عربستان ۱۵۰ زائر ایرانی را اخراج کرد

عربستان ۱۵۰ زائر ایرانی را اخراج کرد

عربستان سعودی حکم اخراج ۱۵۰ زائر ایرانی را به دلیل مخدوش بودن روادید صادر کرد. این خبر را حسن قشقاوی معاون کنسولی و پارلمانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تایید کرده است.
 
دوشنبه نهم آبان ماه ابتدا خبرگزاری فارس از بازداشت ۱۵۰ نفر از حجاج ایرانی در فرودگاه مدینه به اتهام داشتن ویزای جعلی خبر داد.
 
این خبرگزاری به نقل از یک مقام آگاه نوشت: «از ساعت ۷ صبح دوشنبه آخرین کاروان اعزامی به حج تمتع در فرودگاه مدینه متوقف شده است.»
 
این منبع که به گفته فارس خود در این کاروان حضور داشت خاطرنشان کرده است: «به ما می‌گویند ویزای ما مشکل دارد در حالی که ویزای ما اصل است و از کنسولگری مشهد صادر شده است. برخی از ماموران خودشان هم اصل بودن ویزا را قبول دارند.»
 
بنابر این گزارش ماموران عربستان سعودی در فرودگاه شهر مدینه، دوبار بار این حجاج ایرانی را بازرسی کردند.
 
پس از آن حسن قشقاوی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر با تایید این گزارش از عزم مقام‌های سعودی برای اخراج این حجاج خبر داد و گفت که وزارت امور خارجه از طریق سفارت ایران در ریاض و کنسولگری ایران در جده این موضوع را پی گیری کرده است.
 
معاون کنسولی و پارلمانی وزیر امور خارجه ایران افزود: «این اخراج به دلیل آن بوده است که روادید زائران این کاروان‌ها مخدوش بوده و شناسه روادید آنان پس از پیگیری مأموران سعودی در فرودگاه مدینه، غیرمنطبق با اطلاعات مندرج در رایانه آنها تشخیص داده شده است.»
 
قشقاوی گفت: «این حجاج برای دریافت روادید از سازمان حج و زیارت اقدام نکرده‌اند و خود رأسا از راه کنسولگری عربستان در مشهر افدام کرده‌اند؛ اتفاقی که سال گذشته نیز روی داد و همین مشکل نیز به وجود امد.»
 
او افزود: «با آنکه سال گذشته نیز چنین اتفاقی در جده افتاده بود انتظار نمی‌رفت که افرادی خارج از سازمان حج و زیارت به گرفتن روادید اقدام کنند اما متأسفانه این کار صورت گرفته است.»
 
این مقام مسئول در دستگاه دیپلماسی ایران با تاکید بر ضرورت پی گیری موضوع اظهار داشت که باید دید چرا کنسولگری عربستان روادید بدون کد صادر کرده است.
 
به گفته قشقاوی، بر اساس آخرین خبر تا کنون ۸۰ نفر از حجاج ایرانی را عربستان سعودی اخراج شده‌اند.
 
مقام‌های عربستان سعودی تاکنون هیچ واکنشی در خصوص این گزارش‌ها نشان نداده‌اند. رسانه‌های این کشور نیز تا کنون گزارشی در این خصوص منتشر نکرده‌اند.
 
این اتفاق در حالی روی می‌دهد که تنش میان ایران و عربستان سعودی در هفته‌های اخیر اوج گرفته است. این دور از تنش‌ها پس از آن آغاز شد که ایالات متحده آمریکا ایران را به دست داشتن در «توطئه‌ای برای ترور سفیر عربستان سعودی در واشینگتن» متهم کرد.
 
تهران هرگونه دست داشتن خود را در طرحی برای ترور سفیر سعودی در واشینگتن رد کرده است.
 پیشتر مقام‌های عربستان سعودی نسبت به هرگونه ایجاد اغتشاش در مراسم حج هشدار داده و اعلام کردند  با هرگونه اقدام غیرقانونی قاطعانه برخورد خواهند کرد.
 
به گزارش فارس، در میان ۱۵۰ ایرانی که حکم اخراج آنها از عربستان سعودی صادر شده است، مداحان سر‌شناسی مانند مرتضی طاهری و محسن طاهری و پنج روحانی حضور دارند.

hajmehran - ایران - شیراز
مردم عاقل شما را بخدا این عربها را ول کنید با این همه توهین هایی که مکنن بازم پولهاتون را میدین به این عربها.آخر یه کم فکر کنید کدوم خانه خدا؟خدا که جای به خصوصی نداره.خدا همه جا حضور داره.این مکه و کربلا را همین عربها و عربزاده هایی مثل آخوندای خودمون علم کردن تا پول من و شما را بچاپند و خودشون پولدار تر بشن.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
کاشکی با خفت تمام و با اردنگی از عربستان مینداختشون بیرون.....پنج میلیون کودک در ایران کار میکنند. تجاوز و قتل بیداد میکند. دزدی شده نون شب مردم. خود فروشی شغل دوم.... یه عده میرن جایی که به خداشون باج بدهند. پس خاک بر سر ان خدا و ان انسان.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

majid63 - فرانسه - پاریس
اگر هزار تا مردم را بیرون کنه حکومت ایران هیچ غلطی نمیتواند بکند . مثل زمان قدیم نیست که ت .. کنه این کار را به یک ایرانی بکنه . مگر اخوند برای مردم ایران ابرویی گذاشته !?
سه‌شنبه 10 آبان 1390

red.boy - ایران - تهران
شیعه ها مخصوصا ایرانی ها میرن حج نه برای خدا میرن حج جنگ با امریکا و عربستان و اهل سنت نمونش همون حج سال 60 که عده ای ارازل اوباش ایرانی فتنه گری کردن و حرمت حج را شکستن البته سربازان سعودی خوب جوابشون رو دادن.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

eastmale - ایران - تهران
بازم برید پول های بی زبون رو به حلق آل سعود بریزید
سه‌شنبه 10 آبان 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
اینها همه از ان حاجی شعاری ها هستند که برای ایجاد فتته بعربستان اعزام میشوند . اما با تمام این حقه بازیهای رژیم برای فرستادن افراد چاقو کش. رمال مداح . کیسه کش .سینه کس مرده شور کفن کن کفن دزد ووو این پرده دارهای خدای تبارک وتعالی اگر یک جو غیرت داشتند دو پا را توی یک کقش میکردند و میگفتند ورود هر ایرانی بخانه خدای تبارک و تعالی برای مالیدن بیضه الله بزرگوار ممنوع. ولی کو غیرت . عرب هم غیرت
سه‌شنبه 10 آبان 1390

silencio - فرانسه - پاریس
خلایق هر چه لایق! کاش شلاقشون می‌زدن!
سه‌شنبه 10 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
کاش جلو دوربین یه تی پا هم توی پشتشون میزدند، احمقهای نادان و خودفروش. مکه که پر از ککه، میری چیکار؟
سه‌شنبه 10 آبان 1390

sia_sefid - ایران - تهران
دپورت شدن با اخراج شدن زمین تا آسمون فرق داره . اینقدر الکی جو ندید به مسائل . یه سری روادیدشون قلابی بوده .. برگشت خوردن همین و بس
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.