افزایش مصرف شیشه نسبت به تریاک و حشیش در ایران

افزایش مصرف شیشه نسبت به تریاک و حشیش در ایران

دبیر انجمن روانپزشکان ایران، با هشدار نسبت به شیوع مصرف شیشه (متامفتامین) گفته است که مصرف این ماده روانگردان نسبت به مواد مخدر سنتی در کشور بیشتر شده است.
 
پرویز مظاهری، دبیر همایش سالانه انجمن روانپزشکان ایران در این باره گفت: «مصرف شیشه در ایران نسبت به تریاک و حشیش پیشی گرفته است و جوانان با تصور اینکه این ماده شوم اعتیادآور نیست به دام آن میفتند.»
 
در سال‌های اخیر، کارشناسان و مسئولان مختلف نسبت به شیوع این ماده روانگردان بارها هشدار داده‌اند.
 
بهای ارزان، دسترسی و استفاده آسان، ایجاد نشاط گذرا و کاهش وزن از جمله عوامل شیوع روی آوردن جوانان به متامفتامین یا شیشه ذکر شده است.
 
اکنون پرویز مظاهری، دبیر انجمن روانپزشکان ایران با اشاره به شیوع مصرف شیشه می‌گوید: «طبق آمار فرمانده نیروی انتظامی مصرف شیشه در ایران در حال حاضر نسبت به مصرف تریاک، حشیش و هروئین پیشی گرفته است.»
 
به گفته دبیر انجمن روانپزشکان، مصرف شیشه سرعت عملکرد را زیاد، خواب را کم و فرد را «خوشحال و شاد» می‌کند و این «توهم» را در فرد ایجاد می‌کند که دیگران مانند «موم» در دستش هستند اما بسیار راحت مصرف کنندگان به اعتیاد دچار می‌شوند.
 
به گزارش فارس، این روانپزشک همچنین گفت در حالت «بدبینی»  فردِ مصرف‌کننده گمان می‌کند که علیه او توطئه می‌شود و بدون عامل خارجی، چیزهایی را حس می‌کند که در عالم واقع وجود ندارند.
 
دبیر انجمن روانپزشکان ایران درباره دسترسی آسان به این ماده گفت که در حال حاضر «مواد مخدر صنعتی مثل شیشه در بسیاری از محلات، پارک‌ها و حتی در مواردی سوپر‌مارکت‌ها توزیع می‌شود.»
 
هفته گذشته، اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، گفته بود وقتی که تولید مواد مخدر در افغانستان کاهش و بهای آن افزایش یافت، تولید داخلی شیشه جایگزینی برای معتادان کشور بوده است.
 
در همین زمینه، آذرنوش بختیاری، یک متخصص درمان اعتیاد، به خبرگزاری مهر گفته است بزرگترین ریسک و مخاطره مصرف این ماده، «اقدام به برقراری روابط جنسی بدون اراده و بدون در نظر گرفتن مسایل ایمنی و پوششی و خطر ابتلا به ایدز است.»
 
به گفته این کارشناس «گزارش‌های متعددی» درباره افزایش شمار مبتلایان جدید به ایدز که پیش از تماس جنسی، کریستال یا شیشه استفاده کرده‌اند، اعلام شده است.
 
افزایش حرارت بدن، فشار خون و ضربان قلب هنگام استعمال شیشه، تسریع در تنفس، توهم،‌ افسردگی، روان پریشی و افزایش رفتارهای خشونت‌آمیز، احتمال رفتن به کما، تضعیف حافظه کوتاه‌مدت و آسیب به سیستم ایمنی بدن از دیگر عوارض شیشه است که این کارشناس به آنها اشاره کرده است.
 
از سوی دیگر حمیدرضا حسین آبادی رئیس پلیس سابق مواد مخدر، با بیان اینکه طبق قانون هر فردی که بیش از ۳۰ گرم شیشه به همراه داشته باشد به اعدام محکوم می‌شود، اظهار داشت که ایران نه تنها به تولیدکننده شیشه بلکه به صادرکننده این ماده به جنوب شرقی آسیا نیز تبدیل شده است.
 
به گفته حسین‌آبادی هم‌اکنون ده‌ها ایرانی در مالزی، اندونزی و تایلند به جرم حمل شیشه در زندان هستند و با توجه به قانون این کشورها «شمارش معکوس برای اعدام آنها آغاز شده است.»

shahab46 - المان - هانوفر
بروح خمینی لعنت, که این کشور را ویران کرد
دوشنبه 9 آبان 1390

Sir.amir - انگلستان - منچستر
از افتخارات ملی ملایان دجال رو که رو نیست سنگه پا قزوینه هنوز هم فیلم بر علیه دوران پهلوی میسازند بیناموس تر از اخوند در دنیا نیست اخوند چه میدونه وطن چیه حـ...ای تازی
دوشنبه 9 آبان 1390

Royan - آلمان - بوخوم
آخوندا همین را میخواهند یک مشت معتاد و بدبخت که به چیزی دیگری فکر نکنند و با سیاست و اختلاس هم کاری نداشته باشند
دوشنبه 9 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مزدوران وبسیجی ها و ابجی زینب ها که در برابر جنایات فجیع داخل به جای ریشه یابی و علت اصلی حکومت ملایان ادمخوار اسلامی!!!!!! بلافاصله در برابر هر جنایتی می نویسند اعدام اعدام و اگر فامیل تو بود چه میکردی? و از این نوع مزخرفات برای تبرئه ی رهبران ملایشان !!!کمی عینک دودی اسلامی را بردارند و حقیقت را ببینند/
سه‌شنبه 10 آبان 1390

freedom-is-not-free doom - استرالیا - ملبرن
متوجه هستید که بحث آمار گرفن باشه خوب بلدن آمار رو بگیرن چون خودشون می فروشند! گیریم فروشنده هم اینها نباشن حالا بگو شما که آمار رو داری چرا جلوگیری نمیکی?
سه‌شنبه 10 آبان 1390

alexxx - اتریش - وین
پس چی شد کجاست اثرات اعدامهای در ملاعام ? درس عبرتها توی این سی سال اخیر خیلی ماثر و بازدهی مثبتی داشته. حتما" به این دلیل دولت بعنوان پاداش شیشه و دیگر مواد مخدر رو میزاره تو دست جوونای مملکت . سرشون گرمه سوالای بیربط هم نمیکنن.
سه‌شنبه 10 آبان 1390

nuririka - برزیل - سان پائولو
ای بابا این برنامه ها همش دست خود اخوند هاست خدا لعنتشون کنه.
پنج‌شنبه 12 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.