زمستان زودرس در آمریکا یک میلیون خانه را در خاموشی فرو برد

زمستان زودرس در آمریکا یک میلیون خانه

را در خاموشی فرو برد 


 
مسئولان هواشناسی آمدن موج دیگری از بارش برف تا ارتفاع ۳۰ سانتی متر را در روزهای آینده پیش‌بینی کرده‌اند.


 بارش شدید و غیرمنتظره برف نزدیک به یک میلیون خانه در شمال شرق آمریکا را در روزهای آخر هفته در تاریکی فروبرد. دست‌کم سه نفر در پی آمدن زمستان زودرس و غافلگیرکننده جان خود را از دست دادند.

رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که امکان دارد آمار کسانی که بر اثر سختی زمستان زودرس در آمریکا جان خود را از دست دادند به یازده تن نیز برسد. در ماساچوست، کانتیکت، نیوجرسی و بخش‌هایی از نیویورک وضعیت فوق‌العاده اعلام شده و عبور و مرور وسایل نقلیه در بزرگراه‌ها و همچنین پرواز هواپیماها با اخلال و تعلیق روبرو شده‌اند.

پروازها در فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی در نیویورک با ۷ تا ۸ ساعت تأخیر همراه بوده‌اند و فرودگاه نیوارک در ایالت نیوجرسی نیز کاملا بسته شده است. در شماری از فرودگاه‌های کوچک نیز تخت‌های اضطراری برای مسافرانی که مجبور به اقامت در فرودگاه شده‌اند، گذاشته شده است.
 
۴۸ مسافر یک قطار در ماساچوست نیز که به دلیل بارش برف از حرکت باز ایستاده بود، نزدیک به ۱۳ ساعت منتظر رسیدن یک اتوبوس مسافربری بودند تا آنان را از آن وضعیت خارج کند.

به دلیل آسیب‌های جدی وارد آمده به کابل‌های برق در اثر بارش برف و فرو افتادن درخت‌ها شمار زیادی از مراکز عمومی و خانه‌ها در خاموشی فرو رفتند و همین امر مشکلاتی را برای گرم کردن خانه‌ها به همراه داشته است. گفته می‌‌شود تعمیرات در بسیاری از موارد تا دو روز به طول خواهد انجامید.

به گفته یکی از کارشناسان هواشناسی شدت بارش برف اخیر به حدی بوده که رکورد تازه‌ای را در پارک مرکزی نیویورک به جای گذاشته که از سال ۱۹۲۵ تا کنون بی‌سابقه بوده است. بر اساس گزارش‌ها، در این پارک تا ۱۵ سانتی‌متر برف روی زمین نشسته است.

از آنجایی که زمستان زودرس در آمریکا با مراسم هالووین در این کشور نیز همراه شده، برخی از سازمان‌های مسئول از کودکان خواسته‌اند که در شب هالووین (دوشنبه ۳۱ اکتبر) بر خلاف سنت قدیمی این مراسم برای جمع‌آوری شیرینی و خوراکی به در خانه‌های دیگر نروند و در منزل بمانند. رسانه‌های آمریکا هالووین امسال را "یکی از تاریک‌ترین جشن‌های هالووین" در این کشور لقب داده‌اند.

مسئولان هواشناسی آمدن موج دیگری از بارش برف تا ارتفاع ۳۰ سانتی متر را در روزهای آینده پیش‌بینی کرده‌اند.

 

danial nabi - سوئد - استکهلم
در ایران هم به مدت 2 هفته برف و باران بدون توقف میبارد ولی یک خانه هم بی برق نشد. عجب صنعت اتمی بی مصرفی دارند انها.
دوشنبه 9 آبان 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
فعلا که اینجا خبری از برف و سرما نیست .
دوشنبه 9 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
ما که دیروز استخر بودیم نسبت به تابستان هوا خنک بود ولی حرف نداشت.
دوشنبه 9 آبان 1390

matilda71 - سوئد - سوئد
danial nabi - سوئد - استکهلم ولی عوضش مدرسه ها رو تعطیل میکنن
سه‌شنبه 10 آبان 1390

chaman - آلمان - بوخوم
danial nabiسوئد - استکهلم ریزش مرگبار ساختمان در پی بارش باران در تهران - دو نفر کشته شدند - زیاد جو گیر نشوید لطفا انگار ما از ایران نیامیدم و ندیدیم متاسفانه از نکبت سر آخوندها از این خبرها که بدترش تو ایران زیاد است ولی از آن جا که روشان خیلی زیاد است مال خودشان را نمی بینند.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

love-iran - ایران - چابهار
chaman - آلمان - بوخوم. حتما کاره اخوند ها بوده یا رئیس جمهور که خانه خراب شده یک شهدار اونم تو یک منطقه پائئین شهر مقصر بوده تازه بالاترین رده رو داریم در نظر میگیریم اونم مقصر اصلی ناظر و مهندس ساختمان هست و هیچ ربطی به مسول نداره ما تا جایی که یادمون میاد به قل دوستمون تو ایران اش 2 هفته هم برف اومده یکی هم نمرده برقی هم نرفته اما اون امریکا که خودش رو بهترین میدونه اونم این شهر هاش ماساچوست، کانتیکت، نیوجرسی مایه خجالته که 11 نفر بمیرن و برق 1 ملیون نفر نداشته باشن
سه‌شنبه 10 آبان 1390

chaman - آلمان - بوخوم
love -iran عزیز همه چه بهم ربط دارد وقتی که حکومت از پایه فاسد است چه انتظاری می شود از مهندس داشت او هم زیر نظر همینها مدرک گرفته کلا. ایران از پایه خراب است برای اینکه آدم درست و مسئول وجود ندارد هر کی که سر پست است فقط فکر جیب خودش است.اینها که دیگر هر کسی می داند آنها هم می دانند ولی جاه مقام و پول بادآورده کورشان کرده.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

chaman - آلمان - بوخوم
در ضمن ایران خودش در ظاهر از آمریکا بد می گوید در صورتی که دست پرورده همان آمریکا است زیاد جدی نگیرید حرفهای دست نشانده های آمریکا را.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.