یوتیوب به جنگ شبکه های تلویزیونی می رود

یوتیوب به جنگ شبکه های تلویزیونی می رود

مدونا و چند شخصیت معروف دیگر از شرکای طرح جدید یوتیوب هستند

سایت یوتیوب اعلام کرده است که قصد دارد با کمک چندین سازمان رسانه ای و شخصیت های فرهنگی و هنری یکصد کانال تلویزیونی آنلاین راه اندازی کند.

بعضی از شرکای سرشناس یوتیوب در این طرح عبارتند از مدونا، خواننده پاپ، اشتون کاتچر، بازیگر هالیوود و شکیل اونیل، بسکتبالیست آمریکایی.

کارشناسان این طرح را آغاز خیزش بزرگ ترین سایت اشتراک ویدیو در اینترنت برای ارائه محتوای با کیفیت بالا عنوان می کنند.

یوتیوب از زمان راه اندازی بیشتر به انتشار تصاویر تهیه شده به وسیله کاربران اختصاص داشته است، تصاویری مانند گریه و خنده کودکان، جست و خیز حیوانات خانگی یا تصاویر جدی تر مانند رخدادهای اجتماعی، قتل مخالفان دولت ها در تظاهرات و شکنجه آنها در زندان.

این تصاویر گاه در مواردی مانند اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران یا بهار عربی به منبع اصلی رسانه های جمعی تبدیل شده است.

یوتیوب که به شرکت گوگل تعلق دارد، قصد دارد علاوه بر ماهیت کنونی خود به عنوان یکی از پایگاه های اصلی روزنامه نگاری شهروندی به رسانه های جمعی هم بپیوندد.

سازمان های خبری مهمی مانند روزنامه وال استریت ژورنال، خبرگزاری تامسون رویترز، مجله اینترنتی اسلیت و طنزنامه آنیون یوتیوب را در این طرح بزرگ همراهی می کنند.

یوتیوب در عوض همراهی صاحبان کانال های تلویزیونی آنلاین، در مجموع یکصد میلیون دلار به آنها پرداخت می کند.

این رقم پیش پرداخت بخشی از درآمد یوتیوب از محل پخش آگهی بازرگانی از این شبکه هاست.

گوگل همزمان قصد دارد با ارتقای قابلیت های تلویزیون اینترنتی گوگل تی وی، تعداد کاربران آن را افزایش دهد.

رابرت کینسل، مدیر جهانی مشارکت محتوا در یوتیوب می گوید بسیاری از شبکه های تلویزیونی شاخص در آینده، در حال حاضر از طریق یوتیوب در اختیار کاربران هستند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.