کی‌روش:روزی که شرایط ایده‌آل باشد باید بروم


کی‌روش:روزی که شرایط ایده‌آل باشد باید بروم 
 
فدراسیون برای مسافرت به من حقوق نمی‌دهد

فارس: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: هیچ موقع همه چیز نمی‌تواند ایده‌آل باشد چون در این صورت کار من تمام شده و باید بروم.

 کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با حضور در هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها و در نشست خبری به سؤالات خبرنگاران پاسخ گفت.

وی از حضور در این نمایشگاه ابراز خوشحالی کرد و فوتبال را بخشی از فرهنگ انسانی تمام جوامع بشری دانست.

کی‌روش تصریح کرد: ممکن نیست بدون کمک اصحاب رسانه موفق شویم چرا که ارتباطات بخش مهمی از روابط اجتماعی است. رسانه‌ها از اهمیت بالایی در ورزش برخوردار هستند و نقش آنها در پیشبرد فوتبال بسیار موثر است.

سرمربی تیم ملی گفت: از طریق رسانه‌ها افراد فوتبالی می‌توانند پیغام صحیح خود را به هواداران انتقال دهند که این موضوع مهمی است. بدون اصحاب رسانه پیشرفت فوتبال قابل تضمین نیست و از همکاری آنها با تیم ملی تشکر می‌کنم. دوست دارم به تمام دوستانی که در برگزاری این نمایشگاه سهیم بودند تبریک بگویم و بهترین آرزوها را برای شما و همکاران مطبوعاتی‌ شما داشته باشم. شما بهتر از هر کسی می‌دانید رسانه‌ها نقش مهمی در تمام جوامع انسانی دارند و برای شما در عرصه زندگی و کار حرفه‌ای آرزوی بهترین‌ها را دارم.

وی در پاسخ به این سؤال که در سفر خود به اروپا به بازیکن خاصی قول حضور در تیم ملی را داده گفت: برخی اخبار که در رسانه‌ها منتشر می‌شود صحت ندارد. من جلسه‌ای با دژاگه نداشتم. چند بازیکن را در سفر به اروپا زیر نظر داشتم و نمی‌توانم تضمین کنم کدام یک از آنها ر تیم ملی بازی خواهند کرد اما این را تضمین می‌کنم که تمام بازیکنان ایرانی که در هر جای دنیا بازی می‌کنند در صورت شایستگی می‌توانند در تیم ملی ایران بازی کنند.

کی‌روش تاکید کرد: خوشحالم بازیکنانی که به تیم ملی دعوت شدند تعهد و سختکوشی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. به عنوان سرمربی همواره به دنبال بهبود شرایط تیم بوده‌ام. جذب بازیکن از وظایف ابتدایی سرمربی است. از تلاش تمام بازیکنان دعوت شده تشکر می‌کنم و تاکنون از عملکرد آنها کاملا راضی بوده‌ام.
 
این مربی پرتغالی در پاسخ به این سؤال که از کیفیت لیگ برتر فوتبال گله کرده بود عنوان کرد: روزی که رهبر و مسئول یک گروه از تمام شرایط راضی باشد روز آخر کاری‌اش خواهد بود. همواره به دنبال خلاقیت و نو آوری در کارم بودم. به عنوان سرمربی تمام شرایط را زیر نظر دارم و به دنبال بهترین امکانات هستم اما هیچ موقع همه چیز در شرایط ایده آل نمی‌تواند باشد چون در این صورت کار من تمام شده و باید بروم. من گفته بودم که مسیر برای بهبود و پیشرفت لیگ ایران فراهم است.

وی در پاسخ به این سؤال که بهتر نیست در برخی از مسابقات دوستانه بازیکنان کم تجربه را مورد آزمایش قرار دهد گفت: با این صحبت شما موافقم. در حال حاضر فرصت زیادی نداریم و انتخابی جام جهانی اهمیت بالایی دارد و مهم کسب 3 امتیاز است. هر چقدر فرصت بیشتر برای بازیکنان ایجاد کنیم می‌توانیم آنها را آماده‌تر داشته باشیم. فرصت برای کسب تجربه نداریم و به همین دلیل از بازیکنان با کیفیت‌تر و با تجربه‌تر در دیدارهایمان استفاده می‌کنیم.

کی‌روش در مورد اتفاقات غیر ورزشی که در هفته گذشته در فوتبال ایران رخ داد، گفت: این اتفاقات بخشی از بازی فوتبال است و ممکن است برای رسانه‌ها جذاب باشد اما خوشایند فوتبال نیست. فوتبال همیشه در حال برخواستن و پیشرفت است و هیچ موقع پیشرفت فوتبال متوقف نمی‌شود و مطمئن باشید چند روز دیگر فراموش می‌شود. گاهی اوقات رسانه‌ها باعث می‌شوند که ما فکر کنیم ستاره هستیم اما بروز چنین حوادث تلنگر خوبی برای ما است و این حوادث نشان می‌دهد که این طور که فکر می‌کنند نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که بعد از برد بحرین انتظار از تیم ملی بالا رفته و این موضوع کار را سخت‌تر می‌کند، گفت: با این موضوع موافقم. همچنان معتقدم بحرین یکی از سخت‌ترین تیم‌های گروه ما است. در بازی برگشت قوی‌تر بازی خواهد کرد و اگر قبلا سخت بود حالا خیلی سخت‌تر است. پیروزی 6 بر صفر تمام شد و باید به واقعیت برگردیم و با تمام احترام مقابل آنها در بازی برگشت صف آرایی کنیم.

کی‌روش درباره انتقاد برخی از مربیان تیم‌های شهرستانی مبنی بر عدم دعوت از بازیکنان آنها با وجود درخشش در مسابقات گفت: چند بار جواب این سؤال را داده‌ام. وقتم با ارزش‌تر از اینها است در مورد چنین مسائل بی ارزشی صحبت کنم. فدراسیون برای مسافرت رفتن به من حقوق نمی‌دهد بلکه بر اساس کاری ارزش کاری که تحویل می‌دهم پول می‌گیرم.

وی ادامه داد: از محیط کاری آمدم که با اخلاق خاصی خو گرفته‌ام. چندین بار تکرار کردم و گفته‌ام که از طریق رسانه‌ها در مورد هیچ کدام از همکارانم صحبت نمی‌کنم. کسی که در رسانه انتقاد می‌کند احترام خود را از دست می‌دهد. تلفن من همواره به روی همکارانم باز است که با من تماس بگیرند و اگر من هم بخواهم به صورت مستقیم با آنها تماس خواهم گرفت. ما هم اعضای یک خانواده هستیم با هم می‌بریم و با هم می‌بازیم. امیدوارم در کنفرانس‌های بعدی چنین سؤال‌های در مورد اظهار نظر مربیان از من پرسیده نشود.

samuk66 - لندن - لندن
این کی روش هم مثل بلازویج فراری می دهند.شما همون دایی رو می حاید که به عرب ها تو ازادی باخت.
دوشنبه 9 آبان 1390

kokex - ‫آلمان - ‫فرانکفورت
‫. ‫کسیکه به دایی ایراد می گیره اول ببینه آیا به اندازه دایی ایرانی هستش و احساس مسئولیت میکنه ؟ مگه گذاشتند دایی کارکنه ؟. ‫مربی بعدی اینهمه دروغ گفت بعدش مقابل کره باخت و حتی به ایران هم برنگشت به سوالات جواب بده بله آقای قطبی. ‫دایی حرف نداره زنده باشی دایی
سه‌شنبه 10 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.