ایران خواستار عذرخواهی رسمی دولت آمریکا شد

ایران خواستار عذرخواهی رسمی دولت آمریکا شد

شبکه خبری ان بی سی آمریکا به نقل از "یک منبع دیپلماتیک ایرانی" گفته است که جمهوری اسلامی طی نامه ای به مقامات آمریکایی، خواستار عذرخواهی علنی آن کشور از دولت ایران و نیروی قدس سپاه پاسداران به خاطر متهم کردن این نهاد نظامی به طراحی توطئه ترور سفیر سعودی و دریافت غرامت به خاطر این اتهام شده است.

به گفته این منبع دیپلماتیک، که خواسته است نام او فاش نشود، دولت ایران در این نامه ایالات متحده را متهم کرده است که "فریبکاری را به عنوان یک وسیله سیاسی دایم" به کار می گیرد و به عنوان نمونه، از حمله نظامی به عراق با استناد به "اطلاعات جعلی" نام برده است.

به گزارش ان بی سی، یک کارمند وزارت خارجه ایالات متحده تایید کرده است که روز یکشنبه، نامه ای از ایران دریافت شده اما در مورد محتوای این نامه اینکه خطاب به چه مقامی ارسال شده اظهار نظری نکرده هرچند افزوده است که در مورد ماجرای ترور سفیر سعودی، مقامات آمریکایی و ایرانی تماس هایی در جریان است.

بیست روز پیش، مقامات قضایی ایالات متحده اعلام کردند که یک مرد دارای تابعیت دوگانه ایرانی و آمریکایی را به اتهام توطئه برای ترور سفیر عربستان سعودی بازداشت کرده اند و در پی آن، دولت آمریکا یک رشته تحریم های جدید را علیه ایران وضع کرد.

shahab46 - المان - هانوفر
خفه بشید بابا اسلامیست های انسان نمای خوک سیرت
دوشنبه 9 آبان 1390

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
حتما" به روی چشم تروریستهای عرب زاده بی وطن! چطوره اون بمبهایی رو که قرار بود سرباران گم و گور امام مهدی فراری کار بگذارند رو به عنوان کادوی عذر خواهی به خودتون تحویل بدهند؟! رو که نیست سنگ پای قزوینه! میگن هر چی نمی پزه چرب تر همینه! همه جا بمب گذاشتید گفتید کار ما نبوده. مقر تفنگداران دریایی در لبنان.. بمبهای کنار جاده ای در عراق .. درگیری شیعه و سنی در عراق با تحریکات سپاه قدس که تقصیرها را گردن آمریکا بیاندازید و از آب گل آلود ماهی بگیرید .. بمبگذاری در سفارت اسراییل در آرژانتین .. ترورهای خارج از کشور و هزار گند کاری دیگه! حالا هم فکر کردید مثل همون دفعه هاست و میتونید زیرش بزنید؟! این دفعه پروند با تمام مدارک رفته به سازمان ملل که یک آش چرب تر برای شما آخوندهای بی وطن و تروریستهای اسلامی درست کنند. حالا منتظر عذر خواهی رسمی هم باشید که داره میاد!!
سه‌شنبه 10 آبان 1390

jamshid arya - ایران - تهران
احتمالا امریکا میخواد اون پولی که بخاطر دو تا اسیری که با وسیقه ازاد شدند رو از طریق عربستان پس بگیره
سه‌شنبه 10 آبان 1390

پریستوک - ایران - تهران
اعتماد به نفس اینا تحسین برانگیزه
سه‌شنبه 10 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.