تشدید سرطان پروستات با مصرف تخم مرغ

تشدید سرطان پروستات با مصرف تخم مرغ


کارشناسان هشدار داده‌اند که خوردن سه عدد تخم مرغ در هفته به میزان چشمگیری احتمال مرگ ناشی از سرطان پروستات را در مردان افزایش می‌دهد.

این کارشناسان دریافته‌اند مردانی که در هفته به طور منظم بیشتر از دو و نیم عدد تخم مرغ می‌خورند، 81 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از این بیماری هستند.

 
آنها می‌گویند به احتمال زیاد این آسیب از افزایش بیش از حد مقدار کلسترول یا ماده‌ای موسوم به «کولین» ناشی می‌شود.

 
«کولین» یک ریزمغذی است که به عملکرد مناسب سلولها کمک می‌کند و در تخم مرغ یافت می‌شود اما افزایش بیش از حد آن در بدن می‌تواند عواقب مضری داشته باشد.

 
به نوشته روزنامه دیلی میل، این کارشناسان در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد در بوستون روی عادات تغذیه‌ای 27 هزار مرد طی یک دوره 14 ساله مطالعه و آزمایش کرده و به نتایج فوق دست یافته‌اند.

 
آنها دریافتند مصرف گوشت قرمز با این سرطان هیچ رابطه‌ای ندارد اما مصرف زیاد از حد تخم‌مرغ خطر مرگ ناشی از سرطان پروستات را تشدید می‌کند.
khosh bavar - ایران - یزد
عجب خبر ناراحت کننده ای ! زیرا مدتیست سعی میکنم 5 - 4 تخم مرغ در هفته بخورم که به گفته روشنفکران محقق حاوی بهترین پروتین موجود است که بدن به ان نیاز دارد و از طرفی شخصی که قصد زیبابودن و جوانتر شدن را دارد, تخم مرغ کمک بزرگی میتواند باشد ! بهرحال امیدوارم که مثل همیشه روشنفکران دچار اشتباه شده باشند و نتیجه تحققی خود را عوض کنند تا من همچنان زیباتر و جوانتر بمانم ! پس همواره شاد و امیدوار باشیم !
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

Kouroshi - سوییس - بادن
۲ کلمه حرف حساب با جناب Iranian UK گرامی. قسم به اون جدّت در مورد انتشار دادن این جور مطالب که با پزشگی سر و کار دارند خیلی احتیاط کنید. در روزنامه‌ها و اینترنت پر از مطلبی هستند که در مورد سرطان و بیماریها نوشته شدند که شاید پیشتر از ۹۰ % آنها پایه و اساس علمی‌ و آکادمیک ندارند. هزاران نظریه هر روز در جهان منتشر میشود که این چیز یا آن چیز سرطان زا هست. و درست ۲ روز بعد یکی پیدا میشود و این نظریه را رد می‌کند. این باعث میشود یک عدم اطمینان اجتماعی به وجود بیاید. انتشار این مطلب هر چند نقل قول باشد مسئولیت شما را کم نمیکند. هیچ دلیلی‌ نداره مطلبی که یک روزنامه مینویسد پایه و اساس علمی‌ داشته باشد. راه چاره ساده هست شما میتوانید به مطلب و مقاله های که WHO تأئید کرده مراجعه کنید. من مطمئن هستم که اگر شما این روش را انتخاب کنید کسانی‌ که مطالب شما را می‌خواند با اطمینان بیشتری به آن نگاه میکنند و با این کارتان جلوی سؤ‌ استفاده کسانی‌ که از بیمار‌ها استفاده میکنند میگیرید.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

ItsMeWT - آلمان - کلن
من که هفته ای 7 یا 8 تا تخم مرغ میخورم پروستاتم هم آخ نگفته. ردیفه ریفه
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

mehrdadpars - آلمان - دوسلدورف
khosh bavar - ایران - یزد. دوست عزیز حقیقت این هست که این حرفها را نباید زیاد جدی گرفت چونکه هر روزه سالهای سال هست در مورد هر چیزی این نمونه نتیجه گیری ها را دیده ام و بعدا جای دیگری تحقیق کردند که اتفاقا نتایج مختلفی داشته . اصل قضیه این هست که رویهم رفته هیچ چیز را نباید زیاد خورد حال خواه تخم مرغ باشد یا هر چیز دیگری که باشد . در ضمن من که شخصا از خوشتیپ شدن کاملا ناامید شدم چونکه هر روز که جلوی آینه میرم شوکه میشم و با خودم میگم که این کی دیگه . اما این حرفها مهم نیست . شاد و سلامت و پیروز باشید .
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
mehrdadpars - آلمان - دوسلدورف کامنتی رو که به خوش باور عنوان کردید عینه واقعیت بود و صد در صد با شما موافقم . هر محققی که هر زمان اعلام کرد این مواد زیانبار نباید زود باور کنه و انجام بده والله. موفق باشید
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

amir58 - ایران - مشهد
اره بابا بیخیال.منم صبحونه روزی یه دونه عسلی میخورم هنوز که اخ نگفته.......
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
mehrdadpars و *Fanoos* - : بدجوری تو دوراهی گیر کردم که ایا فقط بفکر چین و چروک صورتم باشم و یا بفکر سرطان لعنتی و ازمایشات دردناک ان ?! بهرحال از راهنماییتان سپاسگزارم !
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
khosh bavar دوست عزیزم ...دور از جون شما ..خدا نکنه .. شما خیالتان راحت باشه با هر خوراکی و خوردنیه ای که عشق میکنید میل کنید و حسابی نوش جانتان ..البته خودت شما ماشاالله یه پا کارشناس در هر زمینه ای و بهتر بدونید هر چیزی اگه از حدش زیاد مصرف شه مضر برای بدن ...الهی که همیشه شاد و سلامت باشید ..
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
*Fanoos* عزیز, پس شما بعنوان خانم نباید ترسی از تخم مرغ داشته باشید, و همانند مارگارت تاچر نخست وزیر اسبق انگلیسی که از او راز جوانی صورتش را پرسیدند که او گفت هر روز 4 عدد تخم مرغ میخورد و دانشمندان هم معتقدند که تخم مرغ باعث زیبایی میشود, هر چند من که به اندازه کافی زیبا هستم !
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

آوای آزاد - بلژیک - آنتورپن
ریشه تمام بیماریها فقط و فقط این چند مورد هست. ناراحتی‌ و غمگینی که می‌شه همون غم و غصه. یأس و ناامیدی . فکر زیاد اون هم منفیش.مطمئن باشید اگر این موارد رو از خودتون دور کنید هیچ خوراکی مضر که نیست بلکه مفید هم هست.پژوهشگرها همشون چرت میگن.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.