یونسکو به عضویت فلسطینی‌ها رای مثبت داد

یونسکو به عضویت فلسطینی‌ها رای مثبت داد

در نتیجه رأی‌گیری که روز دوشنبه در یونسکو، نهاد علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد، در مورد پذیرش فلسطین به عنوان عضو کامل این نهاد انجام شد، فلسطین به عضویت کامل یونسکو درآمد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، با ۱۰۷ رأی مثبت، مجمع عمومی سازمان ملل تصمیم گرفت تا فلسطین را به عنوان عضو جدید یونسکو بپذیرد. این گزارش حاکی است که ۱۴ کشور به این عضویت رأی مخالف داده و ۵۲ کشور نیز به آن رأی ممتنع داده‌اند.
 
در این رأی‌گیری که در پاریس انجام شد، اسرائیل، ایالات متحده، کانادا، استرالیا و آلمان به عضویت فلسطینی‌ها در یونسکو رأی مخالف دادند و روسیه، چین، فرانسه، هند، برزیل و آفریقای جنوبی رأی موافق دادند. بریتانیا و ژاپن در این رأی‌گیری رأی ممتنع دادند.تقریبا تمام کشورهای عربی، آمریکای لاتین، آفریقایی و آسیایی به عضویت فلسطینی ها رای مثبت دادند. فرانسه بر خلاف آن که قبلا در مورد این اقدام فلسطینی ها ابراز تردید کرده بود، رای مثبت به عضویت فلسطینی ها داد.
 
رأی مثبت اکثریت به این عضویت در حالی است که ایالات متحده و اسرائیل در ادامه بحث بر سر به رسمیت شناخته شدن فلسطین در سازمان ملل با این رأی‌گیری مخالف بودند و آمریکا تهدید کرده‌ است که در صورت پذیرفته شدن فلسطین ۸۰ میلیون دلار کمک مالی خود به یونسکو را قطع خواهد کرد.
 
فلسطینیان از سال ۱۹۷۴ در یونسکو مقام عضو ناظر را دارند. برای کسب عضویت کامل به عنوان کشوری که هنوز عضو کامل سازمان ملل متحد نیست، دست‌کم دوسوم از اکثریت اعضای کنفرانس عمومی یونسکو باید از این قطعنامه پشتیبانی کنند.
 
چندی پیش محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، با وجود تهدید آمریکا به استفاده از حق وتو و تهدید برخی از اعضای کنگره آمریکا به قطع کمک‌های مالی این کشور به تشکیلات خودگردان، درخواست تشکیل کشور مستقل فلسطین و عضویت کامل در سازمان ملل متحد را رسما به شورای امنیت این نهاد تسلیم کرد.
 
این تازه‌ترین مورد از تلاش‌های فلسطینیان برای کسب عضویت کامل در سازمان ملل متحد و نهادهای وابسته به آن و جزیی از راهکارهای مربوط به تثبیت فلسطین به عنوان یک کشور مستقل در عرصه بین‌المللی است.
 
تحت تاثیر بن‌بست و تاخیر در مذاکرات صلح خاورمیانه، تشکیلات خودگردان فلسطین به رهبری محمود عباس در ماه‌های جاری یک کارزار بین‌المللی برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی را آغاز کرده‌ است.
 
فلسطینیان برای اعمال فشار به سازمان ملل متحد از طرح این مسئله در نهادهای بین‌المللی دیگر استفاده می‌کنند.
 
به تازگی شورای اروپا که بلندپایه‌ترین مرجع مربوط به حقوق بشر در اتحادیه اروپاست فلسطین را به عنوان یک کشور همکار پذیرفت.

شیر بیشه مازندران - ایران - ایران
حالم از شنیدن کلمه فلسطین به هم میخوره.آنقدری که این کشور از نفت ایران نوشید حتی در جنگ 8 ساله هم هیچ کشوری به گرد پای فلسطین نرسید.
دوشنبه 9 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
مبارکتان باشد که حق هر انسانیست که دارای اب و خاکی ( وطن ) باشد ولی مواظب باشید که فریب افراد بیفکر و روشنفکر را نخورید که این حق جهانی تان باعث دردسر و ابروریزتان شود و جهان شماها را مورد تمسخر قرار گیرید ! در جواب روشنفکران سایت که حتما مرا ساندیسی مینمامند: یک ملت مقصر نیست که در خاک عرب متولد شده, تبریک و شادباش گفتم و به انان به چشم حقارت بنگرم ( فاشیستم ) و یا دیگران را بخاطر رنگ پوست تحقیرشان کنم ( راسیسم ) , پس باید خدمتتان بفرمایم که من از شماها خجالت میکشم که به پیشرفت کشور چین و قطر و دوبی و و و حسادت میکنید و چشم پیشرفت انان را ندارید که از سر نعمت سیاست ماهرانه خود بعنوان موتور و ناجی جهان شناخته شدند که با پولهایشان از usa گرفته تا یونان و پرتغال, قاره افریقا و هواپیمای ماهان باعث نجات انان شدند ! اینست فرهنگ غنی 2500 ساله شماها که از بس به عمق فرهنگ فرو رفتید, نیاز به نجات غریق دارید !
دوشنبه 9 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
امید وارم اینها هم به ارزوی خود برسند گذشته از کشتار دوجانبه دست از سر کچل ایرانیان و بذل و بخشش ملایان بردارند چون فعلا که از رسیدن به ازادی در ایران خبری نیست به قول دانشمندی////تراژدی ظلم ظالمان نیست...سکوت نیکوکاران است!!!!!!!!!
سه‌شنبه 10 آبان 1390

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
به امید ایران ازاد و غیر سلطنتی با نظامی فدرالیته که تفکر دینی ونژادی سر سوزنی در دستگاه سیاسی ان دخالتی نداشته باشند، مطمئنا ان زمان است که ملت فلک زده ایران و کشورهای منطقه روی ارامش را به چشم خواهند دید.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

ario barzan - امریکا - ویرجینیا
khosh bavar - ایران - یزد. میدونم خسته شدی اینهمه به مغز فندوقیت فشار اوردی تا این کلمات رو بنویسی حالا برو یک ساندیس بزن تو رگ و برو توی هوای ازاد چند بار نفس عمیق بکش تا یکم اکسیژن برسه به اون مغز نخودی و بعدش بیا بشین نظری را که دادی بخون ببین خودت چیزی فهمیدی از حرفهای خودت(که مطمئنن نمیفهمی)..اصلا این چیزهائی که گفتی چه ربطی به مقاله داشت!!
سه‌شنبه 10 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
ario barzan -: خیلی ببخشید که ملاحظه شما را نکردم زیرا طبق این شعر عمل کردم : بنی ادم اعضای یک پیکرند. که در افرینش زیک گوهرند / چو عضوی بدرد آورد روزگار . دگر عضوها را نماند قرار ! تو کز محنت دیگران بی غمی / نشاید که نامت نهند ادمی !
سه‌شنبه 10 آبان 1390

parandeh_shargh - ایران - کرمان
khosh bavar - ایران - یزد خائن هرچقد هم که حرفه ای باشد بلاخره یه جایی سوتی میده...
سه‌شنبه 10 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
ario barzan - : راستی یک نگاه به این لینکها بکن که چه کسی ساندیسی و بی ربط حرف میزد, پس همواره شاد و فرهاد باشیم : https://iranianuk.com/article.php?id=69422 و https://iranianuk.com/article.php?id=69367 و https://iranianuk.com/article.php?id=69305 و https://iranianuk.com/article.php?id=69367 شاد و منصف باش !
سه‌شنبه 10 آبان 1390

MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
خوش باور-که با من البته قهری-:ا-دبی کشور نیست.2-کاملا درست گفتی.3-برای اینکه اریو برزن از صحبت هات سر دربیاره باید به سبک وسیاق اتابکی حرف بزنی.4-چند تا کتاب میس مارپل برای تقویت روحیه پلیسی پرنده شرق بخر ودر موقع مناسب بهش کادو بده.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

sia_sefid - ایران - تهران
کاش یارانه ها رو قطع کنند پولی که به اونا میدن بین ما تقسیم کنند اینجوری فکر کنم مردم خوشبخت تر باشن
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.