آدامسی که نمی چسبد

آدامسی که نمی چسبد


واقعا این یک احساس منزجر کننده است زمانیکه برای صرف غذا به رستوران می روید و ناگهان با صحنه یک آدامس جویده شده که به صندلی و یا لبه میز آویزان است مواجه می شوید. من که شک دارم دیگر اشتهایی برای صرف غذا داشته باشید. بدتر از آن اینکه این آدامس به لباس یا کف کفش تان هم بچسبد!
 

ساختار اکثر آدامس ها به گونه ای است که در حین جویدن نمی توانند آب را به خود جذب کنند. برای همین است زمانی که از دهان خارج می شوند هنوز دارای خاصیت چسبندگی هستند و به همه جا می چسبند. یک شرکت به نام Rev7 نوعی آدامس ساخته که اگر از دهان خارج شود خیلی زود خشک می شود و به پودر تبدیل می شود.
 

ساختار این آدامس به گونه ای است که در حین جویده شدن، می تواند مقداری از آب بزاق دهان را جذب کند. برای همین زمانی که از دهان خارج می شود، این آب از ساختار آن تبخیر شده و خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهد و بعد از آن به پودر تبدیل می شود.
 

این محصول در سنگاپور طرفداران زیادی پیدا کرده و در دو طعم تند و ملایم از نعناع تهیه شده است. اگر چه راه کار های زیادی مانند استفاده از یخ برای زدودن ذرات چسبیده آدامس به لباس، کیف، کفش و ... تا حدی مرسوم است اما ترک کردن این عادت زشت برای عده ای بسیار حیاتی به نظر می رسد!
 

استفاده از این آدامس برای کسانی که همچنان تصمیم دارند این عادت غیر اخلاقی خود را ادامه دهند و از خسارت زدن به وسایل دیگران با آدامس های جویده شده خود لذت می برند، توصیه می شود.
khosh bavar - ایران - یزد
" این محصول در سنگاپور طرفداران زیادی پیدا کرد ! " زیرا در سنگاپور سیگار کشیدن و ادمس جویدن در امکان عمومی قدغن است !
سه‌شنبه 10 آبان 1390

felora - ایران - تهران
یادش به خیردوره دبیرستان / که چقدر روی نیمکتهای کلاسهامون ادامس مچسبوندن . و میچسبوندیم! و بعد چه افتضاحی پشت مانتوها و روپوشها در میومد... چقر یخ میذاشتیم تا بتونیم پاکش کنیم!!
سه‌شنبه 10 آبان 1390

paltalk - ایران - تهران
سقز آدامسی هست که خاصیت چسبندگی خیلی کمی داره اما ایرادش اینه که هیچ مزه ای نداره یعنی مثل جویدن آبِ جامد میمونه.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.