اختلاس یک‌هزار میلیارد تومانی در سازمان بازنشستگی و شستا

اختلاس یک‌هزار میلیارد تومانی در سازمان بازنشستگی و شستا


رئیس کمیته تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی مجلس از تخلف یکهزار میلیارد تومانی در 150 شرکت زیرمجموعه سازمان بازنشستگی و شستا خبر داد و گفت: اگر هیئت رئیسه مجلس از ادامه کار جلوگیری نمی‌کرد می‌توانستیم بیش از سه هزار میلیارد تومان اسناد و مدارک تخلف در این شرکتها را اثبات کنیم.


سلیمان جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد دلایل تاخیر ارائه گزارش کمیته تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی گفت: چالشهای پیش رو در این پرونده آنقدر زیاد است که بنده با وجود اینکه دو دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده ام در این هشت سال هیچ موردی مانند تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی اینچنین سیاسی نشده بود.
 
فشار سیاسی بر تیم تحقیق و تفحص  
 
وی افزود: از روز اولی که طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی آغاز شد بلافاصله با فشارهای سیاسی از سوی بسیاری از چهره ها و حتی هیئت رئیسه مجلس مواجه شدیم چرا که نمایندگان حاضر در تیم تحقیق و تفحص به سراغ شرکتهایی رفتند که 60 سال هیچگونه نظارتی بر عملکرد آنها نبوده است. همین شرکتها تهمت‌ها و افتراهای بسیاری به گروه تحقیق و تفحص وارد کردند ولی ما به دور از تمام این حاشیه ها به کارمان ادامه دادیم.
 
سه شنبه زمان ارائه نتیجه نهایی تحقیق و تفحص از "سازمان تامین اجتماعی"

رئیس اسبق کمیسیون اجتماعی مجلس از ارائه گزارش نهایی تیم تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی کشور در روز سه شنبه در صحن علنی مجلس خبر داد و افزود: در این گزارش آمده است که پس از بررسی وضعیت 150 شرکت زیرمجموعه سازمان بازنشستگی و "شستا" بیش از یکهزار میلیارد تومان تخلف انجام شده است.
 
مبلغ تخلف در "شستا" بیش از سه هزار میلیارد تومان است
 
جعفرزاده تصریح کرد: در حالی که داشتیم به سرنخهای بیشتری در این پرونده بزرگ تخلف پی می‌بردیم هیئت رئیسه مجلس از ادامه تحقیق و تفحص جلوگیری کرد. به اعتقاد اعضای تیم تحقیقی اگر فعالیت ما تا 60 روز دیگر ادامه داشت می توانستیم بیش از سه هزار میلیارد تومان اسناد و مدارک تخلف در این شرکتها را اثبات کنیم.
 
هیئت رئیسه مانع ادامه تحقیق و تفحص شد
 
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از شرکتهای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این فسادمالی در یک دوره زمانی خاص انجام شده است گفت: متاسفانه هیئت رئیسه مجلس به هیچ عنوان با تیم تحقیق همکاری نداشت و موانعی را سد راه ما می کرد. حتی زمانیکه از یک شرکت خواستیم تا اسناد بلاتکلیفی 70 میلیارد تومان از سرمایه خود را ارائه کند هیئت رئیسه مجلس دستور داد تا کار همانجا متوقف شده و دیگر ادامه ندهیم؟
 
اموال 30 میلیون بازنشسته کشور تبدیل به شرکتهای فامیلی شده است
 
نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس گفت: این پرونده هنوز به مراجع قضایی ارجاع نشده است و نهایتا ما تمامی اسناد و مدارک خود را در صحن علنی مجلس قرائت می کنیم. ولی آنچه باعث تاسف است اینکه اموال 30 میلیون بازنشسته تامین اجتماعی را تبدیل به شرکتهای خانوادگی کرده اند و تمامی قراردادهای کوچک و بزرگ به فرزندان مدیران و بستگان و آقازاده ها واگذار شده است.
 
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شرکتهای زیرمجموعه شستا و سازمان بازنشستگی حیات خلوت احزاب و گروهها و طیفها در دولتهای قبلی و فعلی بوده است گفت: تحقیق ما در مورد سه سال اخیر بوده است ولی به این نکته پی بردیم که پای دولتهای قبلی هم گیر است. ما در این پرونده ها اشخاصی را داریم که در 10 شرکت عضو هیئت مدیره هستند.
 
جعفرزاده افزود: رشوه را نشنیدم ولی برخی از نمایندگان در برخی از این شرکتها ورود پیدا کرده اند و در تخلف مالی آنها شریکند به طوریکه تخلفات برخی از نمایندگان در این فسادمالی محرز و مستند است.
 
پاداشهای 450 میلیون تومانی  تا یکهزار سکه‌ای از کیسه بیت المال
 
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از شرکتهای شستا و سازمان بازنشستگی گفت: در ادامه تحقیقات به مدیری برخوردیم که کارخانه ای را بیش از 300 میلیارد تومان اضافه بر قیمتش خریداری کرده و به عنوان تشویق از پاداشتهای 450 میلیون تومانی تا یکهزار سکه به برخی افراد و کارکنان سکه هدیه داده است.
 

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
مقام عظمای وقاحت خامنه ای گفت که کشش ندید!!! کمیته تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی مجلس هم ظاهرا با بی بی سی همکاری میکنه وگرنه گند قضیه رو در نمیاورد.
دوشنبه 9 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
ایران را آب ببره ملت را خواب میبره. بیخود نیست این همه تازه بدوران رسیده نو کیسه فراوان است, و این همه فاصله طبقاتی در ایران زیاد برای اینکه حکومت ظلم و جور و فساد شاه رفت و حکومت اسلامی ناب محمدی و عدلی علی جایگزین آن شد," ببرید بیت المال را ملت ما انقلابی است, این ملت به اسلام پایبند است برای این دنیا ارزشی قائل نیست,من دولت نعیین میکنم من به پشتوانه کهریزک و نیروی انتظامی توی دهن این ملت میزنم" .
دوشنبه 9 آبان 1390

morteza-bikhial refigh - ایران - گرگان
مملکت بخور بخوره.. بخورین حال کنین که بیت امال نیست..بیت الحاله!!!!!!!!.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
فکر کنم..ال کاپون و مافیای سیسیل و امریکای چند دهه ی پیش در برابر این چپاولگران باید لنگ بیندازند/
سه‌شنبه 10 آبان 1390

mamat - ایران - ایلام
کـــــــــــــــشــــــــــــــــــــش نـــــــــــــــــــــــــــــــــدیـــــــــــــــــــــــــــن!
سه‌شنبه 10 آبان 1390

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
سال شکوفائی اقتصادی خوب دیگه
سه‌شنبه 10 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
هیأت رئیسه مجلس از ادامه کار اعضای کمیته تحقیق و تفحص در سازمان تأمین اجتماعی جلوگیری کرد! زیرا این کمیته تحقیقی، تاکنون به رقم «هزار میلیارد تومان» اختلاس در این سازمان و شرکتهای زیرمجموعه اش رسیده است. به گفته جعفرزاده نماینده مجلس و عضو کمیته تحقیق، اگر از ادامه تحقیقات جلوگیری نمی شد، فقط در شرکت عظیم «شستا» (شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) به یک اختلاس «سه هزار میلیارد تومانی» دیگر می رسیدند. اما به دلایلی نامعلوم، هیأت رئیسه مجلس، از ادامه این تحقیقات رسوا کننده جلوگیری کرده است! ا
سه‌شنبه 10 آبان 1390

hassan5 - ایران - تهران
دزدی سه هزار میلیارد تومانی در مجلس شورای اسلامی با عذر خواهی رئیس دزد ها از طرف علی لاریجانی بخشیده شده است لطفا دیگر صحبت فقط هزار میلیارد تومان را نکنید واسه جمهوری اسلامی افت دارد
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.