آمده، شمار جمعیت ایران در سال 1914، 20 میلیون نفر بوده است. با یک روند طبیعی، این شمار باید در 1919 دست‌کم به 21 میلیون می‌رسید اما شمار واقعی در 1919، 11میلیون نفر بود که نشان می‌داد دست‌ کم 10 میلیون نفر بر اثر قحطی و بیماری در ابعادی فاجعه‌آمیز از بین رفته‌اند.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

مسیح پسر مریم - ایران - تهران
part 2) = کتاب "خاطرات افسر انگلیسی داناهو " که یهودی هم هستند در قسمتی از کتابش میگه: * ما دیدیم در ایران نفت کشف شده است،ایرانی ها ثروتمند شده اند،بهداشت گسترش پیدا کرده ار آنجا که عموم جمعیت ایرانیان مسلمان و شیعه هستند این خطری بزرگ برای بریتانیای کبیر هست، فلذا تنگه هرمز را بستیم،با بحرین ،هندوستان و امریکا هماهنگ کردیم از صادرات غله به ایران خود داری کنند،غله داخل ایران را ده برابر قیمت خریدیم،پول نفت را در این دوره به ایرانیها ندادیم،ایرانیان از گرسنگی یکدیگر را میخوردند و در 2 تا از گزارش هایش میگه اجساد چروکیده مردان و زنان پشته شده در معابر عمومی افتاده اند و.. وباز هم کتاب "قحطی بزرگ"دکتر محمد قلی مجد،اصل این کتاب در سال 2003در آمریکا چاپ شده وبه زبان انگلیسی هست
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

مسیح پسر مریم - ایران - تهران
part 3) = و علاوه بر این ها گزارشی که کاردار آمریکا در ایران «والاس اسمیت موری» درباره وضع خواروبار و آذوقه در قحطی 1918- 1917 ایران اشاره کرده و می‌نویسد: یک‌سوم جمعیت ایران بر اثر گرسنگی و بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه «از میان رفته‌اند»/و نیز گزارش های دیگری از «ژنرال دنسترویل و میروشنیکف» و 3 دقیقه ادامه این سخنرانی که حذف شده رو در یوتوب سرچ کنید https://www.youtube.com/watch?v=QBDTMZRrJIQ
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

مسیح پسر مریم - ایران - تهران
feminism - انگلستان - لندن/borzoopersia - انگلستان - بیرمنگهام / به حال افراد بیسواد غرب زده ای چون شما باید گریست
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

daniall - فرانسه - نانت
متاسفانه این قحطی که باعثش نیروهای اشغالگر انگلیسی بودن در سالهای 1919-1917 اتفاق افتاد و نزدیک به 10 میلیون ایرانی در اثر کرسنگی و بیماری وبا و حصبه مردن.انگلستان محصولات غذایی ارد و غله رو خارج میکرد و از ورود مواد غذایی از هند و امریکا جلوگیری کردند. فکر میکنم تنها یک کتاب در این زمینه وجود داشته باشه(قحطی بزرگ)و فقط غربیها و روسیه میدونن چه بلاهایی سر این ملت اوردن.اینجا این میگه 1914 تا 1920 به این خاطر هستش که جمعییت ایران طبق اسناد امریکایی ها در این 2 سال نشون میده چند نفر حدودا تو این فاصله کشته شدن و هیچ سرشماری بین این سالها نبوده.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

abiabi - انگلستان - لندن
این اشغالها را از کجا پیدا میکنید
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

setroos - اوکراین - کیف
کاری به این یارو ندارم,ولی مستندات تاریخی اینو میگن...تازه این کشتار یه کشتار غیر مستقیم محسوب میشه , انگلیسیها به صورت مستقیم با شلیک کلی آدم تو دنیا کشتن , سرخپوست های آمریکا,بومی های استرالیا,از آفریقایی ها و به برده کشیدنشون,اینا تو تاریخ هست...واقعآ ساده لوحی محضه اگه این مستندات رو به خاطر ظاهر انگلیسیها رد کنیم...ولی ساده لوحی مضمن نیست چون با مطالعه ی تاریخ میتونید به واقعیت پی ببرید....انگلیس یعنی روباه پیر...کارش درسته...آخر سیاست و تعقل...که واسه اثبات اینکه چقدر کشته,بعد از اینهمه مستندات هنوز هم باید جار بزنیم و کتاب معرفی کنیم,واقعآ آفرین به همچین سیاستی...آفرین...واقعآ حق ما نیست تو دنیا به جایی برسیم با خودمون و سادگیمون...خیال میکنیم همه دوستمون دارن,انگلیس,آمریکا,اوباما,...نــــــــــــــــازی ایرانی ها,نــــــــــــــازی....بوس,ماچ....
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

azerbaican - ایران - تبریز
مسیح پسر مریم - ایران - تهران====> like. به نظرم این سایت خیلی داره سانسور میکنه. کار درستی نیست
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

alkap0n1990 - ایران - کرج
راست میگه خو . حالا هی فحشش بدین . جنگ جانی اول ، 9 میلیون ایرانی از گرسنگی مرد . بانیش هم انگلیسیا بودن . چون بازار مواد غذایی و غله که دستشون بود رو خالی کردن فقط بخاطر تدارکات جنگ خودشون . حالا هی بیاید بگید جمعیت ایران اون موقع فلان بوده و فحشم بدید و بگید بچه آخوند و ساندیس خور و.. ناراحت نمیشم ولی ناراحت میشم میبینم تاریخ کشور خودتو نمیدونی ، یکی هم که حرف حق میزنه ناسزا میگید بهش . رائفی پور رو من هم قبول ندارم چون شر و ور میگه ئلی اینو خوب گفته
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

farhad_swiss_zurich - سوئیس - زوریخ
9 میلیون کشته یعنی سالانه یک و نیم میلیون ماهانه 125 هزار و روزانه 4166نفر ! ! !
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

farhad_swiss_zurich - سوئیس - زوریخ
مسیح پسر مریم - ایران - تهران خودتو لو دادی دوستان این هموطن ساندیس خور همان رائفی پور میباشد ! خوب مچتو گرفتم نه ?
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

supernova - انگلستان - منچستر
مسیح پسر مریم - ایران - تهران بله دوست عزیز واقعا جای تعجب داره که چرا فقط آن قسمت را که باب میل خودش هست گذاشته تازه میگه لایک هم بکنید. ممنون از شما . واقعا حیرت آور بود . من هم نمیدونستم o.0
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
این یک وقعه تاریخی هست که در زمان جنگ جهانی دوم انگلیسها که ایران در دست آنها بود تمام غلات و خواربار ایران را به زور یا توسط عواملشان در ایران با خرید غلات جمع آوری کردند و به جبهه های جنگ فرستادند ..و قحطی و کمبود مواد غذایی که در آن سالها در ایران آمد بی سابقه بود و باعث کشته شدن خیلیها در نقاط مختلف ایران شد . افراد مسن هنوز اون قحطی رو بیاد دارن ..البته در اینکه چه تعداد آدم کشته شدند معلوم نیست ..
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
خوب حالا که چی چنگیز خان مغول هم به ایران حمله کرد, توی جنگ و بزن بکش و تسخیر که حلوا قسمت نمی کنند حالا بعد 100 سال باید چکار کنیم سفارت انگلیس را آتش بزنیم یا زنگ بزنیم به ملکه انگلستان تو گوشی فوت کنیم و فحش بدیم قطع کنیم. به آخوندا بگید دیگه باهاشون معامله نکنند , شاید هم در فکر بستن سفارت انگلستان و بدست آوردن باغ قلهک هستید.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

alexxx - اتریش - وین
بابا یکی نیست اینو بگیره, بد جوری افتاده رو دور اراجیف این خودش دیگه کنترل رو از دست داده جدی یکی باید کمکش کنه ترمز کنه والا سر از کهکشانها در میاره. ضمنا" یا عیسی مسیح ابن مریم, شما گریه نکن اشکت خشک میشه. اگه واقعا" باید گریه کنی, به حال اون بدبختای مادرمرده گریه کن که باید ساعتها بشینن نطقهای احساساتی کننده شش من یه غاز گوش کنن.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

مسیح پسر مریم - ایران - تهران
farhad_swiss_zurich - سوئیس - زوریخ جواب جهالت تو در کامنت alkap0n1990 - ایران - کرج آمده
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

supernova - انگلستان - منچستر
farhad_swiss_zurich - سوئیس - زوریخ جناب سانسور چی ، گفتم بهت بگم که در تالار پرنیان برایت جستاری باز کردم. گفتم شاید بخواهی آن را هم سانسور و پاک کنی !!!.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

ukguy4u - بریتانیا - لندن
اوه اوه اوه! این سوپر خر دیگه کیه؟ تو کورس خریت با اون دکتر روازاده خیلی رقابت تنگاتنگی داره.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
انگلیس این استعمارگر پیر همه کاری ازش برمیاد.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

lucas71 - سوئد - اوپسالا
یعنی نصف بیشتر جعمیت ایران ان زمان را انگلیسی ها کشتن دیگه ..... کل جمعیت هرمزگان و اهواز 9 میلیون نمئ شدن. این هم از محمود کبیر یاد گرفته ارقام الکی میده کی به کیه بلا نسبت ملت خر تشریف دارند این ها دیگه کی هستن ...............
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

آشی - انگلیس - لندن
دارا وسارا.. کاملا مشخص که صدا گذاری شده. اصلا همخوانی نداره. درست ما مخالف آخوند و ملا هستیم ولی دلیل نمیشه هر که هر چی گفت باور کنیم. و هر چی چرت و پرت به خوردمون دادن قبول کنیم.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

feminism - انگلستان - لندن
مسیح پسر مریم / متشکرم از اظهار لطفتان ولی شما بروید به حال مادر مسیح اشک بریزید که توسط یوسف نجار باردار شد و به اسم روح القدس و خدایش تمام شد :))
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

supernova - انگلستان - منچستر
farhad_swiss_zurich - سوئیس - زوریخ نمیدانم از کی پای تو به این سایت باز شده و سمتت چیه اما داری سایت رو به لجن میکشی . اگر این بار هم کامنت من رو حذف کنی و نگذاری مجبور میشم توی تالار پرنیان برات بنویسم هر چند که فکر کنم اونجا رو هم میتونی پاک کنی . بار اولت نیست که کامنت ها رو پاک میکنی بعد خودت توضیح اضافه میدی . خجالت بکش .
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
Azerbaijan- تبریز/ عزیز جون شما ریاضیاتت خیلی ضعیف هست ، ایشون میگن ٩ میلیون میدونی چقدر انسان هستند؟ سربازهای ناصرالدین حمال ١٥٠ کشته دادند و عقب نشینی کردند. در طول جنگ دوم جهانی روسیه مانند گوشت قربونی بوسیله استالین ، سرباز جلو آلمانی ها می ریخت و آلمانیها تمام شهرهاشون را بمباران کردند و روسها بدروغ گفتند آلمان ١٧ میلیون روس کشته گرچه دروغ بوده، حالا شما میگی ایرانی که از زمان عباس میرزا دیگه توی جنگی غیر از جنگ عراق شرکت نکرده،٩ میلیون کشته داده؟ تمام جنگ ایران و عراق که یک جنگ امروزی و ویرانگر بود یک میلیون کشته نداد. حاج آقا جنگ اونموقع فقط برای چند روز کوتاه و اونهم در جنوب ایران بود و رضاشاه دستاشو بالا برد.جمعیت ایران اونموقع ١٥ میلیون هم نبود و الآن فقط ٤٠ میلیون آذری داریم.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

supernova - منچستر - انگلستان
ukguy4u - بریتانیا - لندن اولا که برو جلوی آینه گوش های خودت رو نگاه کن میبینی که خیلی.... دامبو رو قورت میده . در ثانی این رفیق سانسور چیت کامنت های بنده رو پاک میکرد و در جهت ماله کشی خودش توضیح اضافه مینوشت که من گزارشش کردم و ظاهرا خوشبختانه این آقا همه کاره سایت نیست و کامنت ها نمایان شدند. با تشکر از رسیدگی سریع مسؤلین. ثابت شد هنوز هم میتوان به سایت امید داشت !
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

borzoopersia - انگلستان - بیرمنگهام
مسیح پسر مریم - ایران - تهران--ما غرب زده ها به حال تو و این راس آخوند زاده میخندیم چون گفته های شما و همانند شما همانند باورهایتان خنده دار و بیهوده است. اما به حال ایران عزیز و هم میهنان گرفتارمان گریه میکنیم که گرفتار یاوه گوهائی همانند این توله آخوند هستند. شما مرزهای نادانی را درنوردیده اید و سنگ پای قزوین هم به گرد پای شما نمیرسد. اما زیاد دلخوش نباشید چون سپیده دم آزادی و دموکزاسی در راه است و شما باید دنبال چاله یا لوله فاضلاب بگردید.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Pezhman - اتریش - وین
شیعه 9 امامیه اگر 12 امامی بود میگفت:دوازده میلیون وهفتادو دوتن بودند...لووول ضمنا"اگر انگلیسی ها اینقدر خونخوار بودند.باید یک آلمانی را زنده نمی گذاشتند.برو بابا شمل دنبال قمه زدنت. خدا یک عقلی به تو ویک پول درست وحسابی بما مخالفان کهریزک عنایت بفرمایند.آمین
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

farhad_swiss_zurich - سوئیس - زوریخ
supernova - انگلستان - منچستر - فکر کنم تو تب داری برو دکتر که داره حالت از اینی که هست بدتر میشه !
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

farhad_swiss_zurich - سوئیس - زوریخ
supernova - انگلستان - منچستر _من جواب تورو توی پرنیان زیر تاپیکت دادم ! یعنی انسان این قدر توحم زده من تا حالا ندیده بودم که شکر خدا دیدم :)
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

danil_uk - ایران - منچستر
این بچه زیادئ تریاک کشیده حالیش نیست چه ... مخوره .
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
محض اطلاع مشتی از دوستان، جنگ اول جهانی سال١٩١٤ شروع و ١٩١٨ به پایان رسید و جنگ دوم جهانی سال ١٩٣٦ شروع و ١٩٤٥ خاتمه یافت. در جنگ اول جهانی در جنوب ایران نیروهای انگلیسی هندی به فرماندهی ژنرالهای انگلیسی در مرزهای ایران بطرف عراق و سوریه علیه نیروهای ترکیه می جنگیدند و ایران دخیل نبود و اعلام بیطرفی کرده بود. واما این درسته که آذوقه های جنگی بیشتر ازاطراف محیط جنگ مهیا میشده و پدر خود بنده از اونموقع خاطراتی را تعریف میکرد که سن بسیار کمی داشته اما در یاد داشت و انگلیسی ها مانند یک پیروز بر کشوری ناتوان با مردم وقت برخورد میکردند. 
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
همچین مواقعی تعداد ساندیس خورها زیاد می‌شه و ارتش سایبری رژیم بسیار فعال! . اوضاع ایران در این سالها (جنگ جهانی اول):. جنگ جهانی اول هم‌زمان با حکومت احمد شاه قاجار بود و دولت مشروطهٔ ایران ضعیف‌ترین دوران خود را می‌گذراند. علی رغم اعلام بی‌طرفی دولت ایران، نیروهای متخاصم از جنوب و شمال وارد ایران شدند. بر اثر آغاز جنگ جهانی اول و اشغال ایران توسط بریتانیا و خرید آذوقهٔ مردم ایران توسط ارتش اشغالگر و شروع قحطی بزرگ ۱۹۱۷ - ۱۹۱۹ عدهٔ زیادی از مردم ایران به کام مرگ فرو رفتند. سپاه روسیه تا دروازه‌های تهران پیشروی کرد اما از منقرض کردن سلسلهٔ قاجار منصرف شدند. فقط در جنوب مردم محلی در چند نوبت با متجاوزان انگلیسی درگیر شدند که از مهم‌ترین نبردهای جنگ جهانی اول در ایران می‌توان به مقاومت دلیران تنگستان در استان بوشهر و نبرد جهاد در خوزستان اشاره کرد. جمعی از رجال از به اصفهان و سپس اراک و بالاخره به کرمانشاه رفتند و عاقبت در آنجا قوای گارد ملی ترتیب دادند و حکومت موقتی دولت ملی به ریاست نظام‌السلطنه (رضا قلی خان مافی) تشکیل گردید...
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
. مسیح پسر مریم - ایران - تهران. و اما در مورد گفته‌های جنابعالی که معلوم است سوادی نداری و فقط کورکورانه هدفهای اربابانت را دنبال میکنی‌! محض اطلاع شما و این آقای رافئی پور که مواجب میگیرید و فقط اراجیف میبافید به چند نکته سریع اشاره می‌کنم! ۱. امریکاییها در جنگ جهانی‌ اول هیچ نقشی‌ نداشتند و عملا وجود خارجی‌ نداشتند (پس اون گزارش‌های دیپلماتیک آمریکایی‌ها و کتاب خاطراتی که از این افسر خیالی و گزارشی که کاردار آمریکا در ایران, به عنوان مدرک نقل میکنید نمیتواند درست باشد!). ۲. در مورد اینکه قحطی بزرگی‌ بوده و بسیاری کشته شدند شکی نیست ولی‌ طبق معمول این رژیم ارقام را همیشه به نفع خود بالا پائین میکند. ۳. چطور رژیم اسلامی و رهبرانت همیشه هولاکاست و کشتارهای جمعی جنگ جهانی‌ دوم به دست آلمان نازی که این همه سند و مدرک ازش وجود دارد نمی‌پذیرد ولی‌ در مورد این مسئله به فقط خاطرات یک افسر انگلیسی‌ و بدون هیچ مدرک دیگری قناعت می‌کند؟
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
مسیح پسر مریم - ایران - تهران. ۴. در اینکه انگلیسیها در زمان استثماری ظلمها کردند هم شکی نیست ولی‌ قحطی بین سالهای ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ به خاطر شرایط بد جنگی اتفاق افتاد و قحطی کار انگلیسیها نبود! ولی‌ مثلأ ترکهای عثمانی در همان زمان (۱۹۱۵ اگر اشتباه نکنم) ارامنه را قتل عام کردند، این کجا و آن کجا. ۵. در آخر فرض کنیم که چنین هم باشد! فکر میکنی‌ در آن موقع اوضاع خود اروپا و جاهای دیگر بهتر بوده؟ در همان زمان در اروپا و خیلی‌ جاهای دیگر هم قحطی و گرسنگی وجود داشته و در خود اروپا هم مردم همدیگر را میخوردند! صحبت سر اینه که دوران استثماری در کشورهای اروپائی پایان یافت و مردم اروپا الان در صلح و آرامش در کنار هم زندگی‌ میکنند یعنی‌ پیشرفت کردند، ما چی‌ که حتی در آن زمان با وجود قحطی و بدبختی، اشغال کشور توسط بیگانگان، لاقل آزادی داشتیم ولی‌ الان پس از گذشت تقریبا صد سال فقط پس رفتیم و حال و روزمان روز به روز بدتر می‌شود و مردم در کشور خودشان اسیر شدند و جوانانش حتی اجازه آب بازی را ندارند ! پس لطفا به مشکلات الان برسید که مهمتر از قحطی و بدبختی صد سال پیش است.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

babak1362 - ایران - تبریز
کاملا درست میگه دکتر رائفی پور واقعا یک روشنفکر و مورخ به تمام معناست ولی چون صهیون ستیزی میکنه میخوان تخریبش کنن ولی نمیتونن همچنین صحبت قبلی هم که گذاشته بودن ،پس و پیشش رو بریده شده بود.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

azerbaican - ایران - تبریز
Ghooloo - ایران - آبادان. در مورد دخالت امریکا در امور کشور در ان دوره می تونی "باسکرویل" رو از ویکیپدیا ببینی. یارو لقبش شهید امریکایی هست و ایشون اتیش بیار جنگ تبریزیا با قوای روس بوده.هر چند که زمانش مربوط به این بازه نیست ولی فرقی هم نمی کنه.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

azerbaican - ایران - تبریز
a.ahooraei - المان - کلن. منظور از کشته فقط اونایی نیستن که تیر بهشون خورده و مردن.اون بچه هایی که از گرسنگی مردن رو کی بشمره؟ با اون وضع وحشتناک زاد و ولد جمعیتمون کم شده !. با این وضع آموزشی و سیاست های کنترل جمعیتی و وسایل ضد بارداری و از این جور چیزا این همه رشد جمعیت داریم وای به حال اون روزا.ولی جمعیت کم شده،حتی اگه ثابت هم میموند باز هم نشون می داد کشته زیاده چون اگه رشد جمعیت ثابت بمونه یعنی زاد و ولد=مرگ. ولی در اصل اون موقع مرگ و میر خیلی بیشتر بوده .حالا در نامساوی مرگ>تولد اگه تولد زیاد باشه نشون نمیده مرگ زیادتره؟ . امیدوارم که خوب توضیح داده باشم.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

avasar - اتریش - وین
این کیـــــــــــــــــــــه؟
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

shapur - ایرلند جنوبی - دابلین
هر دم از این راه خری میرسد تازه تری تازه خری میرسد
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

MaHastim_831 - فنلاند - هلسینکی
با درود بر خانواده ایرانین uk.من عضو جدید هستم.بعضی ها تو این سایت اصلا ارزش جواب دادن ندارند(ساندیس خورها)ولی برائ اطلاعتون اومدین گیر دادین به انگلیس چطور جنایات اعراب یادتون رفته وقتی دریایی از خون در سرزمین پاکمان راه انداختند.برو تاریخ بخوان.جنایاتی که با مردم بخارا,بلخ,سیستان,نهاوند و.......اگرجنایتی بوده اینه که هم فرهنگمان را کشتند هم مردممان را.خالد ابن ولید بش از 40000 ایرانی را گردن زد تا خون ایرانیان را در اسیاب با ارد ترکیب کرده و 80000 سرباز عرب سه روز با خون ارانیان نان میخوردند.جنایت انجاییست که به اسم خدا و فرستادهاش دسته دسته انسان هارا گردن میزنند و اعدام میکنند. پاینده باد ایران بر فراز باد پرچم سه رنگشیر و خورشید.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

supernova - منچستر - انگلستان
farhad_swiss_zurich - سوئیس - زوریخ آره جون خودت. آثار جرم رو پاک نمیکردی بهت میگفتم یک من ماست چقدر کره میده . در ضمن آقای توهم ، یاد بگیر توهم هست نه توحم. توی همون پرنیان هم توهم زدی و توحم نوشتی.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

farhad_swiss_zurich - سوئیس - زوریخ
babak1362 - ایران - تبریز _ دکتر رائفی پور واقعا یک روشنفکر و مورخ به تمام معناست / خدائی تو اخرشی به جان خودم کلی خندیدم دمت گرم lool
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
بر جد و ابادشون لعنت. مرده های یخ با اون چشمهای کورشدشان.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
چگونه است یک بام دو هوا??انجائیکه عرب امد کشت کشت و کشت و بنیان فرهنگی ایران را از بین برد کوررر وکررر و 100 چنگولی به همان فرهنگ چسبیده اید و برای همان قاتلان بارگاه ساخته به زیارت گورشان می روید??? و نزدیکتر همین انگلیس که انرا مسئول مرگ 9 میلیون ایرانی میدانید در 1357 ناجی شما بود و راهنمای شما برای عر عر/خمینی ای امام/ حالا اخ شد????چشمتان کور وقتی سینما رکس را گردن ساواک 80 کشته ی میدان ژاله را 4000 و مرگ و خودکشی هر شخص مشهوری را نیز ساواک!!!! حال حرفها و امار دوزاری شما بدرد جرز لای دیوار می خورد /مزدوران برای هم پپسی باز کنید /همین/
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

complicate - ایتالیا - میلان
بله حق با ایشون 9 میلیون. تا حالا لال بودین جیره خورای دولت فخیمه بریتانیا?حالا که دیگه نمی خوان شما باشین اراجف تحویل میدن?بورو خالی هارو جایی ببند که نشناسنتون پسر خوب
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

daniall - فرانسه - نانت
MaHastim_831 - فنلاند - هلسینکی در این که این واقعه ی تاریخی هستش شکی نیست.حالا 10 میلیون نه یک میلیون اصلا هزار نفر(هیچ امار دقیقی وجود نداره)در اصل موضوع تفاوتی نداره شما نمیخواد در حمایت از حقانییت و مظلومییت انگلیسیها سینه بزنی و فریاد وا مصیبتا سر بدی .جناب شیر خورشید نشان جنایات اعراب همونقدر تلخ و ازاردهنده هستش که استثمار و استعمار انگلیسها و کلا هر بیگانه.خوبه که یکمی تاریخ بین 1400 سال پیش تا الان رو هم یک نگاه بندازی مخصوصا 200 سال اخیر به جای اینکه بشینی از این حرفهای همایونی و کلیشه ای ما هستیم بزنی و پرچم و پرچم بازی را بندازی و خودتو گیر بیاری.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

MaHastim_831 - فنلاند - هلسینکی
daniall - فرانسه - نانت نمیدونم تا اسم شیر و خوشید میاد یک عده دست و پاشون میلرزه.اقای daniall شما در متنی که من نوشتم جانبداری از استعمار پیر میبینید????همه خوب میدونیم که شورش سال 57 باعث و بانیش کی بود و من دلیلی هم برای طرفداری از انها ندارم. شما گفتید حرف های همایونی چون من میگم پرچم شیر و خورشید.پس بهتره شما نیز تاریخ را مروری کنید وببینید کجا بودیم و در حال حاضر کجاییم..ما اینجا هستیم تا در مورد تاپیک های مختلف گفتوگو کنیم نه جنگ و دعوا.درود بر شما . پاینده بادایران برفراز باد پرچم سه رنگ شیر و خورشید.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
azerbaican - ایران - تبریز. هوارد باسکرویل چه ربطی‌ به سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۰ دارد؟ این بابا در زمان محمد علی شاه بوده! این آقا در ۱۹۰۹ کشته شد یعنی‌ شما میفرمایید ده سال بعد از مرگش خاطراتی از قحطی ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ داشته؟ من میگم آمریکایها اصلا در جنگ جهانی‌ اول نبودند و حتی یک سرباز آمریکایی در آن زمان در ایران نبوده! آمریکائیها در جنگ جهانی‌ دوم وارد جنگ شدند نه جنگ جهانی‌ اول. پس بنابراین خاطراتی هم از آن دوران نمیتوانند داشته باشند. لطفا به زمان رویدادها توجه کنید, همه چیز را به هم ربط ندهید و با دلیل و مدرک ادعا کنید. موفق باشید
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

mihanyar - انگلیس - لندن
رائفی پور راست میگه. جمعیت ایران در سالهای نامبرده نزدیک 30 میلیون بود. اینم سند: هولوکاست غم انگیز ایرانیان، نسل کشی توسط بریتانیا + تصاویر https://crimeswar.blogspot.com/2011/10/blog-post_26.html
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

marius111 - رومانی - بو خارست
شاید منظورش 9000000 گوسفند بوده کسی حالیش نیست? تو ایران عزیز گوسفند زیاد داریم بی بلا نسبت
جمعه 13 آبان 1390

azerbaican - ایران - تبریز
Ghooloo - ایران - آبادان. از اینکه به نظر بنده احترام گذاشتی و اون مطلب رو خوندی ازت ممنونم. اما من فقط مثالی از دخالت امریکا رو نوشتم که خواستم فقط مثال آورده باشم و حتی ذکر کردم که تاریخشون یکی نیست.بحث سر سالهای 1917-1919 است و لی مثال زدم که امریکا حتی قبل از اون هم(1909) دخالت شدید داشته.اگه تو ویکیپدیا ی اقای باسکرویل به صفحه انگلیسی اون نگاه کنی یه عکس از ارگ تبریز هم هست که کنارش پرچم اکریکا رو زدن.
جمعه 13 آبان 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
azerbaican - ایران - تبریز. هموطن گرامی, اول اینکه اتفاقا آقای هوارد باسکرویل که خودتان نام بردید مثال خیلی‌ خوبیست برای بعضی‌ از دوستان که فکر میکنند همه امریکائیها آدم‌های بدی هستند! طبق نوشته همان ویکیپدیا که شما از آن استناد می‌کنید ایشان یک امریکائی آزادیخواه بوده و جانش را در این راه از دست می دهد حالا چرا شما ایشان را منفی‌ میبینید من نمیفهمم حتما چون آمریکائی بوده!
یکشنبه 15 آبان 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
azerbaican - ایران - تبریز. در همان ویکی‌پدیا در مورد ایشان آمده: "باسکرویل در مدرسه تاریخ عمومی درس می‌داد، اما به خواست شاگردان مدرسه و معلمان مدرسه مانند مرحوم شریف‌زاده تدریس حقوق بین‌الملل را نیز بر عهده گرفت. در همان دوران مردم تبریز به رهبری ستارخان و باقرخان برای اعاده مشروطیت به پاخاستند و به دنبال این حوادث دسته‌ای در تبریز به نام فوج نجات تشکیل شد. باسکرویل که دوره سربازی را در آمریکا دیده بود، به قول خودش به جای نقالی تاریخ مردگان تصمیم گرفت مشق نظامی به جوانان بیاموزد. در همین ایام مرگ سید حسن شریف‌زاده دوست و یار نزدیک باسکرویل چنان او را منقلب کرد که در جواب همسر کنسول آمریکا که از او خواسته بود از صف مشروطه‌خواهان جدا شود، ضمن پس دادن پاسپورتش گفت:. تنها فرق من با این مردم، زادگاهم است و این فرق بزرگی نیست".
یکشنبه 15 آبان 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
azerbaican - ایران - تبریز. دوم اینکه اگر یک نفر به نظر و اراده خودش کاری کرد چه ربطی‌ به دخالت دولت یک کشور دارد؟ آمریکا در آن دوران قدرتی‌ نداشت که در امور دیگر کشورها دخالت کند و این انگلیس و روسیه بودند که در امور ایران دخالت میکردند. شما فکر میکنید که معلم آمریکایی‌ به تنهایی‌ در ایران یعنی‌ دخالت امریکاییها؟ و یا هر نفری در هر کشوری هر کاری کرد پس بنابراین دست نشانده دولت کشور خودش هست؟ پس این امریکاییها حق دارند که پس از دستگیری چند ایرانی‌ در آمریکا بگویند که تروریست هستند و دولت ایران پشت ماجراست! نه دوست عزیز برای دخالت در امور یک کشور یک فرد خاص خیلی‌ کم است و باید یک سیستم و دم و دستگاه پشت آن باشد. درسته می‌گویند هر نفر نماینده کشور خودش است ولی‌ کم لطفی است که بگوییم هر نفر نماینده کشور خودش برای دخالت در امور دیگر کشورهاست!! امیدوارم منظورم را گرفته باشید.
یکشنبه 15 آبان 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
azerbaican - ایران - تبریز. درضمن نمیدانم منظورت از پرچم اکریکا چیست ولی‌ من تو ویکیپدیا در صفحه انگلیسی هم نگاه کردم ولی هیچ پرچمی در کنار ارگ تبریز ندیدم! برای اینکه شما و بقیه دوستان هم ببینید لینک آنرا اینجا میگذارم. در همان صفحه فارسی ویکی‌پدیا، نظرت در مورد اون عکسی‌ که از یک قالیچه‌ای که مردم تبریز برای مادر باسکرویل بافتند چیست؟ این قالیچه یعنی‌ که این بابا برای مردم تبریز قابل احترام بوده که عکسش را روی قالیچه بافتند، موفّق باشید. https://en.wikipedia.org/wiki/Howard_Baskerville.
یکشنبه 15 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.